Postul nu e post destul

Mesajul de Crăciun al lui Gică Hagi

Share:

19 comments

  1. Fratele Andryusha 25 December, 2012 at 15:55

    Stelist adevărat!

  2. gigi 25 December, 2012 at 17:03

    Craciun Fericit!

  3. dudi 25 December, 2012 at 17:11

    niciodata nu i pre devreme sa fie prea tirziu,Craciun cu bucurii si sanatate,haidi pa

  4. Dan1 25 December, 2012 at 17:22

    Asa, da’ Gigi Becali ce-a zis hahalerelor? :))

  5. geo 25 December, 2012 at 17:27

    nu trebuie multă filozofie … să faci sarmale e ușor

  6. ErRon 25 December, 2012 at 17:28

    O zicere ce-o egaleaza pe aia cu “iarna nu-i ca vara”!
    Cine-i ca noi, romanii, cu atatea genii in viata?:D

  7. Dan1 25 December, 2012 at 17:44

    @ErRon: Ar merge un “Craciunul nu-i ca Pastele”! :))

  8. camionagiu 25 December, 2012 at 18:01

    “Următorul text e cel mai greu” – Julius Constantinescu

  9. ErRon 25 December, 2012 at 18:25

    @Dan1: “Mielul nu-i ca porcul”, precum si, din punct de vedere al soferitei, “noaptea nu-i ca ziua”!:D

  10. lulu 25 December, 2012 at 18:40

    Ati supravietuit toti primei parti?
    Dupa ce l-am jefuit pe mosu’ si am devorat jumatate de porc, ce se mai ureaza? Dieta usoara? Spor la curatenia de dupa?

  11. Dan1 25 December, 2012 at 19:14

    @ErRon: Si “cauciucul de iarna nu-i ca ala de vara”! =))

  12. Dan1 25 December, 2012 at 19:14

    @lulu: Cred ca urmeaza o betie! :))

  13. Dan1 25 December, 2012 at 20:52

    Chiar e Gica Hagi acum la Digi24!

  14. Grey Cat 25 December, 2012 at 22:15

    ce-aveti, bre, cu omul? enuntul este inchegat logic: bunatatea este opusul rautatii, deci a fi mai bun inseamna a fi mai putin rau. nici macar intr-o carte de mecanica nu putea sa apara ceva atat de coerent din punct de vedere logic! faptul ca pune ambele variante in acelasi enunt, repsectiv a fi mai bun si a fi mai putin rau, arata ca omul isi intareste mesajul pentru ca stie ca se adreseaza unui grup de suporteri cu un IQ destul de bine determinat catre limita inferioara. adica sa inteleaga tot cartierul, manca-tz-as, ce-a vrut Gicutza sa spuna!

  15. Cristina Ş. 25 December, 2012 at 22:58

    @Dan1: promiti? dar cu noi, da?

  16. Cristina Ş. 25 December, 2012 at 23:03

    @Grey Cat: :))

  17. sebra 26 December, 2012 at 00:48

    Adevărul e că nu lasă loc de interpretări. E bun și ca sms de dat.

  18. deaddy 27 December, 2012 at 02:27

    Cine-i frate, Gica Hagi asta? Ca din cate-mi amintesc io e unu care a lasat cartea si batea mingea pe maidan, cum zicea mama ca nu-i bine sa fac. A, si care l-a bagat in carti pe Jiji. Care iar nu-i bine. Pa’erea mea! Hac!

  19. Alt Marian 27 December, 2012 at 09:59

    @deaddy: Vezi, de aia nu trebuie sa asculti de mama 🙂