Top 100 cele mai amuzante nume

Cu o mică întârziere de doar 3 săptămâni, topul celor mai haioase nume româneşti, întocmit cu ajutorul vostru, al cititorilor Daily Cotcodac, este gata. Faţă de varianta propusă iniţial, a suferit uşoare modificări datorate, în primul rând, faptului că o parte din numele propuse nu există în realitate – deşi ar fi meritat. De asemenea, în urma polarizării cititorilor în două tabere care i-au susţinut frenetic pe Struţ Modest, respectiv pe Rândunel Pisică, am decis că ambii merită primul loc în topul nostru.

1 – 2 Struţ Modest
Rândunel Pisică
3. dl. Carmen Stamatescu
4. Supplexa Memoranda Onac
5. Întuneric Steluţa Luminiţa
6. Rămurel Pastramă
7. Geniloni Sfeclă
8. Gigel Potrivitu
9. Rudolf Pufulete
10. William Brânză
11. Andaluzia Poşircă
12. Renato Lacrimă
13. Tuduce Dorule Dicusară
14. Triţă Făniţă
15. Raiu Viorica Speranţa
16. Roxana Grivei
17. Artaxerxe Bubulac
18. Exacustodian Păuşescu
19. Amorel Vătămănescu
20. Marcelon Bunică
21. Fridolin Boacşă
22. Momcilo Luburici
23. Georgian Elvis Gagiu
24. Tolea Ciumac
25. Salomeea Guinea
26. Codruţ Dumbravă
27. Mariana Hopulele
28. Maer Analena Enola Fotini
29. Eugen Cătălin Prefacutu Timpău
30. Joacă-Bine Mirel
31. Sava Superman
32. Bred Pit
33. Cojocaru Tom-Mac-Bil-Bob-Constantin
34. Bogdan Vodă
35. Gheorghe Bettjinio Diamant
36. Adonis Bunghiş
37. Paraschiva Sulă
38. Argentina Aristotel
39. Mucea Zinel
40. Daniel Mai-mihai
41. Ruptureanu Rozeta
42. Antonio Momoc
43. Duru Marin Cervantes
44. Gogan Lidicica
45. Venera Baltă
46. Egidiu Condac
47. Leopoldina Bălănuţă
48. Vasile San Siro Ciocoi
49. Simiorina Rad
50. Nicu Bîzdoacă
51. Simion Berebună
52. Oana Duşmănescu
53. Mioara Ciobanu
54. Adina Coadăgalbenă
55. Vasile Grămadă
56. Tonchievici Gasparel Mimi
57. Dumitrescu Cireşel
58. Ion Ştefan cel Mare
59. Ion Mariano Monamour
60. Gânscă Gicu Agenor
61. Păsărică Alexandru – Dick
62. Ilegitim Vasile
63. Ilegitim Silviu Adrian
64. Chichihăzan Driada Afrodita
65. Acsente Bolesc
66. Jenel Copilău
67. Marcello Borcan
68. Toni Greblă
69. Epifanie Amohnoaie
70. Franţ Ţandără
71. Graţiela Leocardia Gavrilescu
72. Wilhelmina Arz
73. Marin Capdefier
74. Creangă Crenguţa
75. Fundătureanu Pişleagă Sorin
76. Puscaş Marin
77. Pantelimon Zeamăneagră
78. Penelopa Muilă
79. Turicea Bactelius
80. Napoleon Raţă
81. Joița Trestolian
82. Roland Laurentiu Cucuruz
83. Babacea Binel
84. Culiţă Tărâţă
85. Aliodor Manolea
86. Constantin Bălălău
87. Petru Carcalete
88. Moş Nicolae Crăciun
89. Cătălin Ovidiu Obuf Buhăianu
90. Doru Frunzulică
91. Dumitru Tărăşenie
92. Florin Tupilatu
93. Doruleţ Resmeriţă
94. Viorel-Riceard Badea
95. Sarmisegetuza Tulbure
96. Henorel Niţu
97. Pompilie Borş
98. Nini Săpunaru
99. Florentin Gust Balosin
100. Mihăiţă Găină

430 Comentarii »

  1. RoseN 07/02/2011 @ 12:33

    Taman la fix, dupa cum era anuntat :D
    ce mai conteaza o mica micaaaa intarziere acolo!

    Thumb up +2

  2. Rushenne 07/02/2011 @ 12:37

    Puteai sa il treci pe Randunel primul sa se bucure si Simona si restul persoanelor care au tinut cu ea … dar e bine si asa. :D

    Thumb up +1

  3. Ralux 07/02/2011 @ 12:41

    Eu sunt fană Întuneric Steluţa Luminiţa. Trebuie să îi fac pagină pe FB, că e de-a dreptul pur şi simplu.

    Thumb up +3

  4. bogdanic 07/02/2011 @ 12:44

    Io cu Paraschiv Sula votez! Sau cu Penelopa Muilă! Ma mai gandesc.

    Thumb up +5

  5. Rushenne 07/02/2011 @ 12:45

    Aia de pe locurile 62-63 sunt copii din flori? :D
    Si … Valeu, daca isi vede numele creatoarea de moda in topul vostru cred ca face infarct … :))

    Thumb up +2

  6. Cougar 07/02/2011 @ 12:48

    de departe unul din cele mai bune posturi de pe dailycotcodac.
    să scrie numai ofiţerul stării civile, că el ştie.

    Thumb up +1

  7. punKreas 07/02/2011 @ 12:49

    L-ai uitat pe Olimpiodor Antonescu :(

    Thumb up +1

  8. Cougar 07/02/2011 @ 12:50

    da, că dacă nu i le-am lăsat în comentarii, nu le-a băgat în seamă.
    i l-am dat pe tavă pe mihăiţă şotae.

    Thumb up +1

  9. karmapolice 07/02/2011 @ 12:51

    pe la nr 14 a trebuit sa fac pauza sa=mi sterg lacrimile..totusi sint suparata pe voi ca nu ati pus-o pe Oita Venetia mea..caz real..dar excelent topul

    Thumb up +2

  10. [...] nici trei săptămâni de întârziere, celebrul blog Daily Cotcodac a scos la iveală topul celor mai hazlii nume româneşti. A durat atât pentru că propunerile trebuiau verificate la Evidenţa Populaţiei. Deci sunt pe [...]

    Thumb up +1

  11. Piticu21 07/02/2011 @ 12:54

    ma, am dat cu control + f si nu m-am gasit acolo …

    pe mine de ce nu m-ai trecut? :))

    Thumb up +1

  12. ioana 07/02/2011 @ 12:58

    Constat cu tristeţe că Violina Crăcană, secretara fostului Adrian Păunescu, nu se regăseşte în listă. Cu menţiunea ca s-a căsătorit Crăcană, de parcă nu era suficient că se născuse Violina!

    Thumb up +2

  13. acp 07/02/2011 @ 13:03

    L-ati facut mare pe dl. profesor Napoleon Raţă :)
    Acum ca le recitesc pe toate, Puscaş Marin ar fi meritat un top 10, e pur si simplu fabulos.

    Thumb up +2

  14. dana 07/02/2011 @ 13:06

    Pai de unde pina unde locul 3 e ocupat de Carmen asta ? ca e de-abia de 2 zile e pe rol.A fost la propuneri ?:-?? Unde-i Caramida Erotica ? o sa planga sare`n ochi inca o luna ca nu ati pus-o in top… :-O

    Thumb up +1

  15. Catalinul 07/02/2011 @ 13:08

    Ba tare asta, am ras in asa hal incat am crezut ca imi plezneste capu’… dar serios puteti incerca ceva de genul, “O suta de nume de localitati din Romania pe care merita sa le ai in biblioteca”.. nu stiu..

    Thumb up +1

  16. [...] This post was mentioned on Twitter by Cristian China Birta, fulgerica, JuliusDC, Oana Portase, Alexandru Mielus and others. Alexandru Mielus said: Andaluzia Poşircă, Ruptureanu Rozeta ftw ! RT @piticu21: Top 100 cele mai amuzante nume » Daily Cotcodac http://bit.ly/fORMFv [...]

    Thumb up +2

  17. ungluk 07/02/2011 @ 13:15

    Deci Renato Lacrima tocmai pe 12 a sfarsit… Nu mai votez niciodata, ca e clar ca le port ghinion favoritilor mei :(

    Thumb up +1

  18. raluxa 07/02/2011 @ 13:16

    Unde e Judetu Constanta??? (Judetu nume fam, Constanta prenume)

    Amateurs :)))))

    Thumb up +2

  19. JULIUS 07/02/2011 @ 13:18

    @raluxa: cu regret iti spun ca am verificat lista si Judetu Constanta nu figureaza la Evidenta populatiei.

    Thumb up +1

  20. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 13:22

    bine ca exista Ruptureanu Rozeta, dar Caramida Erotica nu. cum si-a ruptureanu rozeta, ma rog? Erotica nu era prin zona? =))
    orisicat din faptul ca fanii lui strut modest au reusit sa-l treaca pe locul 1, la egalitate cu 2 (de ce nu locul 1-1?), se vede ca avem de-a face cu o manareala. asa putea sa ia Memoranda argintul, nu bronzul. DJ Cotco sa puna muzica – d-aia de intristare! Ca el stie!

    Thumb up +1

  21. [...] sursa dailycotcodac [...]

    Thumb up +1

  22. shmeny 07/02/2011 @ 13:25

    io mi-s numarul 52. si culmea e ca-l cunosc si pe 83, suntem colegi de scrima

    Thumb up +1

  23. Pavel 07/02/2011 @ 13:31

    Eu cred că avea loc meritoriu și Culiță Tărâță.

    Thumb up +1

  24. tzucu 07/02/2011 @ 13:37

    la 89. e obuf cu F nu cu G. dovada: http://ro.wikipedia.org/wiki/Obuf_C%C4%83t%C4%83lin_Ovidiu_Buh%C4%83ianu

    Thumb up +1

  25. Stefan 07/02/2011 @ 13:47

    Mai este cineva cu numele Ticu Pantilica din Bengesti Ciocadia. Jur.

    Thumb up +1

  26. yeonsaeng 07/02/2011 @ 13:51

    nici la bancuri nu rad cu atata spor

    Thumb up +1

  27. yeonsaeng 07/02/2011 @ 13:55

    78 e varianta romaneasca a lu’ madame cruz?

    Thumb up +1

  28. M3bis 07/02/2011 @ 14:09

    @yo
    nope, a lu’ madame Mouthfull!

    Thumb up +1

  29. Andrei 07/02/2011 @ 14:11

    Jenel Copilau :)) That’s the man! Treaba cu numele pleaca din pruncie http://andreiamza.ro/2011/01/367-da-i-un-nume-normal-copilului/

    Thumb up +1

  30. radu 07/02/2011 @ 14:15

    sora’mea a avut o eleva : Catela Deca

    Thumb up +1

  31. vasilissa 07/02/2011 @ 14:21

    Napoleon Raţă, prof la Universitate ….

    Thumb up +1

  32. Ozzy 07/02/2011 @ 14:23

    Acu’ intreb si eu ca prostu': de ce Mihaitza Gaina e haios, iar Mihai Gainusha nu? :D

    Pus, mi-am adus aminte de o colega de scoala generala pe nume Vaduva Rexona Carmina.

    Thumb up 0

  33. Dan Andrei 07/02/2011 @ 14:27

    Ar trebui sters din top numarul 47. Nu o pot asocia pe dna Leopoldina Balanuta cu un nume urat. Sorry !

    Thumb up 0

  34. Dyma 07/02/2011 @ 14:35

    Sunt sigur ca exista si altele..si mai tari..doar ca nu le cunoastem noi.Interesant cum se simt astia in societate :)

    Thumb up 0

  35. [...] Mai ţineţi minte lupta pentru a-l aduce pe Rândunel Pisică pe primul loc în topul celor mai haioase nume româneşti, organizat de Daily Cotcodac, da? Ei, bine, am învins!! Rândunel e acolo unde merita, din capul locului, să fie: pe primul loc! Din păcate, îl împarte cu rivalul său, mai puţin haiosul Struţ Modest, dar asta e… Decât un ruşinos loc doi, mai bine un semiruşinos loc I, împărţit cu altcineva. Detalii, pe Daily Cotcodac. [...]

    Thumb up 0

  36. William Branza 07/02/2011 @ 14:46

    Numai in Romania ti se poate intampla asta: sa ai acte ca te cheama Potrivitu si totusi toata lumea sa te creada nepotrivit!

    Thumb up 0

  37. lulu 07/02/2011 @ 15:07

    Si niste sincere felicitari pentru parintii numitilor cine acorda? D

    Thumb up 0

  38. Dan1 07/02/2011 @ 15:20

    dl. Carmen Stamatescu s-a bagat repede în fata! Alo, domnu’ Carmen, la coada dom’le, daaa? =))
    @shmeny
    Acu’ nu ne duşmăni ca esti doar pe locul 52! =))

    Thumb up 0

  39. popeaska 07/02/2011 @ 15:42

    INADMISIBIL. Ca de obicei, numai manarii, licitatii trucate si incredintari directe de toata scarba. Altfel nu se poate explica de ce lipseste din top fostul meu coleg de liceu CUPIDON CIOCANEL. Sa-ti fie rusine, Daily Cotcodac!

    Thumb up 0

  40. Simona Tache 07/02/2011 @ 15:43

    STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE! STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE! STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE! STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE!

    Thumb up 0

  41. admin 07/02/2011 @ 15:45

    @popeaska: corect e “sa-ti fie rusine, Julius Patriciu!”.

    Thumb up 0

  42. M3bis 07/02/2011 @ 15:46

    Struţ Modest este ADEVĂRATUL câştigător. Rândunel Pisică e pe locul I, alături de adevăratul CÂŞTIGĂTOR, doar datorită mânărelilor şi jocurilor politice!

    Thumb up 0

  43. Simona Tache 07/02/2011 @ 15:47

    de-abia cupidon ciocănel ar fi putut să-l bată pe rându’, păcat că n-a participat la concurs

    Thumb up 0

  44. M3bis 07/02/2011 @ 15:48

    HUĂĂĂĂ!

    Thumb up 0

  45. Rushenne 07/02/2011 @ 15:54

    Propun sa se mai faca un ultim sondaj: Cine sa fie pe primul loc (Strut Modest sau Randunel Pisica) … :D

    Thumb up 0

  46. 4mall 07/02/2011 @ 15:57

    Nimeni nu observa ca la numarul 100 e gresit pus diminutivul? Mihaita Gaina vs Mihai Gainusa…

    Thumb up 0

  47. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 15:58

    se pare ca este pe cale sa izbucneasca al II-lea Razboi Patronimic. Noi, sustinatorii lui Caramida Erotica, suntem alaturi de sustinatorii lui Randunel Pisica si Cupidon Ciocanel. Propun o alianta. Bazati-va pe noi, suntem mai multi, poate chiar doi daca luam in considerare registrul de decese in care o fi fost mentionat sus-pomenitul. Topus Patronimae Delenda Est II!

    Thumb up 0

  48. Dan1 07/02/2011 @ 15:59

    @M3bis & @Simona Tache
    Adevarata mânarie e ca n-a participat Cărămidă Erotică, ca el ar fi câstigat detasat, nu doar la 10 puncte, daaa? =))
    @Sare’n Ochi
    Bai cum comentaram amândoi în acelasi timp despre Erotică Cărămidă! =))

    Thumb up 0

  49. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 15:59

    @Rushenee, fara pactizari cu dusmanul! ori intra si cei nedreptatiti la Top, ori nu =))!

    Thumb up 0

  50. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 16:01

    sa scrie doleantele noastre numai @Dan1! el stie!

    Thumb up 0

  51. M3bis 07/02/2011 @ 16:02

    @Dan1
    Bre! Ai luat-o razna în vacanţa aia de la munte? Nu mă fă să caut prin arhive cu cine ţineai!

    Thumb up 0

  52. virusverbalis 07/02/2011 @ 16:06

    Io ma-ntreb, de ce-o fi modest strutu asta…Cre ca nici William Branza nu stie,chit ca-i in Parlament…

    Thumb up 0

  53. Dan1 07/02/2011 @ 16:06

    @M3bis
    Nu bre, tin minte: cu Strutz Modest. Da’ asta fiindca n-a fost inclus Erotică.

    Thumb up 0

  54. ivanG 07/02/2011 @ 16:06

    Roxana Grivei (poz 16) are o “sora”, Madalina Grivei, care lucreaza la Relatii cu Clientii la un dealer auto. Primeste reclamatii… :)

    Thumb up 0

  55. muntele 07/02/2011 @ 16:15

    struț modest, singur, fără (doamna profesoară) modesta găină e cam trist. asta n-ar fi trebuit să vă scape.

    Thumb up 0

  56. Sandman 07/02/2011 @ 16:17

    “Rushenne Says:
    7 February 2011 at 3:54 pm

    Propun sa se mai faca un ultim sondaj: Cine sa fie pe primul loc (Strut Modest sau Randunel Pisica) … big grin ”

    Sigur, sa numaram ca dna Roberta, poate scoate Strutul capul prin coroana invingatorului…ce vremuri traim,INCREDIBIL !!!

    Thumb up 0

  57. Rushenne 07/02/2011 @ 16:25

    @ Sare’n Ochi: Nu fac asa ceva, bre. :D Eu inteleg ca dusman in toata problema asta este Julius ca sustinator al lui Strut Modest. :D Noi suntem cam de aceeasi parte a baricadei: Tu, ca sustinator al lui Caramida Erotica spuneai ca esti alaturi de sustinatorii lui Randunel (printre care si eu).
    @ Sandman: Maaai, chiar toata lumea ma crede de partea Strutului? :)) Eu zic ca ar iesi invingator Randunel … am un feeling asa … :D

    Thumb up 0

  58. Dan1 07/02/2011 @ 16:28

    @Sandman & @Rushenne
    Bre, Struţ chiar este câstigatorul, daaa? La 10 voturi diferenţă. =))

    Thumb up 0

  59. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 16:34

    aha! dictatorul da semne de slabiciune! tace si a trimis M3bis-ul la negocieri dure. no, mai Julius, unde-i domnu P. sa dea in noi cu rosii d-alea ieftine, sau sa ne fluture vreo plata de la intretinere prin fata ochilor? sa ne dea o batalie de-aia franceza, pierduta din start domnul E.? sau macar domnul Raetchi sa ne striveasca cu o recenzie de carte, ceva? trimite-l pe DJ Cotco la negocieri, el stie!

    Thumb up 0

  60. shmeny 07/02/2011 @ 16:40

    Dan1,
    e un loc onorabil, sa stii.

    Thumb up 0

  61. Savantu' 07/02/2011 @ 16:40

    Nu ma mai joc cu voi.
    V-am dat cateva nume super-faine, din amintiri liceu, etc..;
    si nici unul in top 100.
    Zic si eu: “Trucaj Ordinar, Rusine, Julius Patriciu”

    Ce, ziceti si voi ca Coana Leana (aia impuscata, nu asta de acum): Dovada.., Dovada!!!

    Thumb up 0

  62. Dan1 07/02/2011 @ 16:45

    Totodata as propune ca d-nii Momcilo Luburici si Tolea Ciumac sa fie descalificati, pentru ca astea nu sunt nume românesti, ci sârbesc, respectiv diminutiv rusesc, si poate in Serbia repectiv Rusia sunt niste nume de-a dreptul banale. Ei sunt in acest top românesc doar pentru a întretine mânariile care au dus la neincluderea lui Caramida Erotica în top, clar.

    Thumb up 0

  63. Ciprian 07/02/2011 @ 16:48

    Corect DanOne, Tolea Ciumac e basarabean. :D

    Thumb up 0

  64. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 16:50

    sunt de acord cu @dan1, chiar daca si eu, ca un caine turbat am sfasiat din integritatea Topului propunandu-l pe Miodrag Belodedici. Motiv pentru care ma penalizez cu 10 unl-ke-uri pe Caramida Erotica =))

    Thumb up 0

  65. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 16:54

    alea 10 cu care a castigat Strutul Modest =))

    Thumb up 0

  66. Dan1 07/02/2011 @ 16:57

    @Sare’n Ochi
    Ei bre, asta poate fi iertata, ca macar era liberou, daaa? =))
    Dar mai erau si alti fotbalisti cu nume sonore (în afara de Sansiro Ciocoi) precum Ariciu, Contra, Stângă, Speriatu… Nici ei n-au fost inclusi, cu toate ca i-am mentionat la vremea respectiva!

    Thumb up 0

  67. dracu 07/02/2011 @ 17:10

    “i-au susţinut frenetic pe Stuţ Modest, respectiv pe”
    dupa ce ca omu a fost pedepsit de soarta cu numele cu pricina, voi il mai si pociti? :D
    pai cum e pana la urma, Struţ Modest sau Ştuţ Modest???
    ca e muuuuult mai jignitor sa ai ştuţu modest, decat sa fii un struţ modest.

    Thumb up 0

  68. silavaracald 07/02/2011 @ 17:30

    @Pavel
    Este.
    La numărul 84.

    Thumb up 0

  69. Anjin san 07/02/2011 @ 17:35

    Caramida Erotica, in situatia in care ea exista cu-adevarat, merita loc fruntas!
    Nu ca Pisica Randunel, care, facand abstractie de antinomia evidenta nume-prenume, tot se mai scoate – pana la urma sa-ti zica cineva nea Pisica sau sa te strige: Beei, Rândunele! poate fi vazut si ca o forma de alint…
    Nici ca Strut Modest care poate fi considerat o dubla porecla simpatica…
    …Dar Caramida Erotica, biata, nu are unde se ascunde! Si nume si prenume…pamant de flori, apa neagra si durere! Un loc in top era o mica recompensa pentru o viata tarsaita, dusa pe ascuns, departe de binefacerile educatiei moderne (caci daca te cheama Erotica, e mai greu sa-ti pui sortulet in patratele, sa-ti faci codite impletite si sa te duci sarind intr-un picior la scoala si sa participi cu sufletul curat la olimpiada de fizica!!!) si departe de caldura umana. Daca te cheama Erotica, probabil ca orice sentiment curat de prietenie va evolua extrem de rapid…
    Deci: as vrea sa stiu: exista Erotica, da sau nu? Votul meu cald e alaturi de ea, chiar si simbolic!

    Thumb up 0

  70. Dan1 07/02/2011 @ 17:49

    @Anjin san
    E un el!!! Erotică Cărămidă! Erotică – un fel de diminutiv de la Eros (ca Ramazotti) si celalalt – numele de familie.

    Thumb up 0

  71. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 17:53

    Erotică este un “el”.
    @Dan1 – ok, retrag cele 10 unlike-uri, daca zici ca la liberou-i merge. da unde-i tiranul? negociaza cumva, peste capul nostru, al poporului, cu Suroritatea Simonista (aka Vecina Take)?

    Thumb up 0

  72. M3bis 07/02/2011 @ 17:55

    @dracu
    =))
    Am modificat, mersi!

    Thumb up 0

  73. Sf. Vasile 07/02/2011 @ 18:13

    Nu-l gasesc pe Daniel Buzdugan in lista asta…

    Thumb up 0

  74. Anjin san 07/02/2011 @ 18:14

    @Dan1 si @S’nO
    Aaa, pai se schimba situatia…merde! Dar mersi ca mi-ati zis…imi petreceam o viata in fals!
    Io ma gandeam ca e un fel de Erotica la fel ca Rodica…hahaha…Vai de viata lui de Eroticà! Cum l-o alinta maica-sa?
    Ticu?
    Eroticel?
    Ero?
    …Adica sa renunt la un asemenea vot?

    Pai atunci rescriu, na! ce sa fac!

    Caramida Erotica, in situatia in care el exista cu-adevarat, merita loc fruntas!
    Nu ca Pisica Randunel, care, facand abstractie de antinomia evidenta nume-prenume, tot se mai scoate – pana la urma sa-ti zica cineva nea Pisica sau sa te strige: Beei, Rândunele! poate fi vazut si ca o forma de alint…
    Nici ca Strut Modest care poate fi considerat o dubla porecla simpatica…
    …Dar Caramida Erotica, suna ca un fel de Superman biruitor, rece, dar si vesel, poznas in acelasi timp. Este eroul care isi biruie propria conditie. Piatra care are sentiment! Piatra care trezeste sentimente!
    In fine…hai ca m-am enervat, adica nu e fata???
    Si totusi…Deci: as vrea sa stiu: exista Erotica, da sau nu? Votul meu cald e alaturi de el, doar simbolic!

    Thumb up 0

  75. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 18:34

    @Anjin San – un politist declara pe net ca l-a amendat (da o cautare Goagăl). cititorul si colegul meu de propunere @Serban a declarat ca a fost elevul sotiei dumnealui. Io cand l-am prpous am declarat ca am citit numele intr-o discutie dintre niste profesori care se radeau de bietul nume. numai Tiranu’ a hotarat sa nu tina cont de vointa poporului. Topus Patronimae manaritus Est. asa ca delenda si de la capat! o sansa pentru Erotica – a dovedit ca are talent =))

    Thumb up 0

  76. CID 07/02/2011 @ 18:34

    Dom’le as vrea sa stiu mai multe despre preferatul meu,modestul strut ! Mentionez ca mai cunosc un cetatean modest,doar ca e cioban,deci ciobanu modest.

    Thumb up 0

  77. danutza 07/02/2011 @ 18:49

    Cel mai tare nume pe care l-am intalnit a fost Căcărează Bobița

    Thumb up 0

  78. Constantin 07/02/2011 @ 19:00

    cel mai lung nume de familie german aflat actual in flolosinta ca sa zic asa este:
    Ottovordemgentschenfelde

    numele apartine unei familii cu 15 membri.

    Thumb up 0

  79. cristina 07/02/2011 @ 19:00

    Nu este Vacagrasa Verginica in top…:( nu a bagat-o nimeni in seama :(

    Thumb up 0

  80. admin 07/02/2011 @ 19:02

    @cid: poate facem un reportaj intr-o zi cu el :D

    Thumb up 0

  81. NITA 07/02/2011 @ 19:08

    NUME FAIN DE COMPLETAT LISTA :

    MATACHE SPALOGHE

    Thumb up 0

  82. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 19:10

    @admin, dar un reportaj cu Caramida Erotica, pe cand? raspundem doar la provocari neprovacante? sfidam cererile legitime ale celor care cotcodacesc p-aici? nu-mi dai nici o sansa.
    http://sareinochi.wordpress.com/2011/02/06/rascoala-culturala-a-bobalnei/
    =)) =)) =)) =))
    si mai am…

    Thumb up 0

  83. admin 07/02/2011 @ 19:13

    @sare’n ochi: cand o exista

    Thumb up 0

  84. Dana G 07/02/2011 @ 19:21

    profesorul de logică de la mine la şcoala, dl. Benţa Ioan, are 2 copii, profesori şi ei în şcoala: Benţa Codru si Benţa Primavara. Umblă vorba că ar mai avea unul, Benţa Vântul.

    Thumb up 0

  85. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 19:24

    @admin: protestez! doar atata ai inteles din relatia noastra?
    @all. dau o lada de bere celui care identifica personajele din marturisirea de mai jos, orasul, anul si redactia:
    “Ajung în redacţie, îmi iau o cafea şi încerc să trec pe sub nasul şefului cu aerul că mă învârt pe acolo încă de dimineaţă. Şi ăsta e inginer, nu-i scap: „Ce subiect aveţi astăzi, dacă nu vă deranjez, domnule Constantinescu?”. Hait, am băgat-o pe mânecă! „Păi… ăăă…” După care îmi vine inspiraţia şi zic repede, fără să clipesc: „Am avut o idee absolut genială. Să scriu un reportaj despre un reporter fără subiect”. Găseşte ideea interesantă. „Am ţigări?”, se interesează. Am. Cafea? Şi. Nu sunt obosit? Unde-am fost azi-noapte? Acasă, am făcut nani. Prin urmare, pot să scriu? Îi zâmbesc dulce şi îl informez că am terminat Politehnica de trei ani, timp în care am învăţat să scriu.”

    Thumb up 0

  86. N.A. 07/02/2011 @ 19:35

    STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE! STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE!
    STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE! STRUŢ RETRAGETE, SĂŢI FIE RUŞINE!

    P.S. – Sus, Randunel!!! Si mai sus!!!!

    Thumb up 0

  87. sebra 07/02/2011 @ 19:46

    Câta pomelnicu’ !!!! :))
    p.s. Struţ Modest e cel mai tare :D

    Thumb up 0

  88. k 07/02/2011 @ 19:56

    Cu 11 propuneri regăsite în top (8. Gigel Potrivitu, 9. Rudolf Pufulete, 19. Amorel Vătămănescu, 44. Gogan Lidicica, 46. Egidiu Condac, 47. Leopoldina Bălănuţă, 49. Simiorina Rad, 69. Epifanie Amohnoaie, 70. Franţ Ţandără, 72. Wilhelmina Arz, 97. Pompilie Borş), pot să mă declar mulţumit.
    Probabil că merit şi Sincere Felicitări ™.

    Numele astea sunt munca de ani de zile a mea şi a unor colegi de liceu, adevăraţi vânători-culegători etnografi. În sfârşit, ne putem simţi apreciate eforturile, truda, sudoarea şi lacrimile. Lacrimile de râs, evident.

    Thumb up 0

  89. Radu 07/02/2011 @ 20:12

    Propun o schimbare la pauza. Sa scoatem de pe lista Leopoldina Balanuta fiindca nu merita sa luam in ras numele unei mari actrite si sa il bagam in schimb pe Emil Boc. In lista sau in aia a –sii.

    Thumb up 0

  90. gooroo 07/02/2011 @ 20:17

    este unul in Baia Mare pe care il cheama GRUMAZ NOROCEL :))
    i se spune “Noro”

    Thumb up 0

  91. M3bis 07/02/2011 @ 20:25

    @N.A.
    Intri şi tu o dată pe săptămână pe Daily Cotcodac şi şi atunci îţi dai în stambă! Ruşine! Ruşine să-ţi fie!

    Thumb up 0

  92. Sare'n Ochi 07/02/2011 @ 20:35

    si io-s de-acord cu @Radu. si-n schimb sa strangem bani sa-i cumparam un termopan lui Nastase. sau niste Insula Serpilor lui Patriciu si o trupa de mineri lui Iliescu. sau cerneala simpatica pentru Voiculescu, sa aiba cu ce-si scrie delatiunile. ha-ha-ha =))

    Thumb up 0

  93. Rushenne 07/02/2011 @ 20:41

    Avand in vedere ce inseamna Boc in limba turca, cred ca ar putea intra in top … :D

    Thumb up 0

  94. shmeny 07/02/2011 @ 20:43

    ‘bai si am uitat de colega de facultate Marsilia Tecuci. cum dracu sa uit asa ceva?

    Thumb up 0

  95. k 07/02/2011 @ 20:44

    chiar nu imi vine sa cred ca ZMEURA SAPTE LEI nu este in top …
    mai ales ca a fost tru story

    lame …

    Thumb up 0

  96. Azazel 07/02/2011 @ 21:02

    Ahaha, Argentina Aristotel e o notăriţă de pe la Dristor.

    Thumb up +1

  97. aisha 07/02/2011 @ 21:11

    Randunel Pisica – un destin fabulos!
    plecat din noroi, ajuns pe culmile succesului, initial-un anononim, un outsider, transformat in erou, adulat de public, aclamat de suporteri, promovat, denigrat, blamat, deci – intr-un cuvant – un invingator!

    Thumb up 0

  98. aisha 07/02/2011 @ 21:13

    sorry. anonim.

    Thumb up 0

  99. N.A. 07/02/2011 @ 21:43

    @M3bis – EU O DATA PE SAPTAMANA??!! Huo, nu te-ar mai rabda pamantul, calomniatorule, cum poti sa spui asa o mare minciuna sfruntata? Poate o data pe ora, vrei sa zici!
    Bine, mai scap unele articole la comentat, da’ de intrat intru minim de 50 de ori pe zi!
    Uf, daca eram barbat te provocam la duel, jur, pentru asa afront! :P

    P.S. – Mai pleaca omu’ de-acasa, mai vine o socrosenie pe cap – langa care nu e loc sa respiri, mi-ar sta si noapte pe cap de draga ce-i sunt.. :-L … zau, absente motivate…

    Thumb up 0

  100. jeanette 07/02/2011 @ 22:31

    lol, stiu ca exista cu siguranta trei oameni din lista. Desemenea, exista un domn Pinkerton Baicoana, si altul numit Frunza Frasin. I kid you not.

    Thumb up 0

  101. Raul Alexandru 07/02/2011 @ 23:25

    Salutare. Zilele astea, am dat si eu peste un nume interesant ” Frunte-Lată Cristina-Diana ” ;)). Foarte tare ideea cu topul ;).

    Thumb up 0

  102. mox 07/02/2011 @ 23:32

    super tare
    uite si alte nume:
    saptelei natalia
    cacareaza richard-era in cartea de telefoane din bucuresti

    Thumb up 0

  103. adi 07/02/2011 @ 23:39

    ii bun sunt pe locu 11 se putea si mai bine dar pacta ca nu faceti si voi un cadau ceva

    Thumb up 0

  104. Sergiu 07/02/2011 @ 23:42

    - Ion Mariano-Monamour
    – Sava Superman
    – Verginica Vacagrasa
    http://portiaderas.blogspot.com/2010/03/top-10-nume-haioase.html

    Thumb up 0

  105. Bogdan 07/02/2011 @ 23:43

    N-ati auzit de: Taralunga Pastorel – vames model (dispecer la ANV);
    Dobse Miliador – sef adj al Sectorului Politiei de Frontiera Halmeu-Satu Mare;

    Thumb up 0

  106. oana 07/02/2011 @ 23:44

    cand lucram la vodafone am gasit in baza de date pe urmatorii: Oita Magarita si Muia Elena ( avea firma Muia Expert SRL):P

    Thumb up 0

  107. Al 07/02/2011 @ 23:50

    Serios? Antonio Momoc? e profu’ meu :))

    Thumb up 0

  108. SPAIMOC AURICIUS 07/02/2011 @ 23:51

    Pe mine m-ati uitat!

    Thumb up 0

  109. TTT 08/02/2011 @ 00:00

    - Tinerel Caruntu
    – Tudor Panduru
    – Mircea Batranu
    – Nelu Paladinu
    – Bibi Budaca
    – Ana Manole
    – Sincerel Brasoveanu
    – Mioara Cojocaru
    – Clopotica Sarpe
    – Ardelean Munteanu
    – Catalin Dicu
    – Dexterlol Ochiosan
    – Oana Licu (a se citi Wanna Lick U)
    – Rubinel Balasoiu
    …..si poate mai revin…

    Thumb up 0

  110. rian 08/02/2011 @ 00:13

    Aflai tarziu, pacat. In armata mi-a mancat unu` zilele.Se recomanda:
    CARAMIDA GAROFITA (cu tz), ne-am intalnit peste ani, printr-un oras de provinicie unde-i mare investitor. Acum este domnul Caramida (face comert chiar cu asa ceva)
    Prin scoala militara cunoscui un oltean: MUCEA ION, nume ce starnea rasul comandatilor. Il intrebau: “elev, cum te vei recomanda? -sergent major Mucea?! la care el, invariabil raspundea ca mai are un frate ce este locotenent.
    Amuzant?! habar nu am, doar ca meritau un loc pe aici. Macar in treacat.

    Thumb up 0

  111. Darclee 08/02/2011 @ 00:19

    Imi place cum suna FRIDOLIN BOACSA ! ( POZ.21 ) E tare, nu ?

    Thumb up 0

  112. maria 08/02/2011 @ 00:56

    mai erau haioase: superman sava si vacagrasa verginica…
    super nume..Asta arata ca ideile(prostia) romanilor nu au limite.

    Thumb up 0

  113. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 07:43

    AHA! Familia CARAMIDA este in crestere. @Julius, azi maine-ti sopteste Rashi al tau: “ai em caiser șoțe” (ma rog, Caramida Erotica) =))

    Thumb up 0

  114. cataa 08/02/2011 @ 08:26

    eu am avut in generala un coleg :Bounegru Cristinel!! si un altul Cotaie Gigel (chiar asa)

    Thumb up 0

  115. victor 08/02/2011 @ 08:42

    Pacat ca Bijnea Gilbetrix si Muia Florenta nu au intrat :(((((

    Thumb up 0

  116. cerasel 08/02/2011 @ 09:23

    Păcat ca s-a terminat concursul. Poate că Cerasel Mocofan ar fi fost un candidat serios.

    Thumb up 0

  117. Florance 08/02/2011 @ 09:28

    Rudolf Pufulete e super:))) mi’ar fi placut sa am si eu un nume asa ciudat:x orikm bafta cu site’ul! imi place!:D

    Thumb up 0

  118. Azrael 08/02/2011 @ 09:46

    Am lucrat vreo 3 ani la o companie de recuperari creante si am intalnit o gramada de debitori cu nume cretine:

    1.Raul Muia, chestor de politie, un imbecil
    2.Cioara-Moarta Maria
    3.Lemnrau Tudorel
    4.Cacareaza Elisabeta
    5.Matreata Andrea

    Mai aveam si straini gen Facmi Osman sau romani cu nume diminutivate cel mai tare a fost dl. Stefanica Ionica Tudorica (nume de familie Stefanica)

    Thumb up 0

  119. gheo 08/02/2011 @ 09:54

    A nu se uita de Ochirosii(fotbalist) , Botgros(dirijor) , Taralunga(fotbalist) , Turbatu(fotblist) si unii din fostii mei colegi : Dop , Plange , Ghizdavescu ….

    Thumb up 0

  120. [...] Post: Top 100 cele mai amuzante nume – link [...]

    Thumb up 0

  121. gheo 08/02/2011 @ 10:11

    Intr-o vreme , la conducerea CNH Petrosani erau : Cioara G. (director g-ral) , Lupu P. (Ing.sef) si Vulpe I.(Ing.sef securitate miniera)

    Thumb up 0

  122. Dan1 08/02/2011 @ 10:16

    @TTT
    Ardelean Munteanu? Pai asta-i frate bun cu Moldoveanu! =))
    Nu asa zicea un cântec?

    Thumb up 0

  123. CrePyY 08/02/2011 @ 10:34

    Am si eu unul in scolala…NETOTU Gaby..:)) SE INADREAZA IN LISTA

    Thumb up 0

  124. [...] razgandit in ultimul moment, pe motiv ca erau numai femei in departament. 5. Ocup locul 52 in acest top. 6. Urasc tequila. 7. Am carnet de sofer din 1998 si nu am mai condus din 2001. Probabil nu voi mai [...]

    Thumb up 0

  125. Inca vreo 2 08/02/2011 @ 10:47

    Dintre favoritii mei:

    Fernando Prajitura – http://ro.linkedin.com/pub/fernando-prajitura/0/543/b71
    Sasha Calutu – http://ro.linkedin.com/pub/sasa-calutu/21/57a/979
    Viorica Capdefier – http://ro.linkedin.com/pub/viorica-capdefier/3/6b8/5b4

    si o persoana pe care o stiu dar nu ii pot proba existenta la fel ca la cei de mai sus: Frusinica Leustean :)

    Thumb up +1

  126. Gunther 08/02/2011 @ 10:47

    Tardiv dar merita upgrade-ul :Teodosius Pizdelea Grumaz; Maronicaru Kempes; Mariolena Strigatura-Dulap; Amorel Capmare

    Thumb up 0

  127. catalin 08/02/2011 @ 10:50

    dar de Minascurta stie cineva?

    Thumb up 0

  128. Ovideath 08/02/2011 @ 11:20

    Este tarziu, dar mi-am adus aminte de un nume fabulos din Constanta.Pe usa individului scrie Fa. CORPUS CRISTI.

    Thumb up 0

  129. Ovideath 08/02/2011 @ 11:22

    Fam. CORPUS CRISTI…Mancasem un “M”

    Thumb up 0

  130. [...] celor mai haioase nume româneşti, întocmit de cititorii Daily Cotcodac, este gata. Faţă de varianta propusă iniţial, a suferit uşoare modificări datorate, în [...]

    Thumb up 0

  131. jimerino 08/02/2011 @ 11:27

    ba, imediat dupa san siro ciocoi, n-ar fi trebuit sa fie santiago ciocoi, fratele MAI prost la fotbal, daca va puteti imagina asa ceva. ma rog, cei care stiu care e treaba cu san siro. ciocoi si in general.

    Thumb up 0

  132. je 08/02/2011 @ 11:45

    Va mai dau eu cateva (toate sint reale):

    SPECULATIE NICULINA
    TELEVIZOR IANUARIE
    BANANAU PIMPI
    TOACA FABIOLA
    GRIVEI VIOREL
    TERCI TRAIAN
    HANCAS FRANTA
    NECULAE O’HARA
    CEL MARE VIOLA
    FLOCA ADELINA
    PENIS CATALIN
    JEJEREAN VIOALA
    ZUZU FLAVIA ORIETA
    MAFTEIU SURIOARA MARIA
    MANGU CARMEN CITA
    PULEXA GABRIELA MIHAELA
    PIZDIRCA VIOLETA MARIANA
    VAN DAM ELIZABETH ADRIANA
    CURUESCU IOANA
    ENGLEZU NICU
    CIOBARDAN EMINELA
    OGEA SEPTIMIA ORTENZIA
    FOCA ATENA LUMINITA
    POPOVICI HONDA DAN
    JURCUTA GENTIANA ROMINA
    TORJESCU MIHAELA ODETTE
    MOS PAVEL
    KOCSIS CSABA IANOS
    URITA MARIAN
    OTET VASILE DORIAN
    CEAHLAU GICU
    BADESCU MARTIAN LORINEL
    MOCA EMILIA VIORICA
    SOPARLA NICU
    MOTIRLICHIE VENUS ADRIAN
    BUDA SALVIN GIMI
    OCROTEALA ALEXANDRU
    BUNA PUSTIU
    ROSU FREDOLIN
    MIS BAIATA MARIANA
    CURCAN CALISTRU
    BLANITA SILVIU
    PURNAVEL MAURICIU SEVER
    GABURICI FULFIA CARMEN

    Thumb up 0

  133. monica 08/02/2011 @ 12:09

    La cate comori ati dezgropat din tezaurul inventivitatii poporului, se impune si un top cu nume de localitati! Eu inscriu aici comuna Varteshcoiu din judetul Vrancea

    Thumb up 0

  134. Giani 08/02/2011 @ 12:17

    Bai nene:)) nu ai cum:)) vai ce oameni cum sa dai asa nume:))))

    Thumb up 0

  135. shobi 08/02/2011 @ 12:19

    ce ziceti de Cucu Veta?

    Thumb up 0

  136. o buda de neuitat 08/02/2011 @ 12:33

    Vai, julius draga, ai uitat de copilul dlui deputat Daniel Buda? Pai sa-l trecem pe lista si pe Patrick Buda

    Thumb up 0

  137. vasea 08/02/2011 @ 12:42

    La Vaslui este un politist Nume VECINU Prenume GHIOCEL. Ce spuneti ?

    Thumb up 0

  138. Salut ! 08/02/2011 @ 12:55

    Nu-vi vine sa cred ca ati omis un nume inedit: DECEBAL SULEA !

    Thumb up 0

  139. Cougar 08/02/2011 @ 13:03

    @monica: de Udaţi-Mânzu ştiai?

    Thumb up 0

  140. MANP 08/02/2011 @ 13:27

    FRANCESCO MIKI MARINESCU NORDFORS

    Thumb up 0

  141. Alex 08/02/2011 @ 13:35

    Au fost omise 2 nume foarte importante deoarece cei 2 au candidat la functia d primari si anume: Muia Marcel si Laba Nicolae

    Thumb up 0

  142. Robi 08/02/2011 @ 13:48

    pe locul 82. Dl Cucuruz este Profesor Univ, la politehnica din Timisoara, i-am fost student.

    Thumb up 0

  143. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 13:53

    atunci se impune un top al locatiilor geografice! ca exista, langa Apahida, Dealul Stipula (de la intrebarea neinspirata a unor cartografi austrieci si ridicarea din umeri a unui cioban. “Cum se numeste dealul”? “Sti’ p.u.l.a.”! – iar austriecii, constiinciosi, au notat fonetic). Cum fonetic au notat in judetul Mehedinti, in apropiere de Dunare, oricum pe drumul care duce la vama cu Serbia, “Valea Polatistei” (de la poola te stie). Ce sa-i faci, “ingeniozitatea” romana fata cu rigurozitatea nemteana =))

    Thumb up 0

  144. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 13:54

    am fost trecut la moderare, sau din cauza de cuvinte explicite? ele exista inclusiv in atlasul geografic al Romaniei, nu numai intr-un registru al deceselor ca bietul Caramida Erotica, atat de neluat in seama pentru Top =))

    Thumb up 0

  145. Dan1 08/02/2011 @ 13:56

    @Sare’n Ochi
    “din cauza de cuvinte explicite?” Poate din cauza de cuvinte erotìce! =))

    Thumb up 0

  146. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 13:59

    @Dan1, ar putea fi erotice dar nu-s decat niste denumiri geografice existente in Romania – ziceam de-un Top al locatiilor geografice traznite din Romania, nu al localitatilor traznite cum s-a propus.

    Thumb up 0

  147. Georgian Cimpoeru 08/02/2011 @ 14:00

    Perfecte numele si dragalase in umilinta cu care isi trateaza posesorii insa am o propunere de top dupa mine si poate fii verificata! Brandusel Potcovel lucreaza la RDS in Sibiu si mi-a instalat mie netul la birou. Daca e nevoie trimit scan dupa nota de receptie a lucrarii…

    Cred si sper sa fie de top!

    Thumb up 0

  148. dorin 08/02/2011 @ 14:01

    Mielu Raceala?

    Thumb up 0

  149. brutus 08/02/2011 @ 14:02

    Inca unul scapat: Dorinel Mucea, prezent in presa cu ocazia unui scandal legat de ceva privatizari, ex. http://www.jurnalul.ro/stiri/observator/dorinel-mucea-ce-am-tradat-3585.html

    Thumb up 0

  150. Dan1 08/02/2011 @ 14:02

    @Sare’n Ochi & @Julius
    Subscriu si eu (desi nu prea cunosc toponime haioase, in afara de Poşta Câlnǎu, care cred ca nu e nici de locul 100 :))).
    Stai ca-ntelesei gresit! Locatii geografice traznite?

    Thumb up +1

  151. Sergiu 08/02/2011 @ 14:13

    Am avut un coleg : COCEAN POMPEI :D

    Thumb up 0

  152. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 14:28

    @Julius, la locatii vin cu “buletinul”, adicatelea un scan dupa harta. ceea ce ma astept si din partea altora. ca am observat cum mie mi-ai cerut acte doveditoare a acaramizii erotice, iar pe altii i-ai bagat pur si simplu. zi ca de fapt ti-a scapat propunerea mea si de rusine ca ai scapat ceva asa de grandios ai venit cu tot felul de piedici. recunoaste sa te pot ierta, sa incheiem si acest al doilea razboi patronimic cumva. chiar si prin infrangerea ta =))

    Thumb up 0

  153. nonick 08/02/2011 @ 14:31

    2 nume propuse de mine sunt in top 100 :)

    Thumb up 0

  154. David 08/02/2011 @ 14:53

    Simion Berebună asta e tare :))

    Thumb up 0

  155. mimi 08/02/2011 @ 15:09

    ehhheeehheee il cunosc pe Mucea Zinel, nr. 39 :D

    Thumb up 0

  156. Cristian 08/02/2011 @ 15:13

    Supplexa Memoranda Onac are un frate – Supplex Memorandum Onac.

    Thumb up 0

  157. Sare'n Ochi 08/02/2011 @ 15:48

    @Cristian, am mai avut aceasta discutie. Il cheama Libellus Valachorum Onac. Stii macar de ce, sau numai iti dai cu parerea? “Masculinul” de la Suplexa este Suplex dupa tine? Nu-i cumva Supaplex si mananca bilute sa supravietuiasca foarfecelor?

    Thumb up 0

  158. Canci 08/02/2011 @ 15:49

    Dar Aristotel Căncescu unde a ramas?

    Thumb up 0

  159. SHERPILIANU 08/02/2011 @ 15:53

    TARE TOPUL….

    AM un candidat: Ciceronis Cumpănăşoiu……se califică?

    Thumb up 0

  160. Dan1 08/02/2011 @ 15:55

    @Sare’n Ochi
    =)) =)) =))
    Parca vad peste câtiva ani, când se va re-evalua topul, ca au aparut si Supaplex Lemmings Counterstrike Berebuna. :))

    Thumb up 0

  161. jah 08/02/2011 @ 16:02

    lipsesc:

    POIENITA BRADUT

    MARTALOGU IONUT

    PIMPI BANANAU

    SIIIIIII….

    PARTU LICA (A SE CITI PARTZU) :)

    SUNT REALE POT FI VERIFICATE!

    Thumb up 0

  162. alin 08/02/2011 @ 16:03

    Gheorghe Ciudatu

    Thumb up 0

  163. SHERPILIANU 08/02/2011 @ 16:09

    acesti oameni, la un moment dat cand devin constienti..nu seprind ca toti colegii de scoala-facultate-lucru se sparg de ras?

    Thumb up 0

  164. mda 08/02/2011 @ 16:09

    Rudolf Pufulete , asta e capatul…..

    Thumb up 0

  165. Dan1 08/02/2011 @ 16:19

    @SHERPILIANU
    Bre, depinde si de om! Ca daca e la locul lui (adica Modest :))), i se da un diminutiv acceptabil si nu mai conteaza chiar asa… De exemplu, Supplexei i se zicea Mema, parca a scris cineva pe-aici mai demult.

    Thumb up 0

  166. SHERPILIANU 08/02/2011 @ 16:29

    şi staţi…Unde e BĂSESCU???

    Thumb up 0

  167. Gopo 08/02/2011 @ 16:32

    Am şi eu dou, din păcate cam târziu…
    Măru Mielu Răceală
    Pamfiliu Carmil

    Thumb up +1

  168. Claudius 08/02/2011 @ 16:41

    dar de CIRIPEL CAPRIOARA ce ziceti? Il gasiti la Craiova, lucreaza pentru un brand foarte cunoscut in lumea bricolajului.

    Thumb up 0

  169. dodonline 08/02/2011 @ 16:49

    Cred ca merita un loc in top si VACAGRASA VERGINICA , ce ziceti:D?

    Thumb up 0

  170. Nico 08/02/2011 @ 16:50

    foarte tare lista :))

    Thumb up 0

  171. george 08/02/2011 @ 16:54

    Este o tanara jurnalista de sport, la Cluj, cu un nume interesant: Hafia Veciunca.

    Thumb up 0

  172. CetateanulPreocupat 08/02/2011 @ 17:02

    Ma simt nevoit sa semnalizez absenta familiei Bucicoiu din top… merita macar un loc in top 20 dupa umila-mi parere :)

    Thumb up 0

  173. SHERPILIANU 08/02/2011 @ 17:19

    @ DAN1…bre stimabile, bre..stim ambii ca asa ceva cu modestia n-are a face cu acordatu de porecle. daca din familie te cheama cumva anume, la tinereturi echipa te va testa (de pilda, o banala eva – evaka; de te si cheama ciobanu….treaba e clara.darmite de numele de familie are si conotatii sexuale..). acesti ultra distinsi domni si doamne ma-ndoiesc ca ar avea prin jur un staff anturajistic diferit de al lor. parerea mea stimabile…

    Thumb up 0

  174. Alex 08/02/2011 @ 17:24

    Era acum ceva ani prin Liga I un fotbalist, la Ceahlăul Piatra-Neamţ dacă nu mă inşel, pe nume Sansiro Ciocoi. =)) Cred că avea un loc bine meritat în acest top!

    Thumb up 0

  175. Alex 08/02/2011 @ 17:26

    Ar avea*

    Thumb up 0

  176. razvar 08/02/2011 @ 17:27

    ar mai exista “Antinogen Randunoiu”, randunoiu de la randunica…

    Thumb up 0

  177. [...] aici (locul [...]

    Thumb up 0

  178. Dan1 08/02/2011 @ 17:31

    @Alex
    E bre, la poz.48.

    Thumb up 0

  179. Alex 08/02/2011 @ 17:46

    Mersi de atenţionare. Nu ştiu cum de n-am observat. Mă aşteptam să fie pe o poziţie fruntaşă şi de la locul 20 în jos m-am cam uitat pe sărite. :)

    Thumb up 0

  180. Cata 08/02/2011 @ 18:09

    Am avut un client la banca pe care’l chema Narcis Laba. Cred ca avea loc in top :)

    Thumb up 0

  181. Mirela 08/02/2011 @ 18:38

    Bred Pit, pe ăsta nu-l știam! :lol:
    Am avut un coleg Lică Spermezeu.
    Este și un sat. Uite-l:
    http://www.primariaspermezeu.com/

    Thumb up 0

  182. felician viorel 08/02/2011 @ 19:45

    poliana sarmidaza barabanciuc ziarista dn constanta

    Thumb up 0

  183. felician viorel 08/02/2011 @ 19:46

    poliana sarmidaza barabanciuc

    Thumb up 0

  184. David 08/02/2011 @ 20:19

    ROSTASESCU MERCEDESA :)) E DE LA MINE DIN LOCALITATE :))

    Thumb up 0

  185. andreigg 08/02/2011 @ 20:45

    CUNOSC SI EU CEVA NUME AMUZANTE….MARY LOREN FLOREA… ARIZONA CAPDEMORT…ALIN TATU(alintatu’)…VA ASIGUR CA EXISTA=)) I AM CUNOSCUT DESTUL D BINE:))

    Thumb up 0

  186. lucas 08/02/2011 @ 20:52

    Dobleagă Stefănițâ

    Thumb up 0

  187. mikar 08/02/2011 @ 22:06

    Pe vremea cand lucram la dep relatii-clienti al unei firme am vorbit cu un nenea Padurea Pasc:))alta doamna Ciuciu….alta Pisdalis:)) mai sunt…oricum discutabil topul:))

    Thumb up 0

  188. Vasile 08/02/2011 @ 22:11

    Helau, sa ma prezint, ma numesc Vasile Batz

    Thumb up 0

  189. Remus 08/02/2011 @ 22:13

    Sau Bododel Helmuth Vlastar ;)

    Thumb up 0

  190. andrei 08/02/2011 @ 22:21

    este un jucator de fotbal il cheama ologu. mai este surdu. am avut o profesoara de mate o chema galeata

    Thumb up 0

  191. Ion 08/02/2011 @ 22:24

    Primejdie Andrei :->

    Thumb up 0

  192. Dan1 08/02/2011 @ 22:27

    @Vasile
    Bre, asta e curaj adevarat! Comparabil cu al Nicoletei Facalet! =))
    Ai un like de la mine!

    Thumb up 0

  193. eu 08/02/2011 @ 23:06

    HOARCA ICONIA colega de facultate timisoara

    Thumb up 0

  194. Tony 08/02/2011 @ 23:15

    Păsărică Alexandru – Dick asta-i cel mai tare

    Thumb up 0

  195. ct77pia 08/02/2011 @ 23:17

    stiu 2 persoane care meritau sa fie in top MUIA GEORGETA SI CRETU LACHE amindoi din constanta

    Thumb up 0

  196. Scuuuub 08/02/2011 @ 23:35

    daca nu i`ati bagat pe cei din top 10 nume ciudate nu ati facut nimic:D…Vacagrasa Virginica rullez;;)! Peace

    Thumb up 0

  197. Dan1 08/02/2011 @ 23:46

    Bre Julius
    Sa mai scrie Pirca dom’le ca sa ridice nivelul site-ului, ca au comentat o multime de agramati! (Acu’, nu zic ca la posturile tale, da’ poate n-ar strica un pic de cultura, poate se mai cizeleaza si ei, altii poate renunta sa comenteze… :)))

    Thumb up 0

  198. Menumorut Ungureanu 09/02/2011 @ 02:31

    Onac Supplexa Memoranda are un fratior, Onac Supplex Memorandum – si nu e misto; erea candva student la medicina. What about that?

    Ce poate face un tata profesor (nebun) de istorie la casa omului…

    Thumb up 0

  199. anonim 09/02/2011 @ 07:39

    am avut o colega pe nume URDA BOMBONICA

    Thumb up 0

  200. GEORGE 09/02/2011 @ 08:44

    Mai am si eu cateva din Galati: FURCAMANDRA FLORIN NICOLAE,AVRAM IANCU,IANCU JIANU (ULTIMII 2 SUNT FRATI).

    Thumb up 0

  201. andreea 09/02/2011 @ 10:26

    Apropo de creanga crenguta. Am si eu o cunostinta Crenguta Craciunoiu :).si stiu pe cineva care avea 2 colegi: Tatiana Ceapa si Emil Toaca…daca Tatiana se casatorea cu Emil numele ei iesea: Tatiana Toaca Ceapa :))

    Thumb up 0

  202. SHERPILIANU 09/02/2011 @ 10:27

    sper sa nu fiu tare off/topic, dardragilor…voi stiti de localitatea CLIT?

    Thumb up 0

  203. IchimV 09/02/2011 @ 10:45

    V-au preluat ăştia de la Realitatea TV. Aţi putea face un top asemănător şi cu numele lor. Aţi avea de unde ;).

    Thumb up 0

  204. [...] clasamentului au fost Struţ Modest şi Rândunel Pisică.În clasament întocmit de dailycotcodac.ro au intrat nume mai puţin cunoscute dar şi nume celebre ca Triţă Făniţă, Tolea Ciumac sau [...]

    Thumb up 0

  205. [...] i-a identificat. Numele figurează pe lista cu cele mai stranii nume de români comtemporani, pe dailycotcodac. În ordinea apariţiei pe monitor, pe grila de [...]

    Thumb up 0

  206. Costel 09/02/2011 @ 11:09

    Aveam eu niste colegi prin liceu:
    Împuşcatu Teodor
    Coşciug Luminiţa
    Şovaială Radu
    Lupoaie Andra

    Cred ca daca dai search pe google ii gasesti pe toti pe site-urile facultatilor, ca sa vezi ca nu-s inventate numele :)

    Si acum la munca am un coleg pe care il cheama:
    Petru Naşpar

    Thumb up 0

  207. Decebal 09/02/2011 @ 11:39

    Nu i-am vazut pe cei doi paznici de la caminul in care am locuit: PULUC Ioan si PULUC Vasile! Or fi murit fara urmasi?

    Thumb up 0

  208. dac 09/02/2011 @ 11:48

    Azi dimineata prietenii vostri(buzdu si morar) au prezentat acest top, cica a fost facut de “un site”.

    Thumb up 0

  209. MHH 09/02/2011 @ 11:55

    In Severin este un Domn SULEA SINICA

    Thumb up 0

  210. IULIQUE M'DIK 09/02/2011 @ 12:09

    A-ti uitat de Lorinel Gulianu

    Thumb up 0

  211. vlad 09/02/2011 @ 12:26

    nu-mi vine sa cred ca nu il avem in top pe Raceala Mielu Mar…

    Thumb up 0

  212. cami 09/02/2011 @ 13:29

    dl Carmen nu merita locul 3 deoarece este chiar nume de barbat

    Thumb up 0

  213. cipilica76 09/02/2011 @ 13:39

    va mai dau un nume Paramon Scuturel

    Thumb up 0

  214. cristina 09/02/2011 @ 14:40

    Sunteti atat de buni, incat am aflat de la Realitatea TV ca ati scos articolul asta. Pacat ca au uitat sa precizeze si ca e luat de pe dailycotcodac..

    Thumb up 0

  215. JULIUS 09/02/2011 @ 14:42

    @cristina: nu au uitat, scria pe ecran “Sursa: http://www.dailycotcodac.ro“. :)

    Thumb up 0

  216. calina alexandra corcalciuc 09/02/2011 @ 14:53

    puscas marin:))ciudat ca nu apare nimic de genu…farcitura cotet, si cele mai tari nume minsiter si interventie:))))))

    Thumb up 0

  217. spinosul 09/02/2011 @ 15:15

    pai ar mai fi unu:Calalb Ilie

    Thumb up 0

  218. matey 09/02/2011 @ 17:57

    IO votez pt Adina Coadagalbena

    Thumb up 0

  219. Gabi 09/02/2011 @ 18:28

    Totusi cata antiteza in numele Întuneric Steluţa Luminiţa :)

    Thumb up 0

  220. Sava 09/02/2011 @ 19:33

    Genica Boerica

    Thumb up 0

  221. Sava 09/02/2011 @ 19:36

    Epaminonda Baltazar

    Thumb up 0

  222. calina alexandra corcalciuc 09/02/2011 @ 19:55

    http://www.youtube.com/watch?v=bI-dzP1YPlI =))

    Thumb up 0

  223. flory rusu 09/02/2011 @ 20:00

    suoer tare e RUPTUREANU ROZETA

    Thumb up 0

  224. flory rusu 09/02/2011 @ 20:01

    suuper*
    tare…. cum sa te numesti Ruptureanu Rozeta

    Thumb up 0

  225. Alecs 09/02/2011 @ 20:02

    In Rompetrol exista un numit Fernando Prajitura!

    Thumb up 0

  226. popa andrei 09/02/2011 @ 20:30

    Eu sunt fan geniloni sfecla si william branza.Cred ca sunt cele mai misto ,dar sa va zic un nume foarte amuzant de la mine din scoala:”buca constantin alexandru”.

    Thumb up 0

  227. moldoveanul 09/02/2011 @ 20:35

    cel mai bun e 33. cred că acesta a fost făcut de toată mahala :)

    Thumb up 0

  228. stefan 09/02/2011 @ 20:37

    3 surori

    Geria Furtuna
    Eolia Furtuna
    Roua Furtuna

    Probabil ca s-au casatorit si au schimbat numele

    Thumb up 0

  229. popa andrei 09/02/2011 @ 20:47

    =))=))

    Thumb up 0

  230. popa andrei 09/02/2011 @ 20:52

    Treceau 2 oameni pe strada :Mariana Face si Viorel Caca.Daca s-ar casatorii numele Marianei ar fii unu foarte misto:”Mariana Face Caca”.=))=))

    Thumb up 0

  231. norby 10/02/2011 @ 14:35

    Exista si sefa Agentiei NAtionale Antidoping pe nume GRATIELA VAJAIALA

    Thumb up 0

  232. Ioana 10/02/2011 @ 17:45

    Din povestirile cuiva am auzit si de Cepu Lameea:)))

    Thumb up 0

  233. adela 10/02/2011 @ 21:26

    Dacian Trandafir Amandos Purcarița (true story)
    Mădălina Duță-Mare

    Thumb up 0

  234. EDY 10/02/2011 @ 23:29

    eu am un prieten pe care il cheama POMPILIU BORNAC.

    Thumb up 0

  235. dany 10/02/2011 @ 23:50

    Tanţa Balanţa e din oras de la mm :)

    Thumb up 0

  236. Dan1 11/02/2011 @ 00:02

    @dany
    Ce maaa (tizule/tizo)? Tanţa Balanţa, maaa? Din oras de la Maramures? Ca suna mai oltenesc, asaaa, ca Trita Fanita! =))

    Thumb up 0

  237. Cristina 11/02/2011 @ 09:47

    Parintii care isi bat joc de copii. Cum poti sa-ti numesti asa propriul copil?

    Thumb up 0

  238. raul 11/02/2011 @ 16:29

    de Frigu Mielu Maru ati auzit?:))))

    Thumb up 0

  239. alina 11/02/2011 @ 19:39

    Am avut un vecin pe care-l cheama Pecingina Jenel!

    Thumb up 0

  240. Anonim 11/02/2011 @ 20:16

    de Voicu Pârţar ce ziceti ?

    Thumb up 0

  241. Alex 11/02/2011 @ 21:28

    Ca veni vorba de Carmen Stamatescu…Cred ca locul doi merita sa fie ocupat si de alte doua persoane… Televiziunile din Vaslui sunt conduse de “Femei”, LILI TRIFU si CARMEN PLESA

    Thumb up 0

  242. moka 11/02/2011 @ 23:12

    Cum de l-ati uitat pe HONORIUS PRIGOANA?

    Thumb up 0

  243. profesoru` 12/02/2011 @ 16:52

    de doamna Poponet Rozeta ce ziceti ??

    Thumb up 0

  244. Copilu 12/02/2011 @ 18:29

    Am avut şi eu nişte colegi de armată şi de facultate cu nume hazlii: Călcâi Ludovic Dorel, Bobină Pantelimon, Purcel Ion. Acestea se pot verifica în arhiva Universităţii Tehnice Petroşani. Stimă!

    Thumb up 0

  245. [...] Top 100: Cele mai amuzante nume din Romania [articol] // asa ca fapt divers, eu am vorbit cu Banciu Superman-Tarzan … sta in [...]

    Thumb up 0

  246. Catwoman 14/02/2011 @ 19:22

    Daaa` :)) Absolut deosebit ;) Dar la`tsi uitat pe Ion Teracota :|

    Thumb up 0

  247. Hardgainer 14/02/2011 @ 19:26

    Acuma daca tot am citit numele astea tre’sa ma sterg si la ochi ca am ras cu lacrimi. tare de tot topul.

    Thumb up 0

  248. Ella 15/02/2011 @ 09:07

    In Turburea- Gorj exista doi frati care se numesc Rapid si Accelerat (nu le stiu numele de familie), doar pentru ca mama lor a reusit performanta sa ii nasca pe amandoi in apropierea garii, pe unul in tren si pe celalalt pe peron… :)

    Thumb up 0

  249. Razvan 15/02/2011 @ 09:20

    Si totusi doar 100 :) Sunt mult mai multe…

    http://ianculescuhimself.blogspot.com/2011/02/numele-romanilor.html

    Thumb up 0

  250. vp 16/02/2011 @ 21:17

    Nume adevarate: Scuipici Puie; Sula Traian; Orceag Ovidiu> Nustiu ce au gandit parintii (sau Nasii) lor. Cel putin la asociere unor mari prenume la asa mari nume…

    Thumb up 0

  251. gavrila 17/02/2011 @ 03:12

    tocmai acum am terminat de citit topul si ma amuz extrem…de notat ca langa mine e bunul meu prieten pe care il cheama….CATRINEL ZAHARIA…da…e baiat :)) …sper sa nu vada asta..:))

    Thumb up 0

  252. [...] citit și eu articolul cu top 100 cele mai amuzante nume din România. Și mi-am adus aminte de un banc –  care foarte probabil să fie on întâmplare [...]

    Thumb up 0

  253. madalina 17/02/2011 @ 20:26

    +10 +10 :)) =)) chiar ca primele 5 nuam sunt foarte amuzante :)) =)) numai pot de ras :)) =)) ;) :d imi pare rau pt cei cu numele asta :)) ;) sa numai spuneti la nimeni :-$

    Thumb up 0

  254. looool 17/02/2011 @ 21:26

    stiu eu un nume tare pe profu meu de desen il cheama eugen siradu

    Thumb up 0

  255. Riddleman86 20/02/2011 @ 02:39

    Pastrama Ramurel este din VN oameni buni :)) bine..e rrom,desigur..si chiariar eu i’am intocmit la magazin o fisa de garantie.Cand i’am vazut numele in buletin deci pur si simplu m’am abtinut sa nu rabufnesc in hohote de ras :))

    Thumb up 0

  256. cedrik 20/02/2011 @ 03:51

    Cel ami tare nume e PULE MOISE si PULE GAVRIL…
    Am scris despre numele astea 2 aici:
    http://blogofcedrik.wordpress.com/2010/04/25/nume-ciudate-pule/

    Thumb up 0

  257. Cata 20/02/2011 @ 22:26

    Mie mi se par facute la misto argumentul meu fiind faptul ca e trecut numele Tolea Ciumac ,probabil fiind vorba de celebrul sot al Elodiei dar defapt pe el il cheama Anatolea Ciumac ,Tolea fiind doar o prescurtare:P deci ziceti si voi :P

    Thumb up 0

  258. [...] 1 Întâi, îţi însuşeşti un material de pe net – de pildă, Top 100 cele mai amuzante nume – şi îl dai fără sursă pe stirileprotv.ro, adăugând câteva detalii redactate stângaci [...]

    Thumb up 0

  259. [...] sunt doar câteva dintre cele mai hazlii nume ale compatrioţilor noştri. Site-ul Dailycotcodac.ro a realizat o listă cu 100 cele mai haioase nume, e drept, unele dintre ele [...]

    Thumb up 0

  260. ANONIM 23/02/2011 @ 20:20

    BUCURESTENU ION
    CRETU CONSTANTIN
    COJOC IOANA

    Thumb up 0

  261. Ionutz* 23/02/2011 @ 21:22

    tare frate….=))))))

    Thumb up 0

  262. ANONIM 24/02/2011 @ 10:06

    vroiam sa zic Bucuretenu Ionica

    Thumb up 0

  263. cetateanul turmentat 24/02/2011 @ 10:25

    interesati-va de fratele fostului primar Padure. Il cheama Padure Padure iar pe copii Padure Bratut si Padure Crenguta!

    Thumb up 0

  264. Lori 24/02/2011 @ 12:49

    Mie mi s-a parut amuzant numele unui agent de asigurari: TANCO PETRONEL

    Thumb up 0

  265. Utcb 26/02/2011 @ 18:13

    -Borcan Pompilica

    Thumb up 0

  266. gion diir-becam 26/02/2011 @ 19:54

    =)) zici k is urati d parinti…:))))))))))))))

    Thumb up 0

  267. gion diir-becam 26/02/2011 @ 19:57

    totusi lipsesc nume precum: Q7, mercedes, mondialu”…:)) trebuiau si astea p-acl

    Thumb up 0

  268. Kamessytta 28/02/2011 @ 13:30

    O fosta colega de clasa…Barbaneagra Acadela Mirela :)))))

    Thumb up 0

  269. Lori 28/02/2011 @ 17:39

    Cristinel Mujdei

    Thumb up 0

  270. Gogu 02/03/2011 @ 10:39

    Hai sa mai adaug si eu unul real:
    Alina Nicoleta Beleaua, receptionera la S.C. Synevo Romania S.R.L., Timisoara. Daca vreti s-o angajati, incercati: bestjobs.ro/blondutza_21

    Thumb up 0

  271. soso 04/03/2011 @ 00:40

    de Motora Dacia ce ziceti?numele de familie nu il stiu :)

    Thumb up 0

  272. Timi 04/03/2011 @ 10:53

    exista in resita Maciuca Antinogen…putea fi un candidat

    Thumb up 0

  273. mititulandru 05/03/2011 @ 14:43

    eu am avut un vecin cu numele PUTZICA PANTELIE DE MARE AMPLOARE:)) AM MAI AUZIT NUME CA:SAPTE LEI, SAPTE FRATI,CAP DE MORT,CAP DE FIER,,,,,SI VADIM VIJEU TARA LUNGA,BARBA ROSIE

    Thumb up 0

  274. spike 06/03/2011 @ 20:28

    sooper

    Thumb up 0

  275. Ciocanel Marian 10/03/2011 @ 14:12

    Cele mai tari mi se par Ruptureanu Rozeta:)))) Si Pasarica Alexandru-Dick:)))…. O propunere: un tigan de la mine are numele Stanescu Avorbit Vandam:)))… Fapt real… A fost trecut in registrul starii civile pe la 9 ani:))))

    Thumb up 0

  276. vali 10/03/2011 @ 21:26

    Cunosc si eu un Dinca Catinel, normal, se intelege dincacatinel… si Sugedin Baltoaca

    Thumb up 0

  277. myhaela 10/03/2011 @ 21:48

    BA SUNTE-TI NEBUNI NU ALKEVA ACU FARA VRAJEALA

    Thumb up 0

  278. Adi Ulici 12/03/2011 @ 09:54

    Tatal Suplexei (Onac) mi-a fost profesor de istorie si e un om pe care-l respect foarte mult. Ca a facut o alegere mai ciudata in ceea ce tine numele copiilor lui nu il face nebun, cum multi de aici l-au catalogat! Ceea ce a facut, a facut-o ca sa-si demonstreze patriotismul, nu prostia ca si cei ce au dat restul numelor din lista. Si pentru cei care nu stiu despre ce vorbesc, sa dea un search dupa “supplex libellus valachorum”.

    Thumb up 0

  279. randunel pisica 18/03/2011 @ 17:41

    randunelul mananca pisica

    Thumb up 0

  280. randunel pisica 18/03/2011 @ 17:41

    @randunel pisica: 1

    Thumb up 0

  281. Nae 28/03/2011 @ 13:29

    Am cunoscut o doamna pe care o chema Scârneciu Veselina

    Thumb up 0

  282. PepssY>:D 31/03/2011 @ 09:21

    Geniale;)
    Buna treaba;)
    Chiar le-am folosit pt povestea mea;)
    Dar mai incercati Piti PiTzugui:))))

    Thumb up 0

  283. iuliana 06/04/2011 @ 11:59

    chear numele luminita lacrima frumos nume dar celelalte da sunt de coma:=):))) ast nume tari pe mail

    Thumb up 0

  284. florin 12/04/2011 @ 02:16

    Am avut in liceu (Suceava) un coleg pe nume… COVRIG RIULETZ (numele de familie COVRIG), si o colega FLOCEA MARIANA…:)

    Thumb up 0

  285. Alin 12/04/2011 @ 17:26

    Mihaita Gaina sau Mihai Gainusa? :))

    Thumb up 0

  286. iulia 13/04/2011 @ 15:18

    foarte interesant acest top, stiam ca imaginatia romanilor este mare dar nici chiar asa. eu sunt curioasa daca parintii aia au fost sub influenta alcoolului cand au ales aceste nume, problema nu mi se pare numele de familie, macar daca esti fata te mariti si ti-l schimbi, dar sa dai un prenume cretin unui copil doar pentru ca esti tu in culmea “inspiratiei” e aberant. Ex. de prenume: Vitrina, Semafor, Beretzica, Giuliamo Cristinel, Epa Minonda, Fernanda, Puiu etc, si bineinteles clasicele diminutive folosite pentru baietelul “lu” mama si a “lu” tata: Mihaitza,Danutz,Florinel,Gicutzu si o gramada de altele, inchipuitiva un baietel 1.90 inaltime, 120kg, dus la sala pe care il intrebi: Cum te cheama pishor? raspuns: Bogdanel,Costelush,Nelutzu, si lista poate continua. Iar noi cu o rautate nemarginita radem de ei :)) Oricum, tare lista :))

    Thumb up 0

  287. iulia 13/04/2011 @ 15:26

    A si mi-am adus aminte de o doamna stomatolog daca nu ma insel pe care am cunoscut-o cand eram mica: Vaida Ecaterina (Vaii da e caterina), mai stiu un domn din Iasi pe care-l cheama Diniasi (nu stiu prenumele), domnul Puricel ma amuza intotdeauna, si o doamna care a trecut de la numele de Covreag la Besteleu (nu stiu care suna mai rau) :))

    Thumb up 0

  288. george 29/04/2011 @ 02:04

    Unde este Marius Cosofret ? macar in top 30. si asa ati facuto treaba buna 10 !

    Thumb up 0

  289. Ovidiu 01/05/2011 @ 20:22

    Ati uitat de

    Teodora Vasâlca-Cimpoi

    dovada aici, este jurnalista la Evenimentul Zilei

    http://www.evz.ro/de-acelasi-autor/autor/teodora-vasalca.html

    Thumb up 0

  290. cristina 04/05/2011 @ 20:19

    momcilo luburici e profu meu de drept =)))) cand am auzit cum il cheama am facut o criza de ras in clasa :))))

    Thumb up 0

  291. Gabriel 12/05/2011 @ 19:31

    Am ras de ma doare stomacul =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0

  292. lee 18/05/2011 @ 22:32

    :)))))))))ce tarreeee!!!!

    Thumb up +1

  293. alex 24/05/2011 @ 14:22

    =))sooper thare,da cel mai tare e cojocaru tom-mac-bil-bob constantin

    Thumb up 0

  294. bobo 24/05/2011 @ 18:09

    mai stiu unu avacaritei alexandru
    copiimulti filoftea
    tampeanu mihaela
    vasilica castravete
    p**a

    Thumb up 0

  295. Tataru Maria Cercelusandra Elena 06/06/2011 @ 13:29

    Poate ma bagati si pe mine in top!

    Thumb up 0

  296. Delia 15/06/2011 @ 13:15

    Nume haioase dar ai uitat sa pui altele dar tot sunt haioase si am ras mult! BV:P

    Thumb up 0

  297. prostu=)) 15/06/2011 @ 13:20

    Daniel Soferac e tare numele si Costel Burtatel, Buricu si Micu,Buri cap mic is tari astea care leam zis dar is tari si a tale.
    Bv Succes in continoare!:P

    Thumb up 0

  298. motanel 16/06/2011 @ 18:17

    sunt amuzante si stiu ca numele de salomeea guinea este o traducatoare care traduce din coreeana in romana

    Thumb up 0

  299. motanel 16/06/2011 @ 18:19

    tare rau de tot

    Thumb up 0

  300. CaMMpEr 18/06/2011 @ 03:34

    cred ca mai lipseste : Ana Tuberman , Laurentiu Pedala , Bodo Vagon , Gina ak47

    Thumb up 0

  301. O mare nedrepate...:) 21/06/2011 @ 04:58

    Da, da, o mare nedreptate strcurata,d esigur, prin lipsa de bagare de seama. A fost uitata domnisoara, Boreală, Aurora Boreală…

    Thumb up 0

  302. nikoo 24/06/2011 @ 12:47

    tare

    Thumb up 0

  303. Ştefan cel Mic 24/06/2011 @ 13:02

    =)) De unde aţi scos toate năzdrăvăniile astea?

    Thumb up 0

  304. Maya 24/06/2011 @ 13:27

    Aveam si eu unul, Trașcă Staicu Rinu Adonis, e real, are profil pe FB. Am vazut ca-i un Adonis Bunghiş in top, subtireanu…

    Thumb up 0

  305. MaRyus 03/07/2011 @ 11:37

    am unu in clasa il cheama corcodel viorel si un pe care o cheama gaina diana:))

    Thumb up 0

  306. Dramoleta 22/07/2011 @ 20:15

    Neta Şaptebani :))

    Thumb up 0

  307. costel 25/07/2011 @ 12:11

    cele mai tari nume sunt andaluzia posirca si ruptureanu rozeta ……

    Thumb up 0

  308. 08989 25/07/2011 @ 18:54

    :)) Pe Rudolf Pufulete il cunosc. E profesor de istorie.

    Thumb up 0

  309. nicu 25/07/2011 @ 19:07

    Ioana Hăhăianu

    Thumb up 0

  310. MARCEL POPESCU 02/08/2011 @ 17:43

    CINE A ADAUGAT TONCHEVICI GASPAREL, E TARE DE TOT, II DAU O BERE

    Thumb up 0

  311. alex 04/08/2011 @ 01:31

    florin macara

    Thumb up 0

  312. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 16:36

    Doua nume absolut autentice, nu mint: Venus Oprea, numele unui primar din nu stiu ce comuna, l-am vazut pe TVR 3 saptamina trecuta, la stiri. Quo Vadis – prenumele unui student caruia i-a fost profesoara de matematica sora-mea, numele l-am uitat, dar ma pot interesa si vi-l spun.

    Thumb up 0

  313. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 16:40

    Dar de Romanuel Posedaru, Silvian Secretar, Rovana Plumb, Rindunel Pisica – toate absolut autentice – ce spuneti?

    Thumb up 0

  314. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 16:41

    Vad ca Rindunel Pisica figureaza deja, imi cer scuze!

    Thumb up 0

  315. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 19:22

    Ar mai fi: Louise Crivat (numele unei purtatoare de cuvint a politiei), William Brinza (cunoscutul pedelast, pardon, pedelist), Gina Pistol, Robert Turcescu si chiar Stejarel Olaru. S-ar putea ca unora nume cum ar fi Gina Pistol sau Robert Turcescu sa nu li se mai para prea ciudate, pentru ca s-au obisnuit cu ele, dar adevarul e ca sint foarte amuzante. Gina Pistol suna ca Mita Baston din “O noapte furtunoasa”, iar Robert Turcescu suna ca Agamemnon Dandanache din “O scrisoare pierduta”.

    Thumb up 0

  316. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 19:33

    Vad ca si William Brinza exista… Scuze din nou! Vad, de asemeni, ca exista un Adonis Numaistiucum. Ce ziceti de Cezar Adonis Mihalache? Nume absolut real, redactor sef al revistei on-line “Natiunea”, care a existat si pe hirtie, dar nu mai exista.

    Thumb up 0

  317. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 19:37

    Aici: http://www.ziarulnatiunea.ro/ Mihalache se semneaza Cezar A. Mihalache, eu stiu ca il cheama Adonis de la cineva care il cunoaste personal, a lucrat la “Natiunea” de hirtie.

    Thumb up 0

  318. Jacques Mesrine 22/08/2011 @ 20:07

    Tot de la frate-meu stiu ca, la “Natiunea”, lucreza si Romeo Tarhon.

    Maica-mea a avut, in scoala, o colega pe nume Sarah Adriana Smochina.

    Totusi, cel mai tare ramine domnul primar Venus Oprea.

    Thumb up 0

  319. Eu 31/08/2011 @ 02:56

    Hopulele Mariana o fost profa mea:))

    Thumb up 0

  320. yuliana 07/09/2011 @ 19:37

    ba nene eu votez intuneric luminita

    Thumb up 0

  321. andreea 05/10/2011 @ 19:38

    mai stiu si eu unul mihai prefacutu

    Thumb up 0

  322. denisa 21/11/2011 @ 14:34

    ce mai nume rudolf pufulete :))

    Thumb up 0

  323. soseon 22/11/2011 @ 19:06

    PASTO PANNA

    Thumb up 0

  324. soseon 22/11/2011 @ 19:07

    PUT GELARU

    Thumb up 0

  325. soseon 22/11/2011 @ 19:08

    RACU TARCU

    Thumb up 0

  326. whisper in the wind 24/11/2011 @ 17:59

    Gugalau Leodiu

    Thumb up 0

  327. denisa 26/11/2011 @ 15:50

    mie misa parut cai cel mai tare Rudolf Pufulete!!!! :D

    Thumb up 0

  328. ROBERT 26/11/2011 @ 16:56

    PASTE REVELION CRACIUN

    Thumb up 0

  329. Adrian 29/11/2011 @ 16:37

    maicamea a avut o o colega pe care o chema Pilat Garofita si ea s-a casatorit cu unul care il chema Doilei Stefan a ajuns sa o cheme Doilei Garofita :))))

    Thumb up 0

  330. fj13 29/11/2011 @ 19:06

    Aici sunt.Unul dintre prenume este si Constanta,dar stii ce?Pe langa celalalt prenume, pe care-l am,inca astept sa fie introdusa-n calendar Sfanta Cratima.De ce?Pentru ca asta mi-e prenumele DC-N si ori de cate ori scriam,candva,cereri, trebuia sa includ si cratima/liniuta,altfel nu erau luate in considerare.

    Thumb up 0

  331. fj13 29/11/2011 @ 19:09

    GIRBEA AHMED-CORNEL un primar din Prahova,care acum 4 ani a candidat sub sloganul “Ahmed,un bun roman”.Asta am auzit-o la niste dj-i de la radio.Radio,care acum nu mai are dj-i si dj-i,care sunt acum pe la diverse televiziuni.

    Thumb up 0

  332. Dan1 29/11/2011 @ 19:38

    @andreea, @soseon, @whisper in the wind, @ROBERT & @fj13: Ce-aveti bre? N-ati înteles ca acest top a fost mânarit s-a încheiat demult? Gata, nu se mai admit înscrieri. =))

    Thumb up 0

  333. fj13 29/11/2011 @ 19:40

    Ba da, bre,dar daca a intrebat fata unde e Constanta,nu trebuia sa-i spun,ca-s aici? :))

    Thumb up 0

  334. [...] din Romania, pretinzand ca a fost facut de el, cu ajutorul unui recenzor.  Clasamentul fusese publicat pe dailycotcodac.ro, la 7 decembrie [...]

    Thumb up 0

  335. Ana Maria 30/11/2011 @ 17:17

    Pe Joaca-Bine Mirel l-am cunoscut personal acum doi ani….are si o sora :)

    Thumb up 0

  336. Ihrielle 08/12/2011 @ 17:33

    Alte câteva nume din acelaşi registru: Puţoi Elena, Nistru Ţigănuş şi Marcelona Chiper.

    Thumb up 0

  337. adi 12/12/2011 @ 21:04

    ati uitat o pe colega mea Laura Balaura

    Thumb up 0

  338. adi 12/12/2011 @ 21:07

    si domnul primar din zimnicea Cristi Piele

    Thumb up 0

  339. fj13 12/12/2011 @ 21:11

    Ahaa,deci se mai poate adauga.
    Abia au ce mai “mânări”
    ex colegul meu de scoala generala si ex vecinul meu Puţaru Marian şi un alt vecin Puţică Gigi (mda, numai cu P am in cartier)>

    Thumb up 0

  340. costel 04/01/2012 @ 00:31

    ce mai nume are ala Pompilie Bors :)))) =))

    Thumb up 0

  341. andreea 10/01/2012 @ 10:07

    mie imi place roxana grivei!! sunteti cei mai tari!! si ce frumos vorbiti nu ca alti de la alte comentarii!!:) :*

    Thumb up 0

  342. andreea 10/01/2012 @ 10:16

    cat mai multe LIKE-uri VA ROG!!!!!!
    TOT EU ANDREEA RAM:))

    Thumb up 0

  343. andreea 14/01/2012 @ 19:05

    ms mult celor 2 care mi-au dat like-uri

    Thumb up 0

  344. gaby 19/01/2012 @ 14:02

    william branza e cel mai tare

    Thumb up 0

  345. kitty deni 19/01/2012 @ 14:04

    rudolf pufulete!!!! =))

    Thumb up 0

  346. LσℓℓуPσρ 26/01/2012 @ 18:27

    W0w william brânză e cel mai tare !! =)) si rudolf pufulete =)) .. Nu credeam să existe aşa nume , porecle da dar nume, nu! :-j.

    Thumb up 0

  347. andreea 30/01/2012 @ 20:27

    daaa asa este chiar nu am mai auzit asemenea nume

    Thumb up 0

  348. andreea 30/01/2012 @ 20:27

    bun

    :*
    :*

    Thumb up 0

  349. Alexandru Tudor 13/02/2012 @ 01:15

    Gigi Frana!!!

    Thumb up 0

  350. [...] Top 100 cele mai amuzante nume [...]

    Thumb up 0

  351. je 26/03/2012 @ 14:33

    ghici cum si-a numit william fiul? william branza jr. :)

    Thumb up 0

  352. eu 04/04/2012 @ 22:56

    Stefan Friptu

    Thumb up 0

  353. Roland 30/05/2012 @ 16:47

    Traian Băsescu!

    Thumb up 0

  354. criticul 30/05/2012 @ 21:04

    Buna seara tuturor!

    I-ati uitat pe sotii Saptebani,aia doi de la vama,aia ar fi fost buni pentru locul 1,sa vada oamenii din tara asta ca si oamenii,,modesti”pot ajunge bine-mersi in frunte si valora foarte mult!(stiti despre invartelile lor mari din presa,nu?) :) :)

    Thumb up 0

  355. raul 30/05/2012 @ 22:49

    Acum vreo 2-3 ani am vazut un interviu la un post tv iar pe nenea care era intervievat il chema Spiridon Pantalon

    Thumb up 0

  356. ggg 30/05/2012 @ 22:58

    Ati uitat pe cineva: Spermezan Benone

    :)))))) un client….

    Thumb up 0

  357. Oprescu Iliescu 31/05/2012 @ 13:47

    Salut, doua nume bune ce lipsesc din lista:
    Mihail Abagiu si familia Capdefier

    Thumb up 0

  358. escu 31/05/2012 @ 21:39

    Multe nume nu sunt deloc amuzante. De exemplu Adonis Bunghis – nu vad nimic distractiv in asta si in plus, tipul e psihologul meu :D

    Thumb up 0

  359. Nora 31/05/2012 @ 22:43

    Da de doctorul ginecolog-obsetrician Cezarin Todea ati auzit?

    Thumb up 0

  360. Morning_Blaze 01/06/2012 @ 23:06

    Si eu il cunosc pe Mirel Joaca-Bine. Vorbesc uneori cu el pe messenger. E un om tare ok si are ochii albastri. :P
    Am avut client din Rep. Moldova pe care il chema Capdebou. Si alt client pe care il chema C.o.a.i.e care era foarte slab si adus de spate si avea tripleti. :))))

    Thumb up 0

  361. Juste Leblanc 02/06/2012 @ 19:46

    ha,ha,ha…tare, tare :)…pe cind un top al celor mai trasnite nume sau pseudo, pe FB, deci?

    “Auuu-mina-mea Ma-doare-n-cot” este preferinta mea…:)

    Thumb up 0

  362. NiKoLaS 25/06/2012 @ 22:49

    Incercati si Fornade Victor

    Thumb up 0

  363. George 25/06/2012 @ 22:59

    Alfredo Gâmbuţă, Mereacre Vasile, Mălairau Ion

    Thumb up 0

  364. ALEX 08/07/2012 @ 18:07

    CE NUME DE … ASTIA AU LUAT- 0 RAZNA, SAU CE?

    Thumb up 0

  365. PAUL 01/08/2012 @ 12:36

    BAI, DECI FITI ATENTI INCA UNU..SUPER MA!

    VACAGRASA VERGINICA

    Thumb up 0

  366. george 05/08/2012 @ 13:59

    dar unde este televizor? italia, roma, carutasu..ssmd?

    Thumb up 0

  367. KOSTY 06/08/2012 @ 13:32

    CONFORM REGULILOR GRAMATICII LIMBII ROMÂNE SUBSTANTIVELE DE GENUL FEMININ SE TERMINA CU O VOCALĂ. ASTFEL, CARMEN ESTE MASCULIN TERMINÂNDU-SE ÎN CONSOANĂ. LA POLIȚIA GALAȚI LUCREAZĂ UN AGEN PE NUMEPOPA CARMEN (bărbat).

    Thumb up 0

  368. KOSTY 06/08/2012 @ 17:33

    În ceea ce privește numele de botez într-adevăr este vorba de prostia părinților (a celui care declară copilul). Pentru numele de familie sunt vinovați contemporanii lui CUZA -notarii primăriilor. CUZA a dat Legea evidentei norodului (populației) iar notarii i-au înregistrat pe cei mai mulți după porecle (românii au o imaginație ceva de speriat) cum erau cunoscuți în sat (a lui…devenind A…) în special în Moldova sau ocupația le-a devenit nume (Plugaru, Ciobanu, Rachieru, etc).
    Cu toate astea, care dintre dvs.aveți posibilitatea, încercați să citiți sau măcar să vedeți un act de stare civilă din perioada 1866-1950. Să vedeți scris de mână, cu tocul. Caligrafie artistică cu numai 4 clase.

    Thumb up 0

  369. kitty 16/08/2012 @ 16:39

    am si eu 2 nume pe care as dori sa vi le spun si care sunt adevarate:
    1.COCOLINA CORA
    2.PULITA DRAGULIN

    Thumb up 0

  370. kitty 16/08/2012 @ 16:40

    @kitty:

    Thumb up 0

  371. Mab 22/08/2012 @ 22:41

    @mimi: Daca nu ma insel Zinel e fiul lui Domnel..sau invers?

    Thumb up 0

  372. Ana 03/09/2012 @ 09:39

    Chiar exista numele asta?

    Thumb up 0

  373. Mada 03/09/2012 @ 09:50

    Haidau Diana,Dorin Dorina,Taralunga Sabina,Tataru Bogdan,Ciobanu Elena Luminita,Marca Florina,Batranu Daniela,Balu Marian.

    Thumb up 0

  374. camelia 13/09/2012 @ 13:08

    imi place numele trita fanita mult …………. in romania poti rade cu placereeeeeeeeeee
    :*:*:*:*:*:*:*:*

    Thumb up 0

  375. KOSTY 18/10/2012 @ 03:40

    În comuna Nicoreşti, jud.GALAŢI in satul Dobrineşti sunt mai multe familii FĂCĂLEŢ şi CAPMARE; în satul Ionăşeşti predomină familiile PĂDURE,CIOLAN şi BULEANDRĂ. În comuna Poiana, Galaţi găsim 4 familii CÂCU şi mai multeU familii BULBOACĂ (7 bărbaţi născuţi în acelaşi an se numesc GHEORGHE).Tot aici găsim fam. BARBĂLATĂ, ALBU şi VERDE. În comuna Buciumeni, GL găsim fam. OIŢĂ, FURNICĂ şi MAMELE. Cum vi se pare Anăstase FURNICĂ? Voi reveni cu alte exemple mai tari. În ceea ce priveşte nume ale localităţilor cel mai tare satul CIOCA-BOCA, com.Şcheia, jud Iaşi. Tot în Iaşi avem comunele COARNELE CAPREI şi GRAJDURI.

    Thumb up 0

  376. mmm 23/10/2012 @ 22:15

    Mai stiu eu unu tare: Pompilica Borcan ;)

    Thumb up 0

  377. [...] sau Adina Coadagalbena, sau Rudolf Pufulete (aceste nume cu o rezonanta deosebita provin de pe Daily Cotcodac, top 100 nume romanesti haioase). In acest caz, schimbarea de nume este un pas firesc in evolutia artistului, si deci organica. O [...]

    Thumb up 0

  378. mariana Rushenne 09/12/2012 @ 20:05

    sau numele 88 (Moş Nicolae Crăciun)}
    :P|____________________________________________________________|

    Thumb up 0

  379. Tari Csongor 26/12/2012 @ 01:27

    Batman Mihaela Depe Strada Liliacului mna astai nume

    Thumb up 0

  380. Roxi 17/01/2013 @ 13:14

    dl. Rudolf Pufulete mi-a fost profesor de istorie, un tip super…
    pacat de nume :))

    Thumb up 0

  381. Baluta 17/01/2013 @ 19:53

    dar ce spune-ti de dl. Baluta Carmen, pe ce loc ar trebui sa fie?

    Thumb up 0

  382. Remus 18/01/2013 @ 14:27

    @RoseN:
    L-ati uitat pe
    Joacabine Radoi !!!

    Thumb up 0

  383. uli 01/02/2013 @ 12:48

    ioana uliventia

    Thumb up 0

  384. doris 11/02/2013 @ 13:38

    fosta soacra : BABA PARASCHIVA

    Thumb up 0

  385. denisa 14/02/2013 @ 19:56

    sunt denisa tu;

    Thumb up 0

  386. denisa 14/02/2013 @ 19:58

    @Roland: daaaaaaaaaaaaaaa chia asaaaaaaa

    Thumb up 0

  387. [...] foarte importantă a creării unei firme noi. Fă-l cum nu trebuie şi s-ar putea să ajungi în situaţia asta. Dar un nume rău n-ar fi o mare problemă dacă cineva n-ar trebui să ne aleagă odată şi [...]

    Thumb up 0

  388. ionut 03/03/2013 @ 01:24

    ai ratat un nume,vaca grasa verginica

    Thumb up 0

  389. Gae 15/03/2013 @ 13:16

    Va mai dau eu niste nume (din judetele Iasi si Vaslui):
    PULIUC MIHAI
    BOUROS GH
    BOUNEGRU ION(ultimii 2 sunt istorici la Iasi)
    TARSA Ileana
    Cacareaza Dan
    Beteagu Ion

    Thumb up 0

  390. Bunea Alexandru 21/03/2013 @ 17:05

    Ar fi meritat un loc in top si urmatorii: Frunzaverde Sorin (nu stiu exact daca se scrie cu cratima sau nu), Malaimare Mihai, Dinvale Mihai, fam Prigoana, Mona Musca…si altii :d

    Thumb up 0

  391. Bibicu 24/03/2013 @ 17:10

    Ati uitat de Beatrice DRUGA de la TVR.
    Simona Andreea STAFIE (verifica pe Internet)
    Leonard CRUCE (verifica pe Internet)
    Florin si Vasile BROSCOI(verifica pe Internet)
    Francisc BELEUZU (verifica pe Internet)
    Adriana PUPAZA (verifica pe Internet)
    Cristina MOACA (verifica pe Internet)
    Eufrosina CALEASCA de la RAPPS.
    Best regards,
    Bibicu

    Thumb up 0

  392. octavia 25/03/2013 @ 20:15

    Daca e vorba de fotbalisti: Epaminonda Nicu!

    Thumb up 0

  393. crina 29/03/2013 @ 15:49

    Matza Puiu
    Ursu Piu
    Puiu Melindo Irinel (doamna)
    Butza Venus (domn)
    la locul 95 Tulbure Sarmisegetuza adaugati nepotul Pascutz Cicerone

    Thumb up 0

  394. Cristi 22/04/2013 @ 03:19

    Les Bianca. o tipa din liceu :))

    Thumb up 0

  395. victor 09/05/2013 @ 07:52

    pe mielu-maru, biet securist, l-am cunoscut personal! un idiot!

    Thumb up 0

  396. Grivei Alexandru 13/05/2013 @ 14:32

    Trebuia sa puneti 101 nume mai stiu eu un nume..numele meu si un nume al unui coleg Stafie Corrao

    Thumb up 0

  397. andrei 15/06/2013 @ 00:15

    Am si eu unu bun, Olariu Cerasela-Panseluta :)) si e real..

    Thumb up 0

  398. wxyz 22/07/2013 @ 20:30

    eu mai stiu unu pe nume EDI CIOCAN

    Thumb up 0

  399. abcd 22/07/2013 @ 20:44

    alex vioara e real

    Thumb up 0

  400. wxyz 22/07/2013 @ 20:47

    vaca grasa verginica
    mirel joaca bine
    batman din superman
    sava superman ioan

    Thumb up 0

  401. wxyz 22/07/2013 @ 20:51

    @andreea: iti dau si eu wxyz

    Thumb up 0

  402. wxyz 22/07/2013 @ 20:52

    tarrrrrrreeeeeeeeee

    Thumb up 0

  403. wxyz 22/07/2013 @ 20:53

    multumesc andreea

    Thumb up 0

  404. wxyz 22/07/2013 @ 20:55

    au ratat mai multe nume

    Thumb up 0

  405. wxyz 22/07/2013 @ 20:58

    stefan cel mare este dar stefan cel mic unde e

    Thumb up 0

  406. wxyz 22/07/2013 @ 20:59

    @wxyz: edi cioca ne colegameu

    Thumb up 0

  407. ioska 24/09/2013 @ 10:50

    Ati uitat de Batman Bin Superman (care poate fi verificat( sau de Rostas Difuzor

    Thumb up 0

  408. ioska 24/09/2013 @ 10:52

    Si mai este unu pe care-l cheama David Beckham Figo Raul Ronaldo

    Thumb up 0

  409. max 24/09/2013 @ 20:13

    Bourosu Loredan, Ionut Boubatran,Iulian Mamele….:))))

    Thumb up 0

  410. mardo 25/09/2013 @ 09:26

    in “draga” noastra etnie minoritara romma ( tiganeasca) numele si prenumele au devenit marca inregistrata.
    cunosc 3 minoritari cu nume unul si unul :))

    -Vijelie Cikicean Bos
    -Carabulea Antigona Renata Serena
    -Ridiche Argint Soarelemeu

    Thumb up 0

  411. s4wwwf 25/11/2013 @ 10:45

    cotet porcar
    teve rares
    player ovidiu
    bou alin
    nastur ion
    paducel ninel ionut
    pogonici mario
    begu octavian
    dogaru cristian
    pufulet costi
    zana alex
    ursu reghe
    batman dumitru
    nurca floare
    gheorghe milion
    sita bebe
    state narciss
    tom buton
    test goga

    Thumb up 0

  412. TAMANGO 26/11/2013 @ 16:34

    Petrica MacMac , Panoiu Paraschiv Petronel , Gigel Impaduritu, Flex Vasile ,Maria DaleBuci, Frank Futerman , Florinel Emoticon, Petronel Sina, Giani Mercedes si Strut Giga .Pot sa scriu deastea pana maine mai stiu multe acum va dau doar cateva salut

    Thumb up 0

  413. alexandru 26/11/2013 @ 22:30

    mai am si eu o profesoara pe nume

    Capmare Marta

    Thumb up 0

  414. […] sectorului 6 a decis că Mihai Morar n-a săvârşit nici un furt intelectual însuşindu-şi un material din Daily Cotcodac şi a dispus neînceperea urmării penale împotriva pârâtului Morar Mihai […]

    Thumb up 0

  415. gabi ghita 25/01/2014 @ 09:59

    Verginica Vacagrasa

    Thumb up 0

  416. gabi ghita 25/01/2014 @ 10:00

    Voicu Bade-Traian

    Thumb up 0

  417. muzzi 09/02/2014 @ 18:57

    Ma, sincer, am ras sa mor….randunel si pasarel sau strut sunt haioase, dar ruptureanu rozeta si penelopa muila sunt epice :D Alea erau de locu` 1

    Thumb up 0

  418. razvan 28/05/2014 @ 19:35

    Regina Usturoi – colega liceu

    Thumb up 0

  419. antonia 30/05/2014 @ 19:09

    pe mine ma cheama Carmen si sunt fata
    Cacadin- vecin:))

    Thumb up 0

  420. Olga 23/06/2014 @ 15:43

    Am cunoscut cu mult timp in urma (inainte de 1989) un domn care se numea Balanica Lupu. A fost Arhitectul Sef al orasului Giurgiu iar mai apoi prin `87 cred, a lucrat in aceiasi intreprindere cu mine, la proiectare. Nu am stiut niciodata care este numele si care prenumele – si nici nu puteam sa-l intreb pentru ca era mult mai in varsta decat mine si mult mai sef :)

    Thumb up +1

  421. iulian 25/06/2014 @ 18:21

    constantin balalau.wiliam branza.mos craciun nicolae… :)))))))))

    Thumb up 0

  422. oana 02/08/2014 @ 10:37

    Dar de Florin Chiscoi ati auzit? =))

    Thumb up 0

  423. […] romanesc foarte amuzant. M-am amuzat pe seama acelui nume si mi-am adus aminte de lista celor de la dailycotcodac.ro Mai jos va prezint lista celor mai amuzante 100 de nume romanesti: 1 – 2 Struţ ModestRândunel […]

    Thumb up 0

  424. Sasha Calutu 19/09/2014 @ 18:08

    Salut, am vazut ca utilizatorul “inca vreo” a pomenit numele meu :) Da, asa este, ma numesc Calutu Sasha, insa e ceva de mentionat “Calutu” e fara diacritice.

    Thumb up 0

  425. […] s-ar fi epuizat numele româneşti. Primim un mic ajutor de pe site-urile http://www.apropotv.ro  şi http://www.dailycotcodac.ro cu o nominalizare de nota […]

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL