De ce textele lui Pircă de azi sunt cam confuze
Aseară, Daily Cotcodac a fost invitat la petrecerea dată de Cosmote şi Romtelecom în Fratelli Expresso Bar. S-a prezentat doar Pircă (normal, Julius nu e însurat, de ce ar pleca de acasă?), care a spus că a fost o petrecere reuşită, deşi la karaoke nu s-a cântat niciun imn militar din epoca napoleoniană şi nu s-a servit pui Marengo. Din păcate, nu vă putem oferi mai multe detalii, tocmai pentru că a fost o petrecere reuşită.
cred ca l-au momit cu rosii proaspete 😀
Pa’ si nu si-a luat zi libera azi? Ca eu asa as fi facut! =))
(Ca sa nu mai spun ca puteai tu sa-i zici: “Raducule, stai linistit sa-ti treaca mahmureala, o sa scriu eu azi de Suvorov” :)))
L-am auzit azi la frizerie pe Hrusca Leru-i Ler si Ler-i linul sau ceva de genul asta si mai zicea ceva despre slatina si olt am inebunit ~X(
@V3nt0R
Nu zicea ca i-a dat in judecata pe “Fara Zahar” nemernicul? X(
sa restabilim adevarul istoric! eu cred ca au fost impreuna la petrecerea aia reusita, mister P. si mister J. dovada? De bine, de rau, mister P. a incropit un text destul de lung, dar mister J. e in refacere, in rezerva. deci, nu si-a revenit, dar nu vrea sa recunoasca.
ps clar. ,,tocmai pentru că a fost o petrecere reuşită.,, – de obicei, cand declari asta, o spui din experienta personala, nu te bazezi pe marturiile tertilor.
What’s the most confusing day in Vaslui?
Father’s Day.
Chiar… Nu ca-i naspa atunci cand toate merg bine si nu prea ai de ce sa te mai legi? Am patit-o la o petrecere organizata de Cardinal Motors. Totul a fost enervant de perfect. Nici macar o microfonie acolo pe scena, nci macar un pahar spart de un ospatar aiurit… Nada! Uite cata nevoie avem de imperfectiune.
Bine că ai spus, ca să nu mă confuzez şi mai tare cintind-o :))
p.s. Da’ nu Julius era cu partea de socializare din partea redacţiei DC??
Pen’ca le-a scris Julius (pardon, dl Julius, ca-s noua pe site si nu ne tutuim). Si daca la aia cu TV online a mai mers, la adevarul istoric pozele au mai salvat onoarea.