Postul nu e post destul

Copiii aud lucruri trăsnite

Simona Catrina

Trăim în țara în care toată lumea se uită la Discovery și, paradoxal, cele mai mari audiențe le revin televiziunilor de circotecă. Cei chestionați susțin că au văzut pe canalul History cum se înmulțesc crocodilii și au mai văzut pe Animal Planet cum i-a hipnotizat Hitler pe nemți.

Toată lumea urăște etica tanga a păpușilor cu forme fără fond (dar cu fund) elegant, însă posturile care propagă asemenea tacâmuri înșfacă audiențe maxime. (Continuarea pe Fashion avec Passion… )

Share:

15 comments

  1. RoseN 15 January, 2013 at 16:19

    eeeeh lasa, ca si in cartile de povesti erau multe traznai nu doar la TV, avea dreptate cine a zis:
    Sa fiu cuminte?!! De mic il vedeam pe Tarzan plimbandu-se dezbracat. Cenusareasa venea acasa la 12 noaptea. Pinocchio zicea minciuni. Aladin era hot. Batman mergea cu 320 km la ora. Alba ca zapada locuia cu 7 barbati. Popeye fuma si era tatuat. Pacman alerga intr-o sala intunecata cu muzica electronica mancand pastile care-l agitau.
    Prea tarziu! Nu e vina mea =))

  2. Dan1 15 January, 2013 at 16:28

    @RoseN: Ca sa nu mai pomenim de Scufita Rosie… =))

  3. N.A. 15 January, 2013 at 16:32

    Fugi, fata, de-aci! Pe Jim Jam nu aud niciodata asa ceva!

  4. geo 15 January, 2013 at 17:34

    și Julică a auzit lucruri trăsnite, mai ales că a și citit o grămadă de inepții pe D.C. … cred că de aia a rămas nemăritat până acum =))

  5. Mariana 15 January, 2013 at 17:40

    @RoseN: Iar Capra cu 3 iezi e orice, numai poveste pentru copii nu: lupul, nasul iezilor, decapiteaza iezii si manjeste peretii cu sangele lor, pune capetele in geam… e prea horror pentru mine, asa ca m-am facut ca nu stiu povestea atunci cand mi s-a solicitat. 😀

  6. RoseN 15 January, 2013 at 17:57

    @Mariana: pai daaaa, si multe altele :))
    – Alba-ca zapada: Printul a sarutat-o cand era moarta: Necrofilie. De asemenea, printul poate fi si pedofil, pentru ca fata n-are mai mult de 15-16 anisori.
    – Frumoasa si Bestia: Sindromul Stockholm
    – Frumoasa Adormita: Somnofilie, fetisul s.e.xului in somn
    – Mica sirena: Zoofilie, doar oamenii si sirenele sunt specii diverse.

  7. NNA 15 January, 2013 at 18:46

    @RoseN: …fata, ce minte bolnava ai!!! :))

  8. RoseN 15 January, 2013 at 18:54

    @NNA: :)) tu ce vrei mah iubitorule de albe ca zapada sau ceva p’acolo :))

  9. NNA 15 January, 2013 at 19:14

    @RoseN: … albe ca zapada sau blonde. 😀

  10. ErRon 15 January, 2013 at 19:42

    @NNA: Da’ “panterele negre cu miscari fluide” nu te tenteza?:D Patriotule!

  11. Fratele Andryusha 15 January, 2013 at 19:43

    La 20:30 e STEAUA – Celtic Glasgow, da? Să nu uităm: STEAUA rulz!

  12. ErRon 15 January, 2013 at 19:45

    @RoseN: Eu am apucat sa citesc ceva despre un Barba Albastra, si am ajuns ca cum si-a omorat el nevasta de-a ascuns-o in dulap! Noroc ca am citit in gand propozitia, ca am putut sa motivez apoi ca-i rupta cartea si nu pot citi mai departe!:D

  13. ErRon 15 January, 2013 at 19:47

    @Fratele Andryusha: Clujenii au o strigatura care-mi place mie grozav, cu “haide U, haide U si de pierde si de nu”!:D Cred c-ar merge si la Steaua!:D

  14. NNA 15 January, 2013 at 20:21

    @ErRon: eu zic sa ne oprim cu discutia aici :))

  15. Alt Marian 17 January, 2013 at 22:05

    @RoseN: Dar de Scufita Rosie nu zici nimic, nimic?