Recomandări de seară
• Blogul lui Moise Guran, biziday.ro, umileşte încă o dată Daily Cotcodac, şi pentru asta ar trebui să vă fie ruşine – vouă, cititorilor noştri. Veţi vedea imediat de ce. În timp ce bietul Moise se chinuie să explice cum e cu falimentul Greciei şi posibila sa ieşire din zona euro, doi conspiraţionişti mondiali serioşi, care i-ar putea da lecţii de trolling chiar şi lui Cougar, emit următoarele comentarii: 1. „cu caprele si magarii, cu maslinii si portocalii, grecii traiau f linistiti-toata asa-zisa civilizatie este de fapt o mare teapa care te face dependent de rahaturi de care nu ai nevoie!”; şi 2. Greciei i se forţează mâna ca să-şi vândă insulele pe nimic. Care insule, bre? Ălea pe care trăiesc Elvis şi Ceauşescu?
Cougar?
• Incredibil cum nimic pe lumea nu li se mai întâmplă decât prietenilor. Citiţi ce-a păţit un prieten de-al lui Groparu în Red Light District, în timp ce el era la Muzeul Rijks!
• Ce găseai de citit în almanahurile de pe vremuri era mai mişto decât ce găseşti astăzi în inserturile ziarelor offshore merchant account quality. Nici almahahele nu mai e ce era – un text de Insignifianta.
• Dacă sunteţi nişte buni creştini – ca fratele Andryusha, ca fratele Camio, ca bunul Raeţchi – şi nu vă doriţi răul altuia, uitaţi-vă puţin la imaginile astea şi răspundeţi sincer dacă nu v-aţi dori ca idioţii ăştia să crape cât mai curând. Înainte să răspundeţi, amintiţi-vă că minciuna e un păcat!
da, deci, problema se pune în felul următor: ăia doi sunt serioşi, ceea ce îi scoate de sub incidenţa trolling-ului. aşa că stai liniştit, caprele şi portocalii şi măslinii au probleme mai mari: tre’ să predau un manual de trolling editurii DC. (văd că subtilitatea a rămas la rashi, posesorul ei de drept.)
Ei, e uşor să vorbeşti de şoferie după două mii de ani de creştinism…
(sper din străfundul propriei mele sini că, înainte de fiecare comentariu pe care-l scrie, andryusha dă pe gât câte un shot de ţuică.) like, mă, like! ţine like!
@andryusha: Nu uita ca aseara ti-ai pierdut locul de parcare. :))
Ca la Radio Erevan o sucesc si eu: o poveste ca a Groparului am auzit si eu doar ca s-a intamplat in avion nu la Amsterdam iar curv.. pardon doamna se facea ca ea nu vorbeste romana. Asta pana a varsat cafea fierbinte pe ea si si-a bagat ăăă banii la cec si cecul in buzunar in cel mai neaos grai romanesc.:D
Domnilor (şi doamnelor 😀 ), e momentul să ne apropiem cu paşi mărunţi de frigider, să extragem din acesta un PET de bere (marca acesteia este la latitudinea domniilor voastre, am văzut că vă pricepeţi) şi să ne înşurubăm în fotoliile din faţa tembelizoarelor proprietate personală. Peste câteva minute, minunata echipă din Moldova a marelui Dorinel Munteanu ne va delecta cu un regal fotbalistic în compania echipei FC Basel. (De când a ajuns să joace FC Basel în Champions League, mă întreb?)
Întrucât astăzi nu joacă Steaua, este îngăduit a ţine cu echipa condusă de pe margine de neobositul Dorinel, într-o atmosferă frumoasă, creştină, neuitând că astăzi este o sărbătoare importantă atât din calendarul creştin-ortodox cât şi cel catolic.
Acestea fiind zise, vă urez vizionare plăcută şi “Hai Steaua!” (pardon – Oţelu’!)
@N.A.:
Nu pot să uit, poimâine mă aşteaptă o altă şedinţă cu părinţii. :((
@andryusha: Nu stiu de ce dar cred ca anu’ ăsta vom avea și noi o performanță demnă de analele (scuze de expresie :D) Champions League: prima echipa fără puncte și fără gol inscris! (Cu toate că sper din tot sufletul să mă inșel)
A! Uitasem! Hai Oțelul! Hai băieții!
@andryusha: ”cretinism” se spune.
@andryusha: și pe nevastă-mea! 😀
@Julică: dacă ”bietul Moise” s-ar fi chinuit să le explice ce e cu alea 10 porunci, de s-a deșelat cărându-le de 3 ori (chit că io pariez că au fost MULT mai multe), îmi stricam 5 minute din viață să văd despre ce-i vorba.
dar așa…
Sunt prea lungi comentariile de pe blogul lui Moise Guran. Plictisitor de lungi.
P.s. Nu cred că merg mâine la nicio şedinţă.
Facem ce facem și iar ajungem la bărbos! Bre, Julaeve, să nu zici că nu ți-am zis!
@mifty:
Fiecare ştie ce practică, da’ nu credeam că eşti aşa de bătrân…
Bre, deci Livia Buşu le zice bine, ca si io mai am niste almanahe de-astea ramase de la soacra-mea! Ce uita ea sa zica, coană Insi, pe prima pagina era poza lu’ nea nicu, daaa? Cum sa uitam/trecem cu vederea asa ceva?! Ia te rog! =))
Conashu Julius, mata esti admin, este? Mersi de promovare dom’le! Atat am vrut sa spun…
@Moise Guran: Sa traiasca domn’ profesor. E asa nasoala treaba cu cursul? Ca am rate..
@Dan1: La mine, domnu’
IoanDan, nu era. Ba chiar lipsea. Ca mentionam.@sorin: Pe ce post se transmite meciul?
@Insignifianta: TVR 1, da’ s-a terminat! 🙁
Din pacate am avut partial dreptate!
@Insignifianta: Poate o rupeai involuntar! Da’ era! Si citate din opera… neaaah, de la plenare! =))
@m3bis: Na poftim o dedicatie muzicala! De seara, asa! http://www.youtube.com/watch?v=VqecO8aoqwA
Just trolling:
Am facut dulceata de prune cu miez de nuca. De vis, va spun!
@Dan1: Nu erea! Sa-mi saie ochii! Nu erea!
@sorin: Defineste, te rog, succint, conceptul de dreptate si, mai pe larg, daca poti, conceptul de partial! Da’ asa ca sa inteleg si eu, cu cuvinte simple!
@nina:
Io cred că doar te lauzi! :))
@Insignifianta: Nu era nea nicu pa prima pagina?! Da’ tu cu cine crezi ca glumezi? Era! Am dovezi
cacalaumulte: almanahe Scînteia din 1978 si multe altele, da?@Insignifianta: Adica am luat bataie (aici am avut dreptate 🙁 ), dar am inscris si un gol (aici am gresit 🙂 )!
@Dan1: Nu era, dom’le! Ce nu intelegi? Vrei sa-ti dau in scris cu sange? Asta e almanah editie limitata. Fara! Incepe direct pe coastele Calabriei si cu regina din Grenada, Linda Raia. Vasile Alecsandri. Punct.
@sorin: Asa, si? Simt ca vrei sa-mi comunici ceva important.
@Insignifianta: Aaaaa! Nu era nimic important!
Just trolling! 😀
@sorin: Ma miram.
P.S. Imi pare rau ca “ati” luat bataie. Dar cineva trebuie sa si piarda. E chestie de evolutie.
@andryusha:
La tine “sedinta cu parintii” e un eufemism pentru “liturghie” sau “slujba”???
@nina: cum arata prunele cu miez de nuca? ca io inca n-am vazut ! 😀
Mărgăritare. Degeaba.
@sebra: ma si laud, dar am si facut. 🙂
@Sandi: arata amestecat. 😀
@nina: noi in Moldova ii spunem magiun,asa cu prune si cu miez de nuca cum iese el. Sper ca ai o periuta de dinti extra rezistenta si o paste de dinti de calitate, sunt sanse sa pice dintii dar sa nu se duca magiunul.