Promo

A doua blogonovelă Daily Cotcodac

După succesul entuziasmant al telenovelei Pacientul francez, semnată de doctorul Şendroiu (îmi amintesc şi acum cu groază de acele vremuri; doctorul intenţiona să lichideze povestea în maximum două episoade, dar isteria stârnită în rândul cititoarelor noastre l-a silit s-o lungească atât de mult încât, ca să poate scrie ultimele părţi, era nevoit să se încuie în cabinet şi să se îmbete zdravăn cu spirt medicinal), vă oferim astăzi cea de-a doua telenovelă marca Daily Cotcodac.

De data aceasta este vorba de un singur text, nici măcar lung, dar la capătul căruia vă garantez că nu vă veţi aminti exact cum a început totul, iar poveştile Simonei Catrina vă vor părea simple iubiri adolescentine consemnate într-un oracol cu coperte roz.

Vă aşteptăm aşadar la ora 9.30 în faţa monitoarelor, pentru a urmări tulburătoarea poveste de dragoste a Ioanei de la contabilitate.

Share:

13 comments

  1. dyers_eve 27 February, 2013 at 05:13

    Julien o avea mica, Babatunde o avea mare…nici nu vreau sa ma gandesc ce urmeaza 🙂

  2. Cms 27 February, 2013 at 06:12

    @dyers_eve: Ce să urmeze? Se trage linie şi se face contabilitatea.

  3. Ana 27 February, 2013 at 06:55

    @dyers_eve: Probabil ne va explica Ioana, vorba lui CMS, de ce Julien a rămas pe rit vechi, cu tva-ul ăla amărât de 19%, pe când Babatunde l-a adoptat numaidecât pe ăla vârtos şi baban de 24%. Sau nu.
    Doamne mai ţine-mă până la 9:30!

  4. Ana 27 February, 2013 at 07:00

    App., domnu’ antropolog! Se numeşte bilanţ, ăla care se săvârşeşte după ce se trage linie! :p

  5. Belle d”Iimagination 27 February, 2013 at 07:10

    Tocmai azi? Tocmai când ajung abia după 6 pm acasă? Şi când n-am acces la internet? Mă simt discriminată

  6. Xanax 27 February, 2013 at 07:17

    1, 2, 3, 4, 5! ce de insomniaci!! :))
    ori somnambuli 😛

  7. Mariana 27 February, 2013 at 07:30

    Ce le mai stiti cu teaser-ele! 😛

  8. Lore 27 February, 2013 at 08:55

    Parca a mai fost o data, nu de mult, povestea Ioanei de la contabilitate…

  9. dyers_eve 27 February, 2013 at 09:03

    @Lore: Sigur ca a mai fost…Toate-s vechi si noua toate :))
    http://www.dailycotcodac.ro/2012/11/de-ce-spun-femeile-nu/

  10. Cms 27 February, 2013 at 09:29

    @dyers_eve: Poate e o continuare. Sau poate e versiunea necenzurată. Sau e vorba de altă persoană, sunt multe contabile pe care le cheamă Ioana. :))
    P.S. Se pare că prima variantă e cea corectă. 😛

  11. dyers_eve 27 February, 2013 at 09:31

    @Cms: Sau poate e un prequel, in care aflam cum era stimabila contabila pe vremea cand nu stia sa spuna “nu” =))

  12. dush 27 February, 2013 at 09:38

    dar cum? si contabilele “iubeste”?!

  13. Gabi 27 February, 2013 at 14:19

    Sunt in urma rau..