Postul nu e post destul

Motivaţională

Julius

Sor-mea aia mică urmează de câteva luni un program de slăbire – cu rezultate foarte bune, de altfel. Fin psiholog, cum mă ştiţi, mă gândesc aseară să-i dau o motivaţională şi-i povestesc de o prietenă de pe facebook, o fată grăsuţă acum ceva timp, care nu s-a menajat cu dieta până n-a dat jos vreo 30 de kilograme.

– Acum arată beton, mă, zic. E bunăciune! De când a slăbit, postează zilnic cinci poze cu ea.

– Păi nu mai pierde timpul, mişcă-te repede. Ştii tu, până nu-şi recapătă stima de sine.

Share:

27 comments

  1. ioana 12 December, 2013 at 03:51

    mai ales ca si ea se grabeste! 5 poze pe zi!!! Poate, Doamne fereste, apuca si prinde pe altul…! Sa vezi tu atunci la gura maica-ti! Sau, macar pana nu apuci s-o vezi pe… maica-sa…

  2. ioana 12 December, 2013 at 03:57

    plus un i, pierdut … 🙁 maica-tii

  3. Cristian 12 December, 2013 at 06:25

    Plus ca daca arata beton lucreaza la o firma de constructii probabil.
    O partida buna…

  4. sebra 12 December, 2013 at 08:02

    Plus ca s-ar putea sa nu-i placa Paul Walker…

  5. Janedoe 12 December, 2013 at 08:06

    Ce motivațională ți-a tras a’mică!! =))

  6. Dan1 12 December, 2013 at 08:53

    Ma scuzati, e vorba de sora careia îi mâncai bomboanele si prajiturile când era mica? Ca un frate mai mare grijuliu? =))

  7. NNA 12 December, 2013 at 10:08

    Stai putin, ceva nu se potriveste, daca prietena ta “grasuta” a dat jos 30 kg si acum arata beton…,hmm, esti baiat finut :))
    Fetelor, e bun de sot, chiar daca va ingrasati dupa ce va maritati (prostul vostru obicei)n-o sa va zica “draga te-ai facut cat o basculanta” in cel mai rau caz va zice “esti putin grasuta”. =))

    PS Nu trageti in mesager. 😀

  8. NNA 12 December, 2013 at 10:10

    Salut Toadere, ce faci ma, tot aici esti? 😀

  9. N.A. 12 December, 2013 at 10:44

    Hahahahahahahahaha, un like baban sora-tii!

  10. Cms 12 December, 2013 at 11:11

    Dacă deja postează zilnic câte cinci poze cu ea pe facebook, mă tem că o să ai de muncit zdravăn până primeşti o invitaţie la un film cu Paul Walker.

    P.S. Ştiaţi că pe actor îl chema şi Dead? Nici eu, dar de câte ori caut numele lui, Google aşa îmi dă: paul walker dead.

  11. Silva 12 December, 2013 at 11:18

    @NNA: bun de sot pe naiba: 1. cine sa-l prinda, ca are un sprint mai ceva ca Maricica Puica cand e vorba de de-astea si 2. despre o prietena de FB care are greutatea optima + 30 kg poti spune ca-i grasuta, ce te costa, dar daca nevasta ajunge le aceleasi proportii poti fi cava mai direct (ma rog, daca iti da mana)

  12. bogho 12 December, 2013 at 11:25

    Asta e, greutatea nu e stabila in timp, uneori mai creste (usor), alteori mai scade (greu).

  13. Mariana Faur 12 December, 2013 at 13:20

    Ai un fin spirit de observatie ceea ce iti da sansa de a fi un sot bun!

  14. Ciprian 12 December, 2013 at 14:31

    Cred ca nu-i bine sa dau like..

  15. Cristina Ș. 12 December, 2013 at 14:32

    sor’sa aia mică!!!!!!!! bine i-ai zis =)) =)) =))

  16. oake 12 December, 2013 at 14:45

    acum a apucat-o slabitul, in preajma Craciunului, sarmale, carnati, caltabosi alea alea ? eu stiam ca dupa Anul Nou nu mai ai loc sa arunci un ac in salile de fitness, nu inainte

  17. danutza 12 December, 2013 at 15:00

    @oake: Ba nu e cum spui! La romani e extins obiceiul cu “ingrasatul porcului in Ajun”. Asa si fetele… Marea majoritate merg la sala in mai, ca sa arate bine (vorba vine!) in costumul de plaja in iunie si… in noiembrie (in cel mai bun caz!) sa se muleze bine rochia de Revelion! So… 🙂
    Julica, esti un finutz! Faza cu “grasuta” care a slabit 30 de kile si acum arata beton, e super!

  18. Dan1 12 December, 2013 at 16:26

    @danutza: Cred ca a vrut sa zica “arata fier-beton. De 10mm” :))

  19. RoseN 12 December, 2013 at 16:27

    Bine bre ca sunteti voi toti frumosi si perfecti =)) dar ce noroc are cu voi omenirea ca altfel ce ne-am face, hai repejor duceti genele astea mai departe, nu stati gura casca pe site-uri de pe internet =))

  20. Dan1 12 December, 2013 at 16:43

    @RoseN: Rozico, io când citii titlul mi se paru ce zice “Multinationala”! :))

  21. bogho 12 December, 2013 at 16:43

    @danutza: Pai da acum jos ca sa aiba unde pune.

  22. ela 12 December, 2013 at 19:00

    Julius, nu te lua dupa pozele de pe FB; n-ai idee ce poate face un machiaj bun si Picasa sau Photoshop-ul ….

    Adica vreau sa zic ca nu se stie in ce masura metrizeaza mingiierile lungi si apasate pe ceafa 😀

  23. Hapi 12 December, 2013 at 19:54

    Deci sora ta te “citeste” cel mai bine 😉

  24. unmihai 12 December, 2013 at 20:13

    Eu nu stiu care-i problema cu grasutele. In anumite pozitii e chiar comod.

  25. Tiberius 12 December, 2013 at 23:13

    Barbatul la o adica este-un pictor fara frica.

  26. Tiberius 12 December, 2013 at 23:14

    P.S. Daca vorbim de motivatii barbatii sunt chemati de gratii, deci nu uitati la o adica invatatura lui Julica pe frontispiciu indica slabirea-n Rubens sacrificiu : Eu am vopseaua prea putina ca sa te pictez divina.

  27. Cosmin 13 December, 2013 at 13:22

    Motivațională frate-soră în ambele direcții 🙂