Cine e Horia Brenciu? E celebru?
Călăraşu
Am şi eu o întrebare pentru cei prezenţi: cine e, bre, Horia Brenciu ăsta?!
Serios, că îl văd peste tot, habar n-am cine e şi cu ce se ocupă, dar pot să jur că îl ştiu dintotdeauna. E ca şi cum aş fi trăit cu el în casă, am fi mâncat împreună din farfurie şi totuşi nu ştiu cine e. E înfricoşător sentimentul. E ca şi cum aş fi fost cu el în clasă, dar în acelaşi timp sunt sigur că nu a fost aşa, ca şi cum am fi fost camarazi de arme dar nu cred că e cazul, nu pare genul care să fi făcut armata.
De unde Dumnezeu îl ştiu? Am deseori senzaţia că ar fi ceva solist la Metallica, sau la Vama Veche, aşa des îl văd, dar sunt în acelaşi timp sigur că ăia sunt alţii. La fel, am senzaţia că joacă în seria Greu de ucis şi îl dă ProTV-ul săptămânal la televizor.
Sunt sigur că dacă l-aş întâlni pe stradă m-ar saluta şi mi-ar cere înapoi banii pe care mi i-a împrumutat mai demult. Nu are cum să fie altfel, îl ştiu aşa de bine! Sau la fel de convins sunt că dacă într-o dimineaţă ne-am lovi unul de altul în semintuneric prin bucătărie la mine acasă, amândoi în pijama, bâjbâind după cafea, nu aş fi deloc surprins.
Mă rog, dacă şi eu aş fi gay avea o orientare sexuală îndoielnică .
😀 “Mă rog, dacă şi eu aş fi gay”
Oare cu ce te-a suparat omul?
esti blocat pentru urmatoare intrebare!
Este de loc din Braşov, la fel ca Mihaela Tatu, Fraţii Vintilă şi alte chestii asemănătoare. Do you see a patern here?
Eu il iubesc pe Horia Brenciu.Canta bine,e destept,frumos si cu bani.daca ar veni si devreme acasa… dar chiar e gay?Pacat,cum ii pierdem noi pe toti. Blog are?Poate il votam si pe el
După cum arată, cred că cel mai des te-ai izbi de el în dreptul frigiderului… =))
Puneţi, bre, mascota în partea dreaptă. 🙂
Pentru mine Brenciu e un fel de Dan Negru. Urlă întotdeauna, râde isteric, etc.
Şi da,subscriu la ce a spus @Călăraşu. Simt că îl cunosc pe Horică de parcă aş fi fost în clasă cu el.
@eftimie: da. Adrian Calarasu iti face tie campanie pt. festivalul ala ,, Cerbul de Aur,,. de Ceasul Rau, de ce nu pomeneste?
sancta simplicitas!esti sigur ca are rost sa stii mai multe? Pe de alta parte, daca ai avea orientarea respectiva, ai primi peste noapte o persoana despre care nu stii mai nimic? mai ales una atat de obositoare ca Brenciu? (ca niciodata nu am avut rabdare sa il ascult ).cred ca ar trebuie sa fii hopelessly romantic ptr asta…
Ma, esti nebun? Omul asta a fost candva mai celebru decat Botezatu si mai indragit decat Cotabita.
trebuia sa radem, sau cum ?
@aleena: Are, e cu numele lui si dot ro.
@andryusha: A folosit careva butonul cel nou?? Ah da, nu fii rau maaaai!
@RoseN: ai vazut? au corectat textul dupa observatia ta! cica ,,orientare sexuală îndoielnică,,!!
oare ce inseamna asta? ceva mai ofensator decat precedenta afirmatie?
Adrian Calarasu, tu poate nu stii nici cine e Ogica, Monica Tatoiu si altii… Ne lasi cu de-astea, daaa? =))
@eftimie: Sa inteleg ca Brenciu e de 3 ori barbat?
@aisha: DAAA, pai am vazut, cred ca vor sa fie “politically correct” ce-o mai fi insemnand si asta :))
Bre, Călărașu, chiar m-am străduit să găsesc umorul din scrierea ta, însă, poate mi se trage de la excesul de Maggy pentru ciorbe și supe folosit la fripturi, nu m-am prins de șustă. Robingo, Neața sau Sarabanda chiar nu-ți spun nimic? Că nici mie…
Hai, ce dracu ne mai izmenim atata, doar pentru ca Brenciu a brevetat concursul de cultura generala, inaintea DC? Ce, nu mai tineti minte Robingo ? Ca doar acolo ne-am exersat noi, astia mai batranii, si la Feriti-va de magarus!
El este Horia Brenciu!!
Horia Brenciu e tipul ăla de’i miroase in fiecare dimineaţă din septembrie a cafea :))
Nu stiu. Sa inteleg ca nu castig nimic cu raspunsul asta ????
Brenciu e stramosul lu Razvan si Dani plus fata in chiloti. Si are si voce. Ceva intre Inna si vocalu de la Cotabita.
stiu ca avea un matinal si nu ma lasa sa invat…
stiu altii cine e
http://www.narcisvirgiliu.ro/blog/horia-brenciu-tepar-fara-scrupule/
Eu va pot spune ca vecin …ca este ok…mai mult ca artist…mai tre sa dea si el jos ca mananca cam mult:))
daca e celebru? acum da!
@Claudiu: cică e un cântator din dramba si mare actor? unde o fi jucat?
Horia Brenciu e un fel de Adrian Enache mai simpatic…e un om care canta ok (pentru ca are o voce misto si lista de evergreenuri la el), vorbeste relativ coerent si rade mult si zgomotos. Si care apare la televizor incomparabil mai putin decat multi altii de care ar trebui sa intrebam cine sunt. Nu`s vre`un fan, dar omu` e chiar o prezenta suportabila comparativ cu fauna de la TV. Poate ni`l pune Adriana metalista in week`end 🙂
@Lepka
Auzi, cre’ca Adriana Metalista mai degraba si-ar smulge o ureche, decât sa-l puna pe Brenciu! =))
PTR. Dan 1 Citii prima oara Adriana Metallica. Si ma speriai, ca doamna in cauza ma defini de varsta matusalemica cand am gangurit ceva de genu ca imi plac muzicologi din trupa lui Lars Ulrich.
@iulian rinder
Nu bre, aia era Metallica Oradea! :))
Da’, Monica Tatoiu, cine e ?
Eu nu inteleg care e problema cu Brenciu, pana la urma e o aparitie educata in showbizul romanesc, are voce, are scoala de muzica din cate stiu, vorbeste frumos si la radio si la TV… care e problema? O preferati pe Inna?
Horia Brenciu este unu care a scapt in ograda si a atacat toti porci si nu se mai opreste din mancat…..sa vina la fitness vecinu…ca il fac eu sa dea jos:)
sunt si eu de partea lui brenciu on this one. de cate ori a aparut, in afara de aparitiile la maruta, poate, a creat o stare de buna dispozitie, canta live, e amuzant. intr-adevar, e cam voluminos, dar eu nu pot sa ma leg de aspectu asta, fiind in aceeasi configuratie (congregatie) 🙂
Il cunosc eu pe Horia Brenciu asta : http://blog.warlock.ro/2011/02/19/horia-brenciu-versus-corporati%c8%99tii/
E absolut evident ca brenciu e gay.Nu inteleg ce legatura are cu muzica iar comparatia cu solistul Metallica e creepy… cu cel de la vama veche e asemanator insa.
Uitati cine e horia brenciu.
http://www.youtube.com/watch?v=LjSFhVnw2Co&NR=1
Mie imi place de Brenciu chiar daca e gay (un bun prieten de-al meu a impartit patul cu el)