Concursuri

Concursul de mimă cu pisici, acum cu premii chiar pentru pisici!

Chiar dacă acum, în preajma sărbătorilor, v-ar fi prins bine nişte sincere felicitări de la noi, am epuizat deja, din păcate, întregul stoc de sincere felicitări plătindu-i pe autorii textelor pe care le citiţi aici, că ştiţi că ăştia nu scriu degeaba.

În condiţiile astea, popularul nostru concurs de mimă cu pisici va fi dotat luna asta cu premii chiar pentru pisici: mâncare, nisip, spray de litieră şi alte produse de întreţinere (mai puţin vaze).

Ce pot să vă spun e că mâncarea pentru pisici e de foarte bună calitate, nu se compară cu junk-urile pe care le găsiţi la magazinul de la parterul blocului. Şi, foarte important, premiile le vor fi livrate acasă câştigătorilor – un serviciu pe care, de altfel, sponsorul acestui concurs îl oferă oricărui cumpărător (numai cine n-a cărat de la dracu’ din praznic un săculeţ de nisip parfumat, de-ăla de care-i place domnului Rashi când nu face pipi pe covor, nu înţelege ce înseamnă asta).

De asemenea, concursul din preajma Crăciunului va avea un premiu atât de frumos, încât pisicuţa câştigătoare v-ar putea trece vreo două zile cu vederea faptul că nu i-aţi acordat suficientă atenţie în ultima vreme.

Vă aşteptăm, deci, mâine la prânz să vă încercaţi norocul la concursul de mimă cu pisici. Până atunci, mai recapitulaţi materia de pe IMDB.

Share:

22 comments

  1. marcian 9 December, 2013 at 07:17

    Eu am un caine, pot sa particip la concurs?

  2. adrianc 9 December, 2013 at 07:19

    E blat! Clar!

  3. Mariana 9 December, 2013 at 07:57

    Oricum e manarie, se stie!

  4. costin 9 December, 2013 at 08:28

    Domnul Rashi spune: http://i.imgur.com/9hX9BQP.jpg

  5. boemul 9 December, 2013 at 08:29

    pot da răspunsul de acum? sigur e ceva film rusesc…

  6. vali 9 December, 2013 at 08:30

    pot raspunde de pe acuma ca vorbim de filmul “cei 7 magnifici” . daca nu e asta, e clar “Shining”.

    COme on, Boris al meu are maaaaaaaare nevoie de nisip

  7. Belle d”Imagination 9 December, 2013 at 08:39

    Ba e ”How to train your dragon”
    Eu însă vreau sincere felicitări călduroase. În casa asta numai eu mi-s mâţă. Şi nu folosesc nisip parfumat, doar din cel natur când vine vorba de înrădăcinat plante

  8. NNA 9 December, 2013 at 09:40

    Baieti si unele fete puteti sa va luati gandul de la posibilitatea castigarii acestui concurs, asa cum se observa din text “…încât pisicuţa câştigătoare” acest concurs va fi castigat de o pisi. =))

  9. marcian 9 December, 2013 at 09:52

    @NNA: Da’ cine a spus ca noi participam pentru a castiga? Doar toata lumea stie ca la aceste concursuri se poarta traditionalul “Manarieeeee!”

  10. karmapolice 9 December, 2013 at 09:59

    bineinteles ca pisica mea Satan, fiind imparatul tuturor manariilor va castiga

  11. RoseN 9 December, 2013 at 10:01

    eu vreau un motaneeeeel, nu un sac de nisip :))

  12. NNA 9 December, 2013 at 10:08

    @RoseN: …si cum sa fie motanelul? :))

  13. RoseN 9 December, 2013 at 10:33

    @NNA: eiiii… frumoooooos, cum sa fie 😀
    (as zice negru, daaaar cine stie ce se mai interpreteaza:)) )

  14. Cms 9 December, 2013 at 10:38

    @RoseN: Dacă ziceai că să fie cu ochi albaştri, se interpreta şi mai mult.

  15. RoseN 9 December, 2013 at 10:42

    @Cms: 😀 nu ma intereseaza motaneii cu ochii blue si zodie aaa…
    sa fie pufosi breeeeeee =)) cu blanita moale si neteda =)) ahahahaha

  16. Claudiu 9 December, 2013 at 10:44

    Și eu care citisem titlul din avion și înțelesesem că premiul constă chiar într-o pisică …

  17. oake 9 December, 2013 at 11:50

    iar Marele Premiu va consta intr-o…. PISICA !!!!!!

  18. ThoR 9 December, 2013 at 13:19

    Si premiul merge la Radu Udrescu!!! Bravo Maestre, felicitari. A, stai, maine era concursul??

  19. Rada 9 December, 2013 at 13:35

    Pai n-am pisica. Asa ca o sa astept concursurile de mima cu pisici, cu premii constand chiar in pisici.

  20. Jerome 9 December, 2013 at 13:49

    http://gifling.com/galleries/gifs1/man-giggle-cat.gif

  21. Hapi 9 December, 2013 at 13:52

    Mie-mi pare tare rau ca nu-mi pot face poze cu pisica mea. M-ar bloca FBul 3 luni . Las ca mai trec cand ai concursuri in care nu trebuie sa ne jucam cu pisica

  22. Tiberius 9 December, 2013 at 17:50

    Pisicile vor soareci.