@Raluca: E naspa sa te desparti prin SMS, nici nu concep asa ceva ! Adica nu poti sa te lipsesti de placerea de a-i crapa capul cu vaza de flori, sau de a-i taia cravatele, sau de a-i arunca hainele pe geam, sau, sau…. ;;)
Mie imi pare ca omul – viermii sunt la protest, ca si mine, desi m-am autointitulat ,,vierme rational” – ca lingau necesar puterii chiar a muncit, nu a gandit, cand a emanat – vorba lui Ilici – ineptia. Ceea ce imi aduce aminte de un banc: cand femeia e gravida toata lumea pune mana pe burta ei si o felicita, dar nimeni nu pune mana pe penisul barbatului sa-i spuna:
– Buna treaba!
Morala: Munca adevarata nu e niciodata apreciata!
Nici macar intre lingaii pedele. Parerea mea.
@Fratele Andryusha: el un singur lucru a facut cat a fost ministru de externe, si.a facut platforma cretin-demagoga.. sau ceva in genul asta. Si-a urmat telurile personale, nicidecum nu a cautat sa vada de imaginea tarii, nu s-a interesat sa faciliteze comunicarea cu statele puternice, sa-i convinga pe investitori sa nu plece,sa aduca altii noi..
PS: Si avem si meci cu Turkmenistan, cand puteam juca si noi cu Angola, Guineea Ecuatoriala, Burkina Faso..
cred ca Base i-a zis lui Boc “da-mi un pic telefonu’ tau!”, pe urma l-a intrebat “auzi, da’ pe Baconschi unde plm l-ai trecut in agenda, la B sau la T?” si in final l-a batut amical pe umar: “ca sa dai send, apesi pe asta verde, nu?! he he he heee, exact ca la al meu!”
Ce-nseamnă mânăria asta??? Nu am putut să votez decât o dată!!! Păi aşa aţi văzut voi că se face în parlament??? Adică în inima democraţiei???
Huuoooo!!!
are, de ieri seara, am fost noi la o ciorba de burta la un restaurant romanesc aici in Muenchen si am intocmit guvernul din diaspora :). primul ministru a fost de acord sa tinem toate sedintele de guvern cu vot pe FB, anuntate prin invitatii la event, cine da gioin e pentru, cine da decline e impotriva ..
@serban: :)) :)) am pus sms-ul de demitere la status !!
Se stie ca despartirile se petrec prin sms.
Dar niste stiri nu bagi si tu pe DC. 😀
I-a trimis prin SMS, ca sa fie sigur ca ajunge la presa, via serviciili 🙂
@Raluca: E naspa sa te desparti prin SMS, nici nu concep asa ceva ! Adica nu poti sa te lipsesti de placerea de a-i crapa capul cu vaza de flori, sau de a-i taia cravatele, sau de a-i arunca hainele pe geam, sau, sau…. ;;)
Era la o bere cu Base si le era lene sa mearga sa-i spuna in fata…plus ca se incalzea berea 😀
Remanierea nu se discuta!
Eu nici nu mai citesc toate variantele. Ma uit unde scrie Remus Cernea si votez direct. 😛
Sefu, sefu, eu cu ciiiiiiiiine sa voooootez? :((
.. băga-mi-aş, tre’ să plătesc telefonul.
De ce nu are si guvernul un grup pe FB?
@Cougar: Să organizeze DC un concurs. Poate castigi.
Mie imi pare ca omul – viermii sunt la protest, ca si mine, desi m-am autointitulat ,,vierme rational” – ca lingau necesar puterii chiar a muncit, nu a gandit, cand a emanat – vorba lui Ilici – ineptia. Ceea ce imi aduce aminte de un banc: cand femeia e gravida toata lumea pune mana pe burta ei si o felicita, dar nimeni nu pune mana pe penisul barbatului sa-i spuna:
– Buna treaba!
Morala: Munca adevarata nu e niciodata apreciata!
Nici macar intre lingaii pedele. Parerea mea.
Dramoleta, trebuia să vii în fabrică. îţi făceam poze, le puneam pe net. civilizat.
@Cougar: Sau putem face o licitatie care cat da pe telefonu lui C., ca doar lui la ce-i foloseste 😀 are aparat foto 😀
Avea numai minute naţionale şi pentru Baconschi i-ar fi trebuit internaţionale, că era la Externe.
@Fratele Andryusha: eu spun că demisia a fost ideea lui Baconschi, are mai multă treabă pe la platformă.
@Rushenne:
Aproape toţi facem aşa.
Votăm emoţional.
@Ciprian: Care platformă? Aia de pe care pescuieşte doc Şendroiu?… :))
SMS-ul:
Excelntza t anuntz k d azi nu mai eshti min d extrn. Sunama knd potzi.
Telefonul lui Boc nu poate emite. Are numai recepţie.
@Fratele Andryusha: I-ar fi trebuit multinaţionale, că era in jacuzzi.
@serban: =)) =)) =))
@Fratele Andryusha: el un singur lucru a facut cat a fost ministru de externe, si.a facut platforma cretin-demagoga.. sau ceva in genul asta. Si-a urmat telurile personale, nicidecum nu a cautat sa vada de imaginea tarii, nu s-a interesat sa faciliteze comunicarea cu statele puternice, sa-i convinga pe investitori sa nu plece,sa aduca altii noi..
PS: Si avem si meci cu Turkmenistan, cand puteam juca si noi cu Angola, Guineea Ecuatoriala, Burkina Faso..
@Dramoleta:
Atunci i-ar fi trebuit minute submarine, că ce-i pentru unul un jacuzzi, pentru altul e ditamai oceanul… =))
Cred ca pentru despartirea asta se preta piesa “Dragostea din Tei”
@serban: trebuie ca a fost constipat, nu gluma :)) recomandam iaurt cu inulina, ajuta…trecerea ! x_x
cred ca Base i-a zis lui Boc “da-mi un pic telefonu’ tau!”, pe urma l-a intrebat “auzi, da’ pe Baconschi unde plm l-ai trecut in agenda, la B sau la T?” si in final l-a batut amical pe umar: “ca sa dai send, apesi pe asta verde, nu?! he he he heee, exact ca la al meu!”
Ce-nseamnă mânăria asta??? Nu am putut să votez decât o dată!!! Păi aşa aţi văzut voi că se face în parlament??? Adică în inima democraţiei???
Huuoooo!!!
@Ciprian: He, he, he… cum ar fi sunat: “Meci: Burkina Fasso-România. Transmisiune directă prin video-sms din Ouagadougou”?
Andryusha, zi-mi din timp când mai comentezi pe-aici, să intru să-ţi dau like.
@Cougar:
Eh, dacă ar fi toţi ca tine… un domn, ce să mai…
probabil nu putea sa-i dea un unfriend pe fb
Eu ma duc sa votez de acasa si pe drum de pe mobil:D
@serban: =))
@Lecteriţa:
are, de ieri seara, am fost noi la o ciorba de burta la un restaurant romanesc aici in Muenchen si am intocmit guvernul din diaspora :). primul ministru a fost de acord sa tinem toate sedintele de guvern cu vot pe FB, anuntate prin invitatii la event, cine da gioin e pentru, cine da decline e impotriva ..
@serban: :)) :)) am pus sms-ul de demitere la status !!
Văd că Cernea a căzut pe locul 2.
Se duce drakku și site-ul asta…
@Serban: da, mai, incredibil, si eu am votat si de 2 ori cu el, o data de la serviciu si-odata de-acasa .. pfff….