O prostie nu vine niciodată singură
Simona Catrina
Suntem un neam de credincioși și habar n-avem ce-i aia credință (cu câteva fericite excepții). De ani buni, toată lumea e cu Dumnezeu în gură, nu-L lasă să-Și tragă sufletul niciun minut. Dumnezeu m-a ajutat să-mi iau mașină de tuns iarba, Dumnezeu m-a ajutat să scap de herpesul de pe bot, Dumnezeu m-a ajutat să nu se taie maioneza, Dumnezeu a vrut ca eu să ajung prompteristă și să vorbesc prostii, în fine, se pare că Dumnezeul ortodocșilor neaoși e din ce în ce mai ocupat.
(Continuarea în Blitz Magazine… )
Mi-o dat o dubla ! poarta-n casa…
Toate astea ar putea avea legatura cu teoria haosului, ca si ala tot de Dumnezeu e dat.
As zice ca exista o exprimare si cu un multumesc de detensionare (ca putea sa fie si mai rau dar nu a fost), spusa la emotie, de exemplu pentru norocul de la table pana la lucruri mai serioase http://camionagiu.ro/?p=11093
@joyflint: Tot ce pot sa-ti spun, e ca e ca-n fotbal: cine conduce cu 2-0, o sa piarda cu 3-2! 😐
@Dan1: Se poate orice, omul isi gaseste o supapa cu expresia ,,Doamne,… ” samd
@joyflint: Deci multi nu o fac din superstitie ci involuntar. Cei care o fac din superstitie , dupa parerea mea, isi strica nobletea credintei, cum zice si Simona Catrina…
Frate Andryusha, ai legatura!
“Your worst enemy cannot harm you as much as your own unguarded thoughts.”
@N.A.: si leucoplast-ul :))