Postul nu e post destul

Gluma de furat pentru Buzdugan şi Morar

Am citit într-un ziar că aproximativ 28.000 de români vor merge în vacanţe în ţară de Ziua îndrăgostiţilor. E o informaţie greşită: doar 14.000 vor merge în vacanţă, ceilalţi 14.000 sunt nefericiţii târâţi de prietenele lor acolo.

Share:

12 comments

  1. RoseN 12 February, 2013 at 19:46

    Hai du-te ma J. =)) ce-ai mai vrea sa te tarasca si pe tine vreuna =))

  2. Stephanie 12 February, 2013 at 19:57

    @RoseN: Vrabia… Pisi viseaza =))

  3. Mariana 12 February, 2013 at 19:57

    Am vazut un mesaj “motivational” pe Fb: if you’re sad about being alone on Valantine’s day, just remember nobody loves you on any other day of the year either. =))

  4. ralucahippie 12 February, 2013 at 19:59

    Deeeci….
    1. Barbatilor nu le place Valentine’s Day niciodata, dar absolut absolut niciodata. Ei trebuie tarati de femei pentru ca, nu-i asa, relatiile nu se intampla decat intre persoane cu gusturi, preocupari si preferinte diametral opuse, in care un partner bate din picior iar celalalt este tarat.
    2. Toate cuplurile sunt heterosexuale.

    Mda, tare buzdugan-si-morar tre’ sa fii….

  5. Stephanie 12 February, 2013 at 20:06

    @Mariana: Era numa’ pentru corporatisti, nu? 😀

  6. Mariana 12 February, 2013 at 20:33

    @Stephanie: Io ma gandeam la J, dar mdea, sa zicem ca e numai pentru corporatisti (si nu ma tag-uise nimeni). 😛

  7. RoseN 12 February, 2013 at 20:45

    Acuma ca tot veni vorba despre ziuuuua asta fantastica, asa-i ca primesc scutire de la ea, pe motivul ca mi-o petrec cu voi? asa-i, asa-i? 😀

  8. Dan1 12 February, 2013 at 20:55

    @RoseN: Du-te bre în vacanţă în ţară, nu sta cu nişte misogini ca noi! =))

  9. N.A. 12 February, 2013 at 21:16

    Norocos ca barbati-miu n-am vazut! Nu ca nu mergem nicaieri si nici bona de-un film n-avem da’ pe mine m-a pocnit o raceala crunta, deci nici acasa nu vom organiza nimic…

  10. Cms 12 February, 2013 at 21:23

    @RoseN: De târât nu poate să-l târască decât agenta de pază de la primăria de sector. ;;)

  11. Adrian Calarasu 12 February, 2013 at 22:07

    Bai, adevarat, dar puteai s-o spui si tu mai cu romantism…