Recomandări de seară: cum a scuipat-o Alin Oprea, ca un domn, pe Simona Catrina

În timp ce Tavi Colen și Alin Oprea, foștii componenți ai legendarei trupe Talisman, se fac albie de porci prin presă, Simona Catrina – suflet sensibil, de femeie – nu vrea să-și amintească decât de vremurile bune când cei doi se înțelegeau minunat. De pildă, în ’98, când domnii Tavi și Alin le-au înghesuit pe Simona Catrina și Alice Năstase la Teatrul de Vară din Mamaia și, într-o coordonare perfectă, unul le înjura și colegul le scuipa.

Prognoza meteo pentru astăzi la Cluj spunea că vor fi -15 grade Celsius și va ploua. În Ardeal, și apa îngheață mai greu.

Cu un decodor digital, puteți să scoateți subtitrarea la unele canale tv și să ascultați radio. De ce ați face asta? Fiindcă știți atâta engleză încât unele subtitrări vă scot pur și simplu din minți, de-aia (varianta că vă plictisiți e complet absurdă, nici măcar n-o mai amintesc).

Camionagiu – altfel un tip ocupat, chiar nu înțeleg cum de a avut timp să se gândească la așa ceva – ar vrea să poată fi trecute în testament și conturile de facebook, că ar fi păcat să se prăpădească atâtea like-uri. Mie mi-ar plăcea să moștenesc contul lui Mîndruță, să-mi dea și mie like 300 de femei la orice glumiță.

34 Comentarii »

  1. 4mall 31/01/2012 @ 20:03

    “ca un domn” e apozitie sau nu? =))

    Thumb up 0

  2. Simona Catrina 31/01/2012 @ 20:08

    Nu, e complement circumstantial de hal – ca de mod nu pot sa-i spun.

    Thumb up 0

  3. chocolate 31/01/2012 @ 20:08

    si in Vaslui apa ingheata pentru ca toata lumea o evita acolo.
    dupa cum se stie, acolo toata lumea a trecut pe zama de buturuga

    Thumb up 0

  4. 4mall 31/01/2012 @ 20:12

    @Simona Catrina: Pentru raspunsul asta te-as pupa, dar esti departe!

    Thumb up 0

  5. N.A. 31/01/2012 @ 20:12

    @Simona Catrina: Doi tarani scarbosi si libidinosi, nu i-am inghitit niciodata! Pacat ca nu ati avut martori…

    Thumb up 0

  6. N.A. 31/01/2012 @ 20:14

    @4mall: Ii rasucesti cutitul in rana? :))

    Thumb up 0

  7. 4mall 31/01/2012 @ 20:22

    @N.A.: Vrei sa-ti spun un secret?

    Thumb up 0

  8. JULIUS 31/01/2012 @ 20:31

    @4mall: te tăvălești în spasme că nu spune „da, vreau”, este?

    Thumb up 0

  9. N.A. 31/01/2012 @ 20:32

    @JULIUS: =)) =)) =))

    Thumb up 0

  10. 4mall 31/01/2012 @ 20:36

    @JULIUS: De unde spume mah?? Apropo, are cineva un buton “F5” de imprumut??

    Thumb up 0

  11. N.A. 31/01/2012 @ 20:41

    @4mall: Doar daca este unul intim si murdar =))

    Thumb up 0

  12. 4mall 31/01/2012 @ 20:46

    @N.A.: N-ai raspuns. Vrei?? Vrei?? Vrei?? Hai ca vrei, nu-i asa?

    Thumb up 0

  13. N.A. 31/01/2012 @ 20:47

    @4mall: =)) =)) =))

    Thumb up 0

  14. N.A. 31/01/2012 @ 20:49

    @4mall: O dama bine tre’ sa fie misterioasa, asa am auzit eu

    Thumb up 0

  15. lulu 31/01/2012 @ 20:50

    @4mall: @N.A.:

    da vreau, da vreau, da vreau….(ca in bancul ala)

    Thumb up 0

  16. RoseN 31/01/2012 @ 21:21

    Voi si secretele voastre 😛
    ah, dar la Cluj chiar sta sa ploua…bine, nu azi, daaaaaar, vreme este mnoh!

    Thumb up 0

  17. Întâi să faci glumiţe ca ale lui Mândruţă, pe urmă îi sfeteriseşti omului şi admiratoarele, nu doar clondirul cu mastică prima de la Simona şi uite cum ai 300 likeuri direct convertibile în felicitări simple, compuse sau circumstanţiale.

    Thumb up 0

  18. Stephanie 31/01/2012 @ 21:40

    Mandruta primeste 300 de like-uri pentru orice kkt datorita faptului ca, desi are si cititoare…necorespunzatoare, nu le spune nici ca sunt proaste de bubuie, nici ca nu stiu sa scrie! 😉

    Thumb up 0

  19. Old John Wheel 31/01/2012 @ 22:03

    @Stephanie: Stephanie… ten points! :))

    Thumb up 0

  20. sebra 31/01/2012 @ 22:08

    @Stephanie:
    =)) =))

    Thumb up 0

  21. sendroiu 31/01/2012 @ 22:23

    “legendara trupa Talisman” era formata din doi rockeri de talia lui Fuego …

    Thumb up 0

  22. Dan1 31/01/2012 @ 22:36

    Astea e “recomandari de seara” bre uăi? 😐

    Thumb up 0

  23. Lepka 31/01/2012 @ 22:40

    @Stephanie: Nici nu cred ca exista vreun inconstient care ar face asa ceva =))

    Thumb up 0

  24. RoseN 31/01/2012 @ 22:44

    @Dan1: adica, adica ce? nu-ti place cum ploooo la Cluj? =)) ce vrei sa zici, ha?

    Thumb up 0

  25. Dan1 31/01/2012 @ 22:49

    @RoseN: Daca “ploa” cu bani veneam si eu! =))
    Lasam dreaq berea asta (din avatar) si loam primu’ accelerat! (sau cum îi zice acum).

    Thumb up 0

  26. Dan1 31/01/2012 @ 22:52

    @Lepka: Exista o esplicatie unul, da’ n-am curaj sa-l mentionez. (ca vreau sa mai trollez nitel pe-aici :)))

    Thumb up 0

  27. Dan1 31/01/2012 @ 23:03

    @RoseN: Uitai sa zic: îmi loam si neste sacose (vreo zece, asea, ca nu sunt lacom :)))

    Thumb up 0

  28. RoseN 31/01/2012 @ 23:08

    @Dan1: Esti un domn, mnaaaa, asta se stie 😀

    Thumb up 0

  29. ady 01/02/2012 @ 00:12

    @Simona Catrina: as ucide pentru a avea macar din joi in pasti o replica atat de spiritual geniala. :)
    cat despre intamplare in sine, nu pot sa cred ca se mai intapla si in alta parte decat intr-o curte de gradinita din ferentari (sa ma scuze ferentariul).

    Thumb up 0

  30. Toto 01/02/2012 @ 02:20

    Vai schimbasem postul făra să citesc și postul lui Camio! 😀

    Thumb up 0

  31. Serban 01/02/2012 @ 02:26

    Cine e Tavi Colen?
    Cine e Alin Oprea?
    Cine e Talisman?
    Cine Alice Năstase?

    Simona Catrina cred că am înțeles cine e.

    P.S. Unde e V3nt0R?

    Thumb up 0

  32. Cristina Ş. 01/02/2012 @ 08:33

    @Stephanie: :))

    Thumb up 0

  33. N.A. 01/02/2012 @ 09:06

    @Stephanie: Eh, plus ca-i om insurat, prezinta credibilitate =)) =))

    Thumb up 0

  34. Ion T 01/02/2012 @ 09:59

    @Serban: Cred că se pregătește pentru bac. Poate anul ăsta e cu noroc :)

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL