O țară, două sisteme: chinezii își piratează până și dușmanii
Respect pentru fani și un mic pipi pe Republica Populară Chineză:
Reamintim, pentru cititorii care au chiulit de la Rubrica de metale noi, că formația Chthonic militează pentru independența Taiwanului (ceea ce nu i-a împiedicat deloc pe chinezi să-i pirateze și să-i vândă albumele, probabil Mao se dă cu craniul de pereții mausoleului).
Reamintim, pentru cititorii noștri care urmăresc posturile românești de știri și, deci, habar n-au ce se întâmplă prin lume, că Taiwanul e singurul stat independent de facto din lume care nu și-a proclamat oficial independența – R.P. Chineză a amenințat cu invadarea insulei în caz că se întâmplă acest lucru. Dar, probabil că dacă Taiwanul își va scoate proclamația de independență pe un dvd ce poate fi piratat și vândut în China, lucrurile se vor aranja de la sine.
Chthonic – Unlimited Taiwan
Until the next billion chinese people, \m/
primul troll la postarea asta :D:D
Piratam sau ce facem? :))
Piratam, trollam, fiecare ce ne duce capul :))
Io nu ştiu să piratez. Doar descarc gratis de pe torenţi.
Divinule, ideologia de clasă e ideologie de clasă. Banii sunt bani. Dă-i Cezarului ce e al Cezarului şi lui Dumnezeu ce e al lui Dumnezeu.
Iar dacă între cele două tranzacţii poţi să mai faci şi un ban de pe urma proştilor, dă ce nu? Tatăl unui fost prieten, comunist de circumstanţă, s-a trezit scos la tablă şi muştruluit fiindcă citise o Biblie. A avut suficientă prezenţă de spirit să spună că nu putea să combată ceea ce nu ştia şi s-a ales cu o muştruluială simplă, trecut la loc, fără nota 2, fără re examinări şi fără să mai vină cu tata tuns la comitetul oamenilor muncii.
Tot aşa şi chinezii. Îi dispreţuiesc pe nemernicii care susţin independenţa Taiwanului, dar dacă pot face un ban pe seama lor, n-ar fi o prostie să rateze şansa?
Scuzati, trollez si eu aici, ca la concursul de mima cu pisici a-nchis la non-stop:
@Ioana K-Man: Nu te-ai putut abtine pâna terminam si eu berea aia, este?! 😐
Este clar “Cat on a Hot Tin
RoofRadiator (1958)”Pe cuvânt ca mi-a zis ca s-au închis comentariile! Asa ca am crezut ca e o mânarie traditionala de Pasti! 😐
Hm… Deci zici ca unii chiar ar da bani sa asculte asa ceva?
Si afisele cu “Free Tibet !” is “Made in China” 🙂
De ce Huanho (Fluviul galben) face Marea Galbena ?
@joyflint: Ca fac chinejii – scuzati – pipi în el!
@joyflint: … n-ai avut niciodată hepatită, este??? 😀
E galben din cauza loess-ului din Tibet. (Asa ca, s-ar putea face…)
@joyflint: ok, și de ce e marea neagră??? 😀
@mifty: Se scaldă românii în ea?
Urcam la etaj http://ro.wikipedia.org/wiki/Marea_Neagr%C4%83