Supă de tăiţei cu roşii. Reţetă pentru burlaci
Julius Constantinescu
Vine un moment în viaţa oricărui bărbat în care, oricât de mult i-ar displăcea asta, trebuie să intre în bucătărie şi, în loc să întrebe “Găluşcă, mai are mult?”, să se apuce el însuşi de gătit. Acest bărbat curajos care tocmai a intrat în bucătărie, pentru prima oară în ultimii 10 ani nu doar ca să-şi lase tava pe un colţ de masă şi să-şi ia o bere, este cunoscut sub numele de burlac.
Să vedem, mai întâi, cum a ajuns bravul bărbat în bucătărie. Pentru a înţelege acest lucru, să notăm că, pe lângă proverbialul său curaj de a fugi de însurătoare, burlacul este şi un bărbat demn. Spre deosebire de confratele său însurat, burlacul nu se va umili niciodată pentru sex, ca să iasă în oraş cu băieţii sau să vadă netulburat un meci; când gastrita va deveni însă cronică, el va trebui, totuşi, să se umilească pentru mâncare. Desigur, confratele său însurat îl va invidia pe ascuns şi va găsi minunat că burlacul cunoaşte o mulţime de femei unde poate şi mânca, şi face sex (în căsnicie, lucru ştiut, nu le poţi avea niciodată pe ambele), însă burlacul, fiind un tip care încă mai are ce aştepta de la viaţă, are alte standarde. În acest moment, în faţa burlacului sunt doar două opţiuni: fie va merge undeva să mănânce, dar, măcar din politeţe, va trebui să facă sex cu gazda, fie se va apuca el însuşi de gătit.
Iată-l deci pe acest bărbat demn în bucătărie, decis să-şi facă o supă de roşii. Pentru început, va trebui să spele o oală, o lingură, un cuţit şi să elibereze minimum o jumătate de masă. Odată terminată această dezagreabilă operaţiune, îşi va deschide o bere, se va aşeza la calculator şi va căuta pe google “supă de roşii simplă”. La final, tot ce va înţelege e că trebuie să pună nişte apă la fiert, în care se vor arunca, într-o ordine care nu contează, legumele şi roşiile din cutie.
După ce va face toate astea, îşi va deschide o nouă bere şi se va pune pe aşteptat. Din când în când se va ridica de la calculator, se va uita la supă şi va veni înapoi; nu ştie ce să îi facă, dar faptul că se uită în oală îi dă siguranţă.
Constatând la un moment dat că nu are nici un gust, burlacul va mai turna în oală nişte sare, piper, un pumn de vegeta şi nişte busuioc din plic, întrucât pe plic scrie “Pentru asezonarea diverselor mâncăruri”. Acum, supa sa va semăna cu apa de mare înghiţită accidental în vacanţe. Simţind că ceva nu este în regulă, burlacul îşi va suna o prietenă şi îi va expune problema pe larg, spre amuzamentul întregii asistenţe, care va asculta pe speaker toată tărăşenia. “Dar câte roşii ai pus?”, va întreba prietena. “O cutie”. “De cât?” “De 400 g, normal“. “Şi apă?” “Vreo 5 litri. Am zis să am şi mâine”. “Atunci pune şi vreo 5 plicuri de ceai, dacă tot ai încălzit apă”, îi va spune prietena, printre sughiţuri de râs.
Dumirit asupra lipsei de gust, burlacul va da fuga la primul magazin şi va cumpăra încă 4 cutii de roşii în bulion, pe care le va turna pe toate în oală, să fie sigur. Acum, bulionul va clocoti înăbuşit, făcând bulbuci purpurii ce se vor sparge cu un fâsâit uşor.
A sosit şi momentul adăugării tăiţeilor. Pentru început, burlacul va respecta reţeta şi va pune trei pumni de tăiţei, dar, la o inspecţie sumară cu lingura, i se va părea că mai trebuie tot pe atât. Până la urmă, va turna toată punga de tăiţei, fiindcă lui îi plac tăiţeii.
Odată tăiţeii fierţi, aceştia se vor umfla şi vor absorbi şi puţina zeamă rămasă. Chiar dacă plecase de la ideea unei supe de roşii, burlacul va fi mulţumit în final, rezultatul fiind o delicioasă mâncare ardelenească de tăiţei. Va înfuleca cu plăcere, sorbind din când în când dintr-un pahar de apă – o metoda tradiţională de servit supa.
A doua zi, tăiţeii vor forma o masă compactă, vag roşiatică şi cu aspect prea puţin îmbietor. Burlacul va încerca să recondiţioneze supa adăugând doi litri de apă şi turnând din belşug vegeta.
Constatând că nu are nici un gust, va ascunde oala în frigider. O va descoperi maică-sa peste trei luni, deşi el credea că, punându-i un capac, va fi imposibil de observat.
Şi acum, ca tot am descoperit-o cu toţii, să continuam!
Doi-trei pumni de sodă, ceva levănţică şi o punem iar la bolborosit pe aragaz.
Gata săpunul! Restul ţine de curaj şi de-o bucată de sfoară. Sau poţi să te însori, după caz.
Enjoy!
Încă un burlac în gastronomia românească. Hădean, Udrescu, păzea! Julius vine tare din urmă!
In loc de taitei se poate pune fidea?
@Ina_adevarata: Hadean s-a insurat. =))
Amazing recipe, Dr. Seuss! Elementul cel mai nutritiv din acest studiu de caz pare să fie berea.
Recomand burlacului vodca si suc de rosii pina uita de foame.
@Mariana:
n-am știut =))
Așadar, Hădean va ieși încet-încet din peisaj: “Iubi, nu e rău cum ai porționat tu cărnița, da’ mama o taie bucăți mai mici, eu așa-s obișnuită!”
@Ina_adevarata: Inuto, lasa ca i-ar ajunge din urma… da’ cred ca maine, poimaine, in loc de pozele cu pisici, o sa publice “concurs de mima cu oale”… 😀
@monica: ar fi chiar interesant: ghiciți ce a încercat burlacul să gătească aici!
@ monica: da’ nu mai bine ar publica “concurs de mima cu burlaci”? cre’ ca cititoarele ar fi fericite! 😛
PS:e prima oara cand comentez fara sa citesc textu’! 🙂
@janedoe: :))
tu pui şi tăiţei???
Poţi să te însori liniştit, nu va fi nevoie niciodată să te umileşti pentru sex. Tot ce trebuie să faci e să-i spui soţiei că ai chef să găteşti o reţetă pe care ai găsit-o pe net.
Domnu’ burlacu’, da’ vedeţi domne că există supe instant. În doo minute e gata! :))
@janedoe: Gataaa, acu esti cu adevarat o cititoare! Bun venit! =))
Probabil a fost ceva in neregula cu berea….
Perseverand se gasi marca potrivita pentru o supa de succes….
@janedoe & @Mariana: Stagiara! Etapa urmatoare e sa nu citesti nici titlul înainte de a comenta! =))
@Dan1: Io inca n-am ajuns la performanta aia. :))
avantajul de a fi moldovean – orice burlac stie sa faca ciorba.
copiii invata prima data sa faca ciorba si abia apoi sa mearga.
Io zic sa scurgi zama aia, adaugi niste usturoi si razi parmezan pe deasupra, inlocuiesti berea cu un vin alb si maine o sa te lauzi ce spaghetii al pomodoro e basilico extraordinar ti-a iesit.
@Mariana,@Dan1: Multumesc! o sa ma straduiesc sa fiu cat mai buna, ca stagiara, zic! 😛
“În acest moment, în faţa burlacului sunt doar două opţiuni: fie va merge undeva să mănânce, dar, măcar din politeţe, va trebui să facă sex cu gazda…”.
Asta-i nasol. Mai ales daca e un restaurant mare.
Sau pensiunea “Nutu & Valerica”.
Parerea mea.
Am totusi o nedumerire…In postura de burlac,fara experienta,intrand in jungla misterioasa a bucatariei,de ce nu ati apelat la un mentor cu experienta..cum ar fi Catalin B.,care v-ar fi luat de mana,sau,ma rog de ce i-ar fi fost la-ndemana,si era o experienta de neuitat..Intreb si eu…
propun schimbarea termenului “burlaci” cu mult mai motivationalul “cei care-au scapat”.
trebuie sa ne facem cunoscute meritele cumva!
acest articol are legatura cu master chef si cred ca ar fi tinut piep la acest concurs de ‘cooking’.nu m-ai bine se rezuma la celebrii cartofi prajiti si 2 oua.
@ Xanax:
deocamdata
@Cristian:
tu tii cu ursul! :))
@Xanax: E realist. Ştie că suntem firi slabe şi uşor impresionabile de drama unor domnişoare singure, care nu vor decât să fie învelite noaptea de sufletul pereche. Aşa că le lăsăm să ni-l scoată. Uneori pe viaţă. 😛
@Cms:
mai degraba, il banui a fi un insurat din ala invidios. 😀
@ Xanax:
Bineinteles.
Ca eu n-am scapat, m-a papat ursoaica….
@Cristian:
stie ca citesti si comentesi pe DC? nu trebuia sa-i spui.
aveai si tu o oaza de feng shui burlacesc 😛
@ Xanax:
@ Cms:
Pe de alta parte nici nu aveti voi idee ce supa de rosii minunata face….soacra-mea
@Cristian:
pe care, de altfel, tre’ s-o mananci repede si cu bagare de seama la ce spui, altfel iti iese pe nas? mda, am auzit. :))
@Cristian:
pe care, de altfel, tre’ s-o mananci repede si cu bagare de seama la ce spui, altfel iti iese pe nas? mda, am auzit. :))
Eu zic ca e mai usor la sor’sa. papa bun si nici alte alea nu trebuie sa faca :))
Tot efortul fix degeaba daca burlacul nu avea si o gagica invitata la masa…
@Cms:
De fapt ma gandeam ce suflet mare trebuie ca a avut burlacul Nutu, cel cu fire slaba si usor influentabila, ca sa-i inveleasca noaptea domnisoarei singure Valerica cele doua ciuperci atomice, cum atat de poetic i-a descris dr. Sendroiu palniile de tornada.
Gata, ma duc sa mananc supica…ca se raceste.
Invidiosilor !!
P.S. Si am invatat si ce inseamana “wenge” si “beige”. Na!!!!
@ cms: da, dom’ne, unde nu mai pui ca unele din ele mai e si fidele! nu s-ar orienta si ele sa scoata sufletele din cat mai multi barbati (ca sa nu le fie frig noaptea), ci se concentreaza asupra unuia singur, de-i ies aluia fulgii din suflet!
curat ghinion daca dai peste asa ceva! =))
So, Burlacia rulz!!!
@lulu:
daca-i iesea ciorba, iti garantez ca invita toate fetele din lista de FB plus alea de pe telefon, pana accepta una. =))
@Cristian:
vezi sa papi tot, altfel te tine soacra de “rau” :))
@Xanax: Nu cred ca ar fi convis pe cineva, prea suna SF. Poate doar pe Monica Ionescu, rugand-o sa-l ajute sa schimbe duzele 🙂
Atat de mult l-ati bazait cu supa asta de porodici ca mai mult de gura voastra a facut-o!
Sunt sigura ca-i iesea mai bine o oala de zama cu crumpeni si poate scapa si de burlacie!
@Camelia: Pentru cine e mai uşor? :))
@Cristian: În mod sigur Nuţu şi-a adaptat şi el sufletul la dimensiunile tot mai generoase ale Valericăi (da, ştiu, sunt un reducţionist maliţios). 😛
@janedoe: Mai sunt şi din astea care vor mai multe suflete. Nu degeaba li se spune “vampe”.
@Julius tocmai ai descris ultima mea tentativa de a face ceva de mancare de saptamaa trecuta :))
cu diferenta ca eu nu am lasat-o in frigider ci am aruncat-o cu tot cu oala la ghena, ca mi-era lene sa o spal
Vorba burlacului: cea mai buna mancare gatita tot la McDonald’s o gasesti
@Rada: Culmea! Fac praf gramatica si in loc sa mi se atraga atentia, primesc like-uri. Mltmsk fru-mos! 😀
@Rada: Ideea conteaza, nu ne incurcam noi ashea in orice fleac. :))
Io un lucru am de zis: uitati-va la numarul de like-uri. Se vede cand scrie Maestrul. Si aveau dreptate inaintasii nostri cei geniali (gen Eliade, Goethe si alti amarati din astia): suferinta e creatoare.
@Megami: Eu cred ca nu-s asa multi burlaci in Cluj. :))
Aș sta să comentez, dar mi-a făcut soția cafea și trebuie să fug la bucătărie să-i dau un „like”….
Măi, nu eraţi voi bărbaţii cei mai buni bucătari? Atunci de ce nu ne recunoaşteţi meritele şi vă mai plângeţi că muriţi de foame ?
Nu inteleg deloc cum nu ti-a iesit buna!
Aveam un vecin, ierte-l Dumnezeau ca a murit in urma cu vreo 35 de ani, care venea la bunica in povesti cand eram eu mica. Stateam gura-casca sa-l ascult, ca povestea intamplari din razboi. Bunica il servea cu cate ceva de mancare, de obicei prajituri facute de mama. Batranul manca molfaind si o lauda pe mama “Apoi tu, Todosie, nora asta a ta nu-i proasta rau!”. Apoi intreba ce pusese mama in prajitura.Bunica ii insira : oua, lapte, unt, cacao. Batranul, edificat, conchidea “D’apoi daca bun pui, bun iese!”
Sa revin la supa de rosii, tu ai pus numai bunatati, cum naiba nu ti-a iesit?:D
Era mai simpla o omleta a burlacului. Desfaci berea …ca deh berea merge cu omleta…..Deschizi larg frigiderul….gol…te scarpini la oua si ai incheiat. Revii la berea deschisa.
am dat like-u cu nr.666.
numa’zic.
In fine se gandeste cineva si la “noi”. Multumim ! 🙂
Inspirat de Julius, în seara asta mi-am făcut o cană de supă de roșii cu tăiței…Mulțumesc lui Knorr pentru sprijin… 😀
@ErRon: Ntz, nu e asa, tre sa pui si suflet ca sa iasa mancarea buna. Nu vreau sa continui ideea, ca se supara Mogulul pe mine. X_X
dati -i fiarei sa manance !! Julius burlac or neburlac 🙂
http://windwhisperer.wordpress.com/2012/10/28/si-da-ne-doamne-cartofii-nostri-cei-de-toate-amintirile/
@marcian: Asta e o întrebare de avansati 🙂
[…] şi: Supă de tăiţei cu roşii. Reţetă pentru burlaci var addthis_config = […]
😀
http://malechef.tumblr.com/
Între timp, burlacul a trecut la next level, lapte cu orez.:D
In lapte cu orez puneti stafide ca dulci saruturi in abside.
Totusi acest burlac ne ascunde adevarul!!!
Pana cand o sa fie descoperita supa ascunsa in frigider, capacul oalei o sa fie impins incet-incet de noi forme de viata! =)) =)) =))
Deci, s-ar putea, daca are suficienta rabdare, sa manance si carne! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
@Ana Lu Manole: Manole, tacutul mester, putea lucra la frigider.
[…] Supă de tăiţei cu roşii. Reţetă pentru burlaci […]