Recomandări de seară: bună dimineața, România, oriunde te-ai afla!

Tocmai l-am lăsat fără un client pe Brăduț, așa că mă simt dator și compensez cu un link (oricum pe-acolo am înțeles că viața e lejeră, cu 500 de like-uri pe lună te descurci omenește): Cum să citești ofertele turistice. Mic dicționar englez-român.

Bună dimineața, România, oriunde te-ai afla.

Francezii sunt cei mai îngăduitori oameni din lume în ce privește aventurile extraconjugale. Pe de altă parte, la ce v-ați fi așteptat, să sară la bătaie cu amantul nevesti-sii?

Unul dintre cele mai bune texte de umor involuntar pe care le-am citit în ultima vreme. Despre cufureala la fund la găini.

Tomasz Tomaszewski – Gypsies. Different people, just like us. Mișto poze, să mor dacă vă mint!

16 Comentarii »

  1. Ina_adevarata 22/08/2012 @ 19:53

    Bună seara! Mă adresez site-ului dvs. Daily Cotcodac, întrucît după nume pare a fi ceva de specialitate găinofilă. Sper ca specialiștii dvs.- și mai ales domnul acela foarte priceput, Camionagiu- să mă ajute în elucidarea următoarei dileme, ba poate chiar să îmi dea un sfat pentru rezolvarea problemei:
    “mi-a murit cocosul de vreo 2 saptamani,si gainile au inceput sa se ciuguleasca intre ele pana la sange. nu stiu daca asta e motivul sau altceva?”
    (postat de Anonymous la data de, 22 August 2012 pe http://www.zooland.ro)

    Thumb up 0

  2. Stephanie 22/08/2012 @ 19:56

    @Ina_adevarata: =)) =)) =)) Pai, neah, si gainile ca si femeile! Cand n-au in ograda un barbat pe care sa-si verse nervii se mananca intre ele!

    Thumb up 0

  3. NNA 22/08/2012 @ 19:59

    Francezii au fost ingaduitori cu tupele SS, nu vad de ce n-ar fi si cu nevestele. =))

    Thumb up 0

  4. mifty 22/08/2012 @ 20:03

    am si eu o poblema,va rog sa ma ajutati.am gaini de casa si de un timp au inceput sa se manance la fund unde sunt penele. ce inseamna asta si ce pot sa fac cu ele?


    … …

    1. că vine sfârșitul lumii!!! a zis și domnu dan!!!
    2. ostropel? tocană? pui la rotisor? 😀

    Thumb up 0

  5. sebra 22/08/2012 @ 20:24

    Am şi eu o problemă. Am o găină de ţară (nu hipsteră de la oraş!) în congelator şi nu ştiu dacă s-o fac supă cu găluşte sau ciorbă cu tăiţei? Ajutaţi-mă pls!

    Thumb up 0

  6. geo 22/08/2012 @ 20:47

    ce de probleme … unii cu găinile alții cu maidanezii … offfff viata mea =))

    Thumb up 0

  7. NNA 22/08/2012 @ 21:00

    @sebra: … te ajutam, tu gateste cum vrei ca noi mancam. 😀

    Thumb up 0

  8. Dan1 22/08/2012 @ 21:21

    @Ina_adevarata: Ai nu spune! Vrei sa vina camionagiul sa le ciuguleasca? =))
    @sebra: Ciulama de pui, clar! :))
    @geo: Maidanezi? Shaorma, clar! Ca se vinde! =))

    Thumb up 0

  9. N.A. 22/08/2012 @ 21:25

    @sebra: Se imparte impricinata in jumatate si se confectioneaza doua ciorbe.

    Thumb up 0

  10. N.A. 22/08/2012 @ 21:27

    Si ziceti ca la altii niticus de curvasareala ajuta la caznicie? Ca la mine, la tara, de unde vin eu, o strica. Definitiv si ireparabil.

    Thumb up 0

  11. @ Sebra: jumi juma?
    La găini cufureala poate fi doar la dos. Doar oamenii suferă şi de cufureală verbală.

    Thumb up 0

  12. Gabitzmic 22/08/2012 @ 21:51

    sa-mi multumiti, bre ! o tava de cremșnit imi datorezi ! :))

    Thumb up 0

  13. Cms 22/08/2012 @ 22:27

    Mişto pozili cu ţâgani, şăfule, să-mi moară calu’ dacă te mint!

    Thumb up 0

  14. mifty 22/08/2012 @ 22:57

    @Cms: … ăl din dreapta, ăl din stînga, ăl din dreapta, ăl din stînga, ăl alb, ăl negru, ăl alb, ăl negru??? 😀

    Thumb up 0

  15. Constantin 23/08/2012 @ 01:40

    Dau o bere.

    Thumb up 0

  16. dio 23/08/2012 @ 11:19

    Sa-i spuna cineva si puradelului ca i-a murit animalul de compannie.

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL