Concursuri

Rezultate neconcludente la concursul cu pisici

De fapt, eu aş fi fost dispus să vă acord din nou sincere felicitări pentru răspunsuri din Tarkovsky, Michelangelo Antonioni sau chiar Orson Wells, dar noul membru al juriului, dl Daniel Goace, s-a opus: „Băi, alea sunt filme? Vreau să văd nişte răspunsuri din Marea Mahmureală 1, 2, 3 sau 4, filme cu Eva Mendez, cel puţin 4-5 link-uri spre IMDB în comentarii, şi pe urmă mai vorbim! Vreau filme la care s-a plecat din sală, filme care nici nu contează, că nu pentru ele te-ai dus tu cu gagica la cinema, filme la care razi două porţii mari de popcorn şi una de crănţănele cu sos, nu pelicule dubioase ca Anul trecut la Marienbad, de nu mai are aia chef de nimic după film. Dacă vrei aşa ceva, du-te, nene, la cinematecă, aici nu impresionăm studente la Arhitectură!”

Aşa a zis dl Goace.

Share:

16 comments

  1. Serban 18 June, 2013 at 21:22

    Cine-i Goace ăsta?
    Și de ce sunt alea două litere (d și l) în față?

  2. mistretanu 18 June, 2013 at 21:27

    @Serban: Alea litere (d si l) sunt ramase de pe celalalt server. Din spam cred sa fie.

  3. RoseN 18 June, 2013 at 21:27

    Hă? bun bun, stim ca suntem v.a.r.z.a, da’ cu felicitarile noastre ce mama-dracu mia… ati facut? 😀

  4. Dan1 18 June, 2013 at 22:01

    Marea mameleala? Biiine, treaca-mearga! =))

  5. CID 18 June, 2013 at 22:50

    Dl.Goace a castigat adancul meu respect !

  6. Dan1 18 June, 2013 at 22:56

    Sa o zic p-aia cu “mânarieee!” ? :))

  7. sebra 18 June, 2013 at 22:57

    cel puţin 4-5 link-uri spre IMDB în comentarii, şi pe urmă… suntem colegi cu Toader, până își face milă M3Bis să ne scoată de la moderare.

  8. Marian S 18 June, 2013 at 23:18

    Dl. Goace? Sigur merge bine noul server? Adică nu mănâncă diacritice? Ia să facem o probă: ă.

    Da. Ciudat. Ipoteza mea cade.

  9. Lepka 19 June, 2013 at 00:09

    Deci, dl Goace nu si-a dat seama ca acesta e un site de CULTURA!

    Pe de alta parte, e bine ca-l mai tempereaza cineva pe Julius cu jurizarile, pentru ca adusese manaria la asa un nivel incat curand aveau sa castige concursurile oameni care nu numai ca nu participasera, dar care probabil nici nu intrasera vreodata pe DC…

  10. MNX 19 June, 2013 at 00:51

    Ca mine 🙂

  11. Lora 19 June, 2013 at 08:44

    N-am participat la concurs, dar ma oftic maxim ca n-am castigat, deci clar iar s-a manarit la greu. A mai aparut si dl geoace, un tip dubios, cel mai probabil alter egoul mogulului:)))))))

  12. deaddy 19 June, 2013 at 09:49

    Cultura, cultura, cultura.

    Hmmm, s-a dus dreacu’ si saitu’ asta, nu mai filtreaza limbajul obscen.

  13. Jumulici 19 June, 2013 at 17:39

    Manarie. S-a pierdut raspunsul care trebuie la migrarea pe noul server

  14. Hapi 19 June, 2013 at 20:04

    Apropo, cum e ultimul din Marea Mahmureala? Ca multi s-au plans ca nu se ridica la nivelul celorlalte doua-inainte sa fie difuzat :))
    Cinefilii sa isi dea cu parerea 🙂

  15. Ferdinand 19 June, 2013 at 20:40

    …un invidios…

  16. Dan1 20 June, 2013 at 09:10

    Ahaaa, s-a înteles într-un târziu aluzia mea subtila si s-a corectat “Marea Mahmuleală” în “Marea Mahmureală”! =))