Promo

Tricouri personalizate, noul obiectiv Daily Cotcodac

Până când vom lansa linia de tricouri cu glume “Daily Cotcodac” (apropo, dacă avem şi oameni întreprinzători printre cititorii noştri, aşteptăm un mail; noi, după cum ştiţi, n-am avut altă idee în afară de butonul donaţii – şi nu ne-am oprit din idei pentru că deja aveam foarte mulţi bani), am fost vineri până în Sun Plaza, la evenimentul Puma Creative Factory – Love Thy Planet, la desenat de tricouri.

Ideea, bazată pe un fel de vopsea simpatică, a fost destul de simplă, în mai puţin de o oră am reuşit s-o pricep. Ai nevoie aşa: de un tricou blank, de nişte vopsea Inkodye (e o vopsea simpatică, colorantul se activează doar la soare), de negativul pozei pe care vrei s-o imprimi şi de un trafalete, să nu întinzi vopseaua cu mâna. Se ia un tricoul, se dă cu vopseaua simpatică peste el (e transparentă, practic nu se vede nimic), apoi se aşează pe tricou negativul pozei pe care vrei s-o imprimi şi ieşi cu el la soare. Colorantul se va activa şi gata tricoul.

În caz că vreţi să vă faceţi un tricou cu autorul vostru preferat (fie el Puşkin, Sartre, Llosa sau Camionagiu), vopseaua Inkodye e produsă de Lumi şi n-o găsiţi decât pe net, se comandă doar din America. Însă, fără atâta efort, puteţi participa la concursul de pe www.puma.com/lovethyplanet, doar încărcând o poză cu ce iubiţi voi mai mult şi mai mult la planeta noastră (nu, mă, nu poze cu bani) şi ce aţi vrea, prin urmare, să fie conservat (eu, sincer, aş pune poze cu pisici; imposibil ca membrii juriului să nu iubească pisicile).

Regulamentul concursului poate fi găsit aici, iar premiile, reţineţi, sunt în bani. Suficienţi cât să nu vă mai bateţi capul cu vopseaua aia din America, odată ce cu ei v-aţi putea cumpăra un autor Daily Cotcodac în carne şi oase.

Share:

33 comments

  1. Dan1 29 October, 2012 at 21:31

    Daca sunt în bani nu ma intereseaza! Acu’, în prag de iarna doar felicitarile sunt valoroase! :))

  2. RoseN 29 October, 2012 at 21:33

    Ce reclame mortale face Julica, jur! zau de nu-mi vine sa-mi fac acu un tricou cu stimatul autor Camio =))

  3. sebra 29 October, 2012 at 21:35

    Rozico,
    Ia trimite tu o poză din aia, că ar fi păcat să piardă!

  4. Dan1 29 October, 2012 at 21:37

    @RoseN: Asa? =))

  5. N.A. 29 October, 2012 at 22:38

    Stephanicooo, auzi, fata, se dau autori Daily Cotcodac, cu carnita si oase, chiar! Punem bani impreuna? 😉

  6. Lepka 29 October, 2012 at 22:39

    Io totusi n`am inteles. Se activeaza la soare si noaptea (sau la lumina becului) tricoul devine iar blank? Sau, vorba cantecului, “ce-ai activat, activat ramane”?

  7. geo 29 October, 2012 at 22:43

    ideea nu este rea, aș sugera chiar tricourile care se activează la soare în timpul unui concurs de tricouri ude … dar anotimpul nu este cam nepotrivit pentru așa ceva ? =))

    ps: askimet ala știe de: contratimp ? … aha, nu știe 🙂

  8. JULIUS 29 October, 2012 at 22:44

    @N.A.: dacă s-ar licita pentru Şendroiu şi aş tocmi pe cineva să participe împotriva Stephaniei ca să ridice miza, om m-aş face.

  9. Dan1 29 October, 2012 at 22:53

    @Lepka: Haaai bre, mai pune-ne tricoul ala cu …toader! :))

  10. Ina_adevarata 29 October, 2012 at 22:54

    @JULIUS:
    io zic că tot Camionagiul s-ar vinde mai bine, e verificat de fetele de la Zoia.

  11. Dan1 29 October, 2012 at 22:59

    @Ina_adevarata: Mai degraba de batau colegii fetelor de la Zoia! =))

  12. Lepka 29 October, 2012 at 23:33

    @Dan1: nu mai stiu unde e …dar ar merita sa`mi fac unul cu cerneala simpatica…=))

  13. ThoR 29 October, 2012 at 23:35

    fain concurs. presupun ca se poate manari, nu?

  14. Lepka 29 October, 2012 at 23:36

    @JULIUS: zi-mi, ca ziceai c-ai inteles, tricoul redevine blank pe intuneric?

  15. RoseN 29 October, 2012 at 23:38

    Hă-hă-hă, numai rad…ca sa vedeti la ce participa domnu autor CeMeSica =))
    http://youtu.be/wQBcErOD9X4
    sa va imaginati doar ce avea el pe cap, antenutele alea portocalii, hă-hă-hă =))
    P.S. am primit un tricou misto de la Motanov, tre musai sa-i fac reclama :))

  16. Ciprian 30 October, 2012 at 02:30

    Sau asa un tricou, facut cu vopsea din aia simpatica, sa se activeze de la transpiratie. http://9gag.com/gag/531011?ref=fb

  17. Cristina Ş. 30 October, 2012 at 09:26

    pfff .. noroc cu N.A., care zise: “Stephanicooo, auzi, fata, se dau autori Daily Cotcodac, cu carnita si oase, chiar! Punem bani impreuna? ca altfel nu citeam ultimul rind!

    fetele, daca faci licitatie sa-mi zici si mie, ma bag!

  18. boemul 30 October, 2012 at 09:44

    aş încărca o poză cu o Silva neagră, da’ mă tem că se va considera publicitate 🙂

  19. N.A. 30 October, 2012 at 12:19

    @JULIUS: Hihi, pai eu la cine crezi ca ma refeream? ;)) Ca de-aia am si propus co-participarea, altfel n-avem sanse.. :))
    @Cristina Ş.: Gata, te-am notat! 😀

  20. Cms 30 October, 2012 at 12:35

    @RoseN: N-am dansat, eu doar sprijineam barul. :))

  21. Cristina Ș. 30 October, 2012 at 12:39

    @N.A.: merci, draga, merci >:D<

  22. Cristina Ș. 30 October, 2012 at 12:40

    @JULIUS: pina la urma despre ce e vorba in articolul asta?!

    oricum, nu conteaza prea mult acum, ca sint pe lista la licitatie de autori DC 😀

  23. Alina C. 30 October, 2012 at 13:23

    Eu o inscriu pe soacra-mea la licitatie. Doritori?

  24. Stephanie 30 October, 2012 at 14:30

    @JULIUS: Nu stiu de ce ai tu impresia ca sunt o tipa cu foarte multi bani… :))

  25. Cms 30 October, 2012 at 14:31

    @Alina C.: La câtă reclamă i-ai făcut, doar membrii clubului S&M ar mai încerca…

  26. Stephanie 30 October, 2012 at 14:41

    Nu uitati ca sunt plecata din Romania si stiu cam cum merg spagile cand e vorba de licitatii. Daca dau un plic cui trebuie, o sa va treziti cu niste conditii imposibil de indeplinit in caietul de sarcini, de genul: “participantii trebuie sa traiasca si sa munceasca in tara unde face escala Doc cand se intoarce din Africa; participantii trebuie sa aiba cel putin un milion de comentarii pe DC referitoare la sexosenia lui Doc”…

  27. Cristina Ș. 30 October, 2012 at 15:21

    @Stephanie: eu, eu, eu!!!

    eu am deja un milion de comentarii pe DC si alt milion pe messenger+sms-uri, etc. si ajung imediat unde fac Doc escala 😉

    L.E. ah, si inimioare si pupici, tot asa, cu milioanele!

  28. Cristina Ș. 30 October, 2012 at 15:21

    @Alina C.: :)) sa speram ca daca o cistiga cineva la licitatie va putea scrie despre dinsa asa cum scrii tu!

  29. Stephanie 30 October, 2012 at 16:00

    @Cristina Ș.: Deci vrei sa ne batem? In unghii sa ne gheruim sau in par sa ne smotocim? =))

  30. N.A. 30 October, 2012 at 16:13

    @Stephanie: @Cristina Ș.: fetele, fetele, fara cearta! Eu propun sa ne unim fortele, il luam impreuna si invatam sa impartim jucariile, da? =))

  31. Cms 30 October, 2012 at 16:22

    Săracu’ Doctor Şendroiu… cred că tot dintr-o chestie ca asta s-a ascuns el după Africa, în largul mării, pe platforma aia a lui. 😛

  32. Dan1 30 October, 2012 at 16:28

    @Cms: Stai sa vezi când or sa ajunga la tine! Afla repede unde e platforma aia si retine un pat la camera de garda! :))

  33. Cristina Ș. 30 October, 2012 at 17:42

    @Stephanie, hai sa facem cum zice N.A., ne unim fortele si-l cistigam, pentru inceput .. n-am inteles prea bine partea a doua, aia cu impartitul jucariilor, dar vedem cind ajungem acolo :))

    @Cms: atita vreme cit tii ascunsa poza aia in care esti imbracat in stetoscop esti in siguranta .. desi, totusi, parca .. hm..