Recomandări de seară: cu ambasadorul pe interzis

Ambasadorul SUA la Bucureşti, ăla care ne dă nouă sfaturi legate de justiţie, n-are nici o problemă să circule pe sens interzis. „Domnule ambasador, cereți-le (poliţiştilor – n.n) măcar să schimbe semnul. La cât de obediente sunt autoritățile noastre în relația cu țara pe care o reprezentați, s-ar putea să vă construiască un pasaj subteran”, scrie Adelin Petrişor. E drept că cel mai sigur pentru noi, românii, ar fi ca poliţia să oprească de tot circulaţia când ies cetăţenii americani cu maşina prin oraş.

Spre deosebire de iOS, Androidul nu e deloc intuitiv – mie, de pildă, îmi trebuie cel puţin 10 minute să găsesc o poză şi un sfert de oră să găsesc folderul de muzică. Alţii au probleme şi mai mari: citiţi aici povestea unei fete care a trimis un mail, iar apoi sistemul Android, care e foarte mişto şi îţi permite să faci multe lucruri interesante, ca să-i citez pe fanii lui, l-a trimis cu repetiţie până a făcut un trafic de date de 460 de euro.

Dacă publicitatea o ţine tot aşa, în curând o să vedem femei care cântă ce mişto e să stai toată ziua în bucătărie – de pe blogul unei neveste de coşmar.

Unde mai puteţi găsi o bragă adevărată în Constanţa – la diacritica. Unde mai puteţi găsi o gagică pe care s-o scoateţi la o bragă, asta chiar că habar n-am.

17 Comentarii »

  1. Ana 08/08/2011 @ 20:39

    …asa: Si-apoi am observat ca era tigla sparta. Am fugit repede sa iau calu’ de capastru, pentru ca troaca porcilor parea indecisa. Bun! Si daca tot a sunat vecina de la doi ca-i refuleaza canalizarea,io ce-am zis? : Sa vina si ei, cu ce ma incurca pe mine, parca americanii n-are voie sa ne doreasca frustrare usoara, mai…vulpitza cand ajunge la struguri ramane ca gaina in varful gramezii, uitandu-se ca vitelu’ la poarta noua. Da’ ce te faci cu antz- tzvai politzai, ca ei nici nu consuma in timpul programului….eu zic sa ne caram ca biscuitu’, desi circula neautorizat pe caile ferate romane…astia nu are domne bun simt…nu are si ce daca, ca eu tot cred ca vrabia- mihai- viteazu…altfel nimeni nu-i perfect.
    Sa facem reguli, zic, ca legi avem cacalau!
    PS. La asa mandrete de comentariu astept io text, nu invers.

    Thumb up 0

  2. sorin 08/08/2011 @ 20:50

    Pe fata o cheama Robert????????????

    Thumb up 0

  3. sweetinsomnia 08/08/2011 @ 20:51

    @admin: vezi ca fata din povestea cu mailul trimis de ‘nspe ori e de fapt baiat :)
    just trolling…

    Thumb up 0

  4. Cms 08/08/2011 @ 20:52

    @sorin şi @sweetinsomnia: Mogulul e şi el om. S-a uitat prea mult la poza “explicativă” pusă de Arhi.

    Thumb up 0

  5. Lecteriţa 08/08/2011 @ 20:55

    Doamne Fereste sa faca ambasadoru’ v’un accident la noi! E greu sa se scrie numele lui în procesul verbal! Era o bascalie pe tema asta:
    Un accident rutier cu victima decedata la capătul lu’ Edgar Quinet, colţ cu Academiei. Un miliţian şi un martor. Miliţianul scrie procesul verbal: Victima se afla pe carosabil, pe strada….ăăăă, ce dracu stradă e asta bă? Martorul zice: Edgar Quinet, să trăiţi! Scrie pe plăcuţă… Miliţianul se uită, încearcă să scrie pe litere, nu recunoaşte litera Q, renunţă, îşi dă caşcheta pe spate şi zice: Bă, ia ia-l tu de craci şi io de mâini, şi să-l tragem pe Academiei, că asta ştiu cum se scrie!

    Thumb up 0

  6. sweetinsomnia 08/08/2011 @ 20:59

    @cms: Ma gandeam eu ca ti-a luat ochii poza aia 😛

    Thumb up 0

  7. Dan1 08/08/2011 @ 21:29

    @Lecteriţa: Mai era si unu’ cu un bâlbâit:
    – A-a-a-lo! Po-po-politia?
    – Deaaa!
    – Do-do-dom’le e-e-e u-u-u-un ca-ca-cadavru a-a-aici î-î-în str-str-strada!
    – Asaaa! Pe ce strada?
    – Pa-pa-pai, pe pe pe M-m-m-m…
    – Mântuleasa?
    – Nu-nu-nu! P-p-p-pe M-m-m…
    – Mosilor?
    – N-n-nu! P-p-p-pa M-m-m-m…
    – Dom-le, hai ca n-avem timp de ghicitori, da? Când te hotarasti, ne suni, da?
    Dupa un minut:
    – A-a-a-lo! Po-po-politia?
    – Deaaa!
    – Do-do-dom’le, da’ nu-nu-nu î-î-întelegeti c-c-c-ca e-e-e u-u-u-un ca-ca-cadavru a-a-aici î-î-în str-str-strada!
    – Asaaa! Pe ce strada?
    – Pa-pa-pai, pe pe pe M-m-m-m…
    – Mântuleasa?
    – Nu-nu-nu! P-p-p-pe M-m-m…
    – Mosilor?
    – N-n-nu! P-p-p-pa M-m-m-m…
    – Dom-le, hai ca n-avem timp de ghicitori, da? Când te hotarasti, ne suni, da?
    Dupa înca o jumatate de ora:
    – A-a-a-lo! Po-po-politia?
    – Deaaa!
    – Do-do-dom’le e-e-e u-u-u-un ca-ca-cadavru a-a-aici î-î-în str-str-strada!
    – Asaaa! Pe ce strada?
    – Pa-pa-pai, pe pe pe M-m-m-m…
    – Mântuleasa?
    – Da, ca-ca-ca l-l-l-am carat acolo!

    Thumb up 0

  8. Cms 08/08/2011 @ 21:40

    @sweetinsomnia: Acum e cam târziu să neg, că n-o să mă creadă nimeni, nu? 😛

    Thumb up 0

  9. Rada 08/08/2011 @ 22:15

    Complet de acord, cu o completare: cand ies americanii la plimbare, politia sa interzica circulatia romanilor, cu exceptia prahovenilor, albanezilor si soferilor din Berceni. Barem sa stim o treaba.

    Thumb up 0

  10. mifty 08/08/2011 @ 23:29

    … ca de obicei, arhi se chinuie să pară interesant şi informat.
    FAIL.

    Thumb up 0

  11. haolică 08/08/2011 @ 23:32

    @mifty: sa mori tu?

    Thumb up 0

  12. M3bis 08/08/2011 @ 23:36

    @haolică: Am trecut de la casierie la avocatură?

    Thumb up 0

  13. haolică 08/08/2011 @ 23:37

    @M3bis: casieria a fost mereu part-time

    Thumb up 0

  14. M3bis 08/08/2011 @ 23:46

    @haolică: 😀

    Thumb up 0

  15. sebra 08/08/2011 @ 23:55

    Io ştiu cum s-au dus 2gb întro zi, doar făcând trolling pe DC. Bine, şi oleacă de facebook. Şi nici măcar nu eram în cea mai bună formă a mea :))

    Thumb up 0

  16. M3bis 08/08/2011 @ 23:58

    @sebra: Ai dreptate!

    Thumb up 0

  17. haolică 09/08/2011 @ 00:18

    aiurea. s-a jucat Angry Chicken!

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL