Promo

Mare expoziţie de pisici în week-end. Intrarea cu vaze strict interzisă

Sâmbătă şi duminică, între orele 10 şi 17, iubitorii de pisici (deşi, sincer, nu cred că există şi altfel de oameni, dar dacă totuşi există nu ne adresăm lor, fiindcă ăştia sunt oameni răi şi nu intră pe Daily Cotcodac) pot vedea la Sala Palatului peste 200 de pisici de rasă din toată lumea, în cadrul Expoziţiei Internaţionale Felina de Primăvară. Vor fi acolo motănei Exotic Shorthair (verii lui Rashi), Norvegiana de Pădure, Albastru de Rusia, Maine Coon, Don Sphynx, persane de toate felurile, bengaleze şi multe alte rase drăguuţe.

Evenimentul, organizat de Asociaţia Felină SofistiCAT (Daily Cotcodac este partener media, logic), include şi un concurs de frumuseţe – e interesant de văzut, probabil pisicile care vor pierde se vor răzbuna făcând pipi pe pantofii juriului.

Puteţi cumpăra de acolo absolut toate produsele şi accesoriile pentru pisici, dar şi brăţări, cercei, poşete sau tricouri cu pisici pentru dumneavoastră. Veţi arată astfel ca un pisicar adevărat, ţinută obligatorie la concertele Cat Stevens şi Pussycat Dolls.

De asemenea, există şi o campanie de donaţii în bani sau hrană pentru animalele din adăposturi, iar mai multe organizaţii de protecţie a animalelor vor aduce pisici spre adopţie. Deci, dacă vreţi o pisicuţă, veniţi sâmbătă sau duminică la Sala Palatului.

Mâine dimineaţă vom avea un concurs extraordinar de mimă cu pisici dotat cu premii în invitaţii la Expoziţia Internaţională Felina de Primăvară, tricouri cu pisici şi, desigur, sincere noastre felicitări.

Vă aşteptăm mâine dimineaţă pe Daily Cotcodac, altfel vom conchide că nu ne acordaţi suficientă atenţie.

Share:

42 comments

  1. RoseN 3 April, 2013 at 17:42

    Ioooooooooooooooooooi ce draguuuuuuuuuuuuut!!! aaaaaaa, pup la pisi!

    P.S. ca sa revenim:
    Vorbesc doua prietene:
    -Am facut cunostinta pe net cu trei barbati: primul este bogat, al doilea – destept si c.u.lt iar al treilea este un dansator desavarsit. Pe care sa-l aleg?
    -Stii draga, cred ca cel mai usor e sa-l inveti pe primul sa citeasca si sa danseze.

  2. monica 3 April, 2013 at 17:46

    Rog mogul a corecta “Dools”. Corect e ” THE Pussycat Dolls”!! 😀 Si sper ca nu vorbesti serios cand spui “COMPANIE de donatii”… ca imi deschid si eu una! Ma fac manager!

  3. bogho 3 April, 2013 at 17:46

    In weekend sunt la Craiova, deci sunt nevoit sa spun pas.

  4. miki 3 April, 2013 at 17:58

    Vaaaai, inca un eveniment ratat si asta numa’ din cauza soacra-mii! Vrea acasa (de la sor’sa de la Bucuresti, de unde ne-am duce s-o recuperam si, cu ocazia asta m-as si vantura un pic si-as cunoaste niste cotcodaci) cand, citez: “se mai incalzeste un pic” =((
    Ma consolez cu tricoul cu pisici pe care o sa-l castig maine la concurs! :p

  5. costin 3 April, 2013 at 18:00

    Expoziția este cu pisici vii sau împăiate?

  6. Xanax 3 April, 2013 at 18:00

    partea faina e ca pe langa pisici vor fi si pisi acolo 😉

  7. monica 3 April, 2013 at 18:02

    @costin: Da, domnule! 😀

  8. geo 3 April, 2013 at 18:08

    @monica: =)) =)) … crezi că dă de băut bere din aia bună? … ar fi un motiv să vin 😀

  9. monica 3 April, 2013 at 18:12

    @geo: de care, d-aia de la party?? pai si acolo s-a dat pe baza de sacose asezate la rand de la 5 dimineata si liste… :))))

  10. Dan1 3 April, 2013 at 18:18

    Hotilor, unde sunt rezultatele de la concursul de mima de alaltaieri pe 29?

  11. gobblin 3 April, 2013 at 18:29

    O sa aveti material pentru concurs pentru 100 de ani de acu incolo…

  12. sebra 3 April, 2013 at 18:43

    Da` cu căței se poate intra?

  13. Dan1 3 April, 2013 at 18:51

    @sebra: Daaa, ai vrea sa intri cu un catel flamând si sa iesi cu el râgâind si scuipând ghemotoace de par, nu? =))

  14. sebra 3 April, 2013 at 19:09

    @Dan1:
    Păi mă gândesc că ar ieși niște poze interesante pentru Concursul de mimă cu pisici. 😀

  15. Cms 3 April, 2013 at 19:27

    @sebra: Poate pentru musical-urile americane, nu şi pentru cele cu mimă din filmele ruseşti. În ultimele predomină cadrele nemişcate şi melancolice.

  16. Cristina Ș. 3 April, 2013 at 20:24

    ca bine zici, Dan1, cind anuntati ca am cistigat NUMAI EU concursul de mima cu pisici de pe 29 martie ?!?!

  17. Cata 3 April, 2013 at 20:31

    Pot sa vin si eu cu a mea? Am o rasa noua, Drogata de Romania se cheama – http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/57971_628715170487473_709284386_n.jpg

  18. Mariana 3 April, 2013 at 20:39

    Nu-mi plac pisicile si intru pe DC. Intrebarea este daca sunt sau nu rea? Eu zic ar merge asta: http://www.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY

  19. Ciprian 3 April, 2013 at 20:43

    @Cata: dar urata mai e!

  20. Hapi 3 April, 2013 at 21:11

    Cate domnite o sa te injure pentru treaba asta 😀
    Ok, nu e voie cu vaze, da un catel acolo, cat sa fie pauzele mai energizante, merge?

  21. Cata 3 April, 2013 at 21:21

    @Ciprian: stii cum e vorba ceea: o fi urata, da-i a mea :)) Apropo, daca ii spui ca e urata, se uita la tine cam asa: http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524947_621213871237603_1690163565_n.jpg

  22. xenocid 3 April, 2013 at 22:09

    vai si deja facusem planuri sa merg, tricou cu pisica pe el mi-am cumparat mai demult, numa’felicitari sincere si invitatii nu am..maine aci sunt!

  23. bogho 3 April, 2013 at 22:12

    @Cata: Pisica a venit la pachet cu mobila?

  24. Cristina Ș. 3 April, 2013 at 22:23

    @Cata: bai, mie-mi place! cum o cheama?

  25. NusuntN.A. 3 April, 2013 at 22:33

    @costin: =)) Pazea, ca te scalpeaza pisicofilii!

  26. NusuntN.A. 3 April, 2013 at 22:35

    Imi si imaginez o varianta de atentat sau sabotaj din partea cainofililor. Intra cineva cu un soricel si ii da drumul in mijlocul salii. Pisicile innebunesc, se arunca turbate unele cu capul in altele, isi smulg zgarditele si funditele din par!

  27. sebra 3 April, 2013 at 22:51

    @NusuntN.A.:
    Da` cine te-a suspectat că ai fi N.A.? :-O

  28. Cristina Ș. 3 April, 2013 at 22:59

    @sebra: nimeni :)) :))

  29. Cristina Ș. 3 April, 2013 at 23:04

    Tom Cruise a primit certificat precum ca e irlandez, la origini

  30. monica 3 April, 2013 at 23:06

    @Cristina Ș.: Bai, degeaba! daca nu are stampila si doua semnaturi,plus apostila Haga, nu e valabil! 😀

  31. Cristina Ș. 3 April, 2013 at 23:18

    @monica: le are pe toate, cica!

  32. dc 3 April, 2013 at 23:20

    Judecand dupa traficul pe care-l fac pisicile, cred ca dailycotcomiau.ro era o alegere si mai inspirata pentru numele site-ului 😀

  33. monica 3 April, 2013 at 23:22

    @Cristina Ș.: e tare! deci poate veni, in sfarsit, si in romania! de cand isi dorea! da’ tot il refuzau astia la vama: “domn’ne, da’ ceferticat ca sunteti irlandez aveti?” 😀

  34. Savantu' 4 April, 2013 at 00:20

    Pe a mea o cheama Lady, si e ciobanesc german. E o scumpa, are 8 luni.

  35. Belle d”Imagination 4 April, 2013 at 03:37

    Bun, vaze n-aduc, fiindcă n-am.
    Pot să vin cu balansoarul?

  36. Cristi 4 April, 2013 at 08:18

    @Cristina Ș.: Cauta si el un motiv sa bea pana se facea manga.

  37. NusuntN.A. 4 April, 2013 at 09:49

    @sebra: De pe aici http://www.dailycotcodac.ro/2013/04/imblanzirea-scorpiei-indreptar-pentru-soacre/#comment-383182
    :))

  38. Alt Marian 5 April, 2013 at 18:01

    Daca si alea din poze sunt pisici …. nu stiu cine o sa mai prinda soarecii …

  39. Cleo 5 April, 2013 at 20:37

    stie cineva daca intrarea la SofistiCat este cu plata?

  40. Ciprian 5 April, 2013 at 21:39

    @Cleo: Se intră cu tricoul ud.

  41. RoseN 5 April, 2013 at 21:42

    @Cleo: 3RON cica zicea un domn comentator!

  42. mishi55 7 April, 2013 at 12:48

    Nu înţeleg: care e treaba cu vaza? Cred că sunt pe dinafară… 🙂
    Poate să-mi spună cineva?