Aprilie, luna îngheţatei Algida
Are şi încălzirea globală părţile ei bune: Algida a început promoţiile la îngheţată încă de pe acum. Toată luna aprilie, de pildă, la orice îngheţată Algida (Big Milk, Napoca, Magnum, Cornetto, Calippo şi Twister) primeşti încă una gratis în ediţie limitată (cea cu packshot „Tu faci vara”).
Sau, cum ar spune un prieten de-al meu care s-a lăsat recent de fumat: la fiecare cinci îngheţate, ca să nu mai faci mai multe drumuri, primeşti încă cinci, gratuit.
Aaalo! Promotiile la bere ne-ar interesa pe noi! 😐
Si un concurs cu piiiiiiiisi, ăăă… mimă cu pisicute drăguuute 😀
Cum să particip la aceste promoţii, când bietul nostru mogul îşi taie drumul prin junglă, cu briceagul într-o mână, în timp ce se apără cu cealaltă mână de asaltul animalelor pline de boli precum febra Dengue, Ebola, boala somnului, malaria sau schistosomiaza?
Cumva la Algida gasim si inghetata cu aroma de cremsnit? Daca da, putem trimite un colet catre Zanzibar cu cateva bucati?
Păi e cam aşa: la fiecare îngheţată adusă soţiei (prietenei), aceasta te lasă să ieşi într-o seară la o bere cu băieţii. Sau, cum ar spune un prieten de-al meu: cumpără cinci îngheţate Algida şi ai zece ieşiri la bere asigurate.
Domnu` IT-ist, am dat cu “citează“ dar nu-mi place cum a ieşit poza.
Marian S,
din ce culegere (io am învățat din Gheba, Petrică, Smărandescu, Niță și Năstasescu … și degeaba) ai învățat să faci calculele astea ? că io trebuie să duc 80 de înghețate și 7 pachete de flori să mă lase odată pe luna la pește … cu Boemul =))
@geo: Da, da’ voi beti mult mai mult de zece beri fiecare la o singura iesire “la peste”! :))
geo,
Domnu` geo, se vede că nu citiţi textele – ceea ce e de bine, de altfel.
Totuşi, măcar acest text, vă rog, că se explică acolo cum adică 5×2=10.
Numai la îngheţatele Algida, evident.
Iar asta cu o îngheţată = o ieşire la bere e din experienţa de viaţă, ce treabă are Olivotto cu asta? Vă dau pontul, că sunteţi colegi drăguţi:
– Iar ieşi la bere cu băieţii???
– A, ai dreptate, mi-e o lene… Stai să-i sun şi să-i chem aici.
– Bine, du-te. 😛
geo, continuă să-i duci cât mai multe îngheţate, în cele din urmă tot ce ai de făcut este să fugi mai repede decât ea.
Marian S,
Saptamana asta guverneaza Legea Junglei, pentru a fi in ton cu evenimentele tanzaniene, asa ca plangerile le depuneti pe adresa redactiei si va sunam noi. :-j
@Dl. IT-ist actual: Parca mai degraba… zanzibariene… nu?
Dan1,
Nu ca a parasit acele meleaguri luxuriante, urmeaza experienta Tanzaniana plina de aventuri julverniene…daca nu ajunge inapoi cu o palarie de paie si o maceta in mana, piei de serpi la brau si blana de leu in loc de geaca Timbaland..ai sa vezi tu!
CMS, puteam sa jur ca boala somnului si boala lui Calache sunt boli autohtone.
Incerc cu greu sa imi abtin gandurile de inalta stima si respect pentru un hosting deosebit oferit cu caldura de tovarasii de la webfactor, le-as multumi cu frigidere pline de ..inghetata si alte produse de carmagerie b-(
Mă mir, domnule, mă mir. Frigiderul lor TREBUIA să fie deja plin de carne, mai au şi alţii sentimente înalte.
Poate că au dat calendarul cu o zi înainte, nicidecum cu o oră, iar la ei e deja 1 Aprilie.
N-are nimeni un balcon închis, dotat cu aer condiţionat? Încape un server acolo, ba chiar mai rămâne si loc pentru un butoi cu… cu… cu biţi de rezervă.
Ca sa-l citez pe Barbu Stefanescu-Delavrancea: Uuunde sunteti voi,
comentatorcomentatoarele si comentatorii mei? Si Ana, si Janedoe, si N.A. si sebra, si RoseN si Rushenne, si Miki si Ela, si Mariana? Si Andryusha, si Ciprian, si unmihai si mifty, si Cms si camionagiu, si… a! si Arsulici! 😐…si toader si Constantin!… 😐
Si-mi cer scuze celor pe care i-am omis!…
…dar ar face bine sa comenteze mai repede (aia pe care i-am omis)! 😐
…bine, si ailalti!
Eu îţi mulţumesc că m-ai omis, încă mă simt “jucător liber de contract“ şi habar nu am în ce ligă joc.
=)) pe feisbuci…ne ingrijoram ca Julica nu prea da semne =))
Daca Julica nu e, nimic nu e…:D
Julica se afla sapta,ama asta de partea intunecata a lunii..pardon a junglei..
@Marian S: Nu te-am omis, tu ai comentat la greu zilele astea! Era vorba de aia care a tras chiulu’, da? 😐
Dl. IT-ist actual,
Pai scoate-l bre la lumina, nu-l lasa in negura abisului africano-tanzanian !:D
@Dl. IT-ist actual: As spune decât “îl manânca-n qr”! O sa reformulez: “vrea sa fie mâncat cu orice pretz!” 😐
Dan1,
Se pare totuși că băștinașii de pe-acolo nu-l prea înghit pe mogul.
@Dan1 Mie abia azi mi-a aparut textul asta, altfel as fi comentat printre primii.
Algida chiar are inghetata buna, asta vara cu marfa de-a ei m-am tot racorit.
@Adrian: Probabil n-o au cu mirodeniile! =))
@Ciprian: Esti în Tanzania? Pe alt fus oraaar? :))
Dan1,
Nu am prins bilet, Cand m-am dus la casa de bilete deja se vandusera ultimele 6. Se ingramadesc romanii in Tanzania, ceva de speriat. Mi-au dat in schimb la Steaua-Dinamo.. dar mai bine nu m-as fi dus la meci, am stat si intre stelisti si nici macar la amaratele alea de 2 goluri nu m-am putut bucura. :))
@Ciprian: =)) Era si Andryusha la meci? =))
Dan1,
Nu stiu, dar erau multi stelisti pe langa mine care tot injurau de zor galeria Stelei ca e prea tacuta si slab pregatita pentru un derby. :)) Moment cand puteam si eu sa mai zic una-doua fara sa fiu luat la ochi.
Si n-am stat la meci intre stelisti, cat am stat pe drumul spre ‘casa”, vreo ora pana la metrou la Muncii si apoi in metrou pana prin Pacii. Niste golani, dle! Nu mai e dle cum zicea marele Cornel Dinu ca dupa meci puteau stelistii si dinamovistii sa mearga la o bere impreuna.