Concursuri

Rezultatele concursului cu pisici

Scurt, să nu vă ţinem din facebook: câştigătorul marelui premiu, un salariu lunar al unui autor Daily Cotcodac, este domnul Dan1, pentru răspunsul “Argo”. Noi nu am văzut filmul, dar ştim deja că e foarte bun – ca şi “Poziţia copilului”, de altfel.

Premiul de consolare – constând într-o primă de miel la Daily Cotcodac – a fost adjudecat de dyers_eve, pentru “Copilăria lui Ivan”

Share:

27 comments

  1. Dan1 26 February, 2013 at 22:03

    Bah ce mânarie!

  2. Dan1 26 February, 2013 at 22:05

    Bine, nici eu nu am vazut filmul! Ca pirateria asta e buna, da’ tre’ sa te tii de ea! =))

  3. Alina C. 26 February, 2013 at 22:07

    Huo, eu am vazut Argo. Ati stricat bunatate de pisica pe filmul ala.

    Sigur Pozitia copilului este muuuuuult mai misto. Sunt convinsa!

  4. sebra 26 February, 2013 at 22:11

    Chiar că!

  5. m3bis 26 February, 2013 at 22:14

    De-asta nu ne luăm noi salariile? Pentru că arunci tu cu banii pe concursuri?

  6. dyers_eve 26 February, 2013 at 22:16

    Julius, stiu ca am castigat, dar pot sa-mi modific raspunsul? Pisica aia era M3bis iesind din spam =))

  7. RoseN 26 February, 2013 at 22:21

    @dyers_eve: =))=)) inca mai esti pe aici? =)) muaahahahahaha

  8. Ina_adevarata 26 February, 2013 at 22:24

    Domnule Dan1, cinefilule, acum poți să dai o bere!

  9. sebra 26 February, 2013 at 22:38

    Pun pariu că Dan1 o să refuze premiul. :))

  10. Cms 26 February, 2013 at 22:40

    @dyers_eve şi RoseN: =)) =)) =))

  11. Belle d”Iimagination 26 February, 2013 at 22:56

    http://www.youtube.com/watch?v=z0_z7umKiQA
    Luaţi de vă schimbaţi karma, să câştigaţi şi voi

  12. N.A. 26 February, 2013 at 23:13

    L-am pierdut si pe-asta. Acuma da de bani, nu-l mai vedem pe site…

  13. Rada 26 February, 2013 at 23:25

    @N.A.: Gata, s-a dus! In cateva zile o sa-si stearga toate comentariile si o sa plece la Groparu.

  14. Mariana 27 February, 2013 at 07:35

    Manarie pe fata! ~X( Pai cand s-a mai pomenit sa se dea rezultatul in aceeasi zi?! Nu tu dezbatere, nu tu vot, nu tu o sansa de a mitui cinstit juriul…

  15. Cristi 27 February, 2013 at 08:07

    @Dan1: Cum era bancul ala? Daca descarc filme de pe torenti in Jamaica inseamna ca sunt un pirat din Caraibe? :))

  16. Dan1 27 February, 2013 at 09:56

    Un rând de like-uri la toata lumea asa, de dimineata, pe inima goala!
    Domne, deci, daca M3bis, dupa ce c-a fost si în spam nu-si primeste nici salariul (si-a mai fost si bolnav când era mic, parca), eu nu mai suport atâta durere si n-o sa ridic premiul (mai ales ca zisesem Argo la oha). Julius, plateste autorii, tortionarii, impozitele si, daca mai ramâne ceva (=))), accept sa merg la Monte Carlo de ei! :))

  17. Cristina Ş, 27 February, 2013 at 10:51

    @Dan1: da, clar, oricum, tu esti cel mai in masura sa ne spuna daca a fost sau nu minarie aici ;))

  18. marcian 27 February, 2013 at 11:11

    Sunt multumit ca nu am castigat nici de aceasta data, cu toate ca am raspuns corect (surprinzator, stiu, dar adevarat ). As fi fost nevoit sa impart praful de pe toba domnilor autori si zau daca as fi stiut cui sa fac parte mai mare

  19. Ciprian 27 February, 2013 at 11:25

    Argo e o tampenie, o rusine de film, a luat Oscarul pentru mistoul facut pe seama iranienilor.

  20. Dan1 27 February, 2013 at 11:29

    @Ciprian: Invidiosu! :))

  21. Cristi 27 February, 2013 at 11:42

    @Dan1: Tu nu esti si autor? Parca ti-a publicat Julius niste texte.

  22. Dan1 27 February, 2013 at 11:45

    @Cristi: Part-time! :))

  23. marcian 27 February, 2013 at 12:11

    @Cristi: pai altfel cum ai fi vrut sa castige? Nu stii ca acest concurs este maanrit si ca spaga este in floare pe DC? Julius din ce ce crezi ca traieste?

  24. Dan1 27 February, 2013 at 12:17

    @marcian: Vezi raspunsul pentru Ciprian! 😛

  25. Ciprian 27 February, 2013 at 12:38

    @Dan1: Invidios pentru ce? Eu cand am castigat concursul de mima cu pisici macar a fost pe bune. In rest celelalte rezultate au la baza manarii, interese, relatii, prietenii. :))

  26. Dan1 27 February, 2013 at 12:47

    @Ciprian: Bre, pai de-aia. ca ala era cu felicitari simple sau sincere, pe când asta e cu bani, foloase materiale, etc… =))

  27. marcian 27 February, 2013 at 13:06

    @Dan1: asta cam asa este, cand e vorba de bani si alte valori, unii n-are mama, n-are tata 🙂