Ce e bun şi noi am crezut că e prost?
Simona Catrina
Citat din ziarul Adevărul de ieri: “În 2010, filmul Poziţia copilului a fost respins de Centrul Naţional al Cinematografiei (CNC), cu nota 6.34. După câteva luni, producătorii începeau să lucreze, cu finanţări scrise pe cont propriu, la pelicula care avea să primească Ursul de Aur la Festivalul de Film de la Berlin.”.
(Continuarea pe Fashion avec Passion… )
Noi vom comenta pe lângă
ca de obiceipentru că nu am văzut filmul.@sebra: =))=))=)) daaaaaaaaaaaa, bun motiv sa ne abtinem, ce sa zic!
@sebra: Macar un “nice” tot putem sa spunem. :))
dar cat de mult sa ne intereseze ca un roman a dat spaga ca sa … asta e subiect pentru straini
Păi, de unde era să ştie CNC-ul în 2010 că Poziţia Copilului o să ia Ursul de Aur în 2013? Nu?..
Păi, aici lumea este interesată doar dacă este sex în filmul ăsta.
Iar dacă sunt şi ţâţe vor curge comentariile şi indignările ironice la adresa CNC-ului
Ca de obicei,opinia fratelui Andryusha e cea mai pertinenta ! Cred ca s-a sfatuit cu Avva Pafnutie.
Fratele Andryusha for the president !!!
@CID: Eh, lăsaţi… 😳
Adicătelea, mă faceţi să roşesc, cum ar veni. :))
@Serban: Pai cum sa nu fie?! Altfel nu s-ar mai putea numi film romanesc. Tre’ sa fie cu sex, dialoguri cat mai seci si dujmanoase, cu multe injuraturi despre organe (pe model Tourette) si sa se lincaie la o ciorba juma’ de ora. Poate filmul asta n-o fi respectat regula (cu toate ca ma indoiesc), de-aia nu l-o fi sustinut CNC…
Io stiam “ibi bene ubi patria” adica acolo e bine unde e patria, da’ în ultimul timp am început sa ma îndoiesc de ce am învatat! (de la “alea jacta est” si Rubicon mi se trage) 😐
@N.A.: probabil au fost dezamagiti ca nu a fost o scena cand mama il invita pe fiu sa treaca pe la ea sa guste un bors cu fasole si loboda.
Noroc cu Fratele Andryusha, c-am zâmbit un pic.
Dacă nu le cerem, cei care ne conduc nu ne vor lua niciodată în serios. Nici pe noi și nici obligațiile lor din fișa postului. Iar viața mea și-a ta treece ..
Scuze! Sunt pe lângă „pamflete și alte aroganțe”.
Hopa ! Avem voie sa laudam filmul asta pe DC ? Ca parca mai ieri tuna si fulgera jupanul pe FB ca de ce dam like la film in loc sa ne bucuram ca a murit Seche…