Postul nu e post destul

Dragostea începe la 3 ani

Vivi Floricică

Conversație nocturnă:

– Cu cine te-ai mai jucat azi?

– Cu Sonia.

– Sonia e noua ta prietenă?

– Nu, e ubita mea.

(Haaa? M-am blocat…)

– Și tu ești iubitul ei?

– Da, eu sunt ubitu ei.

– Dar cum v-ați făcut voi iubiți?

– Păi a zis că o ubețc și ea a zis mie că ubește pi mine. Și a pupat. În fiecale zi a pupat pi Sonia.

– Înseamnă că ești fericit.

– Nu sunt filicit, doar ubit.

– Și cum arată Sonia?

– Nu alată.

– Aaa, nu arată? N-am știut. Dar cum e ea?

– E Sonia. O fifiță mică.

– Și ce faceți voi când vă întâlniți?

– Am ghijă di ea să nu bată copiii.

– Da??? Ea bate copiii sau cum?

– Îi bat io! Uite așa dau, și la cap, și la pept, și la bultă, și la pucioale…

– Tu bați toți copiii pentru Sonia?

– Nu pi toți, câte unu bat. Până îi telmin.

– va urma –

Sper să nu sufere ca după Ștefania, care l-a părăsit pentru niște ”bieți mai mali, dus cu ei la ea tatasă”.

Important e că știe că fericirea cu iubirea nu prea au treabă.

Share:

20 comments

  1. Luke 29 June, 2013 at 09:35

    Peste un an o sa vina acasa zicand : Felicitari mama ,esti bunica :))

  2. geo 29 June, 2013 at 10:07

    ha ha ha … Sonia a pus ochii pe o pereche de teniși roz cu toc de 10 cm ?

  3. sebra 29 June, 2013 at 10:29

    Măcar îl pupă. Prima dragoste a lui fi`miu, nici nu-l pupa, da-i iubea pe toți.

  4. Ferdinand Ș. 29 June, 2013 at 10:53

    – Tu bați toți copiii pentru Sonia?

    – Nu pi toți, câte unu bat. Până îi telmin.

    :)) :)) :))

  5. Xanax 29 June, 2013 at 11:14

    se confirma, fetelor le plac baietii rai. sau mai mari.
    aaaaa, eu am fost exmatriculat de la gradinita 😀

  6. Ina_adevarata 29 June, 2013 at 11:29

    La cinci ani, văru-meu- întrebat dacă-i place o fetiță din vecini- a răspuns bărbătește: “nu, că-i curg mucii”.

  7. sebra 29 June, 2013 at 11:40

    @Ina_adevarata:
    =)) La 5 ani pretențiile sunt mari. Fi`miu a refuzat-o pe una pe motiv că nu avea studii. Fetița crescuse la sat și părinții nu au dat-o în primii ani la grădiniță.

  8. RoseN 29 June, 2013 at 11:51

    Iubirea este atunci când te săruţi tot timpul. Pe urmă, după ce ai obosit cu sărutatul, mai vrei încă să fii împreună, şi atunci începi să stai de vorba. :))
    P.S. Ştiu că surioara mea mai mare mă iubeşte, pentru că îmi dă mereu hainele ei, şi ea trebuie să meargă să-şi cumpere altele. =)) (desteapta asta mare)

  9. camionagiu 29 June, 2013 at 12:29

    Un viitor Jul, ceva mai sangvin

  10. Popp 29 June, 2013 at 13:06

    Asta cu “Am grijă să nu bată copiii. Îi bat eu.”, îmi aduce aminte de aia cu convinsul.

  11. RoseN 29 June, 2013 at 13:59

    @camionagiu: Maestre Camio, ne e dor de-un text [-O<… si nici macar n-avem pretentii sa fie d'ala cu secsuleț :)) (da' nici nu ne-am supara)

  12. RoseN 29 June, 2013 at 16:26

    Mai are oare rost sa ne racim gura de pomana mentionand ca apar pe ici-colo texte de pe acest sclipitor blog de… cuuultura, desigur, fara a se preciza sursa?
    http://www.funkydonkey.ro/jokes_140953

  13. Dan1 29 June, 2013 at 18:09

    Vaaai ce comentarii obscene din copilaria mea îmi vin la acest text! Din pacate sunt prea obscene ca sa le scriu pe un site cu asa tinuta morala ca DC! =))

  14. Gabitzmic 29 June, 2013 at 18:41

    Metodic de mic ! Promite, he, he, he..

  15. Gabitzmic 29 June, 2013 at 18:42

    @sebra: Cu inima mare, se zice ! :))

  16. Dan1 29 June, 2013 at 19:50

    @RoseN: Ma scuzati, pare un plagiat dupa Cougar, clar! 😐
    Si cine e aceasta Adriana Erika?

  17. Marian S 29 June, 2013 at 19:58

    Băiat normal, ce mai.
    Mie îmi căşunase pe educatoare:
    – De ce, mă? întrebase tata.
    – Fin`că are ţiţi mari şi flumoase, ce, tu nu vezi??? 😳

    Şoc din copilărie; de atunci am rămas cu un fix pentru chestiile de care am pomenit. 😯

  18. ametist 30 June, 2013 at 16:05

    This brings back memories 😛
    In gradinita am suspinat si io dupa fro 2 individizi (cand aveam 3 si respectiv 5 ani). Nu mai stiu nici cum ii cheama, imi aduc aminte doar cum urlam la bunica-mea sa ne impozeze 😛 Cred ca astia doi au fost singurii (ne)fericiti care nu au avut desene distruse de mine, scaunele trase de sub fund sau tigaite izbite in cap 🙂

  19. bogho 1 July, 2013 at 11:36

    Hmm. Sa imi fac griji ca Diana sta mai tot timpul cu Luca pe la gradinita?

  20. N.A. 1 July, 2013 at 16:54

    Mda, e greu cu iubirea asta. Si fiu-miu cel mic dupa ce a tavalit juma’ de gradinita (imbrancit, pupat, pus paturica in cap), acu’ sufera in amor dupa Luxi. Cale nu vobeste cu el. Nu vea sa fie pietena lui. Eu zic ca e din cauza ca ei nu i-a aplicat tratamentul cu imbrancit, pus paturica in cap, etc.