Concursuri

Rezultatele concursului de mimă cu pisici

În primul rând, aş vrea să spun că a fost una dintre cele mai disputate ediţii ale concursului nostru, am avut cel puţin şase răspunsuri care meritau marele premiu, ceea ce nu s-a mai întâmplat niciodată. Deci, nu ne-au plecat chiar toate valorile din ţară, încă mai avem olimpici la pisici printre noi.

În condiţiile astea, am suplimentat pe loc fondul de premiere cu trei sincere felicitări şi o pungă foarte mare de popcorn. Să vedem mai întâi cine a câştigat aceste premii speciale.

Sincerele noastre felicitări merg mai întâi la Madi, pentru răspunsul: „Nu e nici un film, e Irina Margareta Nistor, traduce”. Un răspuns foarte, foarte aproape de marele premiu. Răspunsul corect era Veveritza_bc, nu Irina Margareta Nistor.

Tot sincere felicitări şi pentru Mălina şi filmul „Ilustrate cu flori de câmp”, cu Draga Olteanu Matei. Mai încearcă cu filmul ăsta, sunt şanse să câştigi la un moment dat.

În fine, tot sincere felicitări şi pentru Andra, cu „Mongol: The Rise of Genghis Khan” – nu se potrivea, dar am premiat tentativa de linguşire.

Un premiu special, locul 4, constând într-o pungă foarte mare de popcorn, a fost câştigat de Luana, cititoarea noastră de 6 ani în faţa căreia tremură concurente experimentate precum Cristina Ş. sau Monica. În plus, Luana învaţă foarte bine, deci, pe lânga punga foarte mare de popocorn de la noi, ar trebui să-i mai cumpere şi mama ei una, să fie două.

Înainte să trecem la premiile oferite de Husse România, îi urăm multă sănătate şi viaţă lungă motănelului de doar 18 ani al lui Şerban. Sperăm că nu suferă cu prostata.

Şi acum, iată câştigătorii premiilor pentru pisici.

Marele premiu, constând într-un pachet de 2 kg de hrană uscată pentru pisici, nisip pentru pisici şi o litieră, toate oferite de Husse România, este câştigat de Moni, pentru filmul

Gone with the wind,

cu Clark Gable şi Vivien Leigh. Un trolling de calitate.

Premiul 2, un pachet de 2 kg de hrană uscată pentru pisici şi nisip pentru pisici, merge la Ana, pentru Underground.

Iar premiul 3, litiera pentru pisici, este câştigat de Cami, pentru Greu de ucis.

Îi rog pe câştigători (de fapt, câştigătoare; iată-ne, deci, un site de intelectuali abstruşi şi femei cu pisică) să confirme că sunt din Bucureşti şi că au pisică, iar în caz contrar să anunţe ca să redistribuim premiul.

Vă mulţumim pentru atenţie şi comentariile apreciative la adresa obiectivităţii juriului şi vă aşteptăm la ediţia specială de Crăciun a îndrăgitului nostru concurs, când un avea un premiu special oferit de Husse România şi Mireille Design.

Share:

37 comments

  1. Cici 11 December, 2013 at 14:01

    Eu n-am pisica. Bine, nici n-am castigat vreun premiu, dar am zis ca e frumos sa anunt 😀
    LE Si am uitat sa precizez ca nici n-am participat la concurs …

  2. Dan1 11 December, 2013 at 14:07

    Eu am sa zic decât traditionalul “mânarieee!” :))

  3. janedoe 11 December, 2013 at 14:11

    în primul rand io cred ca Madi trebuia să caștige acest concurs mânărit!
    și 2: Mânărieeeeeee!!!

  4. Mariana 11 December, 2013 at 14:13

    @Dan1: eu decat te sustin!

  5. karmapolice 11 December, 2013 at 14:14

    ma persecuti nu-i asa? biata mea pisica deja plange amarata cu coada sub pat

  6. Andra 11 December, 2013 at 14:19

    Bunnnnn!!!! Asa da! Un concurs (aproape) corect! O sa agat in brad ‘sincerele felicitari’. Ma bucur ca ati refacut stocul, ca parca nu mai aveati, da’ acum m-am linistit.

  7. Cami G. 11 December, 2013 at 14:25

    Pisicile mele va transmit: “-Sa le mancati voi, ba!”.(cre’ca se refera si la litiera)
    Si, evident, traditionalul “Mieow-uneli fericite!” si sa va aduca Mosu’… ce va dorim noi. 😀

  8. Dan1 11 December, 2013 at 14:42

    @Andra: In anii trecuti, iarna se dadeau felicitari calduroase, dar anul asta bugetul pentru 2014 n-a fost înca promulgat. :))

  9. Serban 11 December, 2013 at 14:42

    Din păcate nu suferă de prostată. Și nici de altceva care să-l impiedice să facă pișu peste tot.

  10. Malina 11 December, 2013 at 14:49

    Multumesc mult pentru felicitari. O sa i le dau motanului meu: Porcu!

  11. Dana 11 December, 2013 at 14:51

    Al meu are doar 16 ani, diabet si e orb deci sansele sa nimereasca litiera aia sunt foarte mici. Mancarea nu pare de regim asa ca am participat oricum ca observator independent. Si ca o concluzie: manarie clar.

  12. ana 11 December, 2013 at 15:12

    Confirm si orasul si motanul negru. Multumim, si io, si Vasile.

  13. Cristina Ş. 11 December, 2013 at 15:13

    Monica …. :-< … te gindesti la ce ma gindesc si eu?

  14. marcian 11 December, 2013 at 15:19

    Catre: redactia DC
    In atentia: admin

    Cu ocazia concursului de mima cu pisici, editia de Mos Nicolae, cititorii (necastigatori) va ureaza traditionalul “Manarieeeee!” si, de asemnea, felicitarile calduroase pe care nu le-am primit.

    Semnat:
    Un grup de cetateni indignati din Drumul Taberei

  15. Andra 11 December, 2013 at 15:22

    @Dan1: ma multumesc cu astea, bine ca mi-au reabilitat astia blocul si n-am nevoie de cele calduroase.

  16. Belle d”Imagination 11 December, 2013 at 15:30

    Eu de ce nu am primit sincere felicitări?

  17. Moni 11 December, 2013 at 15:42

    Mița (Baston) a mustăcit mulțămită iar eu am sărit în sus! 🙂

  18. Sunday 11 December, 2013 at 15:46

    Dati-mi voie sa ghicesc: concursul fost jurizat de o comisie din Camera Deputatilor.

  19. sebra 11 December, 2013 at 15:50

    eheiii…daca aveam eu pisica, altfel statea treaba!

  20. madi 11 December, 2013 at 15:52

    @janedoe: Multumesc, ma simt onorata, hehehe! E manarie clar, in primul rand pt ca era de fapt Irina MARGARINA Nistor, nu Margareta, cum a fost citat, de unde rezulta faptul ca unora le-ar cam trebui ochelari si 2) acea coada era clar de pisica batrana, de unde deducem ca Veveritza_bc n-avea cum sa fie raspunsul corect, dat fiind ca I.M.N. traduce din vremuri imemoriale, adica de cand eram eu mica!
    P.S. Acesta este un comentariu apreciativ la adresa obiectivitatii juriului! Rog sa fie tratat ca atare! 🙂

  21. monica 11 December, 2013 at 16:05

    @Cristina Ş.: =)) Taci, fata!

  22. Cami 11 December, 2013 at 16:27

    Ei, iata, un concurs aproape corect (eu sunt multumita, dar motanul Bribidon va transmite: “Marlanie! Asta era raspuns si pentru ceva de bagat la ghiozdan ca sa pot folosi litiera aia cu spor!”).

    Asadar, da, confirm ca am motan, confirm ca stam la Capitala.

  23. Ina_adevărata 11 December, 2013 at 17:06

    Permiteți-mi pe această cale să urez un călduros “sincere felicitări” tinerei speranțe Luana, din partea cititorilor din provincie, nepisicari.

  24. N.A. 11 December, 2013 at 17:26

    Sub sloganurile “Jos injustitia pisiceasca si “huo, discriminatorilor” si, considerand ca nu are nici un fel de importanta faptul ca nu am si nici nu imi voi lua pisica, fac un apel la voi, frati participanti nedreptatiti (adica aia de n-ati castigat nimic sau prea putin) sa iesim in strada, sa manifestam! Mi se pare o discriminare odioasa a celor ce n-au dat raspunsuri corecte!

  25. monica 11 December, 2013 at 19:05

    @N.A.: #unitisalvammimacupisici!

  26. Mariana 11 December, 2013 at 19:33

    @monica: Daca as fi castigat (ceea ce e era imposibil din moment ce n-am participat), ti-as fi dat tie castigul, pentru aia mici.

  27. laura 11 December, 2013 at 19:41

    Curat mânărie! Si eu am zis Die Hard! 🙁

  28. Silva 11 December, 2013 at 21:15

    pisica n-am, necastigatoare sunt, din Dr Taberei sunt, asa ca ma alatur grupului de cetateni indignati mentionati de Marcian

  29. l@ura 11 December, 2013 at 22:18

    #JosOdioasaDictatura!#pipipecovor #caoricumemaicomfortabildecatlitieravoastra #OccupyDailyCotcodac

    un grup numeros de motani frustrati care si-au pierdut rabdarea

  30. Ciprian 11 December, 2013 at 22:59

    Trebuia sa castige Cristina.

  31. Silva 12 December, 2013 at 00:06

    daca prin absurd n-ar fi fost manarit concursul si ar fi castigat unul dintre noi, astia din Drumul Taberei, intruneam conditiile de participare? Era ca si cum am locui in Bucuresti?

  32. Cristi 12 December, 2013 at 08:26

    Si tentativa mea de linguseala cu “Genghis: The Legend of the Ten” de ce nu a fost bre premiata, nu meritam si eu niste felicitari amarate acolo? Huooo, manarie.

  33. Suminona 12 December, 2013 at 10:23

    Manarie !!!! … alt comentariu e de prisos si inafara subiectului …

  34. Luana 12 December, 2013 at 17:28

    eu sunt luana si eu nu mai sint mica am avut demult 6 ani acum am 7 ani si stiu sa numar pina la 2 infinite si stiu toate literele de la toate alfabetele din lume si din alte lumi mai indepartate
    ce ma mai bucur ca am primit un premiu la un concurs atit de greu foarte greu
    este o punga mare de popcorn sau este o punga si mai mare
    ca il trimit pe bunicul sa o care la el acasa pina vin si eu pe la el sa mi-o dea sa o maninc
    acum nu pot ca am burtica plina de sirop pentru tuse saracuta de mine
    mami nu mai vrea sa imi cumpere popcorn ca ma doare burtica saracuta de ea ca sint bolnava si ma dor urechiusele saracutele de ele ca a intrat vintul pe o ureche si a iesit pe cealalta si a facut furtuna in cap asa ca ma doare

  35. Tiberius 12 December, 2013 at 19:12

    Nu manarie ! miaunarie ! stiti ca la porc se zice porcarie…

  36. Tiberius 12 December, 2013 at 19:17

    @Luana: Las’ Luana ca daca stranuti iti iese furtuna din cap dar sa o trimiti in panze albe numite batiste ca sa navigheze mai repede spre tarile calde…

  37. Tiberius 13 December, 2013 at 00:37

    @Tiberius: … asa ca la pisici, o cotco-cotcarie.