Postul nu e post destul

Gluma pentru Radio ZU

Ca să fiu sincer, aveam deja titlul rubricii, dar nu strică să vă bag niţel în priză, fiindcă am impresia că în ultima vreme comentariile voastre sunt la fel de proaste ca textele noastre. E drept că, citind sugestiile voastre, am regretat că v-am întrebat, unele răspunsuri făcându-mă să cred că ne-am pricopsit cu nişte cititori de “Urzica” (să le dăm totuşi nişte felicitări aproape sincere lui Savy, pentru “Nightly Cotcodac”, şi lui Costin, pentru ideea cu Buzdugan).

Titlul rubricii de seară va fi “Gluma pentru Radio ZU”. Este un titlu cât se poate de potrivit, fiindcă această rubrică va economisi timpul celor doi tâlhari de glume, Buzdugan şi Morar, scutindu-i de supliciul de a citi texte lungi în căutare de glume pentru emisiunea lor de la radioul de taximetrişti. Îi sfătuiesc pe Groparu şi pe Simona Tache să facă acelaşi lucru, pentru că tâlharului e mai cuminte să-i întinzi ceasul şi portofelul.

Rămâneţi pe Daily Cotcodac – doar aici puteţi citi astăzi glumele de la Radio ZU de mâine!

Share:

33 comments

  1. marcian 20 November, 2012 at 14:18

    Or fi comentariile la fel de proaste ca si textele voastre, diferenta este ca noi nu suntem platiti sa comentam, pe cand autorii de pe DC castiga suficienti bani ca sa nu-i mai intereseze de pilonul 2 la fondul de pensii

  2. Ozzy 20 November, 2012 at 14:21

    Este excelentă ideea, ar fi bine să punem mâna să facem niște glume bune, că băieții nu mai găsesc material. Cică au ajuns să fure glumele lui Viorel Gaiță din anii `90.

  3. marcian 20 November, 2012 at 14:22

    Si puteai, maitre, sa desemnezi si un castigator, ca nu strica nimanui ceva felicitari inainte de sarbatori, chiar daca suntem in post. Sa stii ca felicitarile nu sunt de dulce.

  4. sebra 20 November, 2012 at 14:24

    Mda. Bine.

  5. RoseN 20 November, 2012 at 14:27

    Mno, da’ acu n-ai vrea sa fim toti aşeaaa dăştepti ca tine maestre :))
    unii se multumesc doar sa castige bani 😀 auch!

  6. Dan1 20 November, 2012 at 14:35

    @Ozzy: Ba nu, sa facem glume de autobaza ca sa-i facem de râs! :))

  7. Adi Calarasu 20 November, 2012 at 14:35

    Tinand cont că am să scriu și eu la rubricuță, văd o cale sigură către afirmare în cultura populară. Cu toate că, la ce ascultători are Zu, aș zice mai degrabă în cultura de la țară.

  8. Stephanie 20 November, 2012 at 14:47

    @marcian: Ai dreptate, eu, de exemplu, pe banii ce i-am primit pentru ultimul text mi-am luat un Audi R8 rosu cu care fac drifturi in fiecare dimineata prin fata geamurilor unui vecin misogin care uraste din ranunchi damele cu permis de conducere. Julius a incasat grosul banilor din drepturile de difuzare, iti dai seama in ce lux se lafaie porcul capitalist?

  9. geo 20 November, 2012 at 14:47

    @Adi Calarasu: am înțeles, într-o marți scrie Damian în următoarea scrii tu … și tot asa … clar rămânem la luna bisecta a calendarului Mayaș

  10. Groparu 20 November, 2012 at 14:50

    Hai, ma, mai incetati odata cu bancurile astea, nu v-o ajuns ca v-o dat 50.000 euro despagubiri? Si acum tot voi va dati loviti?

  11. geo 20 November, 2012 at 14:51

    @Groparu: acum inteleg de ce a mutat botonul de Donate mai jos … nu mai are nevoie de bani =))

  12. Dan1 20 November, 2012 at 14:53

    @Stephanie: … prin fata geamurilor lui… Andryusha? 😐

  13. bogho 20 November, 2012 at 15:00

    pai si nu era mai bine ca rubrica in cauza sa se numeasca “Radio gluma ZU”?

  14. marcian 20 November, 2012 at 15:11

    @Stephanie: ar trebui sa intrati o luna in greva, sa vada tiranul ce greu este sa scrii texte proaste de unul singur 🙂

  15. savy 20 November, 2012 at 15:13

    partea buna cu acest titlu e ca s-ar putea sa primesti mai multi oaspeti via google. Partea proasta e ca o sa scada coeficientul de inteligenta.

  16. Ferdinand 20 November, 2012 at 15:23

    Oricum, mie mi-a plăcut asta cu căutarea titlului. Am fost activ, precum ai văzut.

    Acum aștept postarea în care ne rogi să te ajutăm să găsești titlul Științei.

  17. geo 20 November, 2012 at 15:24

    @Ferdinand: ce Știință bre ?

  18. Ferdinand 20 November, 2012 at 15:31

    @geo:
    Găsiți un titlu pentru Știința… 🙂

  19. Daniel A. 20 November, 2012 at 16:15

    Julică, eu zic să le faci direct podcast, să nu se mai obosească oamenii cu lectura.

  20. geo 20 November, 2012 at 16:18

    @Ferdinand: Vel Pitar =))

  21. lulu 20 November, 2012 at 16:29

    @Julius Comentarii proaste zici? Eu zic sa-i lasam intai pe ascultatorii de ZU sa se obisnuiasca cu tastatura si apoi vb :d

  22. Alina C. 20 November, 2012 at 17:05

    Nu pot sa dau like la “Ceva ceva Radio Zu”.

  23. Ina_adevarata 20 November, 2012 at 17:26

    @Stephanie:
    Io am cîștigat mai mult ca voi toți, vă dau clasă. Am cîștigat atît de mult, încît mi-am plătit chiar și o parte din datoriile la stat!

  24. M3bis 20 November, 2012 at 17:47

    Bine, mă, că aţi câştigat toţi. Numai eu am rămas să ţin serverul tot printre murături în loc să-l mut într-un datacenter, alături de ai lui!

  25. Cristina Ș. 20 November, 2012 at 17:52

    M3bis, oare cum arata un mainframe la tine acolo, in data center din beci :-B

  26. Cristi 20 November, 2012 at 18:11

    ahh… ce pacat ca nu ascult radio zu 🙁

  27. gobblin 20 November, 2012 at 18:57

    O sa pun in postul meu un buton de donatii. Daca primesc donatii poate vin si eu cu comentarii mai bune :))

    click aici >>>> [DONATII] <<< click aici

  28. Cms 20 November, 2012 at 19:55

    @gobblin:
    >>>>> Donaţia dumneavoastră a fost trimisă <<<<<

  29. Dan1 20 November, 2012 at 21:30

    @M3bis: Lasati bre, ca noi tot pe Dvs. Va iubim! :))

  30. Dan1 20 November, 2012 at 21:31

    @Cristina Ș.: E pe balcon! Pa’erea mea! :))

  31. Suminona 21 November, 2012 at 10:18

    Gluma buna pentru morar … ” Da , recunosc , mi-am luat glumele si de pe DC !!! “

  32. Cristina Ș. 21 November, 2012 at 11:28

    @Dan1: si mainframe-ul tot pe balcon?! :))

    am inteles, si bor.canele cu mura.turi le duce AICI :))

  33. Alt Marian 21 November, 2012 at 12:55

    @Ina_adevarata: Pai înseamna ca n-ai câstigat cine stie ce, aia care câstiga mult (vezi Patriciu sau Tiriac), aia nu platesc nimic la stat (ca de aia au, ca daca ar plati, n-ar mai avea nimic si ar fi luati si de fraieri de comunitatea oamenilor de afaceri cinstiti pâna sunt prinsi).