Gluma pentru Radio ZU

Gluma pentru Radio ZU

La câte fufe a reuşit să prostească să poarte urâţeniile alea, creatorul UGG-urilor ar putea să-si facă o religie.

Share:

54 comments

  1. N.A. 21 November, 2012 at 23:33

    Un sincer si calduros “hai sictir!”, de la o fufa innebunita dupa UGG-uri! Da’ numai de-alea groase, de Pocahontas.
    Cred ca mi se va alatura si Cristina S., stiu ca si ea are.

  2. N.A. 21 November, 2012 at 23:36

    De like nici nu se pune problema! >:P

  3. RoseN 21 November, 2012 at 23:39

    @N.A.: ce stie el, barbati :))

  4. Cms 21 November, 2012 at 23:47

    Eu n-am nimic cu varietatea asta de mocasini, mai ales că sunt de regulă asortaţi cu pantaloni mulaţi pe picior… 😛

  5. N.A. 21 November, 2012 at 23:48

    @RoseN: no, da’ sa-nvete! Ca pana si barbati-miu a trebuit sa recunoasca, zambind strepezit, ca-mi sad bine si-s draguuuuuute foc! :))

  6. chocolate 21 November, 2012 at 23:50

    Slabuta gluma, pentru asta nici nu se merita sa asculti Radio zu, ca sa vezi dac-au furat-o.

  7. chocolate 21 November, 2012 at 23:53

    Aaaa, apropo, de ce nu invitati un nume potrivit sa scrie aici?
    Mihai Gainusa pe Daily Cotcodac! :))

  8. RoseN 21 November, 2012 at 23:54

    @N.A.: eeeee…pai daca esti, esti 😀 tu, nu neaparat cizmele 😀
    @Cms: hai du-te mah 😀 cum stii tu sa apreciezi rafinamentele astea :))

  9. MNX 21 November, 2012 at 23:55

    Ce ie alea UGG-uri, scuzata fie-i ignoranta, intreb pentru un prieten…

  10. sebra 22 November, 2012 at 00:01

    Bre!

  11. chocolate 22 November, 2012 at 00:01

    @MNX: E niste cizme, galosi, botosei, incaltari, mergatori, foarte scumpi, si foarte apreciati de publicul feminin. Zic “public”, nu purtatori pen’ca nu si-i permite oricine, asea.

  12. MNX 22 November, 2012 at 00:03

    Ca ie de incaltat mi-am dat seama, da’ o plansa ajutatoare, ceva?

  13. Belle d”Imagination 22 November, 2012 at 00:12

    Google it bre MNX!

    Jeez, da-s urââââte şi nepractice.

    Şi io cred că nu i-ar merge bine fondatorului. Că dacă s-a scula vreunul care să facă nişte boots care să fie şi frumoase, atunci i-a apune mintenaş steaua.

  14. N.A. 22 November, 2012 at 00:17

    @MNX: http://www.iulia-cumpara-pantofi.ro/produs_862_Cizme_stil_UGG_rosu.html

  15. N.A. 22 November, 2012 at 00:19

    @Belle d”Imagination: Nepractice?! Stii cat de comode sunt? Ca si cum ai merge in papuci de casa toata ziulica, moi si pufoase. 😀

  16. Grey Cat 22 November, 2012 at 00:24

    imi aduc aminte ce moda era inainte de revolutie: niste cizme de cauciuc DDR-iste, unele cam butucanoase, inalte, colorate uni, dar indiferent de culoare, in partea de sus aveau o banda alba. cred ca era captuseala cizmei rasfranta in exterior. desi acum imi dau seama ca erau urate cu spume, dar pe atunci, din cauza faptului ca nu le aveam, cizmele alea ma fascinasera(mama, fata desteapta, a refuzat cu indarjire sa cumpere asa ceva, nici pentru ea, nici pentru altcineva din familie) si am remarcat si faptul ca lumea le purta asortate la orice, inclusiv la haine de blana (cred ca erau practice in perioadele de ploi/topiri de zapezi), chiar daca aratau mai degraba ca din colectia de toamna-iarna pentru muncitorii de la apa-canal. privind lucrurile cu ochii de acum, zic si eu ca daca am supravietuit la asa ceva…pe langa cizmele alea, UGG-ii par inofensivi

  17. MNX 22 November, 2012 at 00:51

    @N.A.: Ce draguuuutze sunt !
    @autor : Bingo.

  18. Lepka 22 November, 2012 at 00:53

    mda,am vazut ce-s UUG`urile (merci, Google). Sunt aproape la fel de oribile ca balerinii.

  19. Cms 22 November, 2012 at 01:08

    @Lepka: Când îţi place de o fată, ajungi să-ţi placă tot ce poartă. Ştiu de la un prieten. 😛

  20. ErRon 22 November, 2012 at 02:09

    @Cms: Si daca nu-ti place, poate fi si blonda, si lungana, si medicinista, ca tot degeaba!:D

  21. Cms 22 November, 2012 at 02:13

    @ErRon: Şi ochelaristă, şi cu sânii mari, dacă am uitat să precizez până acum. :))

  22. ErRon 22 November, 2012 at 02:23

    @Cms: In acest caz, numai pacate ti-ai facut! O fi ramas biata fata traumatizata pe viata!:D

  23. Lore 22 November, 2012 at 08:45

    Asta cu “cizme stil UGG” e totuna cu “glume RadioZu stil Daily Cotcodac”. Da, is uratele si butucanoase, dar … un mare DAR: nu iti ingheata picioarele nici la -20 de grade! Cititoarele cu picioare reci stiu de ce. 😉
    Subscriu la hai sictir-ul de mai sus. Traiasca botoseii caldurosi!

  24. dyers_eve 22 November, 2012 at 08:50

    Mda, prescurtare de la UGGly =))

  25. Belle d”Imagination 22 November, 2012 at 09:23

    @NA: Nu ştiu cum e unde stai tu, dar în Bucureşti e un praf de nedescris. Nu poţi şi tu să te plimbi vreo 10 km pe jos, că trebuie să dai jos măcar un deget de praf de pe botine. Iar UGG-urile alea nu mi se par prea uşor de curăţat. Şi pe urmă, când dă câte o zloată (prietenii ştiu de ce), nu prea văd cum te protejează de apă.

  26. miki 22 November, 2012 at 09:46

    Deci da, zic siktir si io! Ca nu ma iau dupa de-alde astia care zic ca ugşii-s urăţi etc. şi şamd. Io ii purtam (la trecut, ca acu nu mai am ca s-au rupt si n-am bani de altii noi, astept sponsorizari!) ca pe ger nu raceşti la fof.., că de la picioare te ia, să ştiţi. Poa’sa confirme si doctorii de pe’aici acest fapt. Si cu colanti/pantaloni scurti arata bestial!
    Ci m-ati ‘nervat… X(

  27. chocolate 22 November, 2012 at 10:22

    @miki: Stai, fata, calma, ca noi ziceam asa, ca de fapt vrem sa vedem poze cu UGGsi cu picior cu tot, sa ne dam cu parerea :))

  28. bogdanic 22 November, 2012 at 10:44

    Daca ar fi sa-mi dau cu parerea (ceea ce nu fac, Doamne fereste!) as pune un semn de egalitate intre ugg si crocs. Sunt fiecare pentru un sezon diferit, dar ambele vin in culori diverse, sunt comode (se stie ca asta primeaza in momentul in care o lady isi cumpara incaltari) si merg cu pantaloni mulati.
    Deci, daca as comenta la gluma pentru ZU cam asta as spune. Ceea ce nu cred ca am sa fac pentru ca parerea barbatilor in ceea ce priveste incaltamintea la femei este “Vai, ce bine iti vin! O nimica toata, draga, ia-ti doua perechi!”.

  29. miki 22 November, 2012 at 11:49

    @chocolate: io fac si poze, da’ nu mai am mergatori d’aia. Cum ziceam, astept sponsorizare! vine si blacfraidei…

  30. chocolate 22 November, 2012 at 12:08

    @miki: acu’ e momentul!!! Du-te repede si cere salariu’ pe luna asta ca nu mai apuci pan’ la anu’.
    :)) Nu astepta sponsori, ca sunt luati deja toti, tu cauti bilete la meci in fata stadionului? Prea tarziu

  31. miki 22 November, 2012 at 12:18

    @chocolate: salariul? Phoaii, pai, ala-i un drept, nu tre sa-l cer. Am alte preocupari acu: dau prima de Craciun, da’ bonuri cado? lucram pe 24? da’ pe 31? probleme, probleme…

  32. chocolate 22 November, 2012 at 12:23

    @miki: Daca lucrati pe 24(decembrie), vezi ca-i ziua mea, poate-mi trimiti un cado’ :))

  33. Cristina Ș. 22 November, 2012 at 13:05

    @N.A.: deci da, da, un sincer si calduros “hai, sictir!!” 3 perechi am, chiar!

    cind o sa am internet si acasa va pun eu poza cu UGG si purtatoare, sa vad ce mai comentati ca-s urite!! si am si slapi cu blanita, da, din aia de plaja!

    da’s negri, acum am pus ochii pe unii albastri, sic!

    @miki?!?! fo … ce?!?! =)) =)) oricum, da, de la picioare te ia, da =))

  34. Cms 22 November, 2012 at 13:30

    @Cristina Ș.: Fofo, bre! Chiar trebuie să te înveţe un băiat argoul ăsta? 😛

  35. miki 22 November, 2012 at 14:01

    @chocolate: io-ti trimit, da’ dai si tu o haraşpincă ceva? 😀

  36. miki 22 November, 2012 at 14:02

    @Cms: am zis io ca tre sa confirme s-un doctor, ca al’fel nu ma credeti :p

  37. Stephanie 22 November, 2012 at 14:23

    @Cms: Barbatu-meu says: “sunt atat de hidosi incat nu mi-ar placea nici daca i-ai purta in p***a goala”.
    🙁

  38. ErRon 22 November, 2012 at 14:29

    @Stephanie: Pielea??:D

  39. Stephanie 22 November, 2012 at 14:32

    @ErRon: EZACT!!! :))

  40. N.A. 22 November, 2012 at 14:54

    @Belle d”Imagination: Acu’ m-am mutat mai la verdeata si e la fel de praf, da’ ii curatm bine-mersi cu solutie de-aia speciala de piele intoarsa+periuta. La o adica mergea si cu apa. Au aratat bestial toata toamna & iarna 2009-2010, (in care, eu fiind gestanta, au fost perfecti), purtati zilnic, prin zapada si mocirla, n-a intrat apa decat pe la sfarsit, i-am aruncat ca deja isi traisera viata. Erau albastri, acum doar ce mi-am luat rosii. 😀

  41. N.A. 22 November, 2012 at 14:58

    Si eu nu-s cu brandurile, nu erau originali. Ulterior, mi-a venit barbati-miu intr-o zi cu unii de firma, dupa ce am auzit cat au costat (plus ca nu-mi placeau, erau de-aia gen ciorapi impletiti de bunica, pe picior) i-am tras o sapuneala strasnica, am mers inapoi la mall si mi-am recuperat banii. De-atunci s-a invatat minte, saracul, sa-mi mai faca surprize, prefera sa imi dea banii..

  42. bogdanic 22 November, 2012 at 15:02

    @N.A.: Oh, yaaaa!
    A venit omu’ cu ei, tu i-ai dus inapoi si TI-ai recuperat banii…
    delicios!

  43. N.A. 22 November, 2012 at 15:03

    @Cristina Ș.: Asa, asa, pun si eu poze, ca se asorteaza de minune la fuste mini, asa face piciorusul de zveeelt… 😀

  44. N.A. 22 November, 2012 at 15:04

    @bogdanic: Deci banii nostri, da?! =)) Plus ca era cadoul meu, deci aia, de fapt, erau numai banii mei! =))
    Saracul, dup-aia mi-a parut rau ca am fost asa magareata cu el, zcea ca vazuse niste pitipoance in ugg-uri si s-a enervat subit, gandindu-se ca maimutele alea au si a lui sotie draga si iubita nu are originale.

  45. Cms 22 November, 2012 at 15:13

    Nu ştiu de ce îmi dă târcoale bănuiala că Julius a scris intenţionat postul ăsta ca să se aleagă cu nişte poze sexy de la cititoarele lui premium…

  46. chocolate 22 November, 2012 at 15:22

    @miki: ce-i aia haraşpincă? Cat costa? Si de unde iau?

  47. Cristi 22 November, 2012 at 15:48

    @Cms: Julius?

  48. miki 22 November, 2012 at 16:00

    @chocolate: Daca mai traia saracu’ nenea Rică, îţi putea explica el ce-i haraşpinca, că părea fin cunoscător al fenomenului, da’ aşa, tre să mă chinui eu. Deci, haraşpinca este denumirea generică pentru orice tărie bună de băut, mai puţin mitilicu’ că ăla-ţi dăunează la vedere. Termenul este folosit în cercuri intelectuale din Moldova, în special în barurile din haltele cefere =))

  49. chocolate 22 November, 2012 at 16:22

    @miki: aha, bine ca aflai. Acu nu-mi ajuta la nimic, ca io-s oltean =))

  50. miki 22 November, 2012 at 16:24

    @chocolate: Da, da’ nici nu stii cand te transformi in moldovean si nu ne intelegeai limba 😀 Cu apocalipsa asta, nici nu poti sti care si pe unde om ajunge…

  51. chocolate 22 November, 2012 at 16:27

    haraşpincă, auzi tu? Uite ce cuvant invatai

  52. Cristina Ș. 22 November, 2012 at 16:28

    @Cms: aaaaa .. fofo.. auzi, tu esti baiat serios, nu mai scoate limba!

    @Belle d”Imagination: pai ii dai cu un spray pt piele intoarsa si gata, stii ce bine se comporta, si pe ploaie, si pe zapada!

    @miki:”..cercuri intelectuale din Moldova, în special în barurile din haltele cefere..” :)) ;))

  53. Cristina Ș. 22 November, 2012 at 16:30

    @chocolate: oare s-o gasi si prin Oltenia ;))

  54. Cms 25 November, 2012 at 01:24

    @Cristi: Ah, acum am văzut cine e autorul-capul răutăţilor. L-a stricat Julius şi pe băiatul ăsta. 😀