Postul nu e post destul

Serată muzicală DJ Cotco

Pe domnii metaliști de la Agalloch i-am mai ascultat la această rubrică, știm deja că amestecă black metal-ul cu doom și folk metal cam cu aceeași dexteritate cu care domnii metaliști care citesc umilul nostru site de metale și pisici amestecă berea cu romul, obținând astfel ceea ce în mediile intelectuale poartă numele de „trotil”. Ei bine, astăzi vom asculta chiar un trotil.

Agalloch – In the Shadow of Our Pale Companion
http://www.youtube.com/watch?v=pmoe7wwm4HM&feature=autoplay&list=AL94UKMTqg-9ClBnQTd2ZK3MQAmX7aQvQy&playnext=4

Share:

12 comments

  1. sebra 22 June, 2012 at 00:33

    O dedicaţie pentru sor’ta n-ai face şi tu. Fireşte, cu o melodie gingaşă, dar nu ştii tu din alea!

    Îi cântăm şi noi “La mulţi ani!” lui sor’sa? 🙂

  2. Serban 22 June, 2012 at 00:38

    O fi din cauza căldurii, m-oi fi prostit? Am dat play și am ascultat cam un centimetru.
    Motivul a fost de fapt că am aflat că nu e vorba aici de pamflete și aroganțe ci de metale și pisici.
    Nu comentez. Să spună Rushene.

  3. Rushenne 22 June, 2012 at 01:07

    Hai toata lumea:
    Multi ani traiasca, multi ani traiasca, Laaa multi aaani!
    Cine sa traiasca, cine sa traiasca, Laaa multi aaani!
    Sor’sa sa traiasca, Sor’sa sa traiasca, Laaa multi aaani!!! 😛

    Si, american style: Happy birthday to you, Happy birthday to you! Happy birthday, dear Sor’sa, Happy birthday to you!!! 😛

    Sor’sa, laaa muuulti aaani!!! >:D<

  4. CID 22 June, 2012 at 01:18

    Bun.Scoala veche,serioasa,solida.De ascultat cu boxele la maxim,eventual dus boxele in pivnita,acolo unde tineti inlantuti cei cativa fosti vecini manelisti,si pus la maxim.Sper ca aveti boxe serioase,de la 1000 W in sus.

  5. CID 22 June, 2012 at 01:19

    La multi ani lui sor’sa !

  6. ionut 22 June, 2012 at 01:22

    @Rushenne: Dupa un asa mesaj cred ca s-a topit toata .. :”> 🙂

    La cat mai multi ani fericiti, Andrada 🙂

  7. sebra 22 June, 2012 at 01:33

    Acum, că am cântat, ar trebui să se simtă şi Julius să ne servească cu ceva, nu să facă aroganţe doamnelor pe fb.

  8. Rushenne 22 June, 2012 at 01:38

    @sebra: Vezi ca acum o sa apara Dan1 si o sa ne serveasca cu parizer pe ziar. 😛

  9. sebra 22 June, 2012 at 01:42

    @Rushenne:
    Fată, lasă parizerul, că Dan1 doarme demult. Da’ ştii că ai voce?? Tare mult mi-a plăcut cum ai cântat!

  10. Rushenne 22 June, 2012 at 01:53

    @sebra: Eiii, mersi mersi mersiii! 😛

  11. JULIUS 22 June, 2012 at 02:08

    @sebra: e posibil să nu fi adormit încă doamna Dan1.

  12. Cms 22 June, 2012 at 02:13

    Bre, da’ ce activă e Rushenne, zici că e ziua ei, şi nu altceva! 😛