Lupta Camionagiului cu FB este cumplita. Acum sunt la faza in care trebuie sa-mi demonstrez PUTEREA VOINTEI si sa nu arunc nici macar un ochi la mizeria aia de gaura cheii din dreapta sus, unde permanent ti se arata ce fac altii – lui Gica ii place de Maricica, ii ridica fusta fiecarei noi poze si ii da like-uri
my surprise does not come from the fact that this lousy jpg holds no water (or any other liquids, for that matter), with respect to its oh, so subtle argument, but from the fact that – silver trumpets, please – it’s written in english and has no spelling or grammar errors.
so, there can be only one conclusion: pircă’s back.
@Cougar:
As far as I know, there is a small error: you should place a comma before “etc.” 😛
“It is customary—even in British English where the serial comma is typically not used—that “etc.” always be preceded by a comma. Thus:
A, B, C, etc.
not:
A, B, C etc ” (from Wikipedia, with love) :))
Am cam o oră de când încerc să downloadez un antivirus gratuit pe un sistem cu XP home edition. Majoritatea cică nu suportă versiunea asta de sistem de operare. Și Google Chrome m-a refuzat, plin de demnitate. Nu știu unde o să ajungem dacă alegem să ne comportăm astfel unii cu alții…
@andryusha: descarca Microsoft Security Essential de pe softpedia. Daca incerci sa-l iei de la MS de pe site nu-ti da voie la XP. Dar daca descarci executabilul de pe softpedia, merge
@Cristi:
Nu ştiu ce-i ăla Gonzales. (emoticon cu internaut ridicând din umeri a mirare, dar aşteptând în acelaşi timp, plin de speranţă, lămurirea situaţiei create… 😀 )
Stephanie, femeile şoferi de autobuze sunt rare. încearcă să te păstrezi. oricum, ce spui tu sună cam ciudat, e posibil să fi greşit limba. în gând ai încercat?
@Cougar: Inteleg ca te deranjeaza comentariul? Asa si trebuia, exprimarea “de autobaza” a fost intentionata. Am inteles cu totii ca vorbesti limba engleza, nu trebuie sa insisti, mi se pare o insulta la adresa celorlalti, sau hai sa nu generalizez, nu sunt avocatul nimanui, la adresa mea ,sa vad cum se umfla cineva in pene cu cunostintele de limba engleza. Pe un site unde se scrie si se comenteaza ROMANESTE mi se pare lipsit de bun simt sa comentezi in felul in care o faci tu. Got it?
@Dan1: Nu, nu prefer. In Romania ,dupa 2000, pentru cativa ani, am lucrat ca asistent de afaceri pentru strainezi. Nu am colaborat cu nici un francez pentru ca nu vorbeam franceza iar francezul refuza sa vorbeasca altceva decat franceza. In schimb neamtul, olandezul, englezul, sud-africanul( in fine, un danez dintr-o familie de vechi asupritori de negri), englezul, mi-au vorbit pa englezeste. Am facut pe translatoarea si la Camera de Comert la infiintarea de firme si la negocierile in afaceri si in corespondenta si rapoartele de activitate cu respectivii. Deci… Cand am debarcat in Franta mai pastram ceva urme de franceza de pe la liceu (pe care l-am absolvit in 1992 si nu am avut proba la BAC din franceza, matematica era temelie!). A trecut un an si jumatate de cand sunt aici si stiu vorbi si scrie fix cat am nevoie. Probabil ca nu pot scrie poezii sau romane in franceza, dar nici nu-mi doresc.
@mifty: Cine stie? Orice e posibil! =))
Eu, care intru pe FB din luni în Pasti, ce sa zic?!… :))
@Dan1: ”tinetio tot asa, sunteti cei mai tari” 😀
Lupta Camionagiului cu FB este cumplita. Acum sunt la faza in care trebuie sa-mi demonstrez PUTEREA VOINTEI si sa nu arunc nici macar un ochi la mizeria aia de gaura cheii din dreapta sus, unde permanent ti se arata ce fac altii – lui Gica ii place de Maricica, ii ridica fusta fiecarei noi poze si ii da like-uri
@mifty: Greşit! E “Ţine-ţi-o tot aşa, sunte-ţi ce-i mai tari!”
my surprise does not come from the fact that this lousy jpg holds no water (or any other liquids, for that matter), with respect to its oh, so subtle argument, but from the fact that – silver trumpets, please – it’s written in english and has no spelling or grammar errors.
so, there can be only one conclusion: pircă’s back.
@mifty & @M3bis: Sau chiar Ţineţio tot aşa, sunte-ţi ce-i mai tarii! =))
Ura! Eu nu mai am Facebook!
@Cougar: pentru alte comenzi, iti recomand ABM Intertext, traduceri autorizate, first quality, în Boston, pe stânga.
@Cougar: Tu n-ai vreo emisiune, ceva, de realizat? Vii aici să ne stresezi că noi nu ştim google translate aşa bine ca tine?
Important îi ca-n Farmville sî nu sî ci zdrunșinat șeava, restul îs chestii superfișiale.
@Cougar: Ei, da’ nu te formaliza, noi stim si româna! Cursiv. =))
Daca tot se ating subiecte sensibile, care-i, frate, treaba cu ciupiturile?
@Cougar:
As far as I know, there is a small error: you should place a comma before “etc.” 😛
“It is customary—even in British English where the serial comma is typically not used—that “etc.” always be preceded by a comma. Thus:
A, B, C, etc.
not:
A, B, C etc ” (from Wikipedia, with love) :))
我爱你!像请!
(si pentru ca retroversiunea e jalnica, na de-aci
Cms, dude, that’s more of a mutant case of the oxford comma. and i only like a few mutants.
@Insignifianta: Te ciupesc, mă ciupeşti! Ce-i aşa greu? Vânătăi peste tot!
@camionagiu: 你的心愿! 😀
@M3bis: Si dupa aia radem, sau cum?
Am cam o oră de când încerc să downloadez un antivirus gratuit pe un sistem cu XP home edition. Majoritatea cică nu suportă versiunea asta de sistem de operare. Și Google Chrome m-a refuzat, plin de demnitate. Nu știu unde o să ajungem dacă alegem să ne comportăm astfel unii cu alții…
@andryusha: descarca Microsoft Security Essential de pe softpedia. Daca incerci sa-l iei de la MS de pe site nu-ti da voie la XP. Dar daca descarci executabilul de pe softpedia, merge
Imi place noul format. Poti sa tragi cu ochiul linistit…
@andryusha: Gonzales cumva?
@costin: Merci, boierul, săru’mâna. Vezi, aşa s-a mai amânat Apocalipsa 5 minute… :))
Am inteles, sunteti misogini, da’ chiar asa????:D
“date women”, adica lacramatia asta ati facut-o numai in numele barbatilor si a lesbienelor??:P
@Cristi:
Nu ştiu ce-i ăla Gonzales. (emoticon cu internaut ridicând din umeri a mirare, dar aşteptând în acelaşi timp, plin de speranţă, lămurirea situaţiei create… 😀 )
E un beta de la producatorul autohton de antivirusi. Producatoru’ care are ca logo steagul dacic.
@ErRon: Nu, nici pomeneală. Doar s-au pus la mintea lui Zuckerberg, ca să fie mesajul clar! ;))
Cum se zice in engleza “baga-mi-as p*** in engleza ta, Cougare” ?
Google translate zice : “I put my dick in your English, Cougar” . :d
Eu nu văd mare diferenţă pe FB, albedoul paginii mi se pare acelaşi.
Stephanie, femeile şoferi de autobuze sunt rare. încearcă să te păstrezi. oricum, ce spui tu sună cam ciudat, e posibil să fi greşit limba. în gând ai încercat?
@Cougar: Inteleg ca te deranjeaza comentariul? Asa si trebuia, exprimarea “de autobaza” a fost intentionata. Am inteles cu totii ca vorbesti limba engleza, nu trebuie sa insisti, mi se pare o insulta la adresa celorlalti, sau hai sa nu generalizez, nu sunt avocatul nimanui, la adresa mea ,sa vad cum se umfla cineva in pene cu cunostintele de limba engleza. Pe un site unde se scrie si se comenteaza ROMANESTE mi se pare lipsit de bun simt sa comentezi in felul in care o faci tu. Got it?
@Stephanie: Tu préféres le français, n’est ce pas? :))
Laisse l’homme troller! =))
@Cougar: @Stephanie: ”… o lungă și minunată prietenie…” 😀
@Dan1: Nu, nu prefer. In Romania ,dupa 2000, pentru cativa ani, am lucrat ca asistent de afaceri pentru strainezi. Nu am colaborat cu nici un francez pentru ca nu vorbeam franceza iar francezul refuza sa vorbeasca altceva decat franceza. In schimb neamtul, olandezul, englezul, sud-africanul( in fine, un danez dintr-o familie de vechi asupritori de negri), englezul, mi-au vorbit pa englezeste. Am facut pe translatoarea si la Camera de Comert la infiintarea de firme si la negocierile in afaceri si in corespondenta si rapoartele de activitate cu respectivii. Deci… Cand am debarcat in Franta mai pastram ceva urme de franceza de pe la liceu (pe care l-am absolvit in 1992 si nu am avut proba la BAC din franceza, matematica era temelie!). A trecut un an si jumatate de cand sunt aici si stiu vorbi si scrie fix cat am nevoie. Probabil ca nu pot scrie poezii sau romane in franceza, dar nici nu-mi doresc.
@mifty: Cine stie? Orice e posibil! =))