Postul nu e post destul

Daily Cotcodac, 12 milioane de vizualizări

Ieri, Daily Cotcodac a atins 12 milioane de vizualizări. Iată şi cum:

2 milioane au fost făcute de Buzdugan şi Morar, în căutare de glume de-ale lor.

Cel puţin 1 milion îi aparţin fratelui Andryusha – F5 să vadă cine i-a mai dat like la comentarii.

De 1 milion de ori s-a uitat Stephanie la poza cu doctorul Şendroiu pe punte la bustul gol.

Vreo 2 milioane de vizualizări au fost localizate de pe device-uri mobile în intersecţie la Răzoare, între orele 17 – 19:30.

Boţii de spam rămân în continuare cititorii noştri fideli – şi, de altfel, singurii care postează comentarii legate de subiectul articolului.

Mai bine de 1 milion de vizualizări au fost făcute chiar de Julius la pozele cu pisici, la care dă refresh din două în două minute să vadă dacă nu cumva au făcut pipi pe site.

Şi tot mai rămân câteva milioane de vizualizări făcute de voi ca să vedeţi ce-au mai comentat Sebra şi Dan1, să puneţi câte un comentariu de genul „trebuia să râd, sau cum?” sau, uneori, când chiar vă plictisiţi de moarte, să citiţi şi textul la care aţi comentat toată ziua.

Share:

26 comments

  1. Alina C. 12 October, 2012 at 13:16

    Am dat si eu toata ziua refresh sa vad daca a aparut concursul ala promis saptamana trecuta. Nada, senor!

  2. mifty 12 October, 2012 at 13:20

    … mă plictisesc, da??? 😀

  3. Radu Udrescu 12 October, 2012 at 13:24

    12 milioane de sincere felicitari!!!

    (Pun pariu ca o sa comenteze ceva Jul de butonu’ de “Donate”… )

  4. chocolate 12 October, 2012 at 13:27

    Si tu mai vrei si donatii. Nu vezi cat te iubeste lumea, asa sarac, cum esti?

    F5 e refresh-ul? Si eu ma chinuiam mereu cu Ctrl+R, pe Opera. Omu’ cat traieste invata.

  5. JULIUS 12 October, 2012 at 13:27

    @Radu Udrescu: n-aş vrea să exagerez şi să donaţi prea mult, să nu aveţi după aia impresia că sunt angajatul vostru şi să fiu nevoit să mă comport ca un parlamentar sau ca preşedintele ţării.

  6. dush 12 October, 2012 at 13:35

    boooring! sa scrie …pfff..nici nu mai stiu cine scrie :))

  7. Dan1 12 October, 2012 at 13:46

    Nu-nu! Ultimele milioane intra ca sa apese pe buton dar, odata intrati, le iau ochii alte prostii si uita de ce-au intrat! :))

  8. Dan1 12 October, 2012 at 13:50

    @Dan1: Tema! Tema le ia ochii, am vrut sa spun! :))

  9. Fratele Andryusha 12 October, 2012 at 13:58

    Eu nu apăs F5. În Opera am un buton – un fel de săgeată curbată – pe care apăs când vreau să dau refresh.
    Şi vreau. Şi dau. Şi nu mai tac din gură…

  10. mifty 12 October, 2012 at 14:01

    @Fratele Andryusha: … eu nu strivesc corola de minuni a lumii… 🙂

  11. Fratele Andryusha 12 October, 2012 at 14:01

    @mifty: 🙂

  12. chocolate 12 October, 2012 at 14:06

    @Fratele Andryusha: Pai si eu la fel am, da’ merge si cu Ctrl-R, si cu F5. Cand mi-e lene sa merg cu mouse-ul dau pe taste. Eheeei, sunt multe chestii interesante la Opera

  13. Cms 12 October, 2012 at 14:09

    În vederea creşterii vizibilităţii site-ului de umor, Redacţia caută bolnav de Parkinson pentru postul de cititor Daily Cotcodac. Cerinţe: să poarte permanent asupra lui un dispozitiv wireless cu tasta F5 lipită de degetul arătător. Avantaje: dispozitivul poate fi personalizat la cerere, cu sigla Daily Cotcodac în diferite culori.

  14. Radu Udrescu 12 October, 2012 at 14:23

    @Cms: Nu-i mai usor cu un vibrator? Cred ca si frecventa e mai buna… 😀

  15. Stephanie 12 October, 2012 at 14:29

    Nici vorba de asa ceva! Dupa publicarea pozei cu pricina mi-am facut cont pe facebook numai ca sa ma imprietenesc cu doctorul. Apoi am avut acces la o serie de fotografii foarte interesante, n-a mai fost nevoie sa intru pe DC pentru o singura bucata! 😉

  16. Fratele Andryusha 12 October, 2012 at 14:33

    Eu am nişte taste mici, rotunde, pe care le nimeresc mai greu. M-am obişnuit cu ăla de pe ecran, care am observat că pe celelalte browsere lipseşte… (Sau e pus cam aiurea).

  17. AGI 12 October, 2012 at 14:41

    Nice!

  18. capitanu 12 October, 2012 at 14:45

    12 milioane de vizualizari vechi = 1200 vizualizari noi ?

  19. M3bis 12 October, 2012 at 14:45

    @Dan1: Ai tu ceva cu tema asta!

  20. sebra 12 October, 2012 at 15:18

    si mie mi se intampla sa intru sa vad ce-a comentat Sebra.

  21. miki 12 October, 2012 at 16:24

    @Cms: sau un obsesiv-compulsiv 😀

  22. dyers_eve 12 October, 2012 at 17:59

    Astea doispe milioane includ si romanii din diaspora ? Vezi poate-l chem pe Sova si-l pun sa numere 🙂

  23. Dan1 12 October, 2012 at 22:23

    @dyers_eve: Sau pe Roberta, ca iese mai bine! =))

  24. Cms 12 October, 2012 at 23:07

    @miki: :))

  25. big j 14 October, 2012 at 10:27

    Sa mor io daca stiu de ce intru mereu pe site-ul vostru:)… cred ca sa fiu al 12000001…..:)))

  26. Cristina Ș. 15 October, 2012 at 13:05

    @Dan1: mda, asa-i .. chiar daca mi-ar placea mai mult sa ma numere dl Sova, trebuie sa recunosc ca tot robertzica se pricepe mai bine sa fure la numaratoare ..