Postul nu e post destul

Câţi bărbaţi au fost înaintea mea?

Belle d”Imagination

Generaţii de bărbaţi s-au frământat să afle răspunsul la această întrebare. Au găsit algoritmi, ba se înmulţeşte cu 2, ba se scoate integrală de volum, ba se fac şedinţe informative cu babele din bloc pentru a afla adevărul.

Pe vremuri, răspunsul era uşor: dacă se păta de sânge cearceaful, răspunsul era că erai primul. Desigur, nici femeile nu sunt proaste şi au inventat între timp câteva metode să dea kilometrajul înapoi, de juri că acum au ieşit pe poarta fabricii. Fiindcă, în definitiv, e vorba aici doar de o fantezie, iar nenumărate generaţii de femei au învăţat că un bărbat cu fanteziile îndeplinite şi stomacul plin e un bărbat fericit.

Ca să simplific niţel răspunsul: o femeie s-a culcat cu câţi bărbaţi a vrut. Iar dacă simţiţi nevoia să vă confirmăm că sunteţi darul Domnului pentru femei în aşternut şi că nu ne-am culcat înainte decât cu bărbaţi care nu ne-au făcut fericite-n aşternut, ce să vă zic? Simţiţi.

Din partea mea, prefer să ştiu că şi-a asumat o alta ingrata sarcină de a vă educa şi şlefui instinctele naturale. Căreia, dacă sunteţi nişte tipi mişto, îi vom purta recunoştinţă.

În locul vostru, altă întrebare mi-aş pune: ”Câţi vor fi după mine?” Iar dacă vreţi ca răspunsul să fie ”niciunul”, atunci încercaţi să nu mai puneţi întrebări tembele.

Notă Beni Goace: Belle, hai să reformulăm întrebarea: „Cu câţi bărbaţi s-a culcat o femeie înainte să se culce cu primul?”

Share:

53 comments

  1. Gabriela 21 June, 2013 at 05:40

    Cu femeile ” barbate ” se pune la numar ?

  2. Nero 21 June, 2013 at 06:35

    Me gusta 🙂

  3. Marian S 21 June, 2013 at 07:32

    În spiritul toleranţei, întrebarea “Câţi bărbaţi au fost înaintea mea?“ este unisex.

  4. Petronius. 21 June, 2013 at 08:09

    Adevarul este ca niciodata nu am intrebat; de ce ? pentru ca nu am vrut sa stiu.

    Au fost insa cateva situatii cand ea a vrut neaparat sa stiu ca eu am fost al doilea; o singura data am auzit alta cifra (desi nu am intrebat) cand am comentat ca fiecare barbat este al doilea … atunci contorul a fost incrementat (cu unu).

    Revenind insa, ma intreb ce o fi in mintea barbatului care chiar intreaba asa ceva si vrea sa stie !?

    O fata (pe care nu am sa o uit) mi-a spus odata ca o femeie nu va uita trei barbati din viata ei: primul, ultimul si inca unul 🙂

  5. Goace 21 June, 2013 at 08:19

    Nici titlul nu l-ai pus bine. Ai fi făcut trafic mai mare cu “VEZI AICI Câţi bărbaţi au fost înaintea ta, în funcţie de zodie”

  6. Sorin 21 June, 2013 at 08:27

    Printre curvele din Frankfurt a.M. era o zicala: spalata e ca noua.

  7. Alt Marian 21 June, 2013 at 10:42

    În locul vostru, altă întrebare mi-aş pune: ”Câţi vor fi după mine?” Iar dacă vreţi ca răspunsul să fie ”niciunul”, atunci încercaţi să nu mai puneţi întrebări tembele.

    Mda….

    Cântecul bufonului

    Când eram flăcău la mama
    Hei ce ploaie şi ce vânt
    Dam şi eu prin fete iama
    Fiindcă plouă pe pământ

    Dar când mi-a mijit mustaţa
    Hei ce ploaie şi ce vânt
    Tot în râs am luat viaţa
    Fiindcă plouă pe pământ

    Dar de când m-a ars nepasta
    Hei ce ploaie şi ce vânt
    Şi mi-am luat si eu nevastă
    Plouă-ntruna pe pământ

    Şi de-atunci, bătu-o-ar gaia
    Fie ploaie, fie vânt
    Beau şi eu cât toată ploaia
    Care cade pe pământ

  8. geo 21 June, 2013 at 10:42

    a raspuns serveru’: Error establishing a database connection, mare lucru era dacă știa și unde este faina

  9. RoseN 21 June, 2013 at 10:51

    Bai dar ce gagici virgine ati avut voi astia de comentati p’acisilea :)) le-ati luat de la gradinita? nu de alta, dar de la o anumita varstaaaa (ca tot zicea Julica undeva ca Cititorul nostru standard are între 22 şi 40 de ani, studii superioare şi o inteligenţă mult peste medie) e chiar penibil sa vii cu treburi de astea al doilea, al treilea, al x-ulea…
    dar ma rog, probabil gagicile voastre nu citesc DC =))

    P.S. NIIIIIICE Belle:D

  10. Mortyse 21 June, 2013 at 10:58

    Belle a pus punctul pe tz!

  11. CID 21 June, 2013 at 11:12

    Cel mai bine e sa ai minimum 2 tipe simultan.Dupa asta nu te mai intereseaza absolut deloc cati au fost inaintea ta si ti se falfaie de cati vor fi dupa tine.Poate ca e si mai bine sa ai 3,eu am incercat,dar am renuntat rapid,pur si simplu nu faceam fata cu timpul.Desigur e mai greu sa explici la revelion sau alte cazuri de ce lipsesti dar daca ai un serviciu care presupune deplasari dese e mai usor.

  12. Dan1 21 June, 2013 at 11:13

    “nenumărate generaţii de femei au învăţat că un bărbat cu fanteziile îndeplinite şi stomacul plin e un bărbat fericit”
    Serios? Si de ce-ar vrea o femeie ca barbatul sa fie fericit? Scopul ei e tocmei invers! 😐

  13. Luke 21 June, 2013 at 11:19

    @Dan1 Nu vorbi rau de nevasa-mea.:))

  14. marcian 21 June, 2013 at 11:29

    Sunt foarte curios daca cel mai mare hetero.se.xu.al in viata Catalin Botezatu se intreaba ” Cati barbati au fost inaintea mea?”

  15. Cms 21 June, 2013 at 11:31

    “În locul vostru, altă întrebare mi-aş pune: ”Câţi vor fi după mine?” Iar dacă vreţi ca răspunsul să fie ”niciunul”, atunci încercaţi să nu mai puneţi întrebări tembele.”

    Sau aplicaţi metoda Othello. 😛

  16. zidanne 21 June, 2013 at 11:42

    “error establishing a database connection” – nu va prieste noua casuta sau ce?

  17. Andreea M. 21 June, 2013 at 12:10

    @Cms: Sper ca nu intinez idealurile nimanui daca sunt de acord cu apropoul fin, subtil si abscons batut de tine…
    @RoseN: Exact, de la o varsta incolo si ideea ca NU vor mai fi altii devine desueta…
    In rest, toate bune, Si toti buni va doresc 😀

  18. Dan1 21 June, 2013 at 12:22

    Vad ca va preocupa ce a spus Belle la sfârsit si anume ”Câţi vor fi după mine?”. Stiam un banc cu unul care posteaza un anunt pe un site de matrimoniale “Vreau sotie”. A doua zi gaseste 200 de raspunsuri la anunt, toate de la barbati, toate spunând “Ia-o pe-a mea!”

  19. bogho 21 June, 2013 at 12:25

    Nu cred ca barbatii intreaba cati au fost inainte, ci mai degraba femeile sunt cele care isi dau drumul la gura, ca sa se laude si sa fie un fel de avertisment fiindca “pot sa gasesc pe altul cand vreau”

  20. Dexter 21 June, 2013 at 12:29

    Si, ca sa terminam analiza la toate timpurile, putem sa ne intrebam si “Cati barbati sunt acum?”, sau, dupa caz, “Cate femei sunt acum?” 😀 😛

  21. geo 21 June, 2013 at 12:50

    @Dan1: bre da neam de traistă ești, păi abia acuma spui … dă link-ul de la anunț că poate mai au și alții nevoie de el … pentru un prieten zic =))

    ps: și nu mai dezinforma că de o viata mă chinuii să îmi învăț consoarta “că un bărbat cu fanteziile îndeplinite şi stomacul plin e un bărbat fericit”

  22. Dan1 21 June, 2013 at 13:04

    @geo: Deci conchid ca raspunsul la întrebarea lui Belle ”Câţi vor fi după mine?” este “Sper ca macar unul, saracu’ de el!” =))
    Si doi beee: Toate stiu, fara sa fie învatate, ca “un bărbat cu fanteziile îndeplinite şi stomacul plin e un bărbat fericit” si de-asta se straduiesc din rasputeri sa-l faca nefericit! Ca ce-i aia, atâta fericire? =))

  23. geo 21 June, 2013 at 13:59

    @Dan1: la noapte e chiar o fericire să dorm pe balcon … sper să nu primesc flotant și la iarna =))

  24. Chițușcă 21 June, 2013 at 14:01

    Cu așa răspunsuri nu mai văd motiv de supărare când spune un bărbat despre femei că “toate-s virgine..” sau “virgina d’acului..”. Nu văd de ce trebuie discutat subiectul, nu-i nici măcar de râs, fiecare să-și pună întrebări despre viața lui, nu a celorlalți.

  25. Marian S 21 June, 2013 at 14:01

    Câţi bărbaţi au fost înaintea mea?

    Păi odată, când se dădea deodorant Athos, au fost foarte mulţi. Dar am apucat toţi pentru că s-a dat doar câte un flacon, să ajungă până în fund la ultimul. 😯

  26. Belle D'après Midi 21 June, 2013 at 14:25

    Când mi-a zis “Mi-e teamă să întreb de unde atâta iscusință…” i-am răspuns degajată “Ah, pasiune … faptul că am fost prostituată 10 ani din viață nu cred să aibă vreo influență … trebuia să-mi plătesc studiile cumva!” Nu-mi dau seama dacă a înțeles că glumeam, că nu m-a mai căutat … 🙂
    O femeie s-a culcat cu câți bărbați a vrut. Adevărat.

  27. Io 21 June, 2013 at 14:34

    Femeile astea nenorocite sunt de doua feluri: curvele, care se combina cu toti si curvele naibii, care se combina cu toti, numai cu tine nu.

  28. Luke 21 June, 2013 at 15:58

    Sau pentru Julius,cati barbati erau inaintea mea la coada la magazinul sportiv pt tenisi.

  29. ioana 21 June, 2013 at 17:17

    Oare ce cautare a dat @Chiţuşcă pe google de a ajuns aici?! 🙂

  30. ErRon 21 June, 2013 at 22:00

    Sigur, nu vreau sa par inadaptata pe site-ul asta, dar n-ar fi mai importanta intrebarea “Cine au fost/ vor fi cei cu care…?” nu neaparat cati!:D

  31. sebra 21 June, 2013 at 22:50

    Asta tot femeile intreaba?

  32. Belle d”Imagination 21 June, 2013 at 23:31

    Belle, hai să reformulăm întrebarea: „Cu câţi bărbaţi s-a culcat o femeie înainte să se culce cu primul?”
    @Beni Goace2: Mea pulpa. Nu cred în idioţenii legate de zodie aşa că n-am cum să aleg titluri jenibile.

    După cum ziceam mai sus: S-a culcat cu câţi a vrut. Ce e aşa de greu de înţeles că viaţa fiecăreia dintre noi se învârte în sensul dorinţelor noastre?

    @Dan1: Dacă nu te măriţi cu el ca să puteţi fi fericiţi, de ce dracu îţi mai complici viaţa? Şi o mai strici pe a altuia

    @CMS: don doctor, într-adevăr, metoda Othelo asigură certitudinea că nu va mai fi nimeni după tine. Din nefericire asigură şi certitudinea că vei începe propria agendă neagră cu nume masculine.

    @ Belle D’après:
    Iosefini la un show de magie scoate un iepure din pălărie. Toată lumea în delir, mai puţin o doamnă din primul rând cu o expresie plictisită. La final maestrul nervos o întreabă ce nu i-a plăcut. ”Domnule Iosefini, dvs numiţi asta magie? Un nenorocit de iepure dintr-o pălărie??? O nimica toată. Uneori noi femeile reuşim să scoatem un bou întreg din inimă”

  33. ela 22 June, 2013 at 12:46

    barbatul care pune o asemenea intrebare e un bou, iar femeia care raspunde o gâsca!
    Daca se imperecheaza, ajung direct in Cartea Recordurilor:Bou cu pene sau gâsca cu coarne 😀

  34. Dan1 22 June, 2013 at 15:42

    Hm, hm! Belle, acum cred ca ar fi cazul sa te întrebi “câte texte vor mai fi dupa al meu?”! :))

  35. JULIUS 22 June, 2013 at 16:51

    @Dan1: tocmai am verificat butonul de donaţii. e un raport corect între ce-am găsit acolo şi numărul de texte 😀

  36. Ina_adevarata 22 June, 2013 at 17:10

    Hai, mă, terminați. Văd că v-a scăpat știrea zilei: de azi înainte, Monica Tatoiu se va pricepe și la se_x.

  37. ErRon 22 June, 2013 at 17:18

    @Ina_adevarata: La se_xul cui??:D

  38. RoseN 22 June, 2013 at 17:30

    La Mulţi Ani şi sanatate doamna Sor’sa, şi sa vi se implineasca toate dorinţili, de exemplu sa v’ajute universu sa-l insuraţi p’asta micu, c’uite cum se trezeşte el aşeeea cu faţa la cearşaf, nu era mai bine totuşi la o nevasta, sa aiba şi motiv? :))

  39. Dan1 22 June, 2013 at 17:54

    @JULIUS: Nu e nici macar de-o pereche de tenisi? De-aia?… :))

  40. Belle d”Imagination 22 June, 2013 at 19:48

    @Dan1:
    de fapt întrebarea care mă arde e alta, câte alte texte îmi vor fi primite şi după câte pot să intru în rândul domnilor autori.

  41. Serban 22 June, 2013 at 20:35

    @Alt Marian: Dacă tot e citat, să spunem și că este cântecul de final al lui Feste din A douăsprezecea noapte de Shakespeare. În excelenta traducere a lui Mihnea Gheorghiu, muzica aparținând inegalabilului Dan Andrei Aldea.
    Și originalul:

    When that I was and a little tiny boy,
    With hey, ho, the wind and the rain,
    A foolish thing was but a toy,
    For the rain it raineth every day.

    But when I came to man’s estate,
    With hey, ho, the wind and the rain,
    ‘Gainst knaves and thieves men shut their gate,
    For the rain, it raineth every day.

    But when I came, alas! to wive,
    With hey, ho, the wind and the rain,
    By swaggering could I never thrive,
    For the rain, it raineth every day.

    But when I came unto my beds,
    With hey, ho, the wind and the rain,
    With toss-pots still had drunken heads,
    For the rain, it raineth every day.

    A great while ago the world begun,
    With hey, ho, the wind and the rain.
    But that’s all one, our play is done,
    And we’ll strive to please you every day.

  42. Dan1 22 June, 2013 at 20:54

    @Belle d”Imagination: Ca sa-l citez pe Dirty Harry? Te-ntrebi: “Do I feel lucky?” :))

  43. Marian S 22 June, 2013 at 21:28

    Câţi bărbaţi au fost înaintea mea?

    1. De gen masculin: Nero, Petronius, Goace, Sorin, Alt Marian, Geo, CID, dan1, Luke, Marcian, CMS, Zidanne, bogho, Dexter, Chiţuşcă, Luke, Julius, Şerban. Cu voia dumneavoastră, ultimul pe listă, io.

    2. De gen feminin: nu acesta este subiectul postării.

    Mno, cine vrea să mă contrazică este rugat să intervină. 😯 🙄 😳

  44. Dan1 22 June, 2013 at 22:14

    @Marian S: Io! De ce m-ai scris cu minuscula? =))

  45. monica 23 June, 2013 at 02:29

    Nu stiu de ce, dar presimt ca “minuscul” va fi noul “gra-s-a” ;)))))))))))

  46. raluiuliana 23 June, 2013 at 03:51

    Acum am realizat ca nevoia de a sti raspunsul la intrebarea “cati au fost” sta cu cinste printre celelalte necesitati de la baza piramidei lui Maslow :-p
    Ce ti-i si cu tineretul depravat din ziua de azi! Nu era mai bine pe vremuri , cand nu exista s.ex in afara casatoriei?
    Erau toate partile in avantaj :
    – faceau si avocatii un ban cinstit – in caz de nepotrivire de caracter
    – scapau bietii barbati de insomnii si calcule gen “găsit algoritmi, ba se înmulţeşte cu 2, ba se scoate integrală de volum, ba se fac şedinţe informative cu babele din bloc pentru a afla adevărul.”
    Serios , si asa au destule probleme : ma uit numai la Julius , care , nu destul ca duce grija castigarii feliei de cremsnit cea de toate zilele – atat pentru el cat si pentru domnii autori , a procurarii felicitarilor , dar trebuie sa tina minte si unde naiba tine pisi faina … Si cel mai tare m-a impresionat drama prin care trece de cand cu tenisii

  47. Dan1 23 June, 2013 at 07:35

    @raluiuliana: Numai mogul sa nu fii, este? =))

  48. Dan1 23 June, 2013 at 19:23

    Sebra, 4mall, LMA! (ca mai intru si io pe FB, da?) :))

  49. Radu Vasile 23 June, 2013 at 21:51

    Am facut primul pas spre directia de a ajunge mogul media ca distinsul:) Imi amintesc cum urmaream cu admiratie pe ilustrul in emisiune la Mandruta. Astazi m-am strambat si eu pe la televizor si acu am nevoie de aprecierile voastre pe facebook la pagina urmatoare:)
    Deci total offtopic, dati si voi like si comentati despre mine ca sunt un baiat frumos:)
    https://www.facebook.com/DuminicaPovestilorAdevarate

  50. Marian S 24 June, 2013 at 09:05

    Domnu` Dan, ţi-am pus-o mică
    Deşi trebuia D mare;
    Nu muri acum de-oftică
    Pen`că eu îmi cer iertare!!!

  51. Alt Marian 24 June, 2013 at 21:41

    Cineva mi-a sters comentariul, asa ca o sa-l repet:

    numai fraierii îsi pun întrebari existentiale. Filozofia “succesului” se rezume în citatul atribuit (incorect) lui Ludovic XV: “Dupa mine potopul”.

  52. N.A. 25 June, 2013 at 09:08

    Si zi asa, barbatii sunt curiosi de ai de dinainte si de ai de dupa. Da’ de aia din timpul… nu vor sa stie nimic?

  53. underscore 25 June, 2013 at 16:46

    @Petronius.:
    Daca primul si ultimul sunt unul si acelasi, de alti cati isi va aminti ? De inca unul sau de inca doi ??