Exclusiv DC: Se însoară Groparu!
Penultimul bastion Daily Cotcodac a căzut. După un asediu sălbatic, garsoniera Groparului, considerată până nu demult inexpugnabilă de către orice om cu simţul mirosului, a încăput în mâinile duşmanului. Bravii gândaci de bucătărie, ploşniţele şi păianjenii din baie au pierit până la unul în luptă, iar Groparu însuşi a fost nevoit să iasă dindărătul fortificaţiilor ridicate din vase nespălate şi sticle goale de băutură şi să se predea necondiţionat. Tot ce a mai rămas din garsoniera Groparului e o ruină fumegând din beţişoare parfumate şi strălucind de curăţenie – nici măcar o pereche de şosete sub scaun nu se mai vede.
Şi acum, puţin training înainte de nuntă, Gropare. Să nu uiţi niciodată că un bărbat trebuie să facă ceea ce trebuie să facă: să asculte de nevastă.
Casă de piatră, răbdare (de tutun nu mai poate fi vorba, eşti conştient că n-ai ce să cauţi în pat duhnind a ţigări) şi baftă multă! Primele zile sunt cele mai grele, până te obişnuieşti cu gândul că viaţa ta s-a terminat.
Să hie în ceas bun! Hai Jul, nu te lăsa!
nu cred ca ii va fi greu s-o asculte. mai greu va fi sa execute ;))
Another one bites the dust … :((
Well … casa de caramida, cu izolatie termica, si surse de energie regenerabila iti doresc!
Imi pare rau pt. tine, Gropare. Vezi ca Julica dadea pe-aci cateva sfaturi despre cum sa eviti efortul la curatenia generala si alte astea utile…
Gropareeeee, un’te duci tu Gropare ! Auleooooooo, Gropare ce tanar si frumos iereaiiiiiiiii ! Cum pusa mana pe tine, Gropareeeeeeeee acu’ cand mai aveai sticle de golit, caprioare de vanat ! Of, of,of Gropare cum cazusi tu in lupta nedreapta !
Casa de peatra, copii frumosi si sanatosi !
Ne vom aminti mereu de tine !
da groparita te cunoaste? sigur?
ei, asta e mai, stii cum se zice vremea p…trece
da sper ca nu-ti transformi blogul in sfaturi pt copii si retete de prajituri!
casa de piatra men!!!
Casa de piatra si cat mai multi Groparasi.
Fain.Bravo!Asa-ti trebe!
@Julius
Sa faci bine sa-i dai cadou de nunta la groparu un pres comod…:)
Ni ma, ca acum m-am prins ca Dl. Groparu e chiar Benjamin Button: intai s-o facut murit (aici imi cer scuze pt amintirea acelui incident macabru, dar nu ma poci abtine) acu’ se insoara…si ii dorim sa se nasca caaat mai tarziu.
Vezi Domnu’ Julius, daca un om, care o fost mort pt media timp de cateva minute bune, inca mai vrea sa se insoare, inseamna ca o nu-i nici casnicia asta chiar asa de rea!!
@Cosmina: Tu faci sedinta de grup cu “Optimiste Anonime”, nu?
Gropare, iata sfatul cel mai util in casnicie:
Sa nu intrerupi niciodata o femeie cand tace!
O sa-mi multumesti pentru el mai tarziu!:D
@Dl.4mall: ba’ dupa cum am vazut eu ca sta treaba cu incrancenarea dlui Julius, cred ca mai repede am succes cu grupul “sfinte inca necanonizate”
Dl.4mall :)) ‘traiti, traiti :)), auz’, domnu’…! :))
uite nr lui Groparu de mobil !!! Sa`l sunam sa`l felicitam , eventual pe 4 dimineata 😀 :)))
@slvc: buuuun sfat. bun de tot.
si sa nu cumva sa vina cu algocalminu’ cand o zice ca o doare capu’.
daca o doare, las-o-asa, ca daca vi cu pastila se enerveaza si o doare mai rau! :))
eu stiu !!!! :))
@LPK: pai unde-i numaru’, bre? ne lasi sa ghicim… o fi 22, o fi 24?
@bag..poi io`l vad pe invitatiune, monser…i`am si trimis un mesaj de felicitare..n`o fi el ..asta e :)))
Bravo Julius :)) Acu astept o bere, ca altfel ar fi cantat groparu ” Suna telefoanele, ca dracii !!”
Gratie lui VisUrat, am reusit ceea ce Julica, intr-un moment de inspiratie divina sau diavoleasca, a izbutit sa divulge online ceea ce eu de vreo 5 ani incerc sa previn – numarul de telefon, adresa de yahoo, nu numai a mea, ci si a viitoarei Groparoaie, multumim frumos, Julica!
Noi te iubim asa cum esti, deci no stress.
E sigur ?
Sigur , sigur ?
RIP !
😀
asta e..ne vom resemna
condoleante 🙁
Io numa sper ca daca se lasa de tziganiade si seri prelungite cu baietii cu ocazia insuratorii, sa nu se lase EVER VECI de TELEMEAUA DE SIBIU.As fi crunt de dezamagita .
Familie trainica Groparului !
@Groparu
Viata frumoasa si copii destepti!
Nu te uita la desteptii astia. Sunt invidiosi 🙂
@Julius
Se cam strange latul, nu? Acum sigur urmatorul pe lista esti TU… :d
eu cred ca pe groparu, ziua de 1 aprilie il tine toata luna 😉
Deh, Gropare, daca ai sapat gropile altora…
of saracu! asa de tanar s-a prapadit…..
Felicitari Anca. Condoleante gropare.
Pana la urma groparu a cazut in groapa :))
@sendroiu – Sperante desarte.. Pana si pe ai mai buni ii ajunge la un moment dat! :)) Te-asteptam, la cotitura, sa vii cu aceleasi vesti, don’doftor, sa vezi ce-o sa mai radem/plangem si de tine! :))
@groparu – Brava, dom’le, felicitari si spor la impreunat! =)) Foarte tare invitatia!
@cotcodacii – Deci daca e invitatia pusa pe-acilea, inseamna ca suntem toti invitati, nu? 😀
Si Groparu trebuie sa-si “gropareasca” tineretea sturlubatica
De-acu, ce sa mai zicem decat casa de piatra rotunda pe la colturi 🙂
casa de piatra bravo groparita
Si-a mai ramas doar unul…
@sendroiu: subscriu
Garsoniera de piatra onor dlui. Gropar! sa-i uram ca garsoniera gropareasca sa se transforme degraba intr-o casa mare, vesela si plina de risete de copilasi frumosi si sanatosi.
Speram sa contrazica vorba din popor care zice ca barbatul insurat scapa precum vaca-n trifoi, abia dupa insurare incepe sa dea iama-n gagici cu mai mult curaj, ca stie ca nu mai are ce sa i se intimple si nu se mai poate trezi cu un toc fin de botina drept in grumaz.
@ N.A. Zicea July in interviul sau ca el e ultimul bastion al burlaciei de pe DC, in rest toti sint insurati. O logica elementara ne conduce la faptul ca si dl. Sendroiu apartine castei insuratilor asa ca putem hahai in liniste si netulburate, faptul e cel mai probabil consumat
he he heee :)) casta celor care au copii, chiar! O:)
dar care nu dorm pe presh, precum dl. Julius, becher 😉
@ sendroiu aaa, pai asta e treaba explicabila, ca la cit esti plecat peste mari si tari daca mai dormi si pe pres familia cu ce se mai alege din tine? deci nu dormi pe pres nu pentru ca esti tu baiat bun ci doar pentru ca dai rar pe-acasa din motive obiective 😀
@ miorlau
Nu stiu.
Io cre ca l-a trimis odata sa doarma pe pres, si doc. s-a tot dus.
Mai da pe acasa , asa de control.
@ N. A dedicatie speciala pentru tine:
http://www.youtube.com/watch?v=dkQ0OJ5Byls&feature=related
Bai, care nu v-ati salvat nr lui Groparu? Vi-l dau eu, da.. trebuie sa jurati ca va rugati sa cada U Craiova in B si sa ajunga Dinamo in CL. :)) Asta pt aia de-l plac pe Groparu si vor sa-i fure mireasa, pt alealalte, ne-om intelege altfel…
@Miorlaupufos: Vrei sa spui ca Groparu seamana cu John Mayers,ca are graffiti pe peretii din bucatarie si calca doar in balti?
@Miorlaupufos
1. – Hai, maaa, astia erau Marunt faiv??!!! =)) ca melodia e ultra-cunoscuta! de pe la radiouri… ce inculturista mi-s!
2. – Credeam ca a facuse o eroare prin omisiune Julius in interviul ala, ca-l uitase pe don’doftor, nici nu-l luasem in serios.. 🙁 Hm, puteam sa jur ca nu e material de om insurat… inca… 😀 O veste tragica pentru fan-club!
@sendroiu – Sa-ti traiasca, don’doftor! si povesteste si noua de ei! 🙂
@ Sendroiu: bravo , frate, ai distrus p’acilea o gramada de inimi feminine! Dupa ce ai lasat impresia ca esti burlac acum scoti artileria grea: boracii…Parca nu mai e asa interesant bustul tau gol. Sincera sa fiu, eu banuiam ca ai angajamente serioase, deoarece, printr-o stranie coincidenta, in perioadele cand te aflai in tara (Jul asta e gura slaba, doar stii!) nu aparea nici un post de-al lu’ matale pe DC. De unde concluzia ca erai ocupat cu chestii serioase. 🙂
Vestea buna e ca , desi ai picat in dizgratia fanelor nemaritate, ai un public nou acum: nevestele (altora, fireste). =))
Fetelor, lu’ Miorlau sa-i multumiti. Ca eu am bagat de seama chichita din interviu si l-am dat in fapt pe don’doctor inainte sa apucam sa stringem cotizatia la fan club. Ma rog…eu ma puteam preface ca nu vad daca dom’doctor nu m-ar fi desfiintat la postul cu muzicile. Deh…gheara pentru dinte 😀
:)) =)) :))
da’ se pare ca toata lumea considera casatoria & plozii ca fiind o mare chestie. Unii se mindresc cu asta (nu-i asa, NA?) altii se mindresc ca nu sunt casatoriti (chiar daca fac asta, de pe preshu’ din fatza garsonierei gagicii – nu dau nume 😉 ca sa oftica julius)
@NA: stiu ce ti-ar placea tie sa povestesc, da’ nu tine: nu-mi cunosc decit
doi dintre copii, si nici unul nu e mulatru 😀
@Miorlau: ce desfiintzat & gheare visezi?! mi-am dat doar cu parerea (musica e un domeniu in care imi dau cu parerea ceva mai tare decit in altele, poate, dar atita tot 😀 ). Per total, a fost un simplu & banal dat cu parerea … (dupa standardele mele)
Have fun!
@Sendroiu : vai , doctore, ce copil esti! Ma mananca limba sa-mi exprim niste pareri, dar nu pot in public (risc sa-mi atrag antipatii iar eu ma simt ok in comunitatea DC)! =))
(bănuiţi pe ce melodie se cântă, da???)
şi-a murit groparuuuuu…
a murit în criptăăăăă
c-o mână pe sticlăăăăăă
şi gheara-n gât înfiptăăăăă…
a murit groparu
e cu dinţii la lună…
(nu ştiu cum e fata
sper că este bună)
a murit groparu
e-n costum de mire
stă prin cimitire
cu-n hârleţ în mână
a murit groparu
i-a murit şi blogu’:
zoso şi cu badea
îi scriu necrologu’…
a murit groparu…
asta-i, toţi ne ducem
popii îi dăm obolu’
într-un fel sau altu’…
@Stephanie: risca! e foarte mishto senzatzia, o sa-ti placa!! 🙂
… să-i spună cineva lu’ julică că-mi stau nemuritoarele versuri închinate celui ce-a fost, şi nu prea mai este, la moderare.
exact aici… mai jos de stephanie, da’ mai sus de monsieur le chendree!! 😀
@Sendroiu: nuuuu, mai bine ma abtin, te descurci binisor si singur, nu ai nevoie de aliati 😉
Heheeee, suntem un mic Dr. House, n’asa don’ doftor? =))
@NA: el e Dr. Sendrohouse 😀
@ Sendroiu: ce tare esti, doctore! Chiar daca n-ai vrut sa te dezbraci inca odata pentru noi intru obtinerea titlului de “cel mai sexy mascul de pe DC” pana la urma ai luat premiul popularitate! Sa moara dusmanii de ciuda, asa! =))
No sa-i fie intr-un ceas bun ca mare GROPAR o fo’ la viata lui!
Asteptam sa-i creasca “plozii” sa-i continue (speram) succesurile blogosferice.
Casa de piatra!
Na! Ca sa moara fetili !