Recomandări de seară: brazilienii se dau în vânt după Liga lui Mitică
• „Dacă vrei să vezi cât de bun şi de influent eşti ca jurnalist, încearcă să te laşi mituit şi vezi cât ţi se oferă” – un text de Simona Catrina, jurnalist român cu cetăţenie canadiană. (PS: Simona, te rog să-l întrebi pe colegul Camionagiu ce păţeşti DACĂ NU-ŢI TRIMIŢI TEXTUL LA TIMP).
• O veste proastă şi pentru colegul Eftimie: nici luna asta nu se dau salariile la Daily Cotcodac – ăştia de la Roşia Montana nu s-au oferit să ne mânjească, terminaseră banii cu Tatulici şi Turci. Plus că n-am putut să mă abţin şi, când ne-au arătat oamenii ăia o poză cu nişte albatroşi pe un lac dintr-o zonă reabilitată de ei, i-am întrebat dacă nu cumva înainte fuseseră vrăbii.
• Fiindcă fotbalul sud-american e la pământ, zeci de mii de microbişti scârbiţi de rezultatele obţinute de naţionalele lor intră pe gsp.ro să vadă ce se mai întâmplă în Liga I Bergenbier.
• Cât despre Legea parteneriatului Stat – Biserică, haideţi să vă traducem şi ce a vrut să spună cucernicul Arhi aici:
Piua-ntai! =))
@Dan1:
si te dai mare? 😀
Cum adică nu se dau salariile mă, ce-i aici, Realitatea TV?
“Câinele moare de drum lung şi ateul de grija Bisericii”
Ar merge o postare cu titlul ăsta, trebuie să mă gândesc. Cred că ar începe în felul următor:
“Era odată, pe puntea unui vapor…” =)) =)) =))
Nu se dau salariile…Hai, pe naiba! DC a trecut in administrarea primariei?
“nici luna asta nu se dau salariile la Daily Cotcodac”? Pai si nici un tzap ispasitor, un acar Paun?
pai, luna aceasta nu s-au dat nici macar sincerele felicitari! nu ati observat ce joc de glezna face Julius de o vreme? eu cred ca Pirca a fugit cu codul PIN de la seiful cu sincere felicitari ale DC.
Imi pare oarecum bine sa aflu ca sunt singurul care a ridicat banii (lucru ce ma flatuleaza).
Bine, s-a mai taiat din suma, am ridicat doar 8950 de euro, dar tinand cont ca mi s-a dat Tuareg de serviciu si soferita (ca nu prea ma pricep la condus) e ok, pentru cateva texte nu e rau.
Le sugerez celor carora li s-a spus ca nu sunt bani, sa-l astepte pe patron la poarta si sa-l intrebe. Cu binisorul, da?
Eu nu ştiu de ce faceţi atâta caz că nu se dau salariile. Nu zicea Simona că “Banul i-a dezvatat pe multi de remuscari si i-a convins, hipnotic, ca merita sa-si amaneteze virtutile pe-o mana de arginti picati la timp in buzunar”? Bine vă face Julius că nu vă plăteşte, aşa se menţine integritatea profesională.
P.S. Julius, îţi trimit pe mail numărul de cont unde pot primi banii pentru comentariul ăsta 😉
@camionagiu: Imi imprumuti si mie un levier de-ala, o coarba, ceva? =))
Gică, e simplu!
Gică, ăştia au innebunit!
http://youtu.be/G1_bAWezmYY
Dom’le ce sa mai…e inutil a mai dubita asupra efectului estetic incontestabil al oricarui material amorf pe care V.R il prelucreaza si il interpreteaza.Desi..eu tot pe Maestrul DINICA il apreciez ca indelebil…:-)
am citit comentariile la materialul cu Rosia Montana – toti sunt speriati de cianuri. unul nu stie ca din productia de 100% cianuri (14,7 tone anual) in industria extractiva se foloseste 13%. restul de 87% cianura se duce sa se lafaie prin preajma noastra incepand de la industria vopsitului de blugi, facutului de alimente, medicamente samd. de ce spumele tabloului lui Mendeleev toata lumea se agita numai pentru cele 13 procente cianuri cu care se rade muntele de pe suprafata pamantului si nimeni nu zice nici pas despre fleacul de 87 de procente cianuri care se baga la haine, medicamente, alimente? cianura de pe mine, din mine, de langa mine este mai “eco” decat cea de pe aur? sau s-au dus masii nobilele idealuri ale matematicii si 87& este < decat 87%? ("<", pentru cei care n-au avut cum sa vada o carte de matematica in ultima vreme, inseamna "mai mic")
Nici nu-i de mirare. E conform cu matematica “robertanastaseana”. Daca poti numara 70 pana ajungi la 180, procedand invers poti socoti 87 inapoi pana ajungi sub 13%.
Q.E.D.
Doctor in matematica – R. Anastase
@Sare’ n Ochi: Poate fiindca… e aurul nostru? :))
“Prazilienii se dau în vânt după Liga lui Mitică” 😀
@dc: Şşşşşt! C-a luat-o Universitatea ieri de la Pandurii! =))
Sa nu mai zic de milioanele de moldovenii de peste Prut care se dau in vant dupa
fotbalulfemeile de pe sport.roNu e de mirare ca rusii zic ca vor sa ne unim cu Moldova cand toti moldovenii (si cand zic toti, chiar asta inseamna – aprox 2 milioane) stau numai pe site-urile de sport romanesti.
Uitati aici o “recomandare” :
http://www.unzambetpezi.ro/2011/04/un-vecin-cu-suflet-bun/
“A fost plătit s-o facă, dar nu a reuşit nici după 72 de încercări s-o lase însărcinată pe soţia amicului său”
Intrebarea mea este : Si mai angajeaza ? Ca pentru 2500$ ma sacrific.
oare de ce nu se dau salariile?
http://media.dorombach.ro/pozes/2011/04/033_1.jpg
pofta buna julica
@Dan1: @Dan1: Hait! N-am stiut…ca nu-s fan 😀
@sare’n Ochi: Probabil din cauza concentratiei pe suprafata?
Nu stiu cata ceanura au blugii mei, cert e ca e putina spre de loc, iar in urma spalarilor repetate cred ca s-a dus naibii.
Insa aia acolo, cum bine spuneai, vor sa rada de pe fata pamantului un munte folosind aceste ceanuri.
Lucru care necesita o anumita cantitate si cred ca mai multa de cat se gaseste pe o pereche de blugi.
Aci nu mai tine de matematica, daca 13 < 87, ci tine de fizica si chimie, cata cantitate e pe cm patrat, cat timp este si la ce interval se reinnoieste.
Poate sa fie 13% folosita in industria de extragere, dar daca aia 13% sunt folositi toti intr-un singur loc, pai s-a dus dracu locul ala.