Daily Cotcodac, partener media la concertul Lake of Tears
\m/
După ce a devenit primul blog din România care a ieşit într-o ediţie print (vara asta mai pregătim cel puţin un număr, dacă nu cumva chiar două), Daily Cotcodac devine primul blog din România partener media la un concert adevărat (tehnic vorbind, au mai fost vreo două, trei bloguri parteneri media la nişte concerte, dar Adriana v-ar putea explica mai bine diferenţa dintre muzică şi folosirea abuzivă de instrumente muzicale).
Prin urmare, Adriana Metalista şi DJ Cotco vă aşteaptă pe 25 iunie la concertul Lake of Tears de la Arenele Romane – aveţi toate detaliile aici. Până atunci vom avea şi un concurs la care vom da premii bilete la concert, dar în locul voastru n-am miza prea mult pe asta, doar îl ştiţi DJ Cotco, parcă-l vedem cu paietele mototolite şi urlând ca din gură de şarpe: „Adrianaaa, nişte rockeri răi m-am bătut şi mi-au furat bileteleee”.
PS: Om fi noi un blog pentru intelectuali abstruşi, miliardari plictisiţi şi doamne metaliste şi nu numai, adică un picuţ cam de nişă, dar, când se dau jos din avion la Bucureşti, orice rockeri respectabili întreabă mai întâi: „Ce mai face Adriana Metalista? O fi pus vreo piesă de-a noastră pe facebook, sau trebuie să ne străduim să cântăm mai bine? Dar DJ Cotco? Ne-a dat la Întâlnirea de la miezul nopţii, sau trebuie să ne străduim să cântăm ceva mai prost?”.
Am impresia ca sunt inscris in concurs. Parc-asa sa zic 🙂
Daca-mi ajuta dumnezeu si castig, imi imprim tricou cu DailyCotcodac.ro :))
Inca un concurs mânarit! =))
Felicitari DC!!! Julius, Adriana, see ya there!!! 🙂
PS: Concursu’ o sa fie cu pisici? ;;)
De ce nu mi-a sărit în ochi din prima sigla?
O trupă cu greutate într-un anume moment. Mă bucur să aud că mai cântă 🙂
Biletele pentru trolleri si spammeri sunt la reducere?
Vreau bilete! DJ Cotco, pazeste-ti paietele!!!!!!!!!!!!
Cum stau cu comisioanele pentru concerte, că poate le aranjăm ceva şi la Iaşi?…
Prietenul meu a spus ca se desparte de mine dacă nu caştig două bilete la concertul ăsta. Vă rog nu mă lăsaţi să am un viitor ratat în care să nu gătesc câte o mâncărică proaspătă în fiecare seară, să ajung să mă îndop cu câte un kg de căpşune pe zi în loc să îi iau lui două doze de bere neagră, să fiu nevoită să nu mai spăl vase şi ciorapi în timp ce urlă burzum şi să nu mai am plăcerea să îi fac masaj când mă doare capul mai rău. Refuz să cred că aveţi voi sufletul să mă lipsiţi de toate bucuriile astea pentru tot restul vieţii!
@ioana: Eu nu am intels. Fii mai explicita: daca vrei bilete clipeste o data, daca nu le vrei clipeste de doua ori… =))
@ioana: Cre’ ca poti sa gasesti ceva si pe site-ul asta pe Internet, ca uite: http://www.dailycotcodac.ro/2011/06/taci-femeie-imi-stiu-eu-trebile-mele/#comment-149223 si http://www.dailycotcodac.ro/2011/06/taci-femeie-imi-stiu-eu-trebile-mele/#comment-149232 si chiar http://www.dailycotcodac.ro/2011/06/taci-femeie-imi-stiu-eu-trebile-mele/#comment-149233! =))
DJ Cotco, eu inca ma mai gandesc daca as putea suporta Lake of Tears timp de 2 ore… Cam disco, batrane impaietat! 😀 Ca mi-ai trecut tu concertul in fisa postului e una, dar ca voi avea taria sa ascult minunatele acorduri pe o caldura insuportabila, e cu totul altceva.
@Adriana Popescu: dau o Cola Zero de la gheata, ti-o retin eu dupa aia din salariu 😀
@admin: Daca spuneai ca dai o Cola Zero de la gheata, pe bune ca ma bagam! Dar asa… 😀
@Adriana Popescu: ha? 😀
Da o bere cine da? 😀 (da, stiu, oricum mi-o retin eu din salariu)
Normal că e disco, doar e “Lake of Tears”, nu e “Lake of Fears”… =)) =))
@DJ Cotco: Bine ca esti tu smecher si abuzezi de dreptul de “admin” 😀
@andryusha: Pe bune ca e disco…. Se jeluie aia de zici ca le-a murit cel mai bun prieten :))
@andryusha: Sau “Tears for Fears”! :))
@ioana: sunt indecisă… sau nu?
@Dan1: nu cred că mai există altcineva care să poate aprecia chestiile astea minore, bere, vase, masaj, “iar ai varsat berea pe jos iubi, lasa că dau eu cu mopul”…
era @lulu: sunt indecisă… sau nu?
@Adriana Popescu: Am ascultat şi eu 10 secunde, sună ca Metallica înainte să-şi bea cafeaua de dimineaţă… =)) =))
@Adriana Popescu: Apai sincer si eu vin la concert numa’ ca sa beau “o bere” cu voi… Lacu’ de lacrimi ma lasa cam indiferent (ca sa nu zic ca mi se rupe de ei) 😀
@andryusha: And I rest my case :))
@Radu Udrescu: Pe mine, sincer, ma doare “Lacul de lacrimi” Si inca nu stiu ce trupe canta in deschidere. N-am catadicsit sa ma interesez, iar Julica vad ca nu vine cu informatii suplimentare. Ca cine stie, poate imi plac unii care canta inainte si o sa am ceva care sa ma mane in lupta.
@DJ Cotco, daca nu faci rost de backstage pass, nu conta pe mine 😀
La concertul asta se pot face dedicatii?
Adevărata întrebare e dacă la concertul ăsta mai bagă Şoni prin spate…
=)) =)) =))
In loc sa dati salarii grase la oamenii care scriu, risipiti banii doar ca sa vedeti sigla DC pe afise abstruse.
@costin: Precis! “La toti prietenii mei care e aici de fata – fara numar!” :))
@Dan1: Bina asa, o sa iau si eu bilet la o masa mai retrasa.
@ Dan1 : Tears for Fears? Cine mai stie de trupe de-astea? andryusha cu siguranta nex. De altfel, in Iasi, toata lumea crede ca “Shout” o canta Depeche Mode. ( evil, evil laugh – am castigat o lada de bere pe pariul asta o data).
@Mortyse: Bine, “Shout” chiar cam semana a Depeche Mode.
Tztztztz! Seamana… dar nu e! Si asta e important. Mai ales cand pune cineva pariu cu tine pe o lada de bere.
Pai…facem asa…voi imi faceti cado biletul ca e fix de ziua mea concertul,si eu dau berea!E bine asa?
Cand vine U2 dati belete? 😛
dar Judas Priest? 😀
videoclipul sigur e inspirat din poveştile Camionagiului ;))
@Mortyse: La Iaşi este şi lume cultă, nu te lua după mine, eu îs cel mai ţăran de pe-acolo…
@andryusha: ba eu!
@DJ Cotco: nema concurs, deci ti-au luat biletele roacherii aia rai. Macar te-au batut bine? :))
cate ore va tine concertul Lake of Tears ? daca stie cineva..