Promo

Încă un premiu în campania Renault Megane

Încep cu vestea proastă și o țin pe aia bună pentru finalul textului, fiindcă, în ciuda unei credințe stupide, ultima impresia e mult mai importantă decât prima (vă amintiți că Cicero începea prin a te lăuda pe trei pagini și doar la sfârșit, nițel, ștergea cu tine pe jos; ei bine, n-aș vrea să sfârșesc ca el). Așadar, vestea proastă e că cele trei excursii la Londra pe durata Jocurilor Olimpice, puse la bătaie de Renault în cadrul campaniei „Renault România caută 100 de ambasadori ai valorilor olimpice!”, au fost câștigate deja – lista câștigătorilor poate fi consultată aici. Și acum să trecem la lucruri mai plăcute, cum ar fi veștile bune.

Campania Renault de identificare a oamenilor obișnuiți cu spirit olimpic, prilejuită de lansarea unei ediții limitate Renault Megane Olympic, continuă până pe 12 august. Puteți propune pe cineva aici (eu, vă amintiți, l-am propus pe nea Mitică; chiar acum, în momentul în care scriu aceste rânduri, e vârât sub mașina mea neolimpică) și aveți șansa să câștigați, prin tragere la sorți, un city break la Londra și o invitație la Gala de premiere a Olimpicilor medaliați la Londra.

PS: Nea Mitică e atât de bun încât parcă văd că o să-mi defecteze tabela electronică și, în loc de 10 milioane, o să-i dau 1.

Share:

21 comments

  1. Dan1 19 July, 2012 at 14:04

    Iaaar premii! 😐

  2. dyers_eve 19 July, 2012 at 14:15

    @Dan1: Iaaar manareala !!! 🙁

  3. dyers_eve 19 July, 2012 at 14:19

    Aaa… “city break” e masina, nu? Si daca e la Londra, se cheama ca e cu volan pe dreapta, corect ? Thanks, but no thanks, nu ma bag la d-astea !

  4. Ferdinand Ș. 19 July, 2012 at 14:36

    nici aici n-am dat like .. 😐

  5. geo 19 July, 2012 at 14:37

    asta nu e făcută din PET-uri =))

  6. Ferdinand Ș. 19 July, 2012 at 14:40

    @geo: poftim?

  7. lulu 19 July, 2012 at 14:54

    Bravo, Renault!!
    Bravo pentru optimismul de care dai dovada organizand o gala a medaliatilor. 🙂 Dar daca totusi nu vor exista (suficienti)medaliati ne vom sacrifica noi sa impartim premiile respctive :d

  8. geo 19 July, 2012 at 14:56

    @Ferdinand Ș.: polyethylene terephthalate

  9. sebra 19 July, 2012 at 15:18

    ce trebuie sa mimam?

  10. Cristiana 19 July, 2012 at 15:31

    Ce interesant,tot timpul faci reclama la Renault cand ti se strica masina,si aduci in discutie premii cand Nea Mitica isi face de lucru,nu c-ar avea,la masina ta neolimpica =))

  11. Silicon brain 19 July, 2012 at 15:34

    Am auzit ca in Londra ploua continuu si e nasol

  12. miki 19 July, 2012 at 15:34

    @sebra: interesul? 😀

  13. Silicon brain 19 July, 2012 at 15:36

    @Silicon brain: Mai bine city break la Craiova. Sau la Tg. Jiu.

  14. Cristi 19 July, 2012 at 15:45

    @admin: chiar e stricata masina din nou?

  15. l@ura 19 July, 2012 at 15:50

    deci pisica din imagine mimeaza un Renault – vreau premiul 😀
    PS: se studiaza la greu Cicero la Poli eh

  16. Ferdinand Ș. 19 July, 2012 at 16:58

    @geo: 🙂

  17. dyers_eve 19 July, 2012 at 17:05

    “Important e sa participi, nu sa castigi” =)) Nu e Pierre de Coubertin, e Julius cand lanseaza un nou concurs.

  18. Ciprian 19 July, 2012 at 17:17

    Nu mi-a placut Londra. Ok, nu am fost acolo, dar mi-a povestit Remi cum e. :))

  19. JULIUS 19 July, 2012 at 19:24

    să-l sun pe nea Mitică, să nu-l sun? dacă e ambreiajul, am pus-o de vreo 6-7 milioane… mai bine să mă sune el, eu n-am inima asta.

  20. Ciprian 19 July, 2012 at 21:23

    Da-i bip.