Recomandări de seară: bucătăria lui Radu
• Dacă nu ştiţi – şi s-ar putea să nu ştiţi, informaţiile astea sunt de obicei pe National Geographic -, România este o ţară cu climă temperată. Adică o ţară în care creşte cartoful, nu portocalul – deci, oarecum logic ar fi ca portocalele să fie mai scumpe decât croampele. Fiind însă vorba de România, tot oarecum logic e ca lucrurile să stea exact pe dos. O scurtă analiză găsiţi la Moise Guran; nu uitaţi să-i lăsaţi un comentariu drăguţ, gen „cartoful conţine amidon, dar trebuia tu să-ţi dai cu părerea. mai bine rămâneai la indicii tăi bursieri”.
• În totală antiteză cu comentariile postate pe Daily Cotcodac, Sare’n Ochi scrie texte de bun-simţ pe blogul lui. Foarte mişto povestea unei şpăgi luate de funcţionarii lui Napoleon.
• Am văzut prima dată filmuleţul ăsta la Zoso şi părerea mea e şi acum că principalul vinovat e ăla care din punct de vedere legal e nevinovat. De la pietonii care traversează pe roşu sau de la idiotul care face stânga fără să se asigure n-am nici o pretenţie, n-am primit toţi minte în mod egal. Dar când te apropii de intersecţie şi-i vezi pe toţi ăia în mijlocul drumului, nu ciupeşti şi tu, măcar puţin, frâna? Nu, că tu circuli regulamentar, pe verde. Şi după aia, tot regulamentar, o să treci prin asta.
• Via Fulgerică, sporturi extreme în Birmania: urcatul în tren.
• Fetelor, ştiţi ce-i ăla un wok şi cum poate fi folosit ca afumătoare indoor ca să faci un pui afumat cu anason? Atunci citiţi repede la Radu şi daţi-i bătaie, poate o să auziţi un „eşti de vis!” şi acasă, nu numai pe Daily Cotcodac.
Răducu, mai ia un like de la mine, tăticu!
frâna, peizane!
@Radu,
Am vrut de ieri să te întrebi ce-i ăla wok, da’ mi-a fost ruşine. Te întreb amu: Ce-i ăla wok? :”>
wok e pentru bărbaţi mă
wok e un fel de ţucal mai mare, nu?
dar anasonul nu se folosea la preparat lichior pentru doamne?
Mersi Eftimie, onoarea mea e salvată! :))
@Sebra: Ai perfectă dreptate, ţine un like! =))
wok`ul e o tigaie in care se prajeseta cainele dupa ce l`ai taiat cu santoku
Fărzt ov ol: Ce e alea “croampe”?
Atentie!
Incepe sa se umble la subliminalu’ neintelegator al comentatorilor cu regionalisme, deja! Dar ce zic eu, deja? Deja-vu, e! De n-or fi chiar barbarisme!
Comentatori, pregatiti-va! “En garde”!, cum ar veni.
ce drac’ e aia, santoku?
vorbiti ma, oameni buni, din fondul lexical de baza, ca de-aia ne face lumea de doo parale, ca vorbim jargonos!
@insignifianta croampele is barabuli, uăi !
@Insignifianta
Vorba lui Lepka! Adică un fel de pichioci!
@Andryusha,
Ştii că urmează un “eşti de vis”! =))
Bre, barabuli ştiu ce îs, dar de pichioci n-am auzit în viaţa vieţii mele!
Sa cotcodaceasca numai Sare’n Ochi, ca numai el stie cum e cu “oul acela despre care nici azi nu ştim dacă el a fost la început sau găina care l-a ouat”. Am zis!
@Lepka: la feti si zişi “fă”.
@Lepka & @M3bis: Aaa, deci nu-s curechi?! Is barabule d-ale noastre, pommes de terre, cum ar veni.
Curechile îs varză, fată!
@insignifianta la fete e “fa”, la baieti e “bă” sau “mă”(vezi raspunsul lui eftimie pentru sebra, de ex) , dar “uăi” e unisex. Cel putin io asa am fost educat.
Pe Prima rulează “Sport sângeros” cu Van Damme. Era şi cazul, începusem să uit unele aspecte.
@Lepka,
Adică io sunt băiet?? wow….
@Andryusha,
Uită-te, bre, pe N plus la Liceenii să-l vezi pe junioru’ cât e de penibil :)))
@Lepka
Ai pliecat cam riepidi di-acasî! Or vinit bă-urile şi mă-urile aistea orăşănieşti pisti tini şî ti-or zăpăşit! Uăi si zâşi la flacăi!
I-am zis nevestei mai draga tu nu stii ca astia care comentam suntem de vis? ea: ce vis ba tu esti cosmar…hopa zic eu, te-am prins, deci si tu mai arunci cate un ochi la visurat.Auzi , zice ea, sper ca nu incepi iar cu tampenile tale cu cotcodac, visurat, groparu…cum adica groparul? ce nume e asta groparu? si mai termina cu bre-urile astea. Ca nu ai sta un pic sa ma tii in brate sa imi faci un masaj..nu nu repede sa vezi ce au mai zis aia si razi ca prostu’ de unul singur…Bre eu nu inteleg cu ce am gresit?
bine Julius, am inteles: in viata mea n-am auzit de Caramida Erotica. si sa mai zica cineva ca mita nu-i rupta din Rai… =))
@andryusha : cea mai buna recomandare de seara ! multumim! am fugit sa ma uit 🙂 Ku-mi-te !
IUUUUUUUUIIII :):):):) Eu tocmai eram in bucatarie (fac o tura de cartofi gratinati pentru blog) si am venit sa ma uit pe statisticile blogului… Era sa pic jos cand am vazut cate vizite am :)) Am crezut ca o luat-o razna wordpress-ul :))
Merci mult de tot ca mi-ati dat link la site, mai ales in indragita rubrica de recomandari :D:D:D
PS: Mai comentez mai incolo ca acu is prea emotionat :)):)):))
@Radu,
Nu te mai hlizi atâta, că poate arzi cartofii ăia şi te faci de bacana =))
@radu noua ne trebe o reteta de portocale gratinate; nu citisi postul lui Guran?
@radu udrescu: bagi livrari la redactie pentru baieti.
@M3bis: sa inteleg ca ma duc sa dau mana cu Toader?=))
@Sebra, nu ai vazut Razboiul Stelelor? Amicul lui Harrison Ford, bre, ala blanosul care afuma bine… Wok-ie.
@Thor, ai scăpat tura asta! =))
@M3bis: esti de vis….=)) sa modereze numai M3bis ca el stie=))
@Radu, da’ retete pentru gatit la “aburitor” ai? Ca abia mi-am luat steamer-ul si ma uit la el ca la bibelou. Unu’ zice ca usuca puiul, altu’ zice sa nu pun condimente inauntru, ca mi le zburataceste aburul, de-am paralizat de groaza. L-am exilat pe frigider si-l mai salut dimineata, cand intru in bucatarie sa-mi fac nessul. Asa ca lasa naibii wok-ul, ca cu ala ma stiu si specializeaza-te in “aburitor” :))
@Sare’n Ochi,
Tu cred că ai văzut că mă şi pricep tare la filme şi vrei să mă bagi în
steleceaţă acum. În Războiul stelelor nu era Lucas cu o sabie cu neoane?? Din aia am de la fi’miu, da’ nu cred că poţi găti ceva cu ea :))@Sare’n Ochi: Miţa-i zîşi amu’? Nu-i mai zîşi Ieva?!
Da’ mai am o intrebare, da’ e “relativa” la text: Cu ce se gratuleaza cartofii, ca sa iasa gratinati?
Si va salut: WOK!
@Insignifianta
Cu gratulaţii, cu ce altceva?
@Insignifianta,
Nu te lua după M3bis. El ştie doar să vânture varza.
Îi gratulezi cu sincere felicitări! Şi ies de vis :))
@Sebra, @Insignifianta, ia luati voi doua niste mita, pardon, like-uri de la mine!
@Sebra
Ţi-aş da nişte dislike-uri dar n-am pehaşpeurile la mine. Las’ că am eu grijă să-ţi şuntez toate like-urile pe care le primeşti la comentariul ăsta mâine dimineaţă!
@M3bis: Ca curechile-s varza, am aflat, bre, cand nu le-am mai considerat ciumperci d-alea din emisiuni cu printzese, da’ ca lubenitza, nika nu se compara! 😀
@Insignifianta
Nici cu harbuzul!
@M3bis,
Răule! >:P
M3biseee, vezi, mah, ca te gratulai, in urma sfatului primit de la @sebra.
Care n-o ramane vorba in popor: Vezi ca ti-am dat o gratulare! =))
Si harbuzu-i harbuz, lubenuta-i lubenita! Sa fie clar!
@sebra – Sa stii ca like-u’ asta de la ultimul comentariu de la mine il ai 😀
@N.A.
Deci de-asta mi-eşti. Bine, bine!
@M3bis – Hai ca ti-am dat si tie unu’, uite! 😀
Uaai, in wok se poate praji si sobolanul. Asta pentru cei afectati de faptul ca nu au vanat un caine.
@N.A.,
Mercic :-*
Nu-l bănuiam pe M3bis de aşa favor 😀
mă pregătesc să mă penibilizez iar la Mîndruţă, prin telefon.
@Julius
La ce ora bre? Ca n-aaaaam vrea sa ratam asa cevaaaa! =))
upss.. Arsenal a egalat! O minunatie de gol. Ia uitati-va si voi la un meci bun, ca imediat incep ai nostri campionatul de blaturi si ciordeli
si golul 2!
On topic: Am primit si eu un wok (de craciun ce altceva iti puteai dori sub brad?) si am facut un pui cu ananas pt. ca, nu-i asa, un compot de ananas e mai ieftin si decat un kil de portocale…
@Julius: O sa analizezi versurile manelelor cu Mandruta? 😀
[…] This post was mentioned on Twitter by fulgerica, Gabi. Gabi said: Recomandări de seară: bucătăria lui Radu » Daily Cotcodac http://bit.ly/gApG9O […]
Radu> ca intre baieti…tu cum faci mousse de ciocolata? da de ala fara gelatina? ca i-am dus neveste-mi o reteta si a dat cu tortul dupa mine cand a vazut ce a iesit…
Apropo, misto blog, mai ales sloganul… o singura observatie… eu stiam ca barbatii cand gatesc pun intai vinul pe masa si dupa aia se gandesc ce sa mai puna pe langa el 🙂
@Adriana Popescu: “Aburitor” electric nu am in schimb am o oala speciala pentru fiert in abur. Promit ca o sa postez ceva gatit in aburi 🙂
@Moise Guran: Din pacate in dulciuri inca sunt novice. Oricum, eu iti recomand reteta lui Adi Hadean pentru mousse (o gasesti pe sit-ul lui). Multumesc pentru apreciere si referitor la ultima parte: eu nu pun vin…pun cate o doza de bere 😀
@Moise Guran – Vezi ca Julius a zis ca esti gay.. 😀
@Julius – Pai si ne anunti asa, in ultimul moment? Sper ca pui pe site inregistrarea cu penibilizarea, da? 😀
@N.A.
Cica pentru 2 vorbe nu pune inregistrarea pe site … 😀
Frate da si daca e intersectia goala si treci pe verde tot iti mai arunci un ochi in stanga dreapta, ca sunt multi idioti care trec cand iti e lumea mai draga.