Topul celor mai simpatice 100 de nume româneşti

Până când Pircă se va folosi iar de noua lui găselniţă cu topurile ca să mai umple zece pagini cu bătăliile lui Napoleon şi amănunte picante din viaţa lui Sienkiewicz sau Felix Mendelssohn-Bartholdy, cum ne-o fi norocul, au mai rămas puţine ceasuri. Profităm de ele pentru a strecura repede şi un top mai uşurel, pentru cititorii – dacă într-adevăr avem şi astfel de cititori – care intră aici în speranţa că vor găsi şi ceva la care să se amuze. Cu ajutorul vostru, vom încerca să identificăm cele mai haioase nume româneşti. Chiar dacă au mai existat câteva încercări timide în acest sens, niciodată până acum nu s-a văzut o întreprindere atât de serioasă şi riguroasă, girată de numele prestigioasei noastre publicaţii satirice (noroc că vorbim de nume de persoane, altminteri Daily Cotcodac ar fi fost probabil în capul listei).

Aşadar, aşteptăm propunerile voastre într-un comentariu, cu rugămintea să menţionaţi şi localitatea persoanelor respective, pentru a le putea verifica. Pe baza propunerilor voastre şi după ce vom verifica întreaga listă, săptămâna viitoare vom întocmi Topul celor mai simpatice 100 de nume româneşti, iar voi veţi putea vota, doar pe Daily Cotcodac, primele 10 poziţii ale acestui top.

Ca să vă fie mai uşor, spargem noi gheaţa cu câteva nume – aşa, de model: Rămurel Pastramă, Momcilo Luburici, Supplexa Memoranda Onac, Cristinel Tocănel şi Renato Lacrimă.

PS Pentru Buzgu şi Morar: poate reuşiţi să vă abţineţi şi nu citiţi pe post comentariile. Promitem să vă trimitem săptămâna viitoare topul complet la redacţie; până atunci, vă dăm două glume mai vechi, să nu ziceţi că suntem băieţi răi: Gofrenu Oli şi Bianca Les.

333 Comentarii »

  1. Toto 12/01/2011 @ 08:59

    Vacagrasa Milfa

    Thumb up 0

  2. JULIUS 12/01/2011 @ 09:02

    @toto: daca asta-i tot ce-ai inteles tu din prietenia noastra…

    Thumb up 0

  3. Alex 12/01/2011 @ 09:34

    caterina diamanta (contrar numelui e blonda si preda la univ buc.)

    Thumb up +1

  4. Whisperz 12/01/2011 @ 09:35

    Andaluzia Posirca- persoana e cat se poate de reala, e profesoara de engleza in Constanta

    Thumb up 0

  5. ioan botezatoru 12/01/2011 @ 09:35

    william branza
    julius constantinescu
    claudiu elwis saftoiu

    Thumb up 0

  6. babaclontzu 12/01/2011 @ 09:38

    Sansiro Ciocoi – fost fotbalist la CSM Resita in anii 90

    Thumb up 0

  7. Sare'n Ochi 12/01/2011 @ 09:41

    Miodrag Belodedici – sa nu-mi cereti sa va zic localitatea =))

    Thumb up 0

  8. eftimie 12/01/2011 @ 09:43

    Aliodor Manolea, paranormal de profesie, locuieşte in Bucureşti.

    Thumb up 0

  9. Didinutza 12/01/2011 @ 09:45

    Pai tot Bucurestiul si Moldova!

    Thumb up 0

  10. Didinutza 12/01/2011 @ 09:48

    mai avem si prin Transilvania cateva exemple, acuma sa nu exageram in special numele tiganesti in combinatie cu cele maghiare – o minunatie!

    Thumb up 0

  11. acotiga 12/01/2011 @ 09:50

    Afrodita Gaiţă – persoana reala. Foasta colega la servici. Fata de treaba (daca citeste sa nu se supere) :D

    Thumb up 0

  12. claudia 12/01/2011 @ 09:50

    dna Judetu Constanta

    Thumb up 0

  13. gaita 12/01/2011 @ 09:57

    staicu cretu

    Thumb up 0

  14. Spiep 12/01/2011 @ 09:57

    hai totuși pentru a plini triada: Abagiu Mihail.

    Thumb up 0

  15. S 12/01/2011 @ 10:01

    marcel muia, primar nustu unde

    http://istodor.catavencu.ro/wp-content/uploads/2008/05/marcel.jpg

    Thumb up 0

  16. Alex 12/01/2011 @ 10:04

    Gnsca Gicu Agenor – Cluj
    Rares Doralin Nilas – Cluj

    Thumb up 0

  17. silviu 12/01/2011 @ 10:08

    vadim – e un nene..nu cred ca il stie cineva :D

    Thumb up 0

  18. dc 12/01/2011 @ 10:09

    Pruteanu Robinhud / elev de etnie roma la scoala generala la care am studiat

    Thumb up 0

  19. JULIUS 12/01/2011 @ 10:12

    @alex: e fii-su lu’ Gânscă, proful de matematici de la Poli?

    Thumb up 0

  20. Sare'n Ochi 12/01/2011 @ 10:12

    Caramida Erotica – baiat, nu radeti (accentul se pune pe i si este un diminutiv de la erotic). Caramida fiind numele de familie. Am luat numele dintr-o discutie de pe un blog cu profesori (sper ca nu al vostru) =))

    Thumb up 0

  21. eftimie 12/01/2011 @ 10:13

    E o doamnă în Braşov, o cheamă România Mătcaşu. Pe bune. Pe la 1 sdecembrie, conform tradiţiei, ne-am deplasat cu carul de reportaj să o întrebăm cum o mai duce. Baba zicea că o duce rău, noroc că mai primeşte ceva bani din Spania de la un fiu.

    Thumb up 0

  22. Adriana 12/01/2011 @ 10:14

    Cioacă Policlinica, Sanki Nadejda, Tampa Argentina (jur)
    Tuduce Dorule Dicusară (pe ăsta căutaţi-l în cartea de telefoane a clujului)

    Thumb up 0

  23. gicuta 12/01/2011 @ 10:16

    cristina pasarica schimbat ulterior in cristina marcu (si nu prin casatorie)

    Thumb up 0

  24. Ramses3 12/01/2011 @ 10:20

    din cate inteleg trebuie sa fie reale, ca vad ca acilea lumea abereaza, astea sunt persoane cu care am lucrat personal:
    1. Dna Pizdoveanu Aurelia
    2. Dna Domnu Mihaela
    3. Semafor Codrut
    Mentiune speciala pt numele de familie: Coiros, Apoputoaiei.
    Si aveam un coleg pe care il chema Ionel Abagiu, si pe telefoane d’alea corporatiste cisco aparea IAbagiu

    Thumb up 0

  25. expert contabil 12/01/2011 @ 10:22

    Prenume Nume: Petrică Mâţu Stoian – cantaret de muzica populara si cu ajutorul lui wikipedia am aflat ca este originar din zona Plaiului Cloşanilor din judeţul Mehedinţi :D

    Thumb up 0

  26. andrei 12/01/2011 @ 10:22

    Prin clasa a 10-a chiuleam, mergeam la un coleg acasa si cautam nume simpatice in cartea de telefon :)
    Ai auzit de Cacarumbas? Sau de Cacara? Sau de Boubatran? Uite-te in cartea de telefon :)
    Sunam, faceam confirmarea la telefon iar intrebarea cretina care urma era “De ce aveti un nume asa nasol?” Cum intreaba reporterii, “De ce l-ai omorat?”
    Cel mai tare a fost cand am sunat la una din multele familii Buca, sa punem deja clasica intrebare.. dar tipa respectiva ne-a luat-o inainte cand am intrebat daca e si sotul acasa: “De ce, vrei sa stii daca e tot curul acasa?” :)

    Thumb up 0

  27. eftimie 12/01/2011 @ 10:25

    Elodia Ghinescu, Ion Iliescu…

    Thumb up 0

  28. punKreas 12/01/2011 @ 10:29

    Auzit de mine la un examen: Iosug Andrei =))

    Thumb up 0

  29. Claudia 12/01/2011 @ 10:33

    Triţă Făniţă, senator (fost?) PSD de Buzău. Parcă.

    Thumb up 0

  30. Coix 12/01/2011 @ 10:34

    Tuica Costel Liberatus – Bucuresti
    Tuperman Rozalia – Bucuresti
    Cheleneagra nu-mai-stiu-cum – Galati
    Ciocanau nu-mai-stiu-cum – Valcea
    Wang Lucretia – Bucuresti

    Thumb up 0

  31. mouse 12/01/2011 @ 10:37

    Televizor Anghel, fratele(?) lui Bercea Mondialu’

    Thumb up 0

  32. B3lphegor 12/01/2011 @ 10:38

    Raveicuta din Fundul Moldovei……… Stiu ca am vazut la un moment dat numele si locatia asta undeva la televizor……. Culmea un concurs de miss sau ceva de genu.

    Mie unu mi se pare super tare corelatia intre nume si locatie…….

    Thumb up 0

  33. Claudia 12/01/2011 @ 10:41

    Maria Pelecaci, Grigore Pelecaci – Baia Sprie, Maramures
    Bog Dan – Bucuresti (Bog – nume, Dan – prenume)

    Thumb up 0

  34. mihaela_yellow 12/01/2011 @ 10:44

    Buda Mioara-Fulga – vazut pe ceva lista pt camine undeva in Cluj.

    Thumb up 0

  35. eftimie 12/01/2011 @ 10:49

    Adrian Mititelu, Craiova.

    Thumb up 0

  36. Ema 12/01/2011 @ 10:49

    Caius Bololoi

    Thumb up 0

  37. Alex 12/01/2011 @ 10:52

    Sora mea cand lucra la call-center a trebuit sa discute cu o oarecare domnisoara Caloriferia, care avea probleme cu abonamentul de telefon al fratelui ei…Polonel. Din pacate nu mai tine minte numele de familie al celor doi…

    Thumb up 0

  38. elu 12/01/2011 @ 10:52

    colege de facultate – Bună-Ziua Ana-Maria, Grivei Roxana
    de pe la serviciu – d-na Puţulică Viorica

    Thumb up 0

  39. dr.Lecter 12/01/2011 @ 10:57

    Dalia Carteputredă , din Focsani

    Thumb up 0

  40. Scufita Rosie 12/01/2011 @ 11:04

    Artarxerxe Bubulac – traieste in toate bibliotecile mai de Doamne ajuta!

    Thumb up 0

  41. Razvan 12/01/2011 @ 11:07

    Ancuţă Radu – scris fara diacritice Ancuta Radu, a fos repartizat in camera de camin de la facultate impreuna cu alte 3 fete. Din motive necunoascute a facut cerere sa fie mutat in camera de baieti.

    Thumb up 0

  42. eftimie 12/01/2011 @ 11:09

    Tony Greblă, deputat, William Braânză fost sau actual parlamentar.

    Thumb up 0

  43. Catalin 12/01/2011 @ 11:18

    Exacustodian Păuşescu – scria el pe la Urzica
    Necunoscutu Adrian – nume real

    Thumb up 0

  44. Claudiu 12/01/2011 @ 11:21

    Gaina Elena, Crivat Ionel, Carmaci Gheo, Popa-Prostu Danut

    Thumb up 0

  45. dana 12/01/2011 @ 11:32

    BOUROSU Stefan si CAPVERDE Ungurean Constantin – Cluj Napoca
    si mai stiu din auzite un prenume de femeie, tot din Cluj : Silaginela .

    Thumb up 0

  46. designeru 12/01/2011 @ 11:32

    votez: sobeshitzca – nume de fata evident :))

    Thumb up 0

  47. Ionuţ 12/01/2011 @ 11:33

    Venera Baltă

    Thumb up 0

  48. Molotov 12/01/2011 @ 11:34

    Dl. Marcelon Bunica, verificabil la http://www.grandimobiliar.ro/case-vile-bucuresti-cartiere-chitila-a1965.php?fav=1965 si sunabil la numarul de acolo.

    Thumb up 0

  49. krossfire 12/01/2011 @ 11:34

    http://www.krossfire.ro/quintiliane-hai-la-mama/ – Po’ sa fac si eu spam? Pentru lenesi, numele intalnite sunt: Efrosina, Pafnutie, Quintilian (da, pe bune), Hefaistos si Zeus :)

    Thumb up 0

  50. icsicsel 12/01/2011 @ 11:36

    Speranta Postelnicu, nume “real” dintr-o reclama TV Shop…

    Thumb up 0

  51. Molotov 12/01/2011 @ 11:36

    a, si am uitat de dl. ing. constructor Arbore Copacescu, i-am vazut semnatura pe un proiect :)

    Thumb up 0

  52. Ionuţ 12/01/2011 @ 11:39

    Hortensiu, Pamfil, Calistrat

    Thumb up 0

  53. Sophia 12/01/2011 @ 11:39

    Boacsa Fridolin din Constanta
    Mortu Anghel – tot din Constanta
    Cap Mare Corneliu din Brasov

    Thumb up 0

  54. Sharpe 12/01/2011 @ 11:52

    ploitza ionitza :) din bucuresti

    Thumb up 0

  55. iulia F 12/01/2011 @ 11:58

    momcilo luburici… numele te duce cu gandul doar la o mumie, iar cand il vezi poti spune ca i se potriveste de minune :D
    pai, tot ce-mi vine in cap acum e SPERMEZAN FLOARE ( e un nume de femeie chiar daca nu pare, care atunci cand mi s-a recomandat cu greu m-am putut abtine de a nu rade), iar numele meu multi l-au considerat tinta mistourilor :FURCOI . oare de ce?

    Thumb up 0

  56. Razvan 12/01/2011 @ 12:00

    Alina Bunica – http://www.youtube.com/watch?v=TUcRiT2nljI

    Thumb up 0

  57. el guapo 12/01/2011 @ 12:02

    Gagiu Elvis – Nume real

    Thumb up 0

  58. Claudia 12/01/2011 @ 12:10

    Am auzit odata pe strada cum un barbat se adresa sotiei lui (cred ca era sotia) cu: “Salmonela draga…”

    Thumb up 0

  59. Dan1 12/01/2011 @ 12:10

    Culiţă Tărâţă! :))

    Thumb up 0

  60. Dramoleta 12/01/2011 @ 12:15

    Tolea Ciumac – naturalizat

    Thumb up 0

  61. laurentiu 12/01/2011 @ 12:27

    Faramita Lambru, Salomeea Guinea (daca ati pomenit de “simpatice”… )

    Thumb up 0

  62. Savantu' 12/01/2011 @ 12:29

    Bulea Caius Cassius (din Beclean sau Nasaud, coleg de tabara la munte prin anii 70).
    X-lescu Nectarie, baietelul de vreo 2 ani al unor clujeni imigranti aici in UK
    (Nu stiu cum..) BRITISH, copilas roman-rrom nascut aici in UK, de asistenta maternala a ramas paf (faza spusa de nevasta-mea, care servea ca interpret)

    Thumb up 0

  63. clara 12/01/2011 @ 12:41

    Rusu Mugurel. Nu pare ciudat la prima vedere, dar era fata (fosta colega de facultate). Nu te supara, frate!

    Thumb up 0

  64. giana 12/01/2011 @ 12:42

    Păsărică Alexandru – Dick, mun. Iaşi

    Thumb up 0

  65. Sare'n Ochi 12/01/2011 @ 12:44

    Minodora Fritea – a fost secretarul general al Consiliului Judetean Cluj pina de curand.

    Thumb up 0

  66. Sare'n Ochi 12/01/2011 @ 12:45

    si la capitolul agricultori – Trita Fanita

    Thumb up 0

  67. Crivat 12/01/2011 @ 12:48

    Codrut Dumbrava, din Bv, actualmente in Bucuresti

    Thumb up 0

  68. Pamela 12/01/2011 @ 12:49

    Hopulele Mariana, toata chestia e de cum pui accentul.

    Thumb up 0

  69. [...] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC. JuliusDC said: Topul celor mai simpatice 100 de nume româneşti » Daily Cotcodac http://bit.ly/h9o4fB [...]

    Thumb up 0

  70. Didinutza 12/01/2011 @ 12:51

    Avem si in Ardeal idioti care-si boteaza copilul astfel: Maer Analena Enola Fotini. Daca ar fi incaput in formular sunt sigura ca i-ar fi pus si prenumele Leontina

    Thumb up 0

  71. Bear Grylls 12/01/2011 @ 13:00

    Hopulele-nume de familie in jud.Constanta.Tot acolo se intalneste si Mortu.
    Iar in Gorj-Buric Emilia-e o fetita pe care o cunosc personal.La fel ca si pe Burlan Alexandra sau Ciocirlan Bianca.
    Sa nu uit-la cel dintai nume de pe lista mea accentul se pune pe primul e.Sau poate s-a schimbat pe parcursul evolutiei istorice.

    Thumb up 0

  72. andrei crivat 12/01/2011 @ 13:02

    Exista niste frati prin judetul Calarasi pe care-i cheama Hai Noroc (pe el, pe frate) si Voie Buna (pe ea, pe sora). #truestory.

    Thumb up 0

  73. taciturnus 12/01/2011 @ 13:06

    Carol al II-lea al Spaniei

    Thumb up 0

  74. moon 12/01/2011 @ 13:08

    Țurcabesu

    Thumb up 0

  75. Adrian 12/01/2011 @ 13:08

    Georgescu Dunăre Rândunel – Ploieşti
    Bolborici Napoleon – dintr-un sat din Dâmboviţa
    Uiuiu Alexandru – scriitor

    Thumb up 0

  76. taciturnus 12/01/2011 @ 13:23

    ups, confundai topul mai devreme – eugen catalin prefacutu timpau

    Thumb up 0

  77. Mircea Alex 12/01/2011 @ 13:24

    Corcodel in Hunedoara

    Thumb up 0

  78. PANFI 12/01/2011 @ 13:27

    Niste nume pe care l-eam citit mai demult intr-un articol: Poenaru Beckam Figo Zidan, Joacă-Bine Mirel, Cojocaru Tom Mac Bil Bob Constantin, Păsărică Alexandru Dick, Ion Mariano Monamour şi Sava Superman.

    Thumb up 0

  79. gaboss 12/01/2011 @ 13:28

    Joacalesne Melozina – Siriu, jud. Buzau

    Thumb up 0

  80. Dan1 12/01/2011 @ 13:45

    Si fiindca v-ati legat de fotbalisti, pe vremea mea erau in top: Ariciu, Stângă, Speriatu. Si chiar si Şumudică. =))

    Thumb up 0

  81. gftvmm 12/01/2011 @ 13:48

    VILG – tatal sau i-a pus numele folosind initialele celor mai buni prieteni ai sai: Vasile, Ilie, Lucian si Gheorghe

    Thumb up 0

  82. Miorlaupufos 12/01/2011 @ 13:56

    Marcel Muia, candidat PSD in Timis

    Thumb up 0

  83. Lepka 12/01/2011 @ 14:01

    Gasesti nume tare simpatice in calendarul ortodox, asa ca l`am cautat pe net sa ma rad…si am ramas uimit..Sf. Mc Clement, Sf. Mc Ermil, Sf Mc Eustatie si tot asa..care`i faza? de unde atatia scotieni in calendarul nostru?

    Thumb up 0

  84. remus 12/01/2011 @ 14:07

    Mihail Abagiu…asta-i nume sau obicei?

    Thumb up 0

  85. Insignifianta 12/01/2011 @ 14:14

    Domnii Erich Maria Remarque si Rainer Maria Rilke.
    Au existat, dar au murit.
    Ca si doamna George Sand.

    P.S. E adevarat ca doamna Sanda Marin a fost domn?
    P.P.S. Pastorel Teodoreanu.
    Si EBA.

    Thumb up 0

  86. [...] Topul celor mai simpatice 100 de nume româneşti [...]

    Thumb up 0

  87. monica 12/01/2011 @ 14:19

    Voda Bogdan, coleg de clasa

    Thumb up 0

  88. Dragos 12/01/2011 @ 14:21

    Modesta Gaina. Sotia domnului profesor Gaina. (e celebra si sigur o sa o mai aminteasca cineva…)

    Thumb up 0

  89. Baronu 12/01/2011 @ 14:22

    Nutica Patrunjel ( se citește nutzica) – București
    Ioana Pasula
    Constantin Pisdelea

    Thumb up 0

  90. nonick 12/01/2011 @ 14:28

    Nume de familie: Mereacre (de ex. Sorin Mereacre http://www.eef.md/index.php?option=com_content&view=article&id=19%3Asorin&catid=6&Itemid=25&lang=md) – nume romnesc, desi din Rep. Moldova, cazul pe care-l stiam eu era din Bacau.

    Avocat sibian: Diamant Bettjinio-Gheorghe (http://asistenta-juridica.eu/avocat.php?id=Diamant%20Bettjinio-%20Gheorghe)

    Thumb up 0

  91. nonick 12/01/2011 @ 14:45

    Dl. profesor Ţăran Moroşan Adrian: http://economice.ulbsibiu.ro/rom/eStudy/profesori.php?ID=18

    Thumb up 0

  92. roscabgdn 12/01/2011 @ 14:46

    taralunga bianca :D e si asta un nume :))

    Thumb up 0

  93. Marius 12/01/2011 @ 14:50

    Marian Vanghelie,Sava Superman din Hunedoara,Cojocaru Tom-Mac-Bil-Bob-Constantin din Drobeta-Turnu Severin,Pit Bred din Bucuresti,Ion Mariano Monamour din Bucuresti.
    Mamaitz Romel

    Thumb up 0

  94. eftimie 12/01/2011 @ 14:52

    Julius Constantinescu, Radu Pircă, Ionuţ Şendroiu…

    Thumb up 0

  95. Ina 12/01/2011 @ 14:54

    Nume de familie : Plosca-Ciorbaru

    Thumb up 0

  96. Dan1 12/01/2011 @ 14:57

    @Horatio
    Uite un like pentru Ioana Sadica (psiholog)! =))

    Thumb up 0

  97. vera 12/01/2011 @ 14:58

    Micshunel Cocostircescu. Am citit numele la gazeta, acum vreo 3-4 ani.

    Thumb up 0

  98. infamu 12/01/2011 @ 15:06

    Parascovia Sulă – Huedin

    Thumb up 0

  99. tudorica 12/01/2011 @ 15:15

    Hripsime Ceamurian

    Da oricum Daily Cotcodac e in capu la lista

    Thumb up 0

  100. Nero 12/01/2011 @ 15:17

    Pop Onut

    Thumb up 0

  101. savy 12/01/2011 @ 15:23

    Argentina Aristotel – notar in Bucuresti
    Smantanica Stoichita – fiica lui Mihai Stoichita
    Pulis si Puica – fara nume de familie (ca Madona si Loredana)
    Epsica Chiru

    Thumb up 0

  102. Mihai Likar 12/01/2011 @ 15:27

    Liubomir Petrov,e profesor universitar de Hematologie la UMF cluj

    Thumb up 0

  103. N.A. 12/01/2011 @ 15:32

    Fam. Cacaidet – din Oltina, Constanta (cu tz)
    Pisica Randunel, dl. Vacamare – tot Constanta

    Thumb up 0

  104. Insignifianta 12/01/2011 @ 15:36

    Domnica Coteţ, fostă colegă de serviciu.

    Thumb up 0

  105. N.A. 12/01/2011 @ 15:38

    A, era sa uit, unu’, Adrian Nasturica, de prin Bucuresti ;))

    Thumb up 0

  106. Dunia 12/01/2011 @ 15:45

    Trebuia sunat ZANEL MUCEA, din Galati, in interes de serviciu. M-am concentrat putin pana sa fac apelul.

    Thumb up 0

  107. Dani 12/01/2011 @ 15:45

    Teodor Jumatate, ziarist GSP. http://www.gsp.ro/cautare/autor/theodor-jum%C4%83tate-106.html

    Thumb up 0

  108. Til 12/01/2011 @ 15:54

    Era pe vremuri un ziarist la ziarul local din Arad, il chema Uiuiu. Nu retin prenumele.

    Thumb up 0

  109. shu 12/01/2011 @ 16:00

    dna. Zana Tabac:))) pe bune – administrator la o societate in zona Moldovei

    Thumb up 0

  110. Serban 12/01/2011 @ 16:00

    Maistrul Crăciun era un personaj foarte cunoscut şi îndrăgit, trecut binişor de a prima tinereţe, bun şi simpatic beţivan.
    A lipsit câteva zile de la muncă. Nimeni nu s-a mirat însă, ştiau că urmează să-i nască nevasta şi-l aşteptau cu nerăbdare să facă o cinste.

    Nu apare însă, dar, într-o dimineaţă, maică-mea, care era contabilă la acel şantier, îl vede tupilându-se pe lânga pereţii barăcilor.
    -Nea Crăciun, ce faci?
    -Sărumâna doamnă, eram beat.
    -Lasă asta, ce e?
    -Băiat, doamnă, nu ştiam de mine de bucurie.
    -Aoleu, ce nume i-ai pus?
    -Eram beat, doamnă.
    -Hai, spune!
    -Crăciun Mitică Hai Noroc.

    S-a întâmplat pe un şantier din Buzău prin 1970.

    Thumb up 0

  111. Serban 12/01/2011 @ 16:03

    @Sare’n Ochi:
    Nevastă-mea l-a avut elev pe Cărămidă Erotică. Bucureşti, cartier Pantelimon, anii 80.

    Thumb up 0

  112. Serban 12/01/2011 @ 16:05

    Propun şi eu, mi-a fost elev în Constanţa:
    Haralambie Hitleraş

    Thumb up 0

  113. ady 12/01/2011 @ 16:14

    pe mine ma cheama bivol. na! :) (numele de familie, pe bune si pe cuvant).
    am avut colegi in generala pe care ii chema barza si varza.
    in zona, mea, oltenia, pe la tara inca mai exista prenumele pt barbati/baieti: oprea.
    sper sa nu intre diriga din liceu p-aici, ca nu mai am sanse sa ma duc la ai mei; pe barba-so, venit din ardeal, il cheama bot craciun (nume, prenume).
    am avut un client odata: domnu vasile (bucuresti).

    Thumb up 0

  114. daniel 12/01/2011 @ 16:18

    jur ca am fost la o nunta unde mirii se numeau: fluturel si orgasma

    Thumb up 0

  115. poporul revolutionar 12/01/2011 @ 16:18

    Nu-l mai bagati bah si pe Miodrag Belodedici. Deoarece asta ii nume de sarb, pentru ca, ati ghicit, el ii etnic sarb, nu-i ruman de-al nostru. Ii ca si cum ati spune ca Attila Korodi ii un nume simpatic romanesc :D

    Thumb up 0

  116. Dan1 12/01/2011 @ 16:34

    @Serban
    Bine ca nu l-a botezat Crăciun Ignat! =))

    Thumb up 0

  117. Dan1 12/01/2011 @ 16:35

    Propun pe ady sa fie in fruntea topului fiindca s-a autodemascat! :))

    Thumb up 0

  118. lilith 12/01/2011 @ 16:43

    Ciofu T. Maria- vaslui. Mereu faceau elevii misto de ea (ciofu-te-maria)
    Coiosu Paunel
    Nicovala Irinel- femeie, Nicovala- nume de familie, Iriniel – prenumele.

    Thumb up 0

  119. tracker 12/01/2011 @ 16:43

    galina cocos, iasi

    Thumb up 0

  120. Botezix 12/01/2011 @ 16:43

    Dan Labă

    Thumb up 0

  121. pababirarum 12/01/2011 @ 16:52

    nevoie marius mihai
    puiu gabriela maria
    placinta cheorche
    ulmanu daniel-gabriel
    pastrav camelia-laura
    chisalita georgeana (cu e nu cu i)
    spulber ionut-ovidiu
    mamaliga vasile
    rata mihaita
    Flocea mihai-mădălin
    Scânteie rodian
    Smochină victor
    Oişte petru
    Măi-mihai Daniel
    Pastramă ciprian
    Cusutură denis
    Sacu sorin-andrei s.a. toti studenti ai facultatii e constructii si instalatii din iasi

    Thumb up 0

  122. ady 12/01/2011 @ 17:27

    dan1, multumesc. :)

    Thumb up 0

  123. Marius 12/01/2011 @ 17:31

    Nicusor Boubatran – jucator CFR Timisoara
    Ruptureanu Rozeta
    Cotet Stefania
    Purcaru Florinel
    Paduche Virgil

    Thumb up 0

  124. Alex 12/01/2011 @ 17:45

    anghel televizor, finul lui base

    Thumb up 0

  125. Auggie 12/01/2011 @ 18:13

    Câţu Contesin – real, avocat cu biroul pe strada Eugen Carada

    Thumb up 0

  126. lucius fascius 12/01/2011 @ 18:16

    Triţă Făniţă, ce naiba!?
    Favoritii mei raman Cornel si Viorel Abagiu, sunt destul de frecventi.

    Thumb up 0

  127. acp 12/01/2011 @ 18:16

    Gloria Miralena Bumbesco…stiti voi din ce film! ;)

    Thumb up 0

  128. Auggie 12/01/2011 @ 18:26

    @insignifianta – Pastorel Teodoreanu ca si Georges Sand erau niste pseudonime literare ale lui Alexandru O. Teodoreanu, primul si al lui Amandine Aurore Lucile Dupin a doua(rizi ca o chema Amandine). Ia de cauta pe wikipedia daca nu ai citit nimic scris de dinsii pina acum.
    Pe Sanda Marin o chema Cecilia Maria Simionescu cauta si matale tot acolo unde ti-am zis si mai devreme.

    concursurile care incurajeaza lectura (nu de wikipedia) la om sint un lucr bun.

    Thumb up 0

  129. Serban 12/01/2011 @ 18:31

    Aşa copii, mai puneţi mâna pe-o carte, pe-o wikipedie, pe un almanah, că altfel ajungeţi de râsul bătrânilor!

    Thumb up 0

  130. vasilica 12/01/2011 @ 18:32

    Brăduţ Ulmanu – nume real
    Antionio Momoc – nume real
    ambii profesori la Facultatea de Jurnalism

    Thumb up 0

  131. elu 12/01/2011 @ 18:49

    să nu uit: un fost coleg de muncă (sper sa nu mă-njure, dar ştie cât de distractiv e numele lui si ştiu ca are simţul umorului): Nicolae Crăciun

    Thumb up 0

  132. pericle 12/01/2011 @ 18:59

    Boris Ravneala – angajat UPC Alba

    Thumb up 0

  133. pericle 12/01/2011 @ 19:24

    Dr.Iulian Hopulele
    http://www.ihopulele.ro/dmine_personal.htm

    Thumb up 0

  134. Marius 12/01/2011 @ 19:34

    Adrian Bombonel Nastase,Mircea Prostancu Goeoana,Crin Porumbelu Antonescu,Dan Felix Mitanu Voiculecu,Traian Tiganca Inputita Basescu,Emil Poc Boc,Ion Taticu Iliescu,Marian Goagal Almanahe Verbul A Fi Vanghelie.

    Thumb up 0

  135. Marius 12/01/2011 @ 19:36

    Am vrut sa spun Felix Motanu dar am postat Felix Mitanu.
    Cer iertare pentru greseala comisa!

    Thumb up 0

  136. Auggie 12/01/2011 @ 19:40

    si pen’ ca mi’am adus aminte revin cu inca doi

    – Izorela Turbuck – fosta ziarista la evz, acum in canada
    – Miguel Cervantes Duru -economist la icechim in anii 90

    Thumb up 0

  137. k 12/01/2011 @ 19:59

    Gogan Lidicica
    Piliana Olar
    Palemian Neţolichi
    Uritescu Cibrian
    Petru Zăpârţan
    Adospina Pârjol
    Amorel Vătămănescu
    Egidiu Condac
    Leopoldina Bălănuţă
    Rudolf Pufulete
    Simiorina Arad
    Pirodina
    Neftalin Septimiu
    Alfon Şotângă
    Sarmizia Fetcu

    Thumb up 0

  138. adrian 12/01/2011 @ 20:06

    luana poznaias-real
    Nicu Bizdoaca
    Mihaela Răcilă
    ambii de mai sus profesori la fac de automatica din craiova

    Thumb up 0

  139. A 12/01/2011 @ 20:47

    Putica (a se citi Putzica) Antonio – Tr.Severin

    Thumb up 0

  140. nonick 12/01/2011 @ 20:48

    Revin cu un consatean de-al meu – Simion BEREBUNA.
    http://www.carte-telefoane.info/BEREBUNA_SIMION-who2616938.html

    Thumb up 0

  141. nonick 12/01/2011 @ 20:50

    Poate ar trebui topuri separate pentru nume de familie si nume de botez?

    Simion Berebuna din Ocna Sibiului.

    Thumb up 0

  142. culaie 12/01/2011 @ 21:12

    Bogojilă Dumitru
    Cencioară Ilie
    Apreciez..

    Thumb up 0

  143. Inah 12/01/2011 @ 21:16

    Francesca Caramida
    Magda Curca a.k.a. “duamnacurcacarearegrijadecopii”

    Thumb up 0

  144. Alexandra 12/01/2011 @ 21:20

    de Ecuazela ce ziceti? huh? :))

    Thumb up 0

  145. nonick 12/01/2011 @ 21:34

    Talabă Anemone Coralia – traducător
    http://asistenta-juridica.eu/traducator_autorizat.php?id=Talaba%20Anemone%20Coralia

    Thumb up 0

  146. blo 12/01/2011 @ 21:36

    Cioara Julieta- Bucuresti, a fost colega de clasa cu mine pana in clasa a 4-a si Ifrim Cornel Ciocanel- tot coleg de clasa :D.
    Am mai avut si-un coleg de serviciu Tsunami dar din pacate nu-mi aduc aminte numele de familie.

    Thumb up 0

  147. serbanm 12/01/2011 @ 21:49

    Pirca a spus cineva?

    Thumb up 0

  148. S 12/01/2011 @ 21:55

    aveam o colega- Raiu Speranta
    si un amic Destinel Ion
    peste drum de mine statea Antonio Panteras si Isus

    Thumb up 0

  149. shmeny 12/01/2011 @ 21:59

    nu ma pot abtine.
    pe mine ma cheama Dusmanescu. Oana Dusmanescu. da, de la dushman, da, mi se spune prietenescu. da, imi place numele meu.

    Thumb up 0

  150. Zâna Bună Rău 12/01/2011 @ 22:05

    DANIEL GABRIEL SECARĂ

    Thumb up 0

  151. Mitzella Baston 12/01/2011 @ 22:06

    Scarlet Ohara. Absolut autentic, a terminat Filologia prin ’92-’93, iar Ohara e prenumele!! Famelia ei, care se numea Scarlet, s-a gandit sa-i faca una lata. Era o fata desteapta, sper ca pana acum are deja vreun pseudonim si-a scapat de hohotele din ceafa ei.

    Thumb up 0

  152. ramona 12/01/2011 @ 22:08

    Ascunzeanu. Si nu mai stiu prenumele. Colega de facultate.

    Thumb up 0

  153. dragos 12/01/2011 @ 22:26

    Grosu Louis Antonio, Bucresti, Berceni, Piata Resita; mai mult nu pot

    Thumb up 0

  154. gingernuts 12/01/2011 @ 22:32

    mos craciun, fiul lui mos nicolae si mos maria

    circula o copie dupa buletinul lui pe net, pe undeva….

    Thumb up 0

  155. Neculai 12/01/2011 @ 22:33

    Numele meu : Neculai Sulică [ nu radeti a va blestem !!! ] E un nume simpatic nu? :D

    Thumb up 0

  156. eu 12/01/2011 @ 22:39

    dl.LUPURICI nume de familie
    d-na VIGILENTA (adica VIGILENTZA)nume de botez

    Thumb up 0

  157. rav 12/01/2011 @ 22:41

    Dl Triperciuni – profu de rezistentza materialelor.
    D-na Ceapa – profa de biologie din generala :)
    Ochi Rosii – parca fotbalist la Steaua.
    Bucsha – elev la profesionala. La orele de utilaj era fain, pana ne-am obisnuit cu numele.
    Ciobanu Mioara – fara comentarii.

    Thumb up 0

  158. Sharpe 12/01/2011 @ 23:19

    cosciug luminita :))) colega de generala cu mine

    Thumb up 0

  159. corina 12/01/2011 @ 23:23

    la mine la tara traia un batran pe nume Mamalon Ciobanu si pe nevasta-sa o chema Duca…tot pe acolo mai locuia si o Vrabiuta Serban

    Thumb up 0

  160. nonick 12/01/2011 @ 23:32

    Răzvan Hainăroşie, medic: http://www.sfatulmedicului.ro/medici/dr-razvan-hainarosie_3431

    Thumb up 0

  161. Dan1 12/01/2011 @ 23:37

    @Botezix
    Laba esti tu, bah tristule! =))
    Later edit: scuze, da’ nu m-am putut abtine! =))

    Thumb up 0

  162. Dan1 12/01/2011 @ 23:45

    @nonick
    Bre, cu Simion Berebuna as iesi odata la o bere, ca cre’ca stie niste localuri d’alea, daaa? =))

    Thumb up 0

  163. N.A. 12/01/2011 @ 23:54

    Zoe Bucovala – facebook :))

    Thumb up 0

  164. cipoc 12/01/2011 @ 23:57

    ce`am mai gasit eu:
    miazanoapte zenobia
    seherezada seremet
    coadagalbena maria
    hanus george(cu h aspirat)
    vitel bogdan
    si un nume pe care n`am reusit niciodata sa`l scriu corect: ciocoiu, de obicei imi iese coicoiu:D

    Thumb up 0

  165. Toto 13/01/2011 @ 00:22

    @Julius :)) E amuzant ?
    Uite am mai aflat un nume Gramada Vasile….. Maine iti dau toata baza de date de la serviciu si iti alegi tu,am si CNP-uri si buletine scanate,tot,tot.Cu dovezi. :D

    Thumb up 0

  166. tracker 13/01/2011 @ 00:27

    ferari ramona si ferari viorel, doi colegi care sunt frati, colegi de facultate cu mine, dar ei sunt de la rromales.

    Thumb up 0

  167. Insignifianta 13/01/2011 @ 00:33

    Dăscălescu, prim ministru

    Găinuşe, Spornic, Pacoste, Ciobanu, vice prim ministri.
    Bobu, justitie
    Gigea, Babe, Păţan, finanţe.

    Verdeţ la mine,
    Cîşu pe petrol,
    Fluture, energie electrica
    Roşu, construcţii de maşini.

    Moraru, industrie utilaj greu
    Flucsă, la aia uşoară.

    Cioară,silvicultură, PE CÎND…
    Pană, doar la alimentară.

    Mureşan, comerţ interior, DAAR…
    Pungan, Văduva, Ungur, la exterior!

    Bulucea, transporturi şi telecomunicaţii, DAAR…
    Teoreanu, educaţie şi învăţămînt.

    Gîdea, cultură, DAAR…
    Cumpănaşu la culte.

    http://ro.wikipedia.org/wiki/Guvernul_Constantin_D%C4%83sc%C4%83lescu_(2)

    Si, da, Auggie, am ris ca o chema Amandine (nu mi-as fi imaginat!)
    Si, da, multumescu-ti ca mi-ai precizat exact care sunt pseudonime (nu mi-as fi imaginat!) si care nu, ca uite asa am mai pus si eu burta pe wikipedia!

    De acord cu tine:”concursurile care incurajeaza lectura (nu de wikipedia) la om sint un lucr bun.”, DAAR…
    La femeie s-ar putea sa fie chiar un lucr rau si sa cauzeze!

    Thumb up 0

  168. Mihai Labo 13/01/2011 @ 00:59

    Daniela Calorifera

    Thumb up 0

  169. emi 13/01/2011 @ 01:33

    Pogorilovschi Ieronim a fost coleg de scoala cu mine – Bucuresti

    Thumb up 0

  170. lore 13/01/2011 @ 01:43

    Mocofan Robert, Mahalagiu Ioana, Barbatescu Nicoleta- fosti colegi de generala.

    Thumb up 0

  171. Serban 13/01/2011 @ 01:52

    am citit şi io pe aici şi am zis:
    Doamne, ocroteşte-i pe români, că au nişte nume, săracii…

    Thumb up 0

  172. [...] Link-ul zilei [...]

    Thumb up 0

  173. titi 13/01/2011 @ 02:46

    statie alexsandu,tarziu corina,ceailung marius colegi liceu

    Thumb up 0

  174. V3nt0R 13/01/2011 @ 03:16

    Oaie Gherguș
    Gâgonu Vîgă
    Mârdzac Coco (baiat)
    Al-Khwarizmi Hussain bin Mohammed Christian Roberto. Asta e multicultural. Dar va rog eu , nu faceti misto de el, ca e varamiu…:)))

    Thumb up 0

  175. Vazdoaga Bebina 13/01/2011 @ 05:12

    Avem multimea numelor ciudate:

    BELEI MIHAI

    IONUT SADIC

    BOUROȘ VASILE

    Thumb up 0

  176. Sebi 13/01/2011 @ 08:25

    Sapte-Lei Zmeura – o fosta colega

    Mariana Lumina-Lumi, dar nu mai stiu numele de familie. Era o clienta in call centerul unde am lucrat mai de mult.

    In rest, am intalnit o multime de Mercedes, Berlin, Argentina, etc. printre clientii minoritari.

    Thumb up 0

  177. Dina 13/01/2011 @ 08:34

    Tonchievici Gasparel-Mimi, sex indecis, Ramnicu Valcea

    Thumb up 0

  178. more 13/01/2011 @ 08:35

    Oaie Siţa – mi-a fost profesoara de biologie (!) in liceu. Era mica, neagra si creata.
    Mirel Pasarel, var de-al unei foste prietene.
    Dar nici numele meu de familie nu e mai putin spectaculos. Nu, nu-l zic.

    Thumb up 0

  179. tagadam 13/01/2011 @ 08:38

    Putzi Laurentiu Petru Groza Gringo

    Thumb up 0

  180. Cami 13/01/2011 @ 09:11

    Ciresel Dumitrescu – fost prof de romana la Brasov.
    Licuta – fosta profa de psihologie la Brasov.
    Nume: Gheorghe, prenume: Gheorghe
    Argentina, fosta colega de liceu

    Thumb up 0

  181. babaclontzu 13/01/2011 @ 09:46

    Colompar Pacorabane – tigan
    TERENTE cu majuscule
    Mihai Viteazu’
    Stefan cel Mare
    Aprodul Purice
    Amotostivuitoritei
    Vrajitoriu Miriana

    daca nu ma crezi da-i cu goagal

    Thumb up 0

  182. Mircea 13/01/2011 @ 09:59

    Mironela

    Thumb up 0

  183. lilith 13/01/2011 @ 10:00

    Cunosc o Stefana Celmare.

    Pana acum, cel mai amuzant nume mi s-a parut Judetu Constanta. :))

    Thumb up 0

  184. am 13/01/2011 @ 10:15

    prudentiu purcarea
    modesta gaina

    Thumb up 0

  185. [...] invitati sa participati la alcatuirea topului celor mai simpatice 100 de nume româneşti – link [...]

    Thumb up 0

  186. nar 13/01/2011 @ 10:40

    fiti pe faza… am crezut ca-s porecle pana le-am vazut buletinele. Sunt doi frati in cluj, tigani: Czapa Vinetu si Czapa Satarland.

    Thumb up 0

  187. mo 13/01/2011 @ 10:40

    Dan Rubin
    2 gemeni memorandin – memorandina

    Thumb up 0

  188. andrei 13/01/2011 @ 10:43

    Intuneric Steluta Luminita – genial

    Thumb up 0

  189. camionagiu 13/01/2011 @ 10:56

    Radu Julius Ionuţus Ovidius Publius Naso din Şindriliţa

    Thumb up 0

  190. Dan 13/01/2011 @ 11:16

    Iama taralunga fata iasi iar pasarica alexandru dick e bataia de joc a profesorilor de la politehnica in iasi…. si asa te cheama pasarica un parinte imbecil mai spune si dick asa ca alintat:)))=))

    Thumb up 0

  191. handocad 13/01/2011 @ 11:40

    MOLDOVAN OVIDIU MARADON (cand l o declarat tac`su doamna de la starea civila o vrut sa se asigure “maradona domnu`?” “nu doamna, maradon. ca maradona e nume de fata”
    CIUBOTARIU MECLAUD
    de la mine din oras amandoi. dintr-o larga minoritate conlocuitoare

    Thumb up 0

  192. handocad 13/01/2011 @ 11:42

    ah, da. orasul balan, judetul harghita

    Thumb up 0

  193. Pinteus 13/01/2011 @ 11:49

    Untaru Autogen – Lupeni, Valea Jiului, no…

    Thumb up 0

  194. Adina 13/01/2011 @ 11:53

    Avocata din Bucuresti d-na Minusa Tufa
    vecin d-nul Anisor Pencescu,bucuresti
    fosta colega de serviciu Lola Areta Tumora
    Si pentru ca am lucrat pe vanzari telefonice va mai pot spune ca in iasi, zona niculina, gara este un domn Vasile Cacat
    In constanta o avem pe doamna Aurelia Muita
    In buzau domnul stelian (se citeste shtelian) nu mi aduc aminte numele, pentru ca atunci cand dansul mi a explicat ca e shtelian, am rabufnit in ras si a trebuit sa inchid telefonul

    Thumb up 0

  195. profan 13/01/2011 @ 11:54

    Dalucalu Nelu; prin 2005-2006 domicilia in zona comunei Valea Ursului din Judetul Arges…

    Thumb up 0

  196. Tealis 13/01/2011 @ 11:55

    Divina Alexandrescu – bucuresti

    Thumb up 0

  197. serban 13/01/2011 @ 12:11

    Ştie cineva unde găsesc Calendarul OrtoDC de anul ăsta?

    Thumb up 0

  198. Andrei Militaru 13/01/2011 @ 12:11

    Mitică Cardoso, jucator Fc.Napoli :)

    Thumb up 0

  199. anya 13/01/2011 @ 12:50

    Sa nu uitam nici de Yvonne Ghita, comentatoare de programe sportive.

    Thumb up 0

  200. Mortyse 13/01/2011 @ 13:47

    Ilegitim Vasile – director Phoenix Iasi, Ilegitim Irina – profesoara la UAIC Iasi.
    Si in anul I, in camera de camin al fostului meu prieten statea un individ pe nume Hemingway, adica prenumele era Hemingway, cu parinti de treaba, profesori – deci si cititul asta prea mult dauneaza la unii… In rest, cine n-a citit ceva de Hemingway – nu asta local – puneti mana si cititi-l. Daca nu va place, va dau eu banii inapoi! :)

    Thumb up 0

  201. Mortyse 13/01/2011 @ 13:53

    Si-apropo de Ilegitim, ca tot ati adus aminte de call centere, eu sunam in Franta sa invit lumea la o conferinta si am dat de Francois Le Bastard! Bineinteles ca nici secretara de care am dat nu era pe treaba ei si am facut glumite de sefu-su.

    Thumb up 0

  202. Vlad 13/01/2011 @ 13:57

    Chichihazan Driada Afrodita – Satu Mare

    Thumb up 0

  203. Ioana 13/01/2011 @ 14:04

    Constantino Uță

    Thumb up 0

  204. Helpthegrass 13/01/2011 @ 14:06

    Teapa. Mumcilo Luburici nu este roman. O venit in Romania la ceva timp dupa botez, de prin Serbia. Asa ca nu prea se incadreza la 100 nume romanesti. Zic eu.

    Thumb up 0

  205. Is 13/01/2011 @ 14:20

    Acsente Bolesc- primar intr-un sat prin Moldova am uitat numele…

    Thumb up 0

  206. Orasanu Nicolae 13/01/2011 @ 14:21

    Maciuca Rodica Adriana….colega de clasa cu mine:D

    Thumb up 0

  207. bianca 13/01/2011 @ 14:37

    Jenel Copilău – senator

    Thumb up 0

  208. Helpthegrass 13/01/2011 @ 14:45

    Zeamaneagra
    Bounegru

    Thumb up 0

  209. strachina ovidiu 13/01/2011 @ 15:01

    Strachina O. Mugurel-eu

    suceava

    Thumb up 0

  210. Botezix 13/01/2011 @ 15:30

    @Dan1 – Acu’ ce sa fac ca:
    1. Dan sunt 999999999999999 de romani…
    2. daca te cheama Dan, tot Dan te-ai scris in acest spatiu al veseliei
    3. nu ai umor

    ?
    Zi si tu, ce sa fac?

    Thumb up 0

  211. mavo 13/01/2011 @ 15:31

    Cepoi Sorin
    Căprariu Alexandra şi Edeline
    Jega Nicoleta
    …Toţi foşti colegi :D

    Thumb up 0

  212. Botezix 13/01/2011 @ 15:34

    Ia uite, ca m-ai provocat – mersi Gugle:

    Mircea Labă (Locul 278 Forbes 500 Miliardari din 2009)
    78 de ani
    20 milioane de euro
    Consultanţă pentru industria petrolieră
    Prahova

    Mircea Labă are 78 de ani şi este încă în fruntea conducerii afacerilor. Trist este că deşi are doi copii mari, niciunul nu vrea să preia cârma. „Este tragedia unui om bătrân care nu are cui să-şi lase lucrurile moştenire”, spune el. Totodată adaugă faptul că este optimist şi că, dacă nu va reuşi să-şi convingă copiii să vină în firmă, o va vinde şi le va lăsa tot lor banii. „Mai bine le bag banii în bancă decât să-i las pe mâna unuia străin care poate să-i înşele”, explică el.
    I-a promis soţiei că va ieşi la pensie la 70 de ani, dar nu s-a ţinut de cuvânt. Chiar dacă este obositor, se gândeşte mereu la extinderea portofoliului. Anul acesta a cumpărat pachetul majoritar al societăţii Monticor (constructor de echipamente pentru industria petrolieră). „Firma se integrează perfect în visul meu de a face o firmă de inginerie, un antreprenor general pentru această industrie”, spune el cu entuziasm. Aşa că, cel mai probabil nu va ieşi la pensie nici anul acesta.

    e?

    Thumb up 0

  213. Crisss 13/01/2011 @ 15:57

    IOBAG LUANA (sau Luana Iobag), suna bine in toate pozitiile, Doamna Lupulescu (denumita de catre fostii ei elevi Doamna Lupopescu),
    Purcarita Trandafir Dacian Amandos Eros Gheorghe (din Resita, prefera numele de Trandafir);
    Ilariana Tabacu, Slanina Adina,
    Si, un cuplu recent format, sunt curios cu ce nume vor ramane: Joacabine Petronela si Taralunga Temistocle Horatiu Arismede(si de asta si-au batut joc parintii)

    Thumb up 0

  214. XaeL 13/01/2011 @ 16:09

    Johnny Neamtu, decan facultatea de farmacie craiova

    Thumb up 0

  215. raisa 13/01/2011 @ 16:38

    marcelo borcan- tulcea, a terminat liceul grigore moisil

    petre petre – a fost sau este profesor de matematica la scoala 6, tulcea

    Thumb up 0

  216. riurik 13/01/2011 @ 16:55

    Laurentiu Cazan
    In armata la Barlad am avut ofiteri cu nume Oasenegre C-tin si Batista Vasile. La Focsani Sisu Ghe.

    Thumb up 0

  217. Botezix 13/01/2011 @ 16:59

    for the record: Dan Labă este Labă Jr, deci unul din cei doi moştenitori ai imperiului Labă din Ploieşti.

    Thumb up 0

  218. Dan1 13/01/2011 @ 17:05

    @Botezix
    Am simtul umorului, de-aia am bagat si un ROFL… Si mi-am cerut si scuze! Uite si (câte) un like! =))

    Thumb up 0

  219. Cosmin 13/01/2011 @ 17:18

    Roza[nume] Dante[prenume] – Bucuresti (e baiat)
    Mihai Marian(nu stiu care e nume care e prenume) – Targoviste
    Seria Crina – Bucuresti
    Celebrul “Mos Nicolae Craciun” care il stie toata lumea (presupun), daca nu, atunci http://2.bp.blogspot.com/_KAr6zZ6jlHw/TPy2D84oSmI/AAAAAAAAADA/lGa_B7VSTiM/s1600/gi23_Mos-Nicolae-fiul-lui-Mos-Craciun_1.jpg
    Barbalata Ion Barlad
    Revin cu altele… Momentan atat am.

    Thumb up 0

  220. mihai 13/01/2011 @ 17:21

    Saptefrati Ludmila
    Ghelberg Talmacel – amandoi doctori in constanta
    Tulica Hrisaida – un client, tot constanta

    Thumb up 0

  221. Hydroz 13/01/2011 @ 17:58

    Bou-Negru Romeo (Nume real Bacau) e medic

    Thumb up 0

  222. cristina 13/01/2011 @ 18:40

    Sarmisegetuza Tulbure. nu e o gluma, e din Galati.
    la un sărci pe goagăl: “Joi, 8 iulie 2010, la sedinta Consiliului Superior al Magistraturii a participat, in calitate de membru, judecator dr. Sarmisegetuza Tulbure de la Curtea de Apel Galati, ca urmare a incetarii din viata a judecatorului Costel Dragut.”

    Thumb up 0

  223. ZanduQ 13/01/2011 @ 18:44

    Ilie Insomnie

    Thumb up 0

  224. [...] nume haios al cuiva – vecin, prieten, vreun fost profesor, ştiţi voi -, aruncaţi un ochi pe Daily Cotcodac şi ajutaţi-mă la întocmirea topului celor mai simpatice nume româneşti. După ce le verific, [...]

    Thumb up 0

  225. cc 13/01/2011 @ 18:57

    Cârmaciu Milu – profesor, Galati

    Thumb up 0

  226. Lecram 13/01/2011 @ 18:57

    Mălaiul Siminica, profesoara de limba romana la scoala Generala Nr.5 din Hunedoara

    Thumb up 0

  227. karmapolice 13/01/2011 @ 19:00

    Oita Venetia(da, ca in diminutivul de la oaie si ca orasul italian)…a fost colega mea de banca in clasele 1-4 la scoala din Dristor.
    So true…

    Thumb up 0

  228. Sugar 13/01/2011 @ 19:00

    Alexandra-Fulga Huțu
    Alois Gherghuț

    Thumb up 0

  229. Sugar 13/01/2011 @ 19:02

    Merticaru-Rafael Cristian-Ovidiu (toate la un singur om)

    Thumb up 0

  230. karmapolice 13/01/2011 @ 19:03

    ah, am uitat-o pe MUIA Mirela, colega unei prietene de la ASE…biata fata nu prea venea pe la ore pentru ca si profesorii strigau..”MUIA la tabla”:))))))
    strict autentic, a invatat acolo intre 1982 si 1986

    Thumb up 0

  231. karmapolice 13/01/2011 @ 19:07

    ah si daca tot m-am pornit
    CIOLANU gheorghe staret al manastirii SECU pina in 1989, si my fav
    EVLAMPIA CIOCANU stareta manastirii Agapia tot in perioada aia

    Thumb up 0

  232. Florin 13/01/2011 @ 19:16

    Imparatu Traian, locuieste in Bucuresti

    Thumb up 0

  233. Alex 13/01/2011 @ 19:19

    Barba Rosie Bogdan
    Ciocan Adina
    Boubatran Cristinel

    Thumb up 0

  234. securitatea 13/01/2011 @ 19:26

    Mihaela Capra

    Thumb up 0

  235. k 13/01/2011 @ 19:53

    Hai că mi-am găsit .docu’ cu nume naşpa

    Epifanie Amohnoaie – general-locotenent
    Ion Filibiliu
    Serafim Urecheanu
    Franţ Ţandără
    Tumult Ionică
    Gigel Potrivitu
    Ilarion Lejeru
    Mircică Papală
    Ciorondelu Mitrică
    Pompilie Borş
    Inimioara Condurache
    Cinel Maliţa
    Mioara Laie
    Baciu Nausica – ăştia sigur citiseră Odiseea, chestii grele – da nu suficient ca să scrie corect cu 2 de “a” la capăt
    Wilhelmina Arz, Mirandolina Vincu, Helene Mălai, Leopoldina Bălănuţă – numele astea preţioase îs geniale, combinaţia e foarte potrivită
    Agrinel, Firicel Zdrâmboceanu, Veronel, Laviniu – aşa, bateţi-vă joc de săracii băieţi
    Capotă Daciana – bine că nu-i de Oltcit
    Hoanţă Văcărel
    Cocian Poiană
    Bălenar Muscă
    Bursuc Olenuc – nici nu ştiu care-i nume, care-i prenume, oricum e nasol
    Boronel – ăsta-i frate cu Beriliu
    Albu Albina Alina – ăştia ştiau ce-i aia aliteraţie

    Thumb up 0

  236. Cosmin 13/01/2011 @ 20:07

    Puţoi Alexandra

    Thumb up 0

  237. Făcăleț Nicoleta 13/01/2011 @ 20:19

    Carol Ferdinand de Romania (asa am auzit ca a fost botezat) … daca nu va place ascesta il aveti pe al meu .

    Thumb up 0

  238. Amadeo 13/01/2011 @ 20:21

    Gianiloni Sfecla

    Thumb up 0

  239. Antonnia . 13/01/2011 @ 20:24

    Bred Pit :))
    Vacagrasa Verginica

    Thumb up 0

  240. Preacher 13/01/2011 @ 21:04

    Pop Cornel ^^

    Thumb up 0

  241. rec 13/01/2011 @ 21:10

    Adam Eva
    Fernando Prajitura
    Ambii din Bucuresti

    Thumb up 0

  242. Aurelian 13/01/2011 @ 21:32

    sile vasile

    Thumb up 0

  243. gheghe 13/01/2011 @ 21:35

    Victoria Salam

    Thumb up 0

  244. Botezix 13/01/2011 @ 21:54

    @Dan1: thx.

    Thumb up 0

  245. drojdieru 13/01/2011 @ 22:14

    Salam Victoria :)

    Thumb up 0

  246. ovi 13/01/2011 @ 22:37

    Gasca Aurel tulca jud bihor:))
    intradevar el si l-a pus cand lau dezmostenit parintii
    a zis ca vrea k nimeni sa nu aiba nume ca el:P

    Thumb up 0

  247. ovi 13/01/2011 @ 22:38

    Trutrucea Dumitru
    Cucu ionel
    Vasile mielu

    Thumb up 0

  248. Dan1 13/01/2011 @ 22:50

    Bre da’ postu’ asta a atras mai multe comentarii ca ala cu xPeria… Sau daca nu, mai are timp… =))

    Thumb up 0

  249. aisha 13/01/2011 @ 23:05

    comentarii savuroase! ce de nume! si probabil mai urmeaza! dar sa nu anticipam.
    ps cine-i Renato Lacrimă?! ca de Lacrima Ciorbea am auzit, sotie de ex- prim-ministru. dar n-am stiut ca exista familia Lacrimă!

    Thumb up 0

  250. psst... 13/01/2011 @ 23:13

    Cand lucram in call center, am fost obligat sa raspund la apelul unui anume domn Costel Serafim Hristos si inca ceva, dar nu mai stiu care era ordinea numelor… :)
    Si tot acolo, aveam o colega pe nume Amira Curus, care s-a maritat si o cheama Amira Buca mai nou.
    Destule nume ciudate pe-acolo, oricum… Mitrut Tutulan, Dragodan, Baltaretu, etc..

    Thumb up 0

  251. un om 13/01/2011 @ 23:16

    Mihai Mîrț (îl gasiți la Decathlon Brașov)

    Thumb up 0

  252. un om 13/01/2011 @ 23:19

    si un vecin
    Ștefan Celmare
    mai are doi frati dar fara conotatii.

    Thumb up 0

  253. mandarina 14/01/2011 @ 00:11

    Stan Argentina Tecla Matrona din campulung ,Suceava :))

    Thumb up 0

  254. cutiuta-milei 14/01/2011 @ 00:11

    numele meu – Ardeleanu Andrei
    numele unei verisoare – Puisor Laura
    numele unei prietene de-a verisoarei mele – Vrabie Laura
    numele unui prieten de-al verisoarei mele – Rogojan Vlad
    numele prietenei mele – Gradinaru Raluca
    numele unui fost coleg de liceu – Boboc Radu
    numele unei matusi – Boca Virginia
    numele unui unchi – Ardeleanu Onisipor

    poate va gandeste ca este tigani. e greseala. nu estem tigani.

    Thumb up 0

  255. cipoc 14/01/2011 @ 00:25

    azi am client pe decuseara gioni ioan..exact asa cum se vede!

    Thumb up 0

  256. ama_ 14/01/2011 @ 00:25

    Tot de la call center, mai vechi, de prin ’98: Brehar Cioflec (am aflat intre timp ca ar fi nume tataresc, dar tot mi se pare maxim sa dai nume la copil Cioflec, parca i l-a dat in scarba) si Flocea Viola (epic!). Si o colega: Oana Gaina (not that funny pana nu vedeai ca semneaza mailurile O Gaina)

    Thumb up 0

  257. cla 14/01/2011 @ 01:08

    Penelopa Muila, fosta clienta.

    Thumb up 0

  258. NuConteaza 14/01/2011 @ 01:22

    - prin clasa a XII-a făceam geografie cu directoarea liceului. Asta nu avea nici un chef de munca asa ca la ore citea ziarul (asta in cazul in care venea la ore). Intr-o zi a venit cu 3 sacose pline de teste ale celor de la profesionala. Ni le-a dat noua sa le corectam ca ei ii era lene. Testele erau incredibil de idioate (si ca subiecte si ca raspunsuri). Pe una din lucrari la nume era trecut Marin Cap-de-Fier. Am crezut ca-i o gluma asa ca ii arat testul directoarei. Asta se uita si exclama: “aaaa, e pe bune, nu-i nici o gluma, il stiu si pe tac’su.”
    – pe vecinul bunicii il cheama Apăncap (apa in cap)
    – o colega de liceu avea numele de familie Țalapu (repetati numele de vreo 3-4 ori ca sa va dati seama de fun-part :)

    Thumb up 0

  259. violeta mihaela dascalu 14/01/2011 @ 01:30

    mortasipu amina,maftei ioana madalina golopentia.stafie laura, cosciug andrei

    Thumb up 0

  260. freeman 14/01/2011 @ 03:40

    ambulanta rosalinda miamor :))

    Thumb up 0

  261. Ok 14/01/2011 @ 08:06

    Creangä Crenguta. se poate verifica si pe Facebook. Tatal ? Ion Creanga!

    Thumb up 0

  262. gumitzel 14/01/2011 @ 09:55

    joacabine bogdan, faza misto : era schiop

    Thumb up 0

  263. cinsane 14/01/2011 @ 10:40

    Bejenaru Ludovic-Everard

    Thumb up 0

  264. iulia 14/01/2011 @ 11:21

    nicolae botgros
    fani pizdelea
    florica belivaca

    Thumb up 0

  265. Filip 14/01/2011 @ 12:02

    Ceangai Dezedemon = beat that :))
    Lucretiu Loredan Chindie

    Thumb up 0

  266. milli 14/01/2011 @ 14:05

    Fundătureanu Pișleagă Sorin

    Thumb up 0

  267. andrei 14/01/2011 @ 14:39

    .

    Thumb up 0

  268. Malice 14/01/2011 @ 14:43

    Manu Tedi Rodion – Paznic in parcul Morarilor

    Thumb up 0

  269. mars 14/01/2011 @ 15:05

    George Ostafie

    Thumb up 0

  270. Drosofila 14/01/2011 @ 16:52

    Confederat Costel, Suceava

    Thumb up 0

  271. Drosofila 14/01/2011 @ 17:06

    Pitigoi Toporas Bogdan, Iasi

    Thumb up 0

  272. gigi 14/01/2011 @ 17:15

    Stelian Chilărescu – prof. de sport la un liceu din Iaşi. acum e pensionat.
    În clasa a 9a credeam că e porecla

    Thumb up 0

  273. JustinCase 14/01/2011 @ 18:29

    Curutu Florel – cluj
    Pirana Silia Cosmina – cluj

    Thumb up 0

  274. mavo 14/01/2011 @ 18:36

    Cernicova Bucă Mariana
    Brânză Nicoleta
    Alb Marius
    Ciobanu Nicolae
    Stîncă Ina
    Gîgă Irina
    Ciocotoi Iustina
    …Cunoştinţe personale (prieteni, colegi, profi…foşti şi actuali :D )

    Thumb up 0

  275. JustinCase 14/01/2011 @ 18:44

    Si preferatul meu … Puscas Marin – cluj

    Thumb up 0

  276. Agent008 14/01/2011 @ 19:02

    Si, cu voia dumneavoastra, ultimul pe lista: Traian Decebal Remes.

    Thumb up 0

  277. Insignifianta 14/01/2011 @ 19:16

    @nar: Cititi, parintii lu’ baietii astia:
    Czapa Vinetu si Czapa Satarland.
    Ori, poate, nasii? =))

    Thumb up 0

  278. Insignifianta 14/01/2011 @ 19:20

    Mhoaamaaa, admin, daca nu dai niste sincere felicitari la toti oamenii (si femeile) care au avut rabdarea ingereasca sa parcurga toate comentariile, io nu te mai recunosc de admin! =))
    Mie sa nu-mi dai, ca nu primesc!
    Ca numai cincizeci, hai saizeci! de comentarii dovedesc pe seara! =))

    Thumb up 0

  279. io 14/01/2011 @ 22:00

    numele de familie : Mamuie
    numele mic : ….cine-l mai stie
    localitate : Timisoara

    Thumb up 0

  280. io 14/01/2011 @ 22:02

    Zamaneagra Pantelimon

    Thumb up 0

  281. ghizuroi 14/01/2011 @ 23:01

    Când lucram în call-center la Zapp am vorbit de vreo două ori cu o doamnă pe care o cheamă Penelopa Muilă.Ăsta a fost cel mai amuzant nume pe care l-am întâlnit în doi ani. Aşa, Captare, Capdefier, Capdelemn şi multe altele erau la ordinea zilei. A, şi mai era un domn pe care îl chema Muia nu-mai–ştiu-cum. Dar Penelopa Muilă mi s-a părut cel mai amuzant. Adică, na, Muilă ca muilă, mai înţeleg, dar şi Penelopa!?

    Thumb up 0

  282. Alina 14/01/2011 @ 23:12

    William Branza-deputat PD-L

    Thumb up 0

  283. unu 14/01/2011 @ 23:15

    Dinca Catinel (Vacanta Mare)

    Thumb up 0

  284. Ada 14/01/2011 @ 23:20

    Intuneric Steluta Luminita e numele mamei unei foste colege de clasa, Intuneric Mioara

    Thumb up 0

  285. ghurghu 14/01/2011 @ 23:37

    Turicea Bactelius – fost elev de-al meu – Bistrita
    Radulescu Lacramioara Rodinel – colega de serviciu – Bistrita
    Astea mi-or venit acuma repede; dar am pe undeva o lista luata de la Evidenta Populatiei cu multe multe “nume dume”, cum le zicea tatal meu; poate oi gasi-o in timp sa o share-uiesc cu lumea…
    Oricum – top of the list e o celebritate de pe vremea cind eram eu student; n-am verificat personal – insa se stia ca e studenta la Psihologie, parca, in Bucuresti: POPOIU FUTINIA, alintata de prieteni si familie FUTINICA :)

    Thumb up 0

  286. acetilena 14/01/2011 @ 23:37

    am avut o colega de facultate pe care o chema Abaloaie Scarleta Mercedes.Din Moldova de buna seama !

    Thumb up 0

  287. broantza 14/01/2011 @ 23:39

    eu am avut un profesor de teoria literaturii la facultate pe care il chema Napoleon Raţă. Avea cam in jur de 1.55m si preda intotdeauna stand in picioare pe varfuri, in spatele catedrei. Nu stiu sincer cum reusea performanta asta timp de 2 ore… La cursurile lui, evident, se gasea intotdeauna cineva sa macane in putinele momente cand se intorcea sa scrie cate ceva la tabla.

    Thumb up 0

  288. Flo 15/01/2011 @ 00:00

    Cristel Niță – candidat la primăria sectorului 3 din partea PRM (dacă nu mă înșel)

    Thumb up 0

  289. Flo 15/01/2011 @ 00:03

    Scuze de spam, dar Joița Trestolian. Tatăl unui coleg de facultate, ai cărui părinți nu s-au putut hotărî între Traian și Stelian.

    Edit: http://ro.netlog.com/trestolian

    Thumb up 0

  290. nicu 15/01/2011 @ 07:36

    Mihai Bucicoiu !

    Thumb up 0

  291. mumba 15/01/2011 @ 13:55

    Mugurel Cerasel Burdujel!

    Thumb up 0

  292. Vlad 15/01/2011 @ 15:56

    Tante Fleancu (Tantze adica) Arges

    Thumb up 0

  293. IP 15/01/2011 @ 16:51

    [urban legend]

    Un fost director al unui teatru municipal, actualmente mort, saracu': Țîrău Corbu.

    [/urban legend]

    Thumb up 0

  294. iulian 15/01/2011 @ 17:27

    Alboaie Sânică – e profesor la o anumita universitate din iasi

    Thumb up 0

  295. vlad 15/01/2011 @ 18:24

    Roland Laurentiu Cucuruz – doctorand la Politehnica Timisoara

    Thumb up 0

  296. jokeru 15/01/2011 @ 20:46

    aici cateva buletine cu nume funny

    http://video.acasa.ro/funny/romani-cu-nume-funny–48100c4f7c2059729f05.html

    Thumb up 0

  297. iulia 15/01/2011 @ 22:58

    Popescu Ferdinand
    Scuipici Alexandra :))))

    Thumb up 0

  298. Alex 16/01/2011 @ 00:22

    @gaboss – confirm, cunosc fam. Joacalesne:)
    Small world

    Thumb up 0

  299. Sicli 16/01/2011 @ 17:34

    Oiţa Gâscă – referent la Registrul Comerţului Constanţa. I-am văzut numele pe avizier!

    Thumb up 0

  300. Sicli 16/01/2011 @ 17:39

    Nelu Bucă – jucător Dinamo Bucureşti, venit de la CF Brăila

    Thumb up 0

  301. BuBu 16/01/2011 @ 19:03

    Ninel Potarca
    Dumitru Prunariu
    Dimitrie Brandza
    Babacea Binel-CT
    Dalis Pantalache-B
    Ioana Baietica
    Purice Ionel-TL
    Trita Fanita
    Basescu
    Ioan T Morar
    Ozana Balabancea
    Branzei Bogdan-B
    Partulica Bogdan –B
    Boureanu Cristian
    Tufeciu Liliana-TL
    Ous Andrei-TL
    Coicheci Alin-TL
    Nikon Valentin-TL
    Geanina Broasca-TL
    Paul Soloc –USA
    Corina Ciorba-B
    Buca George-B (almatim)
    Mona Musca
    George Copos
    Prigoana Maximus, Honorius
    Anca Turcasiu
    Angi Similea
    Closca (din celebrul trio)
    Banculea Cristi-B
    Vacaroiu (betivu)

    Thumb up 0

  302. emmelix 16/01/2011 @ 21:08

    L-am cunoscut acum cativa ani pe Lapusneanu Alexandru (ii facusem si scan la buletin drept dovada) si am auzit de Pisica Randunel, politist pe la tara… Am auzit si de Sevastita, Ramurica, Cicineta…Am avut vecini Partzag, Fuior, Maciuca…

    Thumb up 0

  303. ghurghu 16/01/2011 @ 23:58

    Mi-am mai amintit:

    Cont Ionescu (Nume de familie CONTZ, prenume IONESCU) – cunostinta de familie, din Bistrita; botezat Ionescu dupa ce mama-sa o fost in vizita la Bucuresti si o tot auzit ea numele asta si i-o placut foarte mult :)

    Fratii Mircea si Stefan Cel-Mare – ai mei parinti ii cunoscusera in facultate. Genial o fost cind Stefan a sunat la Hotel Dracula sa-si faca rezervare. Banuiesc ca e “futile” sa povestesc care o fost reactia receptionistea care la intrebarea “Pe ce nume sa trec rezervarea?” – a primit raspunsul “Stefan Cel-Mare” :)

    Thumb up 0

  304. ralucu 17/01/2011 @ 10:56

    Cleopatra Cracut ( citim cracutz, sa ne-ntelegem), notarita din BV.

    Thumb up 0

  305. Mortyse 17/01/2011 @ 12:36

    Mi-am adus aminte de o intamplare draguta cu 2 profesori universitari care erau sa se injure la telefon. Un domn profesor de filosofie de la Facultatea de Economie din Iasi, pe nume Stefan Celmare, aflat in biroul decanului, care iesise putin, raspunde la telefonul acestuia si se ofera sa ia un mesaj de la persoana de la celalalt capat al firului:
    -Deci, cu cine vorbesc?
    -Mircea Celbatran.
    -Dom’le, iti bati joc de mine?!?
    -Nu, domnule, oricat ar fi de ciudat, asa ma numesc, Profesor Celbatran Mircea, (disciplina, facultate etc.)..
    (hohote de ras)
    -Domnule, nu stiu cine de cine isi bate joc…
    -Domnu’ Mircea, aici Stefan Celmare, Profesor de…
    (hohote de ras la unison)

    Thumb up 0

  306. RAIDER 17/01/2011 @ 13:03

    Tarzan Feher : oras Beclean ( BN ), nascut: 1986

    Thumb up 0

  307. razvan 17/01/2011 @ 15:40

    Poiană Vorbură Năsturaş – numele este real, a fost poet. Are chiar un volum de poezii scos prin 1948, se numeşte “Ţara mea”.

    Thumb up 0

  308. none 17/01/2011 @ 17:00

    Am o lista de prenume, toate din acelasi sat: Pompei, Leona, Sarmiza, Minodor.
    Un prenume de fata din Cluj: Tiadris. O dentista din Cluj: Nagy Cruciţa.
    Colege de clasa: Nuţa, Frosinuca. Coleg de clasa: Genovel.
    samd

    Thumb up 0

  309. Basia 17/01/2011 @ 20:33

    Azaleea Bâltâc – Profesoara, Univ. Bucuresti, Fac. Geografie
    Nineta Cranţa – profa lb. romana

    Thumb up 0

  310. Icecube 17/01/2011 @ 20:34

    Bal Oana
    Floc Alexandru
    Cacau Mihai
    Muj Delia

    Nume reale

    Thumb up 0

  311. Coco 17/01/2011 @ 20:40

    Tecaci Andreea

    Thumb up 0

  312. Kinjiro 18/01/2011 @ 14:20

    Reginel Dirla (nu e gluma, asa il cheama)
    Este unul din proprietarii clubului “Diamon” din Bucuresti (langa Sala Polivalenta)

    Thumb up 0

  313. andrei 18/01/2011 @ 17:21

    Socaci Rares – cunostiinta
    Cacat gheorghe (si-a schimbat numele de ceva vreme…actualmente profesor)
    Laba Gheorghe – Maistru
    Taralunga Vasile – manager
    Partebuna Ion – manager
    Bulea Razvan..sau Razvan Bulea :))
    Mihai Celmare
    Joacabine Beatrice – doctor
    Agilu Mircea Petre
    Zveltu Dorin

    ca sa fie bine :))

    Thumb up 0

  314. Dan1 19/01/2011 @ 22:27

    Al 322-lea: Firicel Cirnean – numerolog, aparu azi la 19:39 la proteve…

    Thumb up 0

  315. tudor 20/01/2011 @ 22:00

    borascu ramona – a terminat dreptul la cluj

    Thumb up 0

  316. Nutz 20/01/2011 @ 22:23

    Musteata Gratiela – din Bucuresti

    Thumb up 0

  317. Ema 02/02/2011 @ 17:04

    Nume / Prenume:
    Dinu Fulga Domnisoara
    Capra Mioara

    Thumb up 0

  318. Alin 07/02/2011 @ 18:26

    ceva mit urban, cred: Lamea Cepu / Cepu Lamea

    Thumb up 0

  319. marius228 08/02/2011 @ 12:14

    DE la cronica carcotasilor: Serban Huidu si Mihai Gainusa si Tavi Pascut(Mistrezu) :)

    Thumb up 0

  320. micelnic 01/04/2011 @ 13:59

    flocea viola de mai sus era directoarea generala a unei firme care se numea STULPICENI SA…

    si mai era domnul catalin dicu (cataLINDICU)…. era director de IT, saua sa ceva, la cefin sa.

    Thumb up 0

  321. [...] Link-ul zilei [...]

    Thumb up 0

  322. lumis 15/06/2011 @ 00:44

    Am avut doi colegi cu nume de familie ciudate:Dicoiu si Borcan.Primul si-a schimbat numele…Dar toata facultatea asa era strigat.

    Thumb up 0

  323. tintin 18/12/2011 @ 17:41

    URECHE GIGLIOLA- real(profesoara geografie-Lic.Dunarea Galati; si din vremea call-center-ului am : VACARELU STELIAN,SARCINA MARIA,GROFIC FABIAN..etc…

    Thumb up 0

  324. molases 02/08/2012 @ 16:14

    La Sulina exista familiile Dracopulos si Puleris, va jur ! Madam Dracopulos, are chiar fata de drac, sa mor io ! Pfff, ce-mi mai venea s-o trosnesc in dintii aia mari de iapa batrana…

    Thumb up 0

  325. KOSTY 18/10/2012 @ 02:07

    Cred că este etnic armean (de-a lui Vosganian, Pambuccian) şi nu cred că se pune.

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL