Recomandări de seară

Puteţi răsufla uşuraţi, calvarul la care ne-a supus pe toţi astăzi Pircă s-a sfârşit – nu l-am mai lăsat să scrie şi recomandările de seară (am greşit? vroiaţi să „aflaţi mai multe despre viaţa şi opera lui Martin Heidegger ” – link spre ceva în limba germană?). Aşadar, iată ce am găsit pentru voi pe net în seara asta:

IKEA a retras hârtia igienică de la liber fiindcă s-au înregistrat abuzuri. Dacă aveţi nevoie, sunteţi îndemnaţi să strigaţi după un angajat să vă aducă. Via Piticu .

Inventivitatea românilor în materie de ţepe nu are limite. Bine, asta se datorează în principal faptului că nici prostia românilor nu are limite. Via Fulgerică.

Aţi căzut în apă, nu ştiţi să înotaţi, ce faceţi? Logic, vă înecaţi, dar până atunci? Strigaţi după ajutor, normal. Cum trebuie să strigaţi în Deltă, am aflat de pe blogul Aspirinutzei .

Din ţara lui, America, Blegoo ne admiră pentru curajul de a rezista în România: “Vă admir… și niciodată n-o să vă șterg comentariile injurioase, obscene, ori vulgare. Aveți tot dreptul la înjurături taică…”. Mersi frumos, Blegoo, intru chiar acum să scriu “m…e Steaua!”.

12 Comentarii »

  1. V3nt0R 14/10/2010 @ 23:10

    juliuuuuuuuus te-ai intors :X:X: :)))

    Thumb up 0

  2. Adi 14/10/2010 @ 23:13

    Juliuuuuuuuuuuuuus ai fost plecat ???? (:| Am vrut sa zic : daca ai fost plecat … ti-am simtit lipsa ! #:-S

    Thumb up 0

  3. M3bis 14/10/2010 @ 23:21

    Da, s-a-ntors pe partea cealaltă.

    Thumb up 0

  4. sebra 14/10/2010 @ 23:25

    Da, Julius. Ne-a fost dor de tine! =))
    (Pircă, o să ne poţi ierta vreodată?? )

    Thumb up 0

  5. […] This post was mentioned on Twitter by fulgerica and Marius Sescu, sebra. sebra said: Daily Cotcodac» Recomandări de seară http://bit.ly/9Meblr […]

    Thumb up 0

  6. punKreas 15/10/2010 @ 00:50

    Legat de faza cu Ikea, uite ca se poate si mai rau =))

    http://1.bp.blogspot.com/_fXbM-FayckM/TIDJyqoIGPI/AAAAAAAAAjc/EmiiFsTfsO0/s1600/Imagine0502.jpg

    Thumb up 0

  7. Dan1 15/10/2010 @ 08:37

    Vai ce ipocriti! V-a fost dor, ai? =))
    Si beeee, pe mine chiar ma interesa viata si opera lui Martin Heineken, daaa?

    Thumb up 0

  8. andy_sz 15/10/2010 @ 10:25

    @Dan1
    Iar au fost astia de la dezinsectie la tine pe scara? :)

    Thumb up 0

  9. fulgerica 15/10/2010 @ 11:28

    Julius iz bec! Strongher & faster!

    Thumb up 0

  10. N.A. 15/10/2010 @ 11:43

    Bai, ce popor! sa ajungem noi sa abuzam pana si de hartia igienica! =)) =)) =))

    Thumb up 0

  11. Kilroy 15/10/2010 @ 16:07

    Deci se scrie Heidegger si se citeste Heineken? Ce limba si nemteasca asta …

    Thumb up 0

  12. urban violet 15/10/2010 @ 16:29

    De citit, fiecare citeste pe limba lui, mai ales cu stomacul plin:))

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL