Postul nu e post destul

Idei de concediu. Astăzi, Muntenegru

Pe româneşte “Menţineţi frîna de motor şi vizitaţi în continuare Muntenegru”. Postare plătită de SMURD în parteneriat cu Asociaţia Pensiunilor Agroturistice Mici şi Mijlocii din Muntenegru.

Share:

32 comments

  1. Goace 25 June, 2013 at 15:05

    Vaaai, domnu J, găsesc că aţi avut ceva oă să abordaţi cu haz acest subiect sensibil! Aşa cum bine se ştie, cu Dumnezeu, cu handicapaţi mintal, cu evrei şi ţigani, cu boală, cu morţi etc nu e bine să glumeşti în public. Să aveţi grijă azi cum traversaţi holul către baie, să nu treacă întîmplător metroul de Piaţa Sudului pe la dvs prin apartament.

  2. RoseN 25 June, 2013 at 15:13

    Coronita aia ce simbolizeaza? decat intreb :))

    P.S. unde e G. Damian, poate ne explica el mai bine

  3. bogho 25 June, 2013 at 15:13

    Presimt ca va urma un mic scandal

  4. bogho 25 June, 2013 at 15:21

    Apropo, Muntenegru e pe lista tarilor de vizitat in toamna, in septembrie pentru un traseu de 2 saptamani. Intentionez sa fac un traseu Bucuresti-Belgrad-Podgorica-Dubrovnik-Opatja-Zagreb-Sarajevo-Belgrad-Bucuresti. Cu oprire ca cate 2 zile in orasele mai sus amintite, mai putin Opatja unde voi sta 3 sau 4 zile. Traseu final inca nu e stabilit 100%, dar cam asta va fi “directia”

    Cine se mai baga? 🙂

  5. Goace 25 June, 2013 at 15:25

    @bogho: 2 zile în Belgrad?? Nu e cam mult? La fel în Sarajevo. Plus că mi se pare că ai sărit cam brux de la Podgorica la Dubrovnik. Decît zic…

  6. RoseN 25 June, 2013 at 15:25

    @bogho: nimeni, aici suntem numai ‘telectuali absconsi, nu bogatasi ce se plimba de nebuni cu saptamanile prin lume 😀

  7. Dan1 25 June, 2013 at 15:27

    Daca acu’ o suta de ani Arhiducele Francisc Ferdinand al Austriei ar fi vizitat Muntenegru, alte bancuri ar fi circulat acuma pe DC! :))

  8. Dan1 25 June, 2013 at 15:28

    @RoseN: Aaalo! Se zice abstruşi! 😐

  9. bogho 25 June, 2013 at 15:28

    @Goace: Poate ca nu e mult de vizitat in orasele respective, dar trebuie si odihna. Plus ca in orasele respective am prieteni, romani sau sarbi.

    De la Pogorica se coboara catre Petrovac si de acolo pe langa mare pana la Dubrovnik. In total sunt vreo 200 de km

  10. JULIUS 25 June, 2013 at 15:32

    @Goace: poate trebuia să foloseşti alt cuvânt în loc de “sărit”…

  11. janedoe 25 June, 2013 at 15:32

    @bogho: organizezi ceva cu autocaru’ de ne intrebi care ne bagam? =))

    corect era, cred, sa ne intrebi “care se mai arunca” 😛

  12. l@ura 25 June, 2013 at 15:32

    @RoseN: a’strusi si calmi, foaaarte…. caaalmi….. ~X(

  13. Dan1 25 June, 2013 at 15:34

    @bogho: Cre’ ca era o aluzie la un oras croat al carui nume e pe toate buzele mai cunoscut dacât o valuta dintr-o tara africana! :))

  14. bogho 25 June, 2013 at 15:34

    @RoseN: trebuie sa consum cumva si cele 25 de zile de concediu pe care le mai am de luat pana la sfarsitul anului.

  15. bogho 25 June, 2013 at 15:36

    @janedoe: Nu. Suntem cu 3 masini. Din care una vine din Turcia (niste prieteni de acolo care sunt din Sarajevo).
    Dar am 2 locuri libere in masina mea

  16. Dan1 25 June, 2013 at 15:40

    @bogho: Poti sa mergi si 10 zile la munte la iarna, la Bansko, de exemplu, nu tre’ sa le consumi pe toate-n acelasi loc! :))

  17. sebra 25 June, 2013 at 15:42

    Bine că n-ai venit cu ideea asta acum 2 zile, că te găseau țap ispășitor.

  18. bogho 25 June, 2013 at 15:43

    @JULIUS: Asta-i buna rau. 🙂

    @sebra: Ideea e de vreo cateva luni bune, undeva prin februarie am dat si anunt pe facebook care se baga. Ca sa stiu cum vorbesc pt cazare. Daca la Belgrad, Opatjia si Zagreb as rezolva pt 8-10 persoane, pentru celelalte orase e mai complicat.

    PS. Viaductul ala pare periculos doar pentru autocare. Au cazut 2 acolo (unul romanesc, unul sarbesc) in ultimii ani.

  19. Dan1 25 June, 2013 at 16:07

    @bogho: “unul românesc si unul la reconstituire” trebuia sa spui! :))

  20. bogho 25 June, 2013 at 16:09

    @Dan1: Nu, ca ala sarbesc a cazut prin ’98. Vreo 20 de morti si la ei. Dar mai sunt sigur camioane cazute intre timp.

  21. sebra 25 June, 2013 at 16:12

    @Dan1:
    =))

  22. Arsulici 25 June, 2013 at 17:53

    @bogho: Deci al nostru a fost reconstituirea… 😀

  23. bogho 25 June, 2013 at 17:59

    d@Arsulici: da

  24. ErRon 25 June, 2013 at 20:10

    Iar pentru alpinisti, Himalaya! Sectorul pakistanez!:D

  25. Dan1 25 June, 2013 at 20:23

    @ErRon: Scuza-ma dar nu ma pot aptine sa n-o zic p-aia: “alpinistii ma depri!” =))

  26. ErRon 25 June, 2013 at 20:38

    E un citat din vreo celebritate? Vreo diva autohtona?

  27. Dan1 25 June, 2013 at 20:54

    @ErRon: Mai rau! E dintr-o reclama! La un telefon, parca! =))

  28. RoseN 25 June, 2013 at 20:58

    @ErRon: ia: http://www.youtube.com/watch?&v=otH-DgaBoJI :))
    ce-i drept si Julica era depri zilele trecute ca n-avea tenesi… ce nu inteleg e de ce nu ne-a declarat si marea fericire de-ai fi incaltat 😀 cele bune nu se impart cu noi? 😀

  29. Dan1 25 June, 2013 at 21:58

    @RoseN: Merci Rozico! Ala era! :))

  30. Ferdinand Ș. 27 June, 2013 at 08:53

    @RoseN: cele bune se-mpart pe facebook, draga 🙂

  31. RoseN 27 June, 2013 at 10:45

    @Ferdinand Ș.: mdeaaah, am observat, ma simt discriminata ca am inchis bunatate de feisbuc :)) nţ-nţ, jos dictatura!!!

  32. Cristina Ş. 27 June, 2013 at 11:40

    he, pacat … poza cu tenisii era un fel de “aici sint donatiile felicitarile dumneavoastra” ;))