Postul nu e post destul

Gluma de furat pentru Buzdugan şi Morar

Traian Băsescu e singurul preşedinte din istorie care a rezistat unei lovituri de stat reuşite.

Share:

21 comments

  1. RoseN 21 February, 2013 at 19:35

    Aăăă, ma iertati domnu admin, da’ gluma asta era de ras, sau de plans?

  2. dyers_eve 21 February, 2013 at 19:36

    Mai tare si ca Mike Gorbaciov 🙂

  3. Dan1 21 February, 2013 at 19:51

    Mie mi se pare singurul preşedinte din istorie care o arde-n băşini (ca să-l citez pe Eftimie). O fi din cauza numelui.

  4. Fratele Andryusha 21 February, 2013 at 19:54

    Buey! Aftăr trii iărz ăv craisis, hi ken ăcsept uan-tu lovituri de stat reuşite, plus!

  5. sebra 21 February, 2013 at 20:25

    În altă ordine de idei, este posibil ca în seara asta să ne scoată fotbalul din cap. Să ne liniștim, zic.

  6. Dan1 21 February, 2013 at 20:33

    @sebra: Să chibiţez? >:)

  7. sebra 21 February, 2013 at 20:35

    @Dan1:
    Bagă.:))

  8. Dan1 21 February, 2013 at 21:21

    @sebra: Chibitez degeaba ca vad ca e deja 2-0 pentru ei! :))

  9. Ferdinand 21 February, 2013 at 21:30

    Poate nici Chuck Norris n-ar fi reuşit…

  10. sebra 21 February, 2013 at 21:34

    @Dan1:
    Păi așa și trebuie! Eu m-am învățat minte, n-am mai pariat p`ai noștri.:))
    p.s. dacă ia bătaie și Steaua o să ajung îngrozitor de bogată. 😀

  11. geo 21 February, 2013 at 23:19

    @Dan1: nu e 2-0 pentru ei, e 1-0 pentru noi … dacă ești nerecunoscător de fotbal, uită-te pe alt post după o partidă de badminton și nu te mai lega de “Steaua Rulz” 😀

    @sebra: decât sa faci bani din pariuri obscure, mai bine bagi un text pe acest minunat site de cultură urbană … vei fi răsplătită cu siguranță de generosul Domn Julius, de altfel fan înfocat Steaua. Să scrii articole pline de umor este o metodă infailibilă de îmbogățire 😀

  12. RoseN 21 February, 2013 at 23:27

    @geo: bai ce buni sunteti toti la glume in ultima vreme, aahahahhahahaa =))=))

  13. sebra 21 February, 2013 at 23:52

    @geo:
    Cred că ție ți-e de cocoțat pe canapelele alea de struț și nu știi cum să faci. :))

  14. Fratele Andryusha 22 February, 2013 at 00:50

    SUPERSTEAUA! Am avut de spus. Decât.

  15. daniel grigore 22 February, 2013 at 01:23

    corect cu cele cateva zeci de mii de babute si mosuleti de 80+ ani turiste pe valea prahovei, sau de turistii din teleorman sau de primarii uselisti din diverse comune ce au votat in numele cetatenilor, desi eu traiesc pe marte gluma e buna :))

  16. Dan1 22 February, 2013 at 08:10

    @geo: Io ma uitam la CFR-Inter ca voiam sa vad fotbal, si a fost 3-0 pentru ei pâna la urma, da? Tu, zici ca te uitai la badminton? :))

  17. Cristina Ș 22 February, 2013 at 08:16

    @RoseN: e o gluma de plinsa, da. s-o ia aia doi si sa se spele pe cap cu ea. si cu jmenarul de blugi si tigari care se crede presedinte ..

  18. geo 22 February, 2013 at 10:46

    @Dan1: jale mare, am adormit înainte de prelungiri 😀
    @sebra: nu știu cum e cu canapelele de struț … presimt ca e mai bine sa nu aflu =))

  19. Cata 22 February, 2013 at 10:50

    Alta “Gluma de furat” – cica morar & buzdugan si-au facut blog (DailyCutcurigu) si au jurat cu mana pe cartea de bucate ca vor fura poante numai de pe blogul lor.
    On topic: a fost simplu pentru Captain Drinky sa reziste loviturii de stat, pentru ca nu prea e vorba de stat si nici nu putem spune ca e un presedinte normal. Deci cumva a fost un soi de coitus interruptus 😀

  20. Catalink 22 February, 2013 at 20:07

    Slabă, ca toate glumele lu Buzdu şi Mărar

  21. Daniel A. 28 February, 2013 at 18:09

    La lovitorii de stat nici loviturile de stat nu le ies, dapoi sinuciderile?