Recomandări de seară

Dna Zoe Petre, despre declarația lui Boc potrivit căreia PDL ar fi un partid de intelectuali: „Brusc încep să defileze dinaintea ochilor minții figurile luminoase ale dlor Pinalti, Hoară, Boldea, et j’en passe, aud dicția de păpușă mecanică cu care dra euro-deputat Eba editează fraze, îmi amintesc cu drag de substantivul neutru coleg al regretatului educator FuneBriu, bizarele elipse de constituționalitate din legile promovate de dl. constituționalist Boc, și mă întreb, hamletian: cum vor fi definind oamenii ăștia cuvîntul intelectual?” Doamna Petre, zău! Intelectuali sunt ăia care acceptă bani de la stat, de dragul culturii. Sau posturi călduțe, din care să poată apăra cultura.

„Acu’ cică e mare fiță să ai fițe!” – Mordechai. Eu aștept momentul în care cea mai mare fiță o să fie să n-ai fițe (da, bre, ca în Vamă).

George Damian e ultimul om care își mai amintește ceva bun despre Băsescu. Ultimul om care nu are afaceri cu statul, zic.

Părăsim, la final, aceste subiecte serioase în favoarea unuia mai frivol: Gropare, zici că arată bine prietena aia a ta? Pentru un prieten întreb.

11 Comentarii »

  1. mifty 05/04/2012 @ 20:00

    … am impresia că eu și ”admin” avem aceeași părere despre ”doamna” zoe petre.
    singura problemă e că ”admin”, din câte mi-am dat seama, ”e mai mulți”!!!
    uf!

    Thumb up 0

  2. admin 05/04/2012 @ 20:02

    @mifty: ceva îmi spune că te înșeli. mie îmi place doamna Zoe Petre.

    Thumb up 0

  3. Fratele Andryusha 05/04/2012 @ 20:04

    Prima recomandare e belea! =)) =))

    Thumb up 0

  4. chocolate 05/04/2012 @ 20:48

    nu am print screen ca sa revendic premiul, are careva?

    Thumb up 0

  5. yogibeer 05/04/2012 @ 20:54

    E bine sa te insori la batranete ca atunci ai minte.

    Thumb up 0

  6. miki 05/04/2012 @ 20:56

    Lasati frivolitatile astea, mie sa-mi zica cineva de ce nu pot da laic. Șeru merge, da’ laicu’ nu. Eni sugeștăn?

    Thumb up 0

  7. RoseN 05/04/2012 @ 21:04

    @miki: La mine merge…o fi defect FB-ul pe ico-colo…la mine a disparut azi de tot butonul de like o vreme =))

    Thumb up 0

  8. miki 05/04/2012 @ 21:26

    @RoseN: io zic sa faca Jul o plangere la Mark ala, ca iaca asa stagneaza traficu… eeeei, dracie!

    Thumb up 0

  9. RoseN 05/04/2012 @ 21:30

    @miki: Eu zic chiar sa-l pocneasca pe Mark ala, cica a inceput sa treaca cu de-a musaiul la timeline profilele… deeeja! pai pai paaaaaai ce treaba-i asta?

    Thumb up 0

  10. chocolate 05/04/2012 @ 22:07

    @RoseN: primit. Receptionat. Salvat. Multumesc. Ceai cu lamaie. Multumesc.!

    Thumb up 0

  11. N.A. 06/04/2012 @ 01:35

    Mai, prietenul meu de pe feisbuc T.0ader ( 😀 ) va transmite asa:

    acum 2 oreDan Toader:
    sa le zici la cei de la dc ca ori au ei un virus ori vine de la unul din bannerele sponsorilor. sa scaneze cu un antivirus puternic, de preferinta profesional. de la mine de acasa nu vad nici cu msci nici cu avg free. de la servici il vad cu sophos.

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL