Postul nu e post destul

Din dragoste

Camio

Am 1,95 înălţime, un metru lăţime-n umeri şi 50 de cm circumferinţă a braţului. Alte dimensiuni nu dăm, că ieşim din pagină. Toate astea le am când mă ajut cu imaginţia, ca să mă simt bine.

În realitate e puţin altfel. Foarte puţin, de fapt.

Sunt cât nevastă-mea, şi avem o problemă: când ne luăm în braţe, bărbia ei, uşor ridicată (cu cap cu tot), îmi ajunge exact pe la jugulară, loc unde mă gâdil îngrozitor. Într-o zi m-am ridicat pe vârfuri şi, tremurând pe glezne de efortul susţinerii propriilor 56 de kg, am lăsat-o să-şi pună capul pe pieptul meu puternic. I-a plăcut, dar n-a durat mult, că mi-au obosit picioarele.

Apoi am încercat şi varianta cealaltă, m-am lăsat puţin în jos, ca să nu mai stea ea cu capul ridicat şi cu bărbia în gâtul gâdilelii mele. Am întrebat-o, încântat de postură, cum se simte. Ca orice îndrăgostită lulea, ştie că iubitului trebuie să-i dai necontenit încredere în el. Îmi spune:

– Ridică-te, arăți ca un cimpanzeu!

Share:

14 comments

  1. Cms 7 July, 2012 at 04:14

    Confirm şi eu că doamna Camio are 1,95 înălţime! :))

  2. RoseN 7 July, 2012 at 10:15

    =)) sunteti mortali =))

  3. Ina_adevarata 7 July, 2012 at 11:51

    Ah, Camio, te răsfeți. Toată lumea știe că tu ești ăla căruia nu îi rezista nici o fată de la Zoia. Neah, eu nu cred în textul ăsta, l-ai scris ca să nu te întrebăm: “vreți să spuneți că ați lucrat mușchii ăștia fără pic de steroizi, domnule Camionagiu? Chiar așa de ușor credeți că poate fi mințit poporul?”

  4. camionagiu 7 July, 2012 at 13:23

    Poate de aceea femeile cele mai fumoase pe care le-am ratat de putin mi-au zis din intoarcere: MUSCHI FARA CREIER!

  5. Alexandra nu ceda, pe noi cu ne lasi asa.. 7 July, 2012 at 13:33

    Nu-i frumos sa vorbesti asa de cimpanzei..

  6. Cms 7 July, 2012 at 13:35

    @camionagiu: Asta pentru că îţi ştiau preferinţele culinare – au vrut să-ţi arate la final cât de bine te cunosc, de fapt. 😛

  7. lulu 7 July, 2012 at 13:41

    Care si pe unde v-ati ascuns de canicula???

  8. Cms 7 July, 2012 at 14:21

    @lulu: Hai să zicem în stilul facebook – Cms is with Beer at His Own Cave, Bucharest.

  9. Mortyse 7 July, 2012 at 15:07

    CMS, se zice “CMS petrece cu 6 blonde cu temperament nordic @ His Own Cave”!

  10. Lecteriţa 7 July, 2012 at 17:34

    Doamna Camio, sa stiti ca mama n-a renuntat niciodata la pantofii cu toc , doar pentru ca era cat tata ca inaltime. Nici tata n-a protestat.

  11. Dan1 7 July, 2012 at 17:45

    @camionagiu: Lasati sefu’ modestia, ca io chiar voiam sa tro comentez ca de IQ n-ai zis nimic ca e de 275. :))

  12. delia 7 July, 2012 at 17:51

    curaj, oameni mai puţin puternici decît tine, gen tom cruise şi sarkozy, au reuşit să treacă cu demnitate peste problema asta. totuşi, dacă îţi obosesc picioarele, ar fi bine, pentru momentele prelungite de tandreţe, să ţii la îndemînă un scăunel, ceva. la nevoie, poate să-ţi împrumute un prieten unul din lighenaşele lui, că are două.

  13. camionagiu 7 July, 2012 at 19:14

    @Dan1: 275 adunat cu a lu doamna Camio, a lu var-meu si a lu Nasu Pantelica

  14. Dan1 7 July, 2012 at 21:16

    @camionagiu: Ala, ma scuzati sefu’, nu e IQ de om normal, ala e IQ de neam-prost, deci daaa? =))