Salata boeuf: o caracterizare
Radu Pircă
Deşi sărbătorile au trecut cam demult, m-am gândit să vă împărtăşesc câteva dintre gândurile mele legate de salata boeuf, acest vestitor printre români al Naşterii şi deopotrivă Învierii Domnului. Mărturisesc că m-a inspirat un castron cu acest produs pe care l-am găsit azi în fundul frigiderului şi care avea o oarecare tentă lovecraftiană, în sensul că bolborosea de unul singur când l-am dus la tomberon şi că nu pot jura că băieţii care au luat gunoiul s-au mai întors în seara asta la familiile lor.
Prima caracteristică a salatei boeuf e că nu trebuie să conţină absolut deloc carne de vită. Orice alt animal e acceptat: am văzut salată boeuf cu porc, curcan, peşte afumat, dar niciodată cu vită. Presupun că atunci când vreun nechibzuit va îndrăzni să facă prima salată boeuf cu carne de vită, Dumnezeu se va mânia atât de tare pentru această tulburare a celor lumeşti că va stârpi omul de faţa Pământului. Pentru cititorii atei: Universul va face implozie.
La fel de plauzibilă e şi explicaţia că nimeni nu s-a gândit până acum să folosească carne de vită la salat boeuf. Primul care va avea această idee va fi probabil răsplătit cu premiul Nobel iar reporterii îl vor asalta cu întrebări de genul “De unde v-a venit ideea? A fost ceva anume care să inspire invenţia dumneavoastră?”
A doua caracteristică e că salata boeuf nu se face decât la Paşti şi la Crăciun. Nimeni nu mi-a putut explica ce legătură e între Iisus şi acest fel de mâncare, dar presupun că există undeva prin Biblie un verset unde Mântuitorul le pune în faţă apostolilor 12 blide cu salată boeuf şi le spune “Luaţi, mâncaţi, aceasta e ce am mai avut Eu prin frigider, plus nişte maioneză de la mama Mea.”
A treia trăsătură a salatei boeuf e acceptarea fatalistă a caracterului ei nesănătos. Pentru români, e ca un drog: ştiu că le va face rău, dar nu se pot opri. Încercaţi să le luaţi de pe masă părinţilor voştri castronul cu salată şi să le explicaţi că le creşte colesterolul bla bla; o să vedeţi cum încep imediat să le tremure mâinile, devin nervoşi şi urlă la voi “Pune-o imediat la loc, eu pe masa de Crăciun TREBUIE să am salată boeuf!”
A patra caracteristică e ornamentica specifică salatei boeuf. Dacă e destinată consumului intern (doar în familie, adică), salata e lăsată în starea ei naturală, arătând oarecum ca produsul unei nopţi de beţie cruntă. Dacă se vor delecta însă cu ea şi musafirii, “neapărat trebuie să fie frumoasă”. În viziunea estetică a poporului român, asta înseamnă că va fi împodobită cu un desen făcut din gogoşari şi castraveţi muraţi, felii de ou şi măsline – în general o cruce, fiindcă cum altfel îţi poţi arăta iubirea faţă de Iisus decât prin intermediul limbajului universal al murăturilor – decoraţiune pe care apoi mesenii o vor evita cu grijă, “ca să nu-i stricăm aspectul”. De altfel, sunt convins că dacă li se lăsa pe mână românilor Capela Sixtină, tot cu gogoşar, măsline şi felii de ou o împodobeau.
În fine, poate cea mai pregnantă trăsătură a salatei boeuf e că nimănui nu-i place foarte tare. Întotdeauna se mânâncă cel mai puţin din toate felurile de mâncare şi la sfârşit le este pusă musafirilor la pachet, ca să aibă şi pentru acasă. Explicaţia reală e că pur şi simplu e foarte greu să te debarasezi de salata boeuf atunci când nu mai ai chef de ea: dacă o pui în gunoi, găseşte imediat o găurică în sacul de plastic şi murdăreşte totul în jur. Dacă te duci cu ea afară şi o laşi într-un colţ, “să o mănânce câinii” (noi, oamenii, avem idei extrem de greşite despre preferinţele alimentare ale celor mai buni prieteni ai noştri), va rămâne acolo neatinsă şi de fiecare dată când vei trece prin acel loc îţi va arunca priviri acuzatoare.
Cel mai simplu e să le-o dai unor studenţi, că ăştia oricum sunt tot timpul hămesiţi şi zic merci la orice formă de aliment care nu necesită preparare. De pildă, în facultate mi-aduc aminte că am fost la un chef post-Sărbători unde erau cel puţin 5 salate boeuf – de, fiecare primise de acasă ce aveau ai lui mai bun. Evident că nimeni nu le-a mâncat; am sfârşit desenând cu maioneză şi gogoşari pe pereţii căminului. Şi dacă vă aşteptaţi să fi sfârşit printr-o orgie, mânjiţi cu salată boeuf, regret, dar eu n-am făcut Poli, să am poveşti din astea.
omg omg omg omg, he’s back, omg omg omg omg.;))
Nu se poate! Radule, Raducule, tu esti?
Nu mai rețin dacă am citit până la final pseudokinegeticosul lui Odobescu.
Cipri, Dan, nu va agitati asa ca pun pariu ca e un text din arhive. Radule, daca chiar ai revenit pune o poza cu tine cu “Libertatea” de azi in mana! 😀
@Radu Udrescu: Și cu pistolul la tâmplă, nu? ;))
Piiiiiircaaaaaaaa!!
Salata boeuf a devenit un fel de tort de sărbători. În câțiva ani o să înlocuiască și coliva de la parastas. Expresii precum “cireașa de pe tort” sau “bomboana de pe colivă” se vor putea reciti doar în caietele bunicului lui Eftimie.
Vor apărea expresii precum “măslina de pe salată”.
Cand pisica nu-I acasa… 😀
:)) :))
Acum ca am citit si textul, ce pot sa mai spun?? Doar ca mi se pare ciudat sagasesc un text amuzant pe DC la ora 8 dimineata. Si ca dupa “arătând oarecum ca produsul unei nopţi de beţie cruntă” la urmatorul Craciun o sa evit salata respectiva…
… în continuare la comentariul 7 (îmi expirase timpul de corectură) care a rămas dezacordat gramatical: “ești profund precum mazărea din salată”, blogurile vor concura pentru “RoBoeufFest”.
Ah, ce i-as da profesorului Pirca sa manance pe caldurile astea numai piftie!
@camionagiu: Ai uitat sa încui usa la pivnita bre? Si a evadat? =))
Nici n-am citit si am dat like. Daca pretul pentru intoarcerea domnului P era plecarea mogulului, il platim bucurosi.
Sunt singur in vila, pentru scurt timp. Mebis s-a dus sa cumpere sare, sa le puna pe rani lui C0nstantin si lui +oader, eu caut de zor seiful.
In spatele tabloului cu Julius nu e. 🙁
In hol sunt atarnate pozele comentatorilor speciali. Sa vedem dupa ele.
Maestre, suntem onorati ^:)^^:)^^:)^
V-am asteptat ca pe pomul de Craciun =))
Fine cuisine avec le monsieur écrivain Radu Pirque!
P.S. Daca as fi intuit ca e vorba de celebrul Radu Pirca, m-as fi prezentat la prima ora pe DC. Ca sa-l aclam alaturi de Ciprian& @Dan1& lulu!
Nu inteleg de ce Radu Udrescu e asa circumspect si neincrezator.
Oare din cauza subiectului abordat in text?=))
Radu Pircă, poate ne scrii un text și despre cea mai proastă băutură din lume: șampania.
Nu vi se pare ca de vreo 2 zile se intampla numai lucruri bune pe aici?
Au aparut texte misto, am descoperit cine manarea concursurile, a revenit Pirca, sunt peste 200 de comentarii la concurs…
Oare care este motivul?
PS A mai ramas sa scrie si Petreanu ceva, dar nu cred ca apucam noi minunea asta.
^:)^ .
Am citit titlul, autorul si am dat like ! Textul l-am citit dupa aia, oricum n-aveam cum sa nu rad la el. Welcome back , master !
@Pirca: “…regret, dar eu n-am făcut Poli, să am poveşti din astea.
” = > nu-ti face griji, nimeni nu-i perfect >:)
In alta ordine de idei salutam revenirea ta 😉
delicios
🙂
Verset cu salata boeuf nu este, în schimb e ditai pilda cu întoarcerea fiului risipitor. M3bis, asta e, ţie îţi revine sarcina să tai viţelul cel gras în absenţa Mogulului… 😀
si a revenit pirca, sa vad de unde plateste acusica( oltean gen ) leaja julica domnului, stimabilului, indragitului(sorry eftimie) pirca. Care este!
bine ai revenit! esti ca salata de boeuf – de doua ori pe an
Si-acu, poate ne scrie Pirca ceva si de evenimentul zilei – 9 iunie! Ca subiecte sunt! :))
(Vreau sa zic ca e practic imposibil ca armata franceza sa nu fi înregistrat o înfrângere, o catastrofa, ceva, tocmai pe 9 iunie! :)))
@Dan1: Pai salata boeuf ce este, nu o infrangere? Iti dai seama ca bucatarii francezi cei mai iscusiti s-au chinuit ani de zile sa o faca din carne de vita, dar nimeni nu ia in considerare reteta.
ori s-au ieftin rosiile, ori Pirca este in spatele actiunii cu E.coli sa se ieftineasca rosiile. da’ in apa minerala cand dam, Maestre?
(ca tot vorbiram: voi stiti de ce este Lassie un caine de rahat? E “collie”
=)) (sa ma ierte posesorii)
Bine,dar rosiile?Unde sunt rosiile?Unde le gasim pe cele mai ieftine si bune?Pai se poate sa ne lasi asa?
@ Rose N: sa ne bucuram de brad =))
Pirca??? A revenit Radu Pirca??? Asta da, surpriza! Niceee! Welcome back! 🙂
Daca revine si Adriana asta o sa se transforme in Saptamana Surprizelor pe Daily Cotcodac … 😛
S-a intors Pirca!!! Sa rasfoim rapid Istoria Frantei, ca sa nu-l dezamagim!
“de boeuf” e tot un fel de cultura franceza, usor imbunatatita pe la noi. Am ceva prietene care nu fac salata de boeuf decat cu ananas si avocado si mar domnesc, what a hell!
Deci M3bis anuntase decuseara ca ne-asteapta o surpriza la ora 08:00 (“un îndrăgit autor” ), daaa? Doar ca noi nu citiram P.S.-ul (biiine, eu nici textul, ca-mi place sa trollez pe neve) :))
@Rushenne: Daca revine si Adriana e clar ca mogulul ii prigonise pe amandoi si acum oamenii profita de absenta tiranului >:)
Bun revenit, domnu’ Pirca!
Da’ eu nu sunt de acord. Io nu stiu cum se face salata boeuf pe la dumneavoastra prin…pe unde era? La mine in casa s-a facut intotdeauna cu carnita de vita. In ultimii ani am mai facut-o uneori cu piept de pui, dar cea mai gustoasa este cea cu vita 😛 Mie chiar imi place mancarea asta si la noi in casa se face la diverse ocazii, dar si de chef/pofta pentru uz intern. Si chiar facuta pentru uz intern o ornam, pentru ca eu si mama avem ambele inclinatii artistice si ne place ca si mancarea sa arate estetic, sa fie placuta si ochiului, si gurii.
Pe de alta parte, cum textul asta este despre cu totul altceva decat salata boeuf, inteleg de ce se mananca putina/ultima/deloc si de ce ai gasit o salata boeuf bolborosind in frigider de una singura tocmai acum, la 2 luni de la Paste.
Din categoria: Good idea: Finding Easter Eggs on Easter Morning.Bad idea: Finding Easter Eggs on Christmas Morning.
@Dan1:
Bai, si doar toata saptamana visasem Waterlooul; mai e o saptamana si-l sarbatorim!
:O :O :O Pircăăă \m/
Conform speculatiilor ordinare aparute pe DC, domnul P a incercat in ultima vreme sa se naturalizeze ca cetatean francez. Zvonurile, iata, se confirma: dupa ce i-au dat sa manince pe-acolo ceva “traditionnel, comme chez nous”, domnul Pirca a revenit, scirbit, acasa. Fie rosiile cit de scumpe in Berceni, tot mai bune decit boeuf-ul la Paris. In postarea urmatoare ne va povesti despre o alta infringere a bucatariei franceze: cartofii frantuzesti.
@Ina_adevarata: Sau, poate Camembert-ul! Uitat în camara pâna a mucezit. =))
@Dan1:
da =)) si cu o champagne fina (nu-i nici vin, nu-i nici suc) =))
@Ina_adevarata:
Aveti grija ce meniu propuneti, ca noi mancam numai pe ziar. Trebuie sa corespunda =)) Poate niste pateu…
OMFG (la Mebis am auzit-o!), s-a intors Pirca, printul inimilor noastre (asta ca sa se oftice Julius =)) )!!!
Sunt emotionata toata, aproape ca trec cu vederea blasfemiile la adresa mancarii mele preferate (pe care o mananc cu vita in ultimul timp)…
@Lecteriţa:
V-a stricat derbedeul asta de Bulanescu, el cu parizerul lui…
@Ina_adevarata: Da, maaare ticalos! =))
Cel mai socant mi se pare faptul ca francezii nici nu au vazut vreodata, nici nu stiu cu ce se mananca salata de boeuf. To make matters worse: rusii au ceva asemanator numit salade Olivier (e salata de boeuf+ceapa) si din nou, francezii habar n-au cine e nastrusnicul Olivier. Eu cred ca astea-s fitze din vechime, cand orice mancare devenea “buna de sa-ti bati copiii” dupa ce o botezai cu nume frantuzesc.
Vă e clar că s-a cam terminat cu trollingul, da?? :))
@sebra:
Mai lasa-ne macar saptamana asta! =))
@Ciprian: Vrei sa-l flatezi pe Maestrul Pirca acum ca a venit … Cu totii stim insa ca cele mai proaste bauturi din lume sunt cele romanesti care au “aroma de rachiu” (parca asa scria pe eticheta) 🙂
In alta ordine de ide: Maestre, este o onoare 🙂
Jubilam, jubilam, jubilam!!! Sa plece mai des mogulul!
:-O Dacă nici acum nu recunoaşteţi că se întâmplă zilele astea ceva…epic, să-i zic aşa, degeaba m-am chinuit cu voi!
Maître, chapeau! ^:)^
YES YES YES
WELLCOME BACK MR. PIRCA !
@Jules: Stai acolo unde esti ca stai bine. Las’ ca ne descurcam noi si fara tine.
Acuma sa citesc si textul.
HE IS BACK…….acu ca s-au ieftinit si rosiile =))=))
Eu o fac cu vita sau cu pui, depinde din ce fac supa, si prepar salata de fiecare data cand fac supa, pt ca ne place f mult
si de pasti si de craciun NU FAC ,pt ca nu fac supa atunci, ci ciorba acra (prietenii stiu de ce), in schimb absolut toti cunoscutii fac….e implementata ideea asta, n-ai ce le face, mai ceva decat sarmalele de craciun
Am râs cu lacrimi. O revenire în forţă. Like+
Mi-am amintit de un menu dintr-un restaurant din Grecia. Un menu care, neobişnuit, era scris pe coloane, ca o tabelă. Întâi era felul de mâncare, apoi erau coloane cu matera primă – ingredientul de bază – şi preţul.
Unul dintre rânduri era “Lamb grill” – prima coloană. Apoi:
Chicken: 6 euro
Porc: 7 euro
Lamb: 7.50 euro
Interesant că puteai mânca şi lamb de lamb.
ah, ce dor mi-a fost!
quel plaisir , quelle joie , à la bonheur
Mr Pirca !:)
Se face şi de anul nou!
Dacă se pune şi usturoi pisat în maioneză şi NU se pune mazăre, e delicioasă!
Am mâncat de multe ori cu vită/ viţel şi nici universul n-a făcut implozie, nici Dumnezeu n-a trimis îngerii apocalipsei!
Mai jalnică e în varianta pro-rusă, când se pune şi sfeclă roşie, atunci să vezi culori suprarealiste!
Anul 2012. Regiunea sase. Seara. Spatiul carpato danubiano pontic – locatie exacta Burta romanului.
Sta salata de boeuf intinsa in toata burta cu picioarele pe masa, la un moment dat pica vinul:
– Hai salut! Ia si tu picioarele sa stau si eu. Salata de boeuf bolboroseste ceva sub mustati insa se executa. Nu stau mult ca apar doua halbe de bere, ambele galagioase, care chicoteau si aratau cu sprancenele spre salata. Asta mai sa puna capac. Insa ca un facut apare o stacana de cognac (digestiv) care cazu chiar in bratele salatei, vinul nu mai rabda si incepu sa se hahaiasca. La care salata de boeuf:
– Ce mah, esti smecher, ia hai sa iesim afara!!!
In Italia, o varianta a salatei de boeuf, dar fara carne, parca, se cheama chiar salata ruseasca. N-am vazut insa sfecla prin ea…
Salata de boeuf ornata cu cruci ! Lol ! De parca ar fi coliva ! Adevarata reteta (originala) se numeste Macedoine de Légumes si nu contine carne… E o reteta des preparata in cantinele scoalare si cele din fabrici. Nu are nimic de exceptional, iar in Franta e considerata la fel ca salata de rosii la noi… Dar de ! Romanasului ii place, sus la munte, sus la munte la izvor…
Apropo de ornat salata, o data am constatat ca am doar masline pt. ornat, asa ca am ornat salata cu gandaci si paianjeni inchipuiti din masline! Sa vezi ce fetze au facut musafirii! =))
@Scufita Rosie: Si nici maioneza parca.
Baaaai, nici asa, ce-i asta “Julius, stai acolo, nu mai veni”? Va rog frumos, un pic de respect pentru mogul, o avea si el sentimente, da?
Julius, eu vreau sa te intorci cat mai repede, te rog, si sa ne incanti si tu in continuare cu… aaa… cu ce ne incantai tu. Si sa-mi aduci ceva frumos, da? M3bis, noteaza-ma, ca i-am luat apararea.
@N.A.: E timpul sa mergi iar la “Funky and Salon” ? ;))
@N.A.: Ceva frumos si scump! Nu asa …orice!
Ca cine stie ce aduce!
@N.A.: Si eu zic la fel. Nu prea ii vad bine, zau, pe cei care au spus sa nu mai vina sau sa plece mai des. 😀
Vezi ca si Sebra noteaza cate ceva. Cred ca esti notata pozitiv, oricum. 😛
@Ciprian – Ma gandeam mai repede la o excursie in Irlanda. Nu mi se pare corect sa se duca doar Julius, ar trebui sa ne duca si pe noi. Nu ti s-ar parea niste premii dragalase? 😀
Asa, asa, Sebra, noteaza-ma si tu. 😀
@aisha – da, desigur, cam de cat valoram si noi in ochii lui, nu? 😀
@N.A.: Ai perfecta dreptate!:))
@Rushenne: Tu te referi tot la cadouri, nu-i asa?:P
@aisha: Hai sa zicem ca ma refer SI la cadouri … :))
La urmatorul concurs de mima presimt ca o sa dea ca premii niste felicitari nou-noute, de-alea Irish, nu oricum. 😛
Deci intru pe DC, dau un scroll sa vad ce se mai intampla… Pircă.. Radu Pircă… unde naiba am auzit eu de ăsta??… P I R C Ă ! ! Mă holbez mai bine .. n-am nimerit pe vreun text din arhivă. Dau like, răsfoiesc comentarii, hai să citesc și textul .. revin!
@N.A.: Nope, am auzit pe Daily Cotcodac tot ce se poate asculta la ei in
cavernetaverne.Hai că mi-a dat o lacrimă! Nu știu dacă e de la revenirea maestrului sau de la cei doi litri de bere pe care tocmai îi împlinesc cât de curând :d
La naiba…și tocmai când ziceam ca m-am vindecat cât de cât de dependența de DC…
@N.A.: Da’ nişte perle, ştii tu… d-alea
adevărate, din emisiunea lui Mândruţă😉 sincere, nu vrei, mai bine? Părerea mea. =))Ma bucur mult! Si de text, si de revenire! Multumesc!
Crestinu’ adevarat haleste toata salata boeuf si dupa aia boraste doar in cruce. Paganilor!!!
@kilroy: Si se zice salata de boeuf. Care, habar, n-ai!
@signi – Eeeeeee, acuma daca-i musai, nu refuz… ;))
@Insignifianta: Care nici tu nu te pricepi, se zicea salata buf cand eram eu mica…
@N.A.: Care, de cand erai tu mica, s-a schimbat multe! Nici salatele nu mai e cum era… Acuma e mult mai sofisticate. Are multe E, ca asa e trendy. Care, habar, n-ai! 😀
interesant si amuzant…dar oarecum inexact: parintii mei au facut de multe ori salata boeuf cu carne de vita (si as indrazni sa spun ca niciodata cu carne de curcan sau de porc. in general era pui sau vita). cu toate astea, n-a venit apocalipsa. universul nu a facut implozie, nu ne-a cautat nimeni sa ne dea premiul Nobel si milionul de euroi aferenti (bine, pe vremea cand eram eu junior nici nu era Euro, dar am fi acceptat si marci sau dolari, daca s-ar fi pus problema), si nici n-au tabarat ziaristii pe noi. si asta s-a intamplat de multe ori in ultimii 32 de ani de cand ii stiu pe cei doi mentionati mai sus. oare trebuia sa fie vaca argentiniana? poate de aia nu ni s-a intamplat nimic din prevestirile din postarea ta. toate cele bune (mai ales salatele boeuf)
Caracteristica 1 pica … nici eu n-am facut decat de putine ori salata de boeuf cu alta carne decat de vita, intrucat deh….suntem francofoni. Si la cata salata cu carne de vita am facut cred ca pana acum trebuia sa fie o implozie absoluta:)
si 2-ul pica…intrucat fac salata de boeuf oricand am chef…nu neaparat de Paste sau Craciun, ba chiar prefer sa o faca in alta perioada, dar e adevarat nu vara ca se altereaza prea repede si e prea grea si pacat de atatea fructe si legume proaspete
si 3- ul tremura ca sincera sa fiu o fac rar pt ca e nesanatoasa, dar incerc sa o dreg cu mai putina maioneza si folosind maioneza mai light si mai mult mustar
iar 4 n-o ornez decat daca e vreun eveniment intrucat orice s-ar zice prezentarea la o mancare conteaza foarte mult…face undeva la 40% din impresia finala:d
@signi – Ba a maica-mii n-are, ca suntem oameni sarmani, fara posibilitati de e-uri. Poate f-uri cand ma pune sa i-o ornez si n-am chef… 😀
he’s baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaack!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
“…care avea o oarecare tentă lovecraftiană, în sensul că bolborosea de unul singur când l-am dus la tomberon şi că nu pot jura că băieţii care au luat gunoiul s-au mai întors în seara asta la familiile lor.”
genial!!
de data asta nu mai plecati de aici, Maestre:D:D
[…] Salata boeuf: o caracterizare: “A patra caracteristică e ornamentica specifică salatei boeuf. Dacă e destinată consumului intern (doar în familie, adică), salata e lăsată în starea ei naturală, arătând oarecum ca produsul unei nopţi de beţie cruntă. Dacă se vor delecta însă cu ea şi musafirii, “neapărat trebuie să fie frumoasă”. În viziunea estetică a poporului român, asta înseamnă că va fi împodobită cu un desen făcut din gogoşari şi castraveţi muraţi, felii de ou şi măsline – în general o cruce, fiindcă cum altfel îţi poţi arăta iubirea faţă de Iisus decât prin intermediul limbajului universal al murăturilor – decoraţiune pe care apoi mesenii o vor evita cu grijă, “ca să nu-i stricăm aspectul”. De altfel, sunt convins că dacă li se lăsa pe mână românilor Capela Sixtină, tot cu gogoşar, măsline şi felii de ou o împodobeau.” […]