Recomandări de seară: terorismul viitorului

V-aţi întrebat vreodată ce scrie Adi Hădean pe blog când n-are deloc inspiraţie? „Băi frate, n-am nici o idee, cred că fac nişte cartofi prăjiţi cu ouă şi gata, şi aşa nu prea merge traficul azi”.

„Şi totuşi, Academia Caţavencu trăieşte şi apare!”, îşi face singur curaj Biju, pe blogul lui. Diagnosticul i-l dă chiar un cititor: şi totuşi, pe cine mai interesează ce face AC?

Familia lui Osama bin Laden iubea Coca-Cola, scrie Le Monde. Pe mine m-ar interesa să aflu dacă nu iubea cumva şi lanţul de fast-food McDonald’s – şi dacă se doveşte că Osama era şi acţionar, înseamnă că terorismul s-a rafinat mult de la 11 septembrie încoace.

Cracked.com publică topul celor mai cumplite 14 statui din lume. Celebra statuie din Bucureşti „Ţeapă cu cartof” nu prinde topul – probabil nu şi-au mai bătut capul să trimită un om şi în Bulgaria.

19 Comentarii »

  1. M3bis 05/05/2011 @ 19:22

    Plecăm la bere, aşa că deci recomandările de seară vin mai devreme!

    Thumb up 0

  2. RoseN 05/05/2011 @ 19:23

    Ei, asa da, acuma avem recomandari multilingve =)) suntem culti, sau ce?

    Thumb up 0

  3. Raluca 05/05/2011 @ 19:30

    Misto recomandarile de azi. Cracked.com e genial. 😛

    Thumb up 0

  4. Adi Hadean 05/05/2011 @ 19:33

    :)

    Thumb up 0

  5. ionutu 05/05/2011 @ 19:46

    ăstea toate-s din readerul lui Eftimie?

    Thumb up 0

  6. Dan1 05/05/2011 @ 19:48

    @Adi Hadean: Foaaaarte complicat ce-ai facut tu! Eu as fi fiert niste oua si niste crenvursti si gata! =))

    Thumb up 0

  7. M3bis 05/05/2011 @ 19:54

    @Dan1: cremvurşti, bre, cremvurşti!

    Thumb up 0

  8. RoseN 05/05/2011 @ 19:54

    @Dan1:
    Nuuuu mai, ai uitat…luai un ziar (ca si asa ce sa faci altceva cu el) si puneai o țîra de parizer =))

    Thumb up 0

  9. iulian rinder 05/05/2011 @ 19:56

    Păi dacă micuţul Osama – parcă nu Obama – era acţionar la McDonald’s ce sens mai aveau atentatele? Eu cred că era acţionar la KFC. Dacă individul a existat pe bune în ultimi zece ani. Am dubii. Oricum, trăiască pacea mondială şi ,,succesurile” economice al aliaţilor de doi bani.

    Thumb up 0

  10. lulu 05/05/2011 @ 19:57

    Eu cred ca Adi Hadean cand nu are inspiratie suna “Mama, tu ce-ai mai facut de mancare, ca mi-e o foame…. Si chiar nu pot sa mai slabesc, ca nu da bine la trafic…”

    Thumb up 0

  11. sorin 05/05/2011 @ 20:20

    eu cred ca cehii au fost pe nedrept retrogradati in subsolul clasamentului!

    Thumb up 0

  12. Insignifianta 05/05/2011 @ 20:23

    Se vede treaba ca am mult prea mult timp liber! In loc sa fac si eu ceva in viata, stau si ma zgaiesc la cizburgeri si la statui, citesc Le monde, imi perfectionez engleza…Numai de prostii ma tin, numai de prostii…

    Thumb up 0

  13. ionut 05/05/2011 @ 20:26

    Sculpturile alea te ung pe suflet :))
    vorba slagarului:

    “Am vazut ceva foarte placut
    era prostia altcuiva mai mare ca a mea
    am vazut ca mi s-a parut
    ca prostia altcuiva e mai mare ca a mea”

    Thumb up 0

  14. Cornel 05/05/2011 @ 20:56

    Oare cum va arata statuia mogulului din faţa Muzeului de “Umor” Daily Cotcodac ?

    Thumb up 0

  15. Dan1 05/05/2011 @ 21:03

    @M3bis: Aia bre, aia, parca mai conteaza! (desi eu personal as prefera niste polonezi cren cremvurstilor, ca parca sunt mai consistenti, simti când musti din ei :)))

    Thumb up 0

  16. Dan1 05/05/2011 @ 21:03

    @RoseN: Alea… gustari reci! Eu vorbeam aici de gatit! =))

    Thumb up 0

  17. Sandi 05/05/2011 @ 21:15

    @Adi Hadean: Da e complicat ! Ma duc si eu sa-mi “prepar” o conserva de peste ! :p

    Thumb up 0

  18. sebra 05/05/2011 @ 21:19

    Eu când nu am chef inspiraţie, fac comandă la pizza. Dar eu nu’s Adi Hădean.

    Thumb up 0

  19. Stephanie 07/05/2011 @ 08:44

    @ Adi Hadean: Pe cand o reteta de carne de mici?

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL