Postul nu e post destul

Serată muzicală DJ Cotco

Eu m-am plictisit să vă tot păcălesc să dați play – vă place, bine, nu vă place, iarăși bine, pe Daily Cotcodac e, practic, la fel de multă democrație ca în România.

Iced Earth – A Question Of Heaven Live

Share:

13 comments

  1. RoseN 31 July, 2012 at 22:25

    Frumos, frumos, da’ flacara unde-i? unde-i flacara democratiei DC mogule, e un pic bezna prin Cluj, as avea nevoie de-un imprumut scurt, asea fro 40-50 ani, nu mai mult!

  2. Cms 31 July, 2012 at 22:58

    Fain, fain! Avem democraţie şi muzică bună pe DC, a şi plouat un pic în Bucureşti… :))

  3. Ferdinand 31 July, 2012 at 23:13

    “Sefu, mi s-a rupt lopata, ce sa fac?”
    “Sprijina-te si tu de betoniera ca nu mai avem lopeti”

  4. Ana 31 July, 2012 at 23:22

    Hais! Asta…nais!

  5. Ana 31 July, 2012 at 23:25

    @Cms: nu stiu de restul, dar democratie, cat cuprinde! =)) (traiasca partidu’!)

  6. sebra 31 July, 2012 at 23:42

    @RoseN:
    DC fiind un site pe internet, nu vorbim de “flacăra democraţiei” ci de “like-ul democraţiei”! 😉

  7. ErRon 31 July, 2012 at 23:46

    Asta, comparatia cu democratia, ar putea fi putin detaliata!:D
    1. La concursuri, ghiciti, nu ghiciti, tot cine vrea mogulul castiga!
    2. Dati, nu dati play, el tot pune ce crede si ce doreste, fara sa tina cont de doleantele sau/si optiunile ascultatorilor!
    3. Daca ii place de un anume comentator (sa-l numim “Alexandra” sau “Udrea”), apoi indiferent ce ar comenta acela, e privilegiat!
    4. Si, in general, aici intra cine vrea si ramane cine poate indura atata umor!
    5. Exista categoria “cititori premium”, chiar daca in acest moment aceasta categorie e la zdup!:D

  8. Serban 1 August, 2012 at 01:31

    Da’ cum ai văzut în România atâta democrație ca pe DC?!
    P.S. Chiar dacă sunt de acord cu @ErRon, tot mă întreb.

  9. ErRon 1 August, 2012 at 01:41

    @Serban: Eu vad asa:
    1. Mergem, nu mergem la vot, votam pe cine vrem, tot iese cine trebuie!:D
    2. Ne place sau nu ce fac parlamentarii, guvernul si presedentia, ei tot pe-a lor o tin!
    3. Udrea, EBA, Placinta, Boureanu, Mazare etc. fac ce vor, nu la da nimeni cu tifla!
    4. Sta cine vrea in Romania, cine vrea sa plece, a absolut liber! Nu ne tinem doctorii, investitorii, olimpicii, turistii ca se poate si fara ei!
    5.Exista supra-cetateni, cu drepturi de-a face exact ceea ce doresc, in pofida oricaror legi, chiar si cea a gravitatiei!:D

  10. Ferdinand Ș. 1 August, 2012 at 11:14

    @ErRon: “4. Si, in general, aici intra cine vrea si ramane cine poate indura atata umor!”

    =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

  11. serban 1 August, 2012 at 13:02

    @ErRon: Şi împotriva legii lui Arhimede!

  12. boemul 1 August, 2012 at 14:33

    eu boicotez Iced Earth de când a plecat iar Barlow!
    mint, m-am dus la concert anul trecut :))
    da’ nu-i la fel fără el…

  13. Alina 1 August, 2012 at 22:17

    ErRon is on fire. Uhm… actually, on ice!