Fără remuşcări
Ovidiu Eftimie
M-am uitat ieri pe Realitatea să-mi reglez ceasul (ca toată lumea de alfel, cine dracu’ se uită pe Realitatea să-l vadă pe Tatulici?) şi am aflat că ministrul Sulfina Barbu a trebuit să-i spună mamei sale că nu-i măreşte pensia.
Aşteptam o reacţie cât de cât mişto din partea intervievatorului, ceva de genul “şi nu s-a plâns că acum trebuie să trăiască doar din banii furaţi de dumneavoastră?”. N-am avut noroc, nici măcar de-o reacţie mai golănească de genul “oau, mai aveţi mamă, trebuie să aibă cel puţin 100 de ani. Ce bine vă ţineţi, ciordeala vă întinereşte”, sau măcar de una sinceră de genul “dacă-i senilă şi-a votat cu Băsescu ce să-i faci, cucoană?”.
Nimic din toate astea, doar un reproş din partea nevestei cum că n-ar fi cazul să mai râd de oamenii bătrâni că o să ajung şi eu odată bătrân. Mi se rupe, odată ce o să ajung senil sigur o să uit toate mizeriile pe care le-am spus, sau o să le neg, ca toţi boşorogii zilelor noastre.
Mai trăieşte Sulfina Barbu? În ce Ligă mai joacă, că eu am ajuns să nu mă mai uit nici la Steaua?…
BUUUUUUUUUUUUUN postul !
si-o sa-i certi pe cei care iti vor schimba scutecul ca nu au respect pt batrani. pe principiul, daca nu eram noi, ce va faceati voi, tineretul fara minte…
Problema e nu doar c-o să ajungi bătrîn şi senil, ci că o să te pişi pe tine şi o să te rogi de nevastă-ta să-ţi schimbe pampersul. Iar ea o să te întrebe cu cine-ai votat, şi o să te trimită la amantă…
@Adrian Teaca: Banuiesti ca Elena Udrea sau Elena Basescu e amanta lui Eftimie?
eftimie verde si tanar…