Întâlnirea de la miezul nopţii, cu DJ Cotco
Am oscilat mult între interpretarea lui Andres Segovia – mai rafinată, mai egală, indiscutabil mai valoroasă, dar, fatalmente, uşor bătrânească – şi cea a Anei Vidovic – inconstantă, grăbită, lipsită de subtilitate, dar cu două părţi explozive, pasionale, mai degrabă instinctive decât lucrate. Până la urmă, raţiunea a învins.
Ana Vidovic – Asturias (Isaac Albeniz)
oscilezi? ce-ai la bord?
ceva lietuvis alkloholis, something… 😀
Cred că-i primul like pe care-l dau la rubrica asta fără să ţin degetele încrucişate.
parca-i melodie din Zorro..
Asadar pana si ratiunea alege pasiunea si nu valoarea 🙁
Altfel, interpretarea si fata sunt frumoase 🙂
@ionut: tonic optimismul tău! 😀
@mifty: E drept si faptul ca am vazut-o dintr-un alt unghi, unul ceva mai generos 🙂
DJ Cotco, mi-a plăcut! Şi muzica, şi cu comentariile. Am ascultat şi interpretarea lui Segovia. Mulţumesc! 🙂
@ionut: Ce ciudat! Am văzut o fotografie asemănătoare în vila Daily Cotcodac, într-unul dintre cele mai luxoase birouri, pe masa de lucru. Doar că era cu dedicaţie, cu litere argintii – un scris îngrijit de femeie cu degete sensibile: “Pentru El Camionero, cel care face să vibreze corzile sufletului meu, cu dragoste, Ana!”
@Cms: Adevarul e ca are ceva tulburator in el acest trubadur pe numele lui spaniol “Camionero” :).
Ca si cum ai tine de picioare un pescarus ce vrea sa zboare: o nebunie si un dans alb, o razvratire zgomotoasa impotriva firescului celorlalti . In fond singura sansa de regasire a propriului firesc 😉
@Cms: “Pentru El Camionero, cel care face să vibreze corzile sufletului meu si m-a ajutat sa scap de vibratiile de la motorul masinii mele, cu dragoste, Ana!”
P.S. sa mai aduci doi litri de 15W40 ca a inceput sa consume
@Cms: asa-i, dar sa vedeti faza. De unde credeti ca stia asta de “corzile sufletului”? Cand am certat-o ca n-a sarit din tanga repede, i-am zis “hai, coardă, ne mişcăm şi noi mai cu talent?”
Ei i-a plăcut cum suna “coardă”, nu ştia ce înseamnă, dar i-am zis mereu aşa.
Ei poftim! Băieţi, Ionuţ, Tetelu, noi vrem să-i mai reparăm un pic imaginea lui Cami, chinuindu-ne să folosim un limbaj mai sensibil, mai metaforico-romanţios, şi el ce face?! :-??