Meteorologii (i)responsabili
Simona Catrina
Cea mai bună meserie din lume e asta de meteorolog. E cel mai relaxat program și cea mai nesimțită responsabilitate. În sensul că nimic nu se potrivește, dar Protecția Consumatorului n-are grijă de norii noștri.
(Continuarea în Blitz Magazine… )
Atunci cand un actor prezinta meteo si raspunde aparent pertinent la intrebarile prezentatorilor de stiri, evident ca nu iese bine. Everybody loves busu 😀
PS: Prima, ca am vazut ca se poarta.
Daca apucam sa fiu prima, ziceam si eu ceva.
Nu mai are niciun sens acum, iti dai seama. Desi sunt sigura ca ai putea prezenta meteo.
Eu știu din copilărie că luna noua zice dacă plouă sau nu.. știu că norii cumulus congestus nu aduc niciodată ploaia.. și, vara, când se “bălăcesc” vrăbiile în praf sigur vine o ploaie..
Cât despre horoscoape, pentru mine, sunt căzute demult în dizgrație.. și nu pentru că sunt făcute, cum or fi făcute, ci pentru ca este imposibil ca fiecare a 12-a parte a populației globului sa aibă aceeași soartă într-o zi/săptămâna/lună..
@Geo:
Nu-i prost cine spune horoscoapele ci cine le ia de literă de evanghelie.
@cristina: Cum sa nu! Imi trebuie doar un ranjet larg, restul va veni de la sine.
Adevarul e ca, de fiecare data cand am plecat intr-un concediu, prognozele meteo aratau infiorator. Si nu ma refer la Protv si ai nostri, ne uitam la alea internationale. De fiecare data vremea a fost superba, desi se prefigura sfarsitul lumii daca te luai dupa ele, unii amici chiar renuntau. O sa ne ingrijoram cand or sa ne arate vreme buna.