În sfârşit, un text prost pe Daily Cotcodac!
Nu o dată am auzit în metrou oameni care citeau pe mobil site-ul nostru spunând: „Băi nene, textele de pe Daily Cotcodac sunt aşa mişto încât până şi textele refuzate la publicare de Julius trebuie că sunt, de fapt, foarte bune! Tare aş fi curios să citesc măcar unul dintre aceste texte”. Şi aşa e, chiar şi textele care nu se califică pentru publicare pe Daily Cotcodac sunt bune. Vă puteţi convinge de asta aruncând un ochi pe Amar de Zi – practic, Petreanu ne trimite zilnic câte un text care, invariabil, e respins de Julius: „Băi, e bun, dar am ceva mult mai tare acum de la Eftimie. Bagă-l la tine, tu ai standarde mai joase”.
În fine, aţi prins ideea, n-a avut nimeni chef să scrie ceva şi o să dăm un text care zace în draft de mai bine de o săptămână, în speranţa că nu vom fi niciodată siliţi să-l publicăm. Pentru a nu-l face de râs, nu vom dezvălui identitatea autorului. Vom spune doar că el însuşi era conştient de cât de prost e textul şi ne-a avertizat pe mail de asta: „Băi, sunt la Tâmpla spartă, vezi că ţi-am trimis un text foarte prost, sigur o să aibă succes. O să primească sute de like-uri, Chinezu o să-i dea retweet. Ca să înţelegi mai bine, e atât de prost încât, dacă l-aş trimite la Caţavencu, m-ar angaja pe loc”.
Aşadar, peste o oră, puteţi citi doar pe DC un text înfiorător scris de un îndrăgit autor, căruia nu îi vom dezvălui identitatea.
Astept articolul respectiv cu sufletul la gura:))!
Mai bine bagai un text de-al lui Eftimie! 😀
mai bine bagati guestposturi. lasati seniorii blazati sa se odihneasca 🙂
Dar sa fie peste o ora, ca oamenii mai merge si pe la scoala :))
Am o presimtire rea…. Sper sa fie un text cu diacritice! Daca se adevereste, ia sa vedem: scaunel, sapun, grinda, funie…. am tot ce trebuie pentru un sfarsit demn, cu capul foarte sus.
Parca vad ca in loc sa fie scris de un indragit autor, e produs tot de Eftimie
PFOAI… POATE IL PUNETI SUB ADMIN CA VA DAU IN JUDECATA PE TOTI … SI VA CER DESPAGUBIRE MORALA O LADA DE BERE … ADMIN E IDOLU MEU .. SI IN ROMANICA ASTA DE “CACAO” I GREU SA MAI AI UN IDOL … CLAR ?!
@kilroy
Pai Eftimie e un indragit autor! =))
Sigur Eftimie s-a laudat pe la Tampla Sparta cat de tare e el pe blog.Si cineva din “prietenii” lui de pahar(aia pe care ii invata el regulile de socializare la sprit) a incercat sa il doboare si a trimis un text prost.
[…] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC and Mihai Mateaş, Ovidiu Eftimie. Ovidiu Eftimie said: În sfârşit, un text prost pe Daily Cotcodac! http://ff.im/-ydnez […]