Postul nu e post destul

C-aşa e-n tenişi – sondaj de opinie publică

Postarea cu tenişii de 700 RON ai lui Julius a aruncat în aer întreaga blogosferă românească, efectele simţindu-se până în îndepărtatul Monte Carlo.

În urma acesteia, mai mulţi producători internaţionali de încălţăminte s-au oferit să investească sume cu până la două zero-uri pe post de publicitate în Daily Cotcodac. Asta numai dacă ştiu cu exactitate ce încălţări preferă cititorii revistei.

Iată, aşadar, care este scopul real al acestui sondaj de opinie pe care îl publicăm mai jos. Vă rugăm să citiţi cu atenţie, să n-avem vorbe după aia că ştiaţi răspunsul, dar aţi crezut că nu mai e timp şi aţi greşit din grabă.

 

[poll id=”34″]

Share:

49 comments

  1. sebra 28 June, 2013 at 15:06

    #freegigi!

  2. Cristi 28 June, 2013 at 15:07

    Si cititoarele? Huo misoginilor. :))

  3. NusuntN.A. 28 June, 2013 at 15:15

    Exact, io nu votez ca nu a zis nimic de tocuri!

  4. N.A. 28 June, 2013 at 15:16

    Exact, io nu votez ca nu a zis nimic de tocuri!

  5. Cms 28 June, 2013 at 15:16

    Eu prefer nişte săndăluţe cu un pic de platformă şi toc înalt, împreună cu posesoarea lor.

  6. gobblin 28 June, 2013 at 15:17

    Cititoarele oricum cumpara pentru sotii lor …

  7. Dexter 28 June, 2013 at 15:17

    29 de votanti si doar 3 (l.e. pana sa postez au fost 6, dar tot putini) comentatori??? Asta miroase a manarie … sau era ceva cu PSD pe-aici? 😛

  8. Dexter 28 June, 2013 at 15:20

    @N.A.: Poate de “toace”, ca tocuri sunt alea de la usa, nu? 😛 😀

  9. Cristiana 28 June, 2013 at 15:20

    Da’ cu gumari n-ai ma?Huoooo
    @CMS si bici,nu uita biciul =))=))=))

  10. N.A. 28 June, 2013 at 15:31

    @Dexter: Nu, am verificat, tocuri e corect. :))

  11. Ciprian 28 June, 2013 at 15:32

    Nu dati banii pe prostii, luati tenisi la copii.

  12. Belle d”Imagination 28 June, 2013 at 15:34

    Şi mogulul ce câştigă?

  13. coradob 28 June, 2013 at 15:44

    Si adidasii cu toc de ce nu sunt in sondaj? Sau ciocatele de vara/toamna/iarna? Sau slapii de domn serios? De aia se duce tara asta de rapa dom’le!

  14. janedoe 28 June, 2013 at 15:58

    vaaaai, “conversi,gen”???
    la noi acasa se vorbeste omeneste, nu asa. =))

  15. janedoe 28 June, 2013 at 15:59

    @Cms: cam cat de umpic?

  16. Rushenne 28 June, 2013 at 16:05

    @janedoe: =)) A pierdut-o definitiv pe diva. :))

    PS – Io inca nu stiu ce sa raspund.

  17. N.A. 28 June, 2013 at 16:07

    @janedoe: =)) =)) =))

  18. Laura 28 June, 2013 at 16:11

    Flip-flopsi cu vedere la lutul patriei pus la pastrare in calcai si la unghia incarnata.Deci,da,flip-flopsi decomandati.

  19. janedoe 28 June, 2013 at 16:19

    fata, Rushenne, N.A., lasati prostiile si dati click pe CONVERSI, GEN! ca io vreau fabrica ca aia de la Dragasani (pt. cine isi aminteste tenesii cu acelasi nume)

  20. sebra 28 June, 2013 at 16:19

    Sa inteleg ca mai mult doriti sa-l vedeti pe CMS in sandale pe tocuri decat liber pe nea Jiji?? Ce oameni!

  21. Cristiana 28 June, 2013 at 16:51

    @Sebra Cemesica poate posta DOAR cu stetoscopul…atarnand…rece ca Siberia =))=))=))=))

  22. Cristina Ş. 28 June, 2013 at 17:01

    1 – @janedoe: :)) =))

    2 – @Cristiana: asea, asea, CeMeSe poza in stetoscop!!

    L.E.

    @janedoe: ma duc acasa sa votez si cu clona pentru “conversi, gen” ca la mine acasa nu se vorbeste omeneste :)) :))

  23. Ina_adevarata 28 June, 2013 at 17:04

    Mă scuzaț’ că îmi permit să vă corectez sondajul, da’ și la noi la pedeleu se dă încălțări. La adunările normale se dă cizme dă cauciuc portocalii și uneori, de inundații, primim și pantofi cu toc.

  24. Ina_adevarata 28 June, 2013 at 17:05

    @janedoe:
    Ejti magistrală.

  25. geo 28 June, 2013 at 17:13

    Definiţia succesului – să ai bani de teniși =))

  26. Marian S 28 June, 2013 at 17:31

    Dacă duminică ar fi alegeri anticipate, de încălţări vă arde vouă?

  27. Serban 28 June, 2013 at 17:44

    @Ina_adevarata: Portocalii?! Neah! S-a dus moda.
    Roșii e mai trendii. Io am galbeni și nu-s răi nici ăștia.

  28. Dexter 28 June, 2013 at 17:45

    @geo: Ce-am fost si ce-am ajuns: pe vremuri aveam tenisi de jucat fotbal in spatele blocului si adidasi de mers la scoala si iesit in oras … Acuma se pare ca nu se mai joaca fotbal si tenisii s-au reprofilat 😉

  29. Mariana 28 June, 2013 at 18:02

    @janedoe: Fataaa, ai grija, sa nu dea navala admiratoarele pe DC, ca ne linseaza Mebis de cata treaba o sa aiba. :))

  30. Radu Vasile 28 June, 2013 at 18:24

    E totusi impresionant cati oameni nu spun adevarul, sau sa o vedem in mod optimist…. La ora cand am votat eu, erau doar 9 oameni care spuneau adevarul:) Nu precizez care adevar, pentru ca adanc, adanc in constiinta voastra stiti voi care… (constiinta sau adevar, ca nu conteaza):)

    Doamne, ce glume proaste fac:(

  31. Rushenne 28 June, 2013 at 18:51

    @Mariana: Or sa vina si aici cu pretentii: sa ne bage in spam, gen. :))

  32. Ferdinand Ș. 28 June, 2013 at 19:10

    @Rushenne: ;))

  33. Mariana 28 June, 2013 at 19:33

    @Rushenne: Socializam si noi umpic cu d’alde Toader si platitorii de taxe germani. Oricum, n-are Mebis inima sa ne lase mult pe acolo, ca ne iubeste. :”>

  34. Cms 28 June, 2013 at 20:04

    @janedoe: Cât să nu trebuiască să fiţi duse în braţe la ortopedie.

  35. windwhisperer 28 June, 2013 at 20:10

    unde se dau * gumari * ???;)

  36. Janedoe 28 June, 2013 at 20:35

    @Ina_adevarata: sper că nu-s și albastră! =))

  37. Janedoe 28 June, 2013 at 20:37

    @Mariana: fataaaa, ale cui admiratoare?
    @ CMS: da’ ce-ai dragă, nu ne poti cara in brate la ortopedie? sau ne faci gra.se?

  38. Serban 28 June, 2013 at 20:42

    Vine ba­dea Ioan la doctor:
    – Zâua bună, don’doftor, mă doare rău chișioru’ ăsta. Și nu ghe’acu’, ghe tri ani, Doamnie, ca­că-l.
    – Să vedem bade, descalță-te.

    Gata să cadă pe spate, doctorul își revine cu greu:
    – Bade, ai mai fost la doctor cu durerea asta la picior?
    – Apăi am mai fo’, preste gheal, la despensariu.
    – Și nu ți-a zis că înainte să mergi la doctor, când ai așa ceva, să te speli pe picioare?
    – Ba mi-o fo’ zâs, da’ era un doftor așa tânăr, că n-am avut încreghere.

  39. Cms 28 June, 2013 at 20:53

    @Janedoe: Ba cred că aş putea să vă car în braţe la ortopedie, dar nu-i mai bine să vă duc în braţe în altă parte? 😛

  40. Janedoe 28 June, 2013 at 20:55

    @Cms: adică unde? la cardiologie? sau și mai rău, Doamne-ferește, la obstretică-ginecologie?

  41. raluiuliana 28 June, 2013 at 21:23

    si poate producatorii de incaltiminte vin, in urma sondajului , cu o oferta serioasa de sponsorizare pentru matzele care mimeaza -ce , numai motanul din poveste sa fie incaltat?
    @ CMS – eh , balerini , sandalute cu platforma ,cu tocuri , cui ii pasa – important sa aiba ca accesoriu o piersicutza :))

  42. Mariana 28 June, 2013 at 21:50

    @Janedoe: Daca ne duce el la obstetrica e nasol, nu mai nastem in veci! :))

  43. Cici 28 June, 2013 at 23:53

    Sper că este vorba de un producător internațional respectabil care are calapoade pentru jumătăți de numere. Și mai sper că are pe stoc treizeci și șapte jumate când îl întreb eu, la modelul pe care îl vreau eu și fix la culoarea care îmi trebuie. În caz contrar, eu nu particip la sondajul mai sus afișat.

  44. lulu 29 June, 2013 at 08:12

    Dap. Eu m-am vazut nevoita sa renunt la optinea cu remus cernea, pentru ca mi-e frica sa nu propuna ca obligatorie casatoria intre persoane de acelas sex.

  45. Ferdinand Ș. 29 June, 2013 at 10:58

    @lulu: aaaa … bine, bravo! eu nu m-am gindit la asta, dar ai dreptate!!!
    pai intre persoane de acelasi secs apar conflicte pe tenisi, gen. si sandale etc.

    @Janedoe: :)) :)) apai numai asa ar avea si el sansa sa asiste la!

  46. Gabitzmic 29 June, 2013 at 18:39

    Ah, cum devalorizeaza oamenii astia sandalele…ntz, ntz..

  47. Cata 30 June, 2013 at 15:46

    Bre, eu sunt mai… traditionalist: am doua perechi de opinci – una din piele si una facuta din cauciuc de camera de roata. Nu ma incadrez in sondaj 🙁

  48. suminona 1 July, 2013 at 10:23

    Deci clar … raspunsul corect e 6 … sa inteleaga Julica o data ca trebe sa isi bage si el un picior in gropa …
    Ps. nu o cunosc pe sora-ta si nici nu recunosc vre-o tentativa miseleasca de a sugera “victimei” sa se insoare . Am spus!

  49. roberth 1 July, 2013 at 22:54

    #freegigi! (2)